ABROADZ: Вища освіта в Норвегії

  1. Система освіти
  2. Який вуз вибрати?
  3. Документи для вступу
  4. Знання мови
  5. Вартість навчання

Система вищої освіти в Норвегії включає в себе всі акредитовані державою установи. На сьогоднішній день це близько 50 навчальних закладів, які дозволяють отримати ступінь бакалавра або магістра в самих різних сферах.

Навчання в державних вузах безкоштовне як для місцевих, так і для іноземних студентів, що відкриває дуже цікаві можливості для розвитку.

Система освіти

Навчальний рік починається в середині серпня і закінчується в середині червня. Стандарти навчання відповідають правилам ECTS , Або так званої «Європейської системи переказу та накопичення кредитів». Навчальний план вимірюється в кредитах, де кожен предмет має свою навантаження в розмірі від 3 до 30 кредитів. Навантаження кожного блоку базується на оцінці загального часу, необхідного для вивчення даного предмета (семінари, лекції, індивідуальна підготовка і так далі) і іспитів. Стандартна норма на рік при повному навантаженні - 60 кредитів. Будь-які інші варіанти форми навчання і навчального навантаження обумовлюються з конкретним вузом в приватному порядку.

Екзаменаційні оцінки для студентів і аспірантів виставляються по градуйованою шкалою A - F, де А - найвищий бал і F - найнижчий, з Е в якості мінімальної прохідний позначки. За деякими предметів атестація йде в форматі «залік / незалік».

Який вуз вибрати?

Одним з найпопулярніших навчальних закладів серед іноземних студентів можна назвати Університет Осло - найстаріший вуз в країні, який націлений на міжнародне співробітництво і з початку 90-х років веде тісну роботу з Росією . На сьогоднішній день росіяни - третя за чисельністю група іноземних студентів в даній установі.

На сьогоднішній день росіяни - третя за чисельністю група іноземних студентів в даній установі

На загальному тлі також виділяється Арктичний університет . Завдяки своєму розташуванню він грає неоціненну роль у всебічному вивченні північних регіонів і привертає велику кількість абітурієнтів з природничих дисциплін. Більше 10% студентів і 25% викладачів - іноземці.

По темі: Народні школи в Скандинавії

Інші великі університети країни, що приймають іноземних студентів:

Повний список всіх інститутів, університетів і коледжів Норвегії можна подивитися тут .

Документи для вступу

Період подачі заявок іноземними студентами - з 1 грудня по 15 березня для програм, що стартують в осінньому семестрі (заняття починаються в середині серпня). Деякі факультети мають інші тимчасові рамки. Точну інформацію вуз розміщує на своєму домашньому сайті.

До вступу на бакалавра потрібно підготувати наступний набір документів:

  • Документи, що підтверджують повну загальну середню освіту (атестат, додаток до нього, табель), плюс один рік навчання у вузі. Або документи, що підтверджують неповну середню освіту (атестат), плюс середню професійну (диплом), плюс один рік навчання у вузі. Перевірити, наскільки еквівалентно отримана освіта норвезьким стандартам, можна за допомогою NOKUT (Норвезького Агентства з оцінки Якості Освіти). Дана організація контролює стандарти якості навчання в Норвегії та оцінює іноземні кваліфікації. Однак питання про вступ абітурієнта вирішує тільки приймальна комісія навчального закладу.
  • Підтвердження знання англійської або норвезької мови (детальна інформація нижче).
  • Копія паспорта.
  • Підтвердження фінансової спроможності (детальна інформація нижче).
    Інші документи, запитувані вузом на власний розсуд.

Для вступу до магістратури потрібні ті ж документи, що і для бакалаврату, плюс:

  • Документ про ступінь бакалавра (4 роки навчання) або диплом спеціаліста (5 років навчання). Прикладається також табель успішності.
  • Резюме.
  • Мотиваційний лист.
  • Рекомендаційні листи від викладачів, наукових керівників і / або колег.

Вимоги до вступників визначаються кожним навчальним закладом самостійно і спираються на академічну успішність абітурієнта. Навчання можливе лише за релевантними першою спеціальністю дисциплін.

Знання мови

В університетах та інститутах Норвегії є навчальні програми, які викладаються англійською мовою. Для надходження на них потрібно підтвердити свій рівень володіння мовою.

Для надходження на них потрібно підтвердити свій рівень володіння мовою

Зробити це можна в такий спосіб:

  • Результатами тесту TOEFL (англійська як іноземна) з мінімальним прохідним балом 60 - при інтернет-тестуванні, і 500 - при очній явці на іспит.
  • Результатами тесту IELTS c мінімальною оцінкою 5.0 балів.
  • Сертифікатами про здачу кембриджських іспитів FCE, CPE або CAE.
  • Документом, що підтверджує навчання англійською мовою в англомовній країні протягом мінімум одного року.
  • Дипломом про закінчену університетську освіту, де основний навчальною дисципліною була англійська мова.

Навчання на факультетах з викладанням на норвезькому мовою дає більше простору для вибору програми, але також вимагає хорошого рівня володіння мовою. Оцінка знань проходить за допомогою:

  • Проходження однорічних курсів при університеті і подальшої успішної здачі іспиту.
  • Тесту «Bergenstesten».
  • Попередньою складання іспиту з норвезькому мови (для іноземних абітурієнтів) в вузі, рівень 3.

У деяких випадках можливі інші умови, з повним переліком яких можна ознайомитися на сайті NOKUT .

Вартість навчання

Як уже згадувалося вище, більшість норвезьких навчальних закладів фінансуються державою і надають безкоштовну освіту всім бажаючим. Проте, кожен семестр вуз стягує зі студентів невелику суму, рівну 300-600 норвезьким кронах (31-63 євро). цей внесок надає студентам членство в місцевому студентській раді і дає ряд привілеїв , Таких, як можливість звернення до університетського медпункт, відвідування спортивних і культурних заходів, консультування з правових питань, пільги при купівлі транспортних квитків.

Однією з умов вступу до норвезький вуз є підтвердження фінансової спроможності абітурієнта, його здатності самостійно оплачувати свої витрати за весь період навчання. На даний момент - це річна сума в розмірі 100-110 тисяч норвезьких крон або близько 11 500 євро. Норвегія - досить дорога країна, прожитковий мінімум тут досить високий. Приблизний розрахунок студентських витрат можна подивитися тут .

Надія Черевко

Який вуз вибрати?