ABROADZ: Вищі школи Франції

  1. надходження
  2. Мова
  3. фінансування
  4. Вищі комерційні школи (школи бізнесу)
  5. Вища школа комерції HEC Paris
  6. Школа бізнесу EMLYON
  7. Вища школа комерції ESCP Europe
  8. Вищі інженерні школи
  9. École Polytechnique
  10. Ecole des Ingénieurs de la Ville de Paris
  11. École nationale supérieure de techniques avancées (ENSTA ParisTech)
  12. Вищі школи мистецтв
  13. École Nationale Supérieure des Beaux-Arts de Paris
  14. Французька національна кіношкола La Fémis
  15. École Nationale Supérieure Louis-Lumière
  16. Вищі школи по інших напрямках
  17. Ecole nationale vétérinaire d'Alfort

Для вина французи вибирають самі пишні грона винограду, для традиційного сиру камамбер - найсвіжіше молоко, а для навчання в вищих школах - найбільш талановитих студентів. Неспроста в ЗМІ за вищими школами Франції закріпилося вираз «crème de crème», що перекладається як «вершки вершків».

Вищі школи - це особлива категорія вузів, куди студенти потрапляють після суворого конкурсу та творчих випробувань. На противагу класичним університетам школи максимально концентруються на якості, а не на кількості студентів. Щорічно в великі школи зараховують групи по 30-50 осіб, які на виході перетворюються в вузькоспеціалізованих фахівців. Шкіл не розпорошуються на безліч освітніх напрямків, тому виділяють наступні типи: вищі комерційні школи і бізнес-школи, вищі художні та літературні школи, вищі школи політичних наук, вищі інженерні школи та інші.

надходження

Щоб навчатися у вищій школі і відчувати себе «crème de crème», потрібно докласти чимало зусиль. Після суворого конкурсу кращих зараховують на дворічні курси ( «prepa»), в процесі яких учні занурюються в профільну дисципліну. Однак старанне відвідування курсів зовсім не гарантує моментального зарахування у вищу школу. До основної програми навчання приступають тільки ті, хто добре витримав іспит в фіналі prepa. Іноземці можуть минути підготовчі заняття і потрапити у вищу школу після декількох років навчання в університеті.

Мова

На перших конкурсних відборах володіння французькою необов'язково. Керівництво вищих шкіл, грунтуючись на досвіді, вважає: кандидати швидше освоять мову, коли переконаються, що успішно пройшли вступні випробування. Додатково для надійшли діють мовні курси. Найбільш ретельно вони організовані Еколь Політекнік (тримісячний інтенсив + тримісячні курси перед початком навчання) і Еколь де Мін (дистанційна підготовка по інтернету і двомісячний інтенсив). Однак найбільш відповідальні студенти починають займатися французьким задовго до того, як стане відомо рішення приймальної комісії.

фінансування

Вищі школи рясно фінансуються державою, але навчання в них платне. Велика частина коштів йде на технічне оснащення кампусів і договори з великими компаніями для практики студентів. Вартість навчання в вищих школах починається з п'ятисот і закінчується десятками тисяч євро в рік.

Більшість вищих шкіл забезпечує студентів стипендією. Іноземці можуть також розраховувати на стипендію Ейфеля, яка присуджується за відмінну успішність і виплачується до тих пір, поки студент демонструє видатні успіхи в навчанні.

Якщо рівень освіти в великих столичних і провінційних вищих школах мало відрізняється, то можливості забезпечення іноземних студентів фінансами у них не рівні. Перед тим як подати пакет документів до вищої школи, студенту з Росії доцільно відправити заявку на стипендію або скористатися освітнім кредитом.

Вищі комерційні школи (школи бізнесу)

Сьогоднішня економіка надмірно рухлива і мінлива, ситуація на ринку вимагає постійно оновлюваних методик управління, їх пропонують вищі комерційні школи і школи бізнесу. Освітній процес ґрунтується на потужній практичній базі: студенти регулярно проходять стажування в бізнес-структурах, навчальні програми коригуються у зв'язку з ситуацією на ринку, а заступництво вищих комерційним школам надають торгово-промислові палати. Шлях до престижного диплому МВА найчастіше лежить через вищі комерційні школи.

Шлях до престижного диплому МВА найчастіше лежить через вищі комерційні школи

Вища школа комерції HEC Paris

HEC Paris визнана однією з кращих шкіл бізнесу в Європі. Навчальні програми школи підтвердили свою успішність в навчанні висококласних топ-менеджерів і керівників. HEC Paris голосно заявляє, що її мета - виростити лідерів та архітекторів нового світу відповідального бізнесу. Ключові освітні курси розповідають про маркетинг, фінансових потоках, стратегічному та інноваційному менеджменті. Викладачі - визнані професіонали, які пропрацювали в сфері, про яку розповідають, не один рік.

У назві школи фігурує слово «Париж», але перебуває вона не в столиці, а в селі недалеко. Навчальні корпуси, спортивні комплекси, бібліотеки, клуби і бари - все знаходиться в одному місці.

Студенти школи можуть пройти стажування в найбільших французьких компаніях або на підприємствах Німеччини, Італії та інших європейських країн. Остання тенденція - стажування в точках економічного зростання: Сінгапурі, Гонконзі, Шанхаї, Дубаї.

По темі: Бізнес-освіта у Франції

Школа бізнесу EMLYON

EMLYON розташована в Ліоні і займає гідне місце в топі шкіл бізнесу. Лионская бізнес-школа може похвалитися потрійний акредитацією: EQUIS , AACSB , AMBA . Підприємництво, технології та інтернаціоналізація - основні напрямки EMLYON. У школі передбачені магістерські програми, аспірантура, модулі для практикуючих керівників і підприємців та International MBA.

Вища школа комерції ESCP Europe

ESCP Europe відома як школа бізнесу з багатою історією, тому що діє з початку XIX століття. Серед популярних кваліфікацій: Master in Management, Master in Finance, Master in European Business, Executive MBA. ESCP Europe - транснаціональне навчальний заклад, заняття проходять як на французькому, так і на англійській мові. У École supérieure de commerce de Paris передбачено два види стипендій: за навчальні досягнення (виплачується студентам, які набрали високі бали під час вступу до школи) і стипендії за фінансової необхідності (студент повинен довести необхідність продовжувати навчання при відсутності необхідних коштів). [Caption id = "attachment_14732" align = "alignnone" width = "988"]

[Caption id = attachment_14732 align = alignnone width = 988]

Вищі інженерні школи

Отримати прикладне технічна освіта можна в одній з 240 інженерних шкіл Франції. Тривалість навчання складає стандартні три роки, не рахуючи підготовчих курсів. Іноземці, за плечима яких є вищу інженерну освіту, можуть бути зараховані відразу на другий курс. Не варто сприймати слово «інженерна» буквально: в школах такого типу помітний математичний ухил, але випускаються з них не тільки інженери.

École Polytechnique

Політехнічна школа Парижа (École Polytechnique) - одна з найавторитетніших вищих інженерних шкіл Франції. В її класах «дозрів» не один лауреат Нобелівської премії, серед її випускників відомі інженери, політики, військові та менеджери. Традиції склалися так, що École Polytechnique - військова школа, і перші півроку навчання її студенти проводять в умовах армійської підготовки. Іноземці в цей час, як правило, займаються поглибленим вивченням французької.

Головна «фішка» École Polytechnique - спеціалізацію не потрібно вибирати під час вступу. Спочатку всі студенти занурюються в базові дисципліни: математику, фізику, механіку. На другому курсі студент віддає перевагу п'яти з декількох запропонованих дисциплін, серед яких фізика, біологія, математика, комп'ютерні науки та навіть економіка. Тільки до третього року студент визначається з конкретною спеціалізацією.

Поле кожного навчального курсу запланована обов'язкове стажування у відомих IT-групах (наприклад, Google), великих банках і консалтингових компаніях.

Найздібніші студенти École Polytechnique претендують на стипендію Ейфеля (1 180 євро щомісяця). Міністерство оборони також надає студентам Політехнічної школи фінансову допомогу - понад 900 євро в місяць. Багато випускників школи стверджують свої власні стипендії, наприклад, для студентів зі Східної Європи діє стипендія імені Zaleski.

Ecole des Ingénieurs de la Ville de Paris

Вища інженерна школа Парижа ( EIVP ), Що спеціалізується на міський інженерії, зросла під надійним крилом мерії Парижа. Серед дисциплін, що викладаються в школі, велика частина націлена на розвиток навколишнього середовища. Студенти вивчають курси конструкції будівель, благоустрою території, розвитку міської інфраструктури та енергозбереження. EIVP відбирає студентів в два етапи: за результатами письмового фізико-математичного конкурсу та за допомогою усної співбесіди. Подати документи до Вищої інженерну школу Парижа можуть бакалаври або магістри технічних і архітектурних спеціальностей.

École nationale supérieure de techniques avancées (ENSTA ParisTech)

Вища національна школа передових технологій діє під егідою Міністерства оборони. Серед базових векторів навчання: IT, математика, фізика, хімія і механіка. 20% студентів приїхали в ENSTA ParisTech з-за кордону. Партнери ENSTA ParisTech - Московський державний технічний університет імені Баумана і Московський фізико-технічний інститут. Студенти цих закладів мають високі шанси відправитися в ENSTA ParisTech: в магістратуру, на практику або стажування. [Caption id = "attachment_14733" align = "alignnone" width = "968"]

[Caption id = attachment_14733 align = alignnone width = 968]

Вищі школи мистецтв

Франція оповита міфами про богеми і творчих об'єднаннях. Саме за знаннями в області мистецтва часто відправляються студенти-іноземці в вищі французькі школи. Для зарахування до навчальних закладів такого типу необхідно мати базове художню освіту і неабиякий талант. Якщо перший критерій легко підтверджується засвідченою копією російського диплома, то другий абітурієнти доводять понівечених мольбертами, об'ємними портфоліо і безсонними ночами.

École Nationale Supérieure des Beaux-Arts de Paris

У вищій школі образотворчих мистецтв Парижа йде навчання за художніми напрямками: живопис, гравюра, скульптура, малюнок. Суворий відбір гарантує зарахування до вищої школи максимально обдарованих студентів. За результатами творчого конкурсу в École Nationale Supérieure des Beaux-Arts de Paris зараховується менше десяти відсотків учасників. Кандидати на зарахування надають комісії малюнок, портфоліо і проходять серйозне співбесіду.

Французька національна кіношкола La Fémis

В La Fémis виховуються майбутні режисери, сценаристи, художники. Конкурс в кіношколи екстремально високий: з тисяч бажаючих зараховується менше сотні. Відбір проходить в кілька турів, що пропонують творчі завдання: написати сценарій за кілька годин, зняти кіносцену, провести аналіз уривка з фільму. Основний упор в школі робиться на кінопрактіку: студентам не читають базові гуманітарні курси, спочатку вони вивчають історію кіно, а потім відправляються на стажування в театри і студії.

École Nationale Supérieure Louis-Lumière

Національна вища школа кінематографії Луї Люм'єр пропонує вища, постдипломное і короткострокову освіту в сфері аудіовізуального мистецтва. У École Nationale Supérieure Louis-Lumière входять факультети кінематографії, звукотехніки та фотографії. В освітньому процесі робиться наголос на технологічну сторону кінотворчості. Навчання ведеться виключно французькою мовою.

Вищі школи по інших напрямках

Інститут вивчення політики (Sciences Po)

Кузня політичної, дипломатичної та економічної еліти - це Sciences Po. Студенти вивчають політику, економіку, право, комунікацію, журналістику і теорію управління. Інститут приймає студентів з усіх країн світу і має домовленості з МДІМВ, пропонуючи пройти особливі магістерські програми . У Sciences Po діє альтернативна методика набору студентів із зарубіжних країн (procédure internationale) - багатьох приймають без письмового іспиту на французькому.

Ecole nationale vétérinaire d'Alfort

Вища ветеринарна школа Альфор є одним з чотирьох вищих навчальних закладів Франції, які мають право навчати ветеринарів. Освітній план розрахований на сім років: два роки занурення в професію до вступних іспитів, чотири роки базової ветеринарної підготовки і один рік поглибленої підготовки. У Ecole nationale vétérinaire d'Alfort надають великого значення міжнародної мобільності студентів і діють програми для студентів-іноземців, з якими можна ознайомитися тут .

Анна Денисова