28.08.2017
Фабрику, пов'язану з ТФБ, покинула сотня співробітників, а «АК БАРС» Банк забирає у неї швейні машинки і праски
Швейна фабрика «Адоніс», яка вже протягом півроку намагається ініціювати своє банкрутство, пішла нарозхват своїм кредиторам. Найближчим часом «АК БАРС» Банк забере у підприємства десятки недавно куплених одиниць обладнання, а на черзі за розплатою вже стоїть ряд інших компаній. «БІЗНЕС Online» з'ясував, в якому стані знаходиться історично відома фабрика, на частку якої припадає третина ринку шкільної форми, хто домагається її банкрутства і чи є шанси на відродження.
Швейна фабрика «Адоніс» вже протягом півроку намагається ініціювати своє банкрутство
«АДОНІС» ЗАЛИШАЄТЬСЯ БЕЗ ШВЕЙНИХ МАШИНОК, праска і парогенераторів
«АК БАРС» Банк забирає в рахунок боргу майно відомої казанської фабрики «Адоніс» - таке рішення днями прийняв Арбітражний суд Татарстану. З матеріалів справи випливає, що 1 червня банк звернувся до суду з вимогою стягнути з казанського підприємства 9 млн рублів основного боргу, 139,1 тис. За користування кредитом та 1,5 тис. Пені, повернути заставне майно і розірвати договір кредитної лінії, відкритої ще у вересні 2014 року. Суд встав на сторону кредитора, але грошей, схоже, у фабрики зовсім немає, так що вона поплатиться заставою. Банк забирає 245 найменувань обладнання, в основному інструменти вітчизняного виробництва: п'ять автоматичних кінцевих лінійок для нарізування тканини, три вакуумні установки, шість прасувальних установок, два карусельних прасувальних преса, два компресори, дві стрічкові розкрійні машини, чотири прасувальні машини, 33 парогенератора, 29 пресів в комплекті, п'ять розкрійних машин, 24 прасувальні столів і 115 швейних машин. Середня вартість нових швейних машин марки, яка вказана в матеріалах справи, варіюється в районі 25 тис. Рублів. І якщо в новому стані прилади ще могли покрити суму кредиту, то використані машинки вже навряд чи повністю окуплять борги підприємства. Чи залишиться ще щось на підприємстві після закриття боргів - невідомо.
У прес-службі «АК БАРС» Банку у відповідь на запит «БІЗНЕС Online» пояснили, що кредитна лінія ТОВ «Швейна фабрика" Адоніс "» була відкрита якраз з метою придбання обладнання, яке тепер і стягує банк. «Закладене майно буде реалізовано на торгах в рамках виконавчого провадження або процедури банкрутства з подальшим погашенням заборгованості перед банком», - повідомили в АББ.
На підприємстві, за словами нашого джерела, залишилися близько 25 осіб, тоді як роком раніше тут працювали 150
Про своє жалюгідному стані кілька юросіб, під якими працює виробництво і продаж «Адоніса», почали заявляти ще в лютому 2017 року, коли в Татфондбанк вже працювала тимчасова адміністрація Агентства зі страхування вкладів. Як відомо, «Адоніс» був тісно пов'язаний з групою ТФБ як засновниками, так і менеджментом - однойменне ВАТ на 100% належить (через ТОВ «Артуг-Фінанс» та особисто) Ильдус Мінгазетдінову - колишньому голови правління Татфондбанка і співвласникові ІнтехБанка. Так, ТОВ «Швейна фабрика" Адоніс "» подало на власне банкрутство, оскільки не змогло розплачуватися по кредитах перед ПАТ «Татфондбанка» в розмірі 48,4 млн рублів, перед ПАТ «АК БАРС» БАНК в розмірі 9,7 млн рублів, перед постачальниками, підрядниками, покупцями і замовниками в розмірі 13,4 млн рублів. Однак ніхто з представників компанії і третіх осіб, в тому числі засновників Рафаеля Мінгазетдінова і Айрат Гилязова, до суду не з'явилися, і заява була залишена без розгляду. У липні знову був поданий позов на банкрутство швейної фабрики «Адоніс», тільки на цей раз кредитором виступило ВАТ «Адоніс». Цей позов ще розглядається. Паралельно ініціювало банкрутство ТОВ «Торговий дім" Адоніс "», що управляє роздрібною мережею швейної фабрики.
У річному звіті ВАТ «Адоніс» за 2016 рік мовиться, що її фінансові ризики значні, так як діяльність суспільства носить сезонний характер і йому необхідно регулярно залучати кредити. Там же вказується, що суспільство бере участь в судовому процесі в якості відповідача за позовом федеральної митної служби про стягнення неустойки у вигляді пені за порушення терміну поставки продукції по якомусь державним контрактом. «У разі задоволення позову у емітента виникає ризик істотного погіршення фінансового становища», - йдеться в документі. У звіті також сказано, що в 2016 році «Адоніс» відкрив три банківських вкладу в Татфондбанк на загальну суму 15,5 млн рублів, які, по відомим всім обставинам, підприємству дістати вже навряд чи вдасться.
«БАГАТО РОКІВ ЦИМ УСТАТКУВАННЯМ завідував ЛЮДИ НЕ ДУЖЕ КОМПЕТЕНТНІ»
Віддавши «АК БАРС» Банку швейні машинки, фабрика вже не зможе функціонувати. Втім, як з'ясував «БІЗНЕС Online», виробництво «Адоніса» зупинилося ще на початку року, після грудневого краху Татфондбанка. Про ситуацію на підприємстві в бесіді з кореспондентом «БІЗНЕС Online» на правах анонімності розповів колишній співробітник «Адоніса». «Фабрика як така не функціонує, - говорить джерело. - Мабуть, зараз уже розпродаються якісь товарні залишки, які збиралися протягом десятків років. Там такий непотріб лежить на складах, який невідомо кому шили! Їх продавали, продавали ... »Цю інформацію підтверджує директор ТОВ« Швейна майстерня "Ірен" », член спілки підприємств легкої промисловості РТ Ірина Купряхіна:« Колектив вже давно не працює, вони розпродають залишки, які у них були на складах і скупчилися за Останніми роками. Замовлення вони не приймають ». За її словами, швейне виробництво «Адоніса» все ще знаходиться в своєму історичному будинку в самому серці Казані поруч з вулицею Баумана, на вулиці Профспілковій, 3/19. «Ніхто і нікуди не переїхав, все також в тому стані. Вони банкрути. У них засновники Татфондбанк, що говорити далі? »- говорить вона.
Зараз на підприємстві, за словами нашого джерела, залишилися близько 25 осіб (кілька швачок, деякі керівники підрозділів), тоді як роком раніше тут працювали 150 чоловік. «Перші звільнення почалися, коли прийшла керуюча компанія, - згадує колишній працівник фабрики. - Власник в квітні - травні 2016 року реорганізував систему управління: спочатку звільнили генерального, а слідом за ними почали звільняти всіх. Прийшли і відразу стали "ефективно" працювати. Жодного натяку на те, що ці люди будуть виробляти одяг, не було з самого початку. Створювалися нестерпні умови, щоб люди йшли за власним бажанням. Швейники - люди досить делікатні і до такого відношення не звикли, тим більше що зараз працівники легкої промисловості на вагу золота, роботу можна знайти швидко ». Колишній співробітник фабрики стверджує, що на підприємстві багато якісного обладнання, однак новий менеджмент явно не має наміру боротися за порятунок «Адоніса». «Скажу так: там величезна кількість першокласного обладнання для виготовлення одягу високого класу, - розповідає співрозмовник видання. - Багато років цим обладнанням завідували люди не дуже компетентні, які не вкладали в нього гроші. Вони витрачали його ресурс без належного технічного обслуговування, вони його просто знищували. Устаткування гарне, але для його відновлення знову потрібні кошти. Хто за це заплатить? Не зрозуміло. Можливість зробити "Адоніс" першокласним підприємством була - там є обладнання, є компетенції. Треба було трошки грошей і трошки терпіння ».
У виробництво вкладалися гроші, виділялися кредитні кошти, але витікали вони не в потрібне русло
За словами екс-співробітника, в виробництво вкладалися гроші, виділялися кредитні кошти, але витікали вони не в потрібне русло. У цьому, на думку співрозмовника, винні саме перші особи компанії: «Люди, які управляли фабрикою, весь час були не з галузі легкої промисловості. До цього був військовий, потім прийшов чоловік з ритейлу, і всі вони не розуміли, як треба розвивати швейне виробництво ».
Тепер уже фабрику неможливо врятувати, впевнені експерти швейного ринку. «Ні, фабрика не зможе вижити, її прийшли банкрутити ще до того, як Татфондбанк розвалився. Прийшли заздалегідь з розрахунком її "обвалити", тому що приміщення в центрі міста, а виробництво нікому не потрібно. Прийшли для того, щоб зробити так, щоб його не було. Ніхто навіть не намагається домовитися з владою про збереження виробництва », - нарікає Купряхіна.
Чи стежать за ситуацією влади, незрозуміло: швидше за все, як і у випадку з взуттєвою фабрикою «Спартак», збереження виробництва залишається на совісті власника. У прес-службі Мінпромторгу РТ на численні запити газети «БІЗНЕС Online» про стан швейного виробництва «Адоніса" не відповіли.
У 2013 році продукція фабрики займала 10% татарстанського ринку чоловічого костюма і 30% - шкільної форми для хлопчиків, а також поширювалася за межами республіки
87 РОКІВ В СЕРЦІ Казані
«Адоніс» - одне з найстаріших і найвідоміших виробництв Казані, в цьому році фабрика відзначає своє 87-річчя. Підприємство з'явилося в 1930 році, почавши з пошиття простих білизняних виробів і поступово освоюючи різні ватяні тілогрійки, шаровари, напівпальто, бавовняні сукні. На сайті компанії повідомляється, що на початку Великої Вітчизняної війни фабрика перетворилася в завод №4 союзного значення. «Спочатку фабрика випускала постіль, нескладні елементи одягу. Потім перейшли на військове обмундирування, після війни - на виробництво цивільного асортименту. З 60-х років почали випуск чоловічих костюмів. Звичайно, будівля не пристосована для фабрики, скоріше, навпаки, вона пристосовувалася під нього », - розповідав в інтерв'ю« БІЗНЕС Online »в 2013 році колишній гендиректор« Адоніса »Рінат Галеев.
Після війни фабрика шила одяг для мирного населення - в основному вовняні костюми для чоловіків, жінок і дітей. У 1993 році Казанська швейна фабрика №4 була перейменована в АТ «Адоніс» і тоді ж увійшла в фінансово-промислову групу Татфондбанка. У 2000 році фабрику очолив Галеев, який займав посаду генерального директора аж до 2014 року. «Я сам очолив підприємство в 2000 році, коли воно перебувало в процедурі банкрутства, були великі борги до всіх бюджетів, рік не виплачувалася зарплата, почався відтік працівників», - згадував колишній гендиректор «Адоніса». В результаті, за його словами, тоді вдалося зберегти колектив, наростити обсяги випуску і розрахуватися з усіма боргами. Щоб вийти на беззбитковий рівень, підприємству знадобилося близько трьох років і після цього аж до 2013 року, як запевняв Галеев, фабрика працювала тільки в прибуток.
Рінат Галеев: «Спочатку фабрика випускала постіль, нескладні елементи одягу. Потім перейшли на військове обмундирування, після війни - на виробництво цивільного асортименту »
У 2013 році, за інформацією екс-гендиректора «Адоніса», продукція фабрики займала 10% татарстанського ринку чоловічого костюма і 30% - шкільної форми для хлопчиків, а також поширювалася за межами республіки. За інформацією на сайті, «Адоніс» випускає костюми, піджаки і брюки з 44-го по 66-й розмір, з 158 по 194 ріст в трьох повноти і різних видах - близько 50 різних моделей. В середньому в місяць підприємство шило близько 6 тис. Костюмів. Основна частина продукції - це чоловіча колекція, однак, судячи з опублікованого на сайті каталогу, підприємство почало шити і шкільну форму для дівчаток. Відомо, що до 2002 року «Адоніс» навіть працював на «оборонку», виконуючи замовлення на військову форму, але після введення практики держзакупівель відмовився від цієї галузі. Сьогодні ж в групі соціальної мережі «ВКонтакте» швейної фабрики можна навіть знайти оголошення про прийняття замовлень на різні чохли.
Під час кризи 2008 року «Адоніс» відкрив свою роздрібну мережу, яка включала в себе 11 магазинів в столиці Татарстану. Проте вже сьогодні, судячи з карти «2ГІС», в Казані існують всього три точки і всі вони поки працюють.
Чергові проблеми у фабрики почалися в 2014 році, тоді було прийнято рішення призначити нового генерального директора Едуарда Абайдулліна. «Так, там дійсно все було погано. Але півтора року тому компанію очолив новий директор, дуже енергійна людина. Вони були на межі банкрутства. Зараз, думаю, випливуть », - висловлювався з цього приводу власник ательє «Йолдиз» Зуфар Ісмагілов. У 2014 році при виручці 118 тис. Рублів чистий збиток підприємства склав 12,9 тис. Рублів. «Скорочення оборотів пов'язано з тим, що в минулому році компанія отримала великий позаплановий замовлення під Універсіаду. На жаль, подібних замовлень в цьому році у нас не було. Однак виокремлюючи надходження по даному замовленню, можна говорити про присутність зростання приблизно в 15 відсотків », - пояснював тоді Абайдулліна. Однак новий «енергійний» директор довго «біля верстата» стояти не зміг - в 2016 році на фабриці почалися кардинальні зміни. У листопаді 2016 року гендиректора змінив Олег Муслахов який, до слова, був ще й фінансовим директором керуючої компанії «Шуз концепт». Буквально через чотири місяці замість нього прийшов Дмитро Гур'янов з примітним окладом в 5 тис. Рублів щомісячно. 22 січня 2017 року рішенням ради директорів було вирішено достроково припинити трудовий договір з Гурьянова і на його місце призначити Рафаеля Курбангалеева.
За даними «Контур.Фокус», виручка ВАТ «Адоніс» на кінець 2016 року становила 41,2 млн рублів, що на 81% нижче 2015 року, чистий збиток - 11,4 млн рублів. Засновниками юрособи є ТОВ «Креатив-Інвест», ТОВ «Ремиз», ТОВ «Фінтрейд», ТОВ «Булгари Плюс», ВАТ «Артуг», ТОВ «Капітал-ФАРМ», НПФ «Ак Барс», ЗАТ «Карат». Генеральний директор - Рафаель Курбангалеев.
ТОВ «Швейна фабрика" Адоніс "» знаходиться в стадії ліквідації з 21 липня 2017 року. Ліквідатор - Анатолій Дербеньов. Засновники юрособи - Рафаель Мінгазетдінов і Айрат Гілязов. Даних про фінансовий стан немає.
Торговий дім «Адоніс» з 21 липня 2017 року перебуває в стадії ліквідації. Ліквідатор - Азат Фарукшин. Засновники ті ж, що і у ТОВ «Швейна фабрика" Адоніс "». Виручка компанії на кінець 2015 року становила 62,2 млн рублів, чистий прибуток - 409 тис. Рублів.
У них засновники Татфондбанк, що говорити далі?Хто за це заплатить?