Як написати наукові тези

  1. Що ж являють собою наукові тези?
  2. Три ключові питання наукових тез
  3. 1. Що я досліджую?
  4. 2. Що отримав в результаті
  5. 3. Що б це значило?

Сьогодні завдання написати наукові тези може торкнутися не тільки вченого або аспіранта

Сьогодні завдання написати наукові тези може торкнутися не тільки вченого або аспіранта. Вчитися, як писати наукові тези при підготовці до конференції, доводиться і простим студентам. Особливо це стосується тих, хто закінчує бакалаврат чи вчиться в магістратурі. Про те, що таке наукові тези і як їх писати читайте в цій статті.

Мене проблема написання наукових тез торкнулася, коли я вчилася в магістратурі ІжГТУ і писала магістерську дисертацію. Ми тільки познайомилися зі своїми науковими керівниками, як нас сповістили «радісним» звісткою - через два тижні відбудеться науково-практична конференція і всім, без винятку, магістрантам потрібно підготувати публікації, доповіді та тези. Біда полягала в тому, що ми, Сарапульського студенти, зроду не брали участь в конференціях і гадки не мали, як виглядає наукова праця, тому що не читали збірників конференцій і наукових видань. В цьому була наша справжня біда.

Але мені пощастило з науковим керівником. В'ячеслав Львович швидко підказав тему статті, дав установку і, звичайно, підтримав морально. Так відбулося моє вступ в світ науки.

Що ж являють собою наукові тези?

Наукова стаття - досить об'ємна праця. Уявіть собі, в пошуках важливої ​​інформації для дипломної роботи ви натикаєтеся на публікацію в журналі начебто відповідну, але щоб дістатися до істини потрібно прочитати всю статтю і вникнути, а вона становить 16 сторінок формату А4 11 шрифтом. І таких «важливих» добірок у вас накопичилося 25 статей.

Так ось, щоб не обтяжувати тебе перечитувати досконально весь учений працю, придумали перед статтею писати короткі наукові тези. Прочитав два абзаци - і зрозумів, потрібно воно тобі чи ні.

Призначення наукових тез, звичайно, набагато ширше. І хоча не завжди буває, що з них відразу зрозумієш, про що задумався учений, але твоє завдання - навчитися писати тези і продемонструвати всю суть вираження:

"Стислість сестра таланту"

Три ключові питання наукових тез

Мета написання тез нам зрозуміла. Мета ж написання наукової статті - оприлюднення результатів дослідження. Як і стаття, тези повинні бути написані красиво, науковою мовою і по суті. Тому визначте структуру мініатюрного варіанти своєї статті, відповівши на три ключових питання:

1. Що я досліджую?

2. Що отримав в результаті?

3. Що б це значило?

Ось вони - три заповітних абзацу. Обговоримо ж, що в них.

1. Що я досліджую?

Тут важливо описати Актуальність дослідження . При цьому не забуваємо про стислості - буквально 1-2 пропозиції. Зверніть увагу, якщо ви досліджуєте якесь маловідоме явище або процес, що має специфічну назву, складний термін, тоді будьте ласкаві дати спочатку визначення того загадкового слова, а вже потім пишіть про його актуальності

Прокрастинація в психології називається схильність до постійного відкладання важливих і термінових справ, що призводить до життєвих проблем і болючим психологічних ефектів. Проблема прокрастинації поширена в бізнес-плануванні та управлінні кадрами ...

Далі пишемо проблему дослідження. Чи не проблему в широкому розумінні, що не значимість вирішення цієї проблеми, а рішення якої конкретної проблеми ви збираєтеся знайти своїм дослідженням:

У даній роботі ми розглядаємо умови, що сприяють і перешкоджають виникненню прокрастинації в середовищі початківців професійних програмістів.

Після цього можна аргументувати свій вибір даної проблематики: чому зацікавила саме ця вибірка або якісь методи чи якийсь певний період і т.п.

Наступне питання - питання методології, особливо це стосується емпіричних досліджень. Опишіть яким чином ви це питання досліджували: поставили експеримент, коли і де, з ким.

Експериментальне дослідження проходило в два етапи. Вся вибірка обстежуваних була розбита на контрольну та експериментальну групи. На підготовчому етапі за допомогою такої-то методики був проведений тест «ХХХ». Далі в експериментальній групі провели то-то протягом стількох-то років. Через два місяці за допомогою такої-то методики був проведений тест. Результати тестування в контрольній та експериментальній групах порівняли ... »

2. Що отримав в результаті

Тут ми плавно переходимо до розповіді про результати експерименту, описаного на попередньому кроці. Ця частина тез найзначніша за обсягом і становить більше половини всього тексту наукових тез.

В результаті дослідження ми з'ясували, що прокрастинація в контрольній групі програмістів виявлялася частіше, ніж в експериментальній після використання методики «ХХХ»

Ось так, по початку узагальнено, повинні описуватися результати дослідження. Після цього переходимо до частковостей і цифрам, розставляючи все по поличках і списками. Табличні дані в наукових тезах розписуються словами.

3. Що б це значило?

Робимо висновки. Результати своєї роботи тепер описуємо вже не з позиції своєї проблематики, а з точки зору наукової значущості:

Таким чином / отже, прокрастинації більш схильні до початківці професійні програмісти, чиї умови праці містять такі-то чинники ... Для боротьби з прокрастинація найбільш ефективними є наступні заходи: ...

Приділіть увагу підбору ключових слів свого завершення. Саме вони спричинять розуміння читачем «вивідні» висновків проведеної роботи.

На завершення роботи над науковими тезами обов'язково перечитайте їх, усуньте граматичні помилки, вдумайтеся в зміст з позиції читача. Тільки після цього короткі наукові тези можна віддавати на публікацію.

http://vsemogu-vseznayu.ru

Читайте також на цю тему:

Приєднуйтесь до автора проекту

Що ж являють собою наукові тези?
1. Що я досліджую?
3. Що б це значило?
Що ж являють собою наукові тези?
1. Що я досліджую?
2. Що отримав в результаті?
3. Що б це значило?
1. Що я досліджую?
3. Що б це значило?