Як юристу почати свою кар'єру

Добрий день.

Я студент третього курсу, і своє життя я вирішив присвятити вивченню правознавства. Не за горами та пора, коли мені доведеться зіткнутися з пошуком постійної роботи.

Як будь-який поважаючий себе людина, я буду шукати роботу з високою зарплатою, але при пошуку такої роботи існує одна проблема - потрібен досвід.

У моєму університеті часто проводяться різноманітні конференції, але їх суть зводиться до одного - «злизати» все з інтернету і просто піднести той матеріал, який хоче бачити твій науковий керівник.

Де і як найкраще набратися того самого «безцінного і необхідного»?

Добрий деньВолодимир Бєляєв,координатор « Центру управління законом »

Різноманітність - один професіонала.

Знайдіть першу-ліпшу роботу, попрацюйте кілька місяців і зрозумійте, куди рухатися далі. Не зациклюйтеся на якійсь одній конкретній посаді: щоб знати, що вам подобається, а що - ні, варто витратити трохи часу на те, щоб спробувати все по чуть-чуть. До речі, часта зміна обстановки не дасть вам замкнутися в зоні комфорту, а насичене резюме допоможе проілюструвати багатий досвід, який ви придбаєте.

Я почав з посади секретаря судового засідання - і придбав прекрасний досвід спілкування з людьми, збагнув основи практичної психології, а заодно відчув всі нюанси, що відрізняють сферичну юриспруденцію університетського розливу від суворої реальності. Ставши помічником судді, я відшліфував все те, що усвідомив на посаді секретаря. Після чого прийшов до важливого висновку: держслужба і принцип «ти начальник, я дурень» - не моє.

Після цього я став юристом в маленькій, але злісної юридичній фірмі. Особливості роботи подібних контор - здається вічним аврал, постійні зміни завдань і пріоритетів і надзвичайно насичена подіями життя. Пара місяців роботи виявилися мені корисніше, ніж роки в університеті - я навчився братися за будь-які завдання і швидко вникати них, що допомогло мені навчитися не боятися незрозумілих на перший погляд завдань і вирішувати їх. Через деякий час я зрозумів, що маленька контора - це круто, але хочеться стабільності.

Так я став юристом в компанії з державною участю. З ностальгією згадую ці часи - я вперше пізнав всі достоїнства і недоліки корпоративної політики в усіх сенсах цього слова. Я відточив навички корпоративного, трудового та договірного права, познайомився з крутими професіоналами і, нарешті, почав вчитися. Ніщо так не підвищує рівень професіоналізму, як постійні приклади «як робити треба» і «як робити не треба». А ще саме там я отримав перший левел-ап. На жаль, одноманітні завдання швидко з'їдають мозок, тому я ризикнув податися у вільне плавання. Через чотири роки я прийшов майже до того, з чого починав - я знову працюю в маленькій злісної юридичної компанії. Тепер мені допомагають кілька юристів. А ще я сам визначаю, як саме потрібно вирішувати якісь завдання - адже попрацювавши з різними людьми, я знаю, чого хочу, що вмію, як робити потрібно і як - не потрібно.

Здається, я б не став собою, якби не попрацював всім тим, ким працював надцять років тому. Запитуючи себе, що я хотів би змінити, я не кривлячи душею, відповідаю: багато, але в професійному житті - нічого

Артем Толкачов,керуючий партнер юридичної фірми « Толкачов та партнери »

Добрий день, колега.

Кілька думок з вашого запитання:

  1. На мій погляд, шлях до успіху для будь-якого юриста полягає у вузькій спеціалізації роботи. Принцип досить простий - краще бути зіркою в вузькій сфері, ніж средненьким фахівцем «у всіх галузях права». Відповідно, основне завдання на початковому етапі роботи зрозуміти, яка сфера і які завдання найбільш цікаві та найкраще виходять, і придбати хороший досвід в них.
  2. Якщо ви не можете поки визначитися з тим, що саме хочете робити в рамках професії - не бійтеся експериментувати. Пробуйте себе в різних сферах. На цьому етапі хорошим рішенням буде пройти стажування у великій юридичній фірмі. Ви зможете отримати базові знання про організацію процесу роботи, а також отримаєте можливість спробувати себе в різних практиках фірми.
  3. Після того як визначитеся зі сферою - шукайте роботодавця, який має спеціалізацію в ній. Це може бути як велика фірма, так і юридичний бутік. Головне, на що потрібно звертати увагу - це завдання, колектив і керівник, з якими ви будете працювати. Важливо розуміти, чому ви зможете навчитися, чи готовий роботодавець давати вам необхідні знання та навички і просувати вас вперед у кар'єрному та професійному плані.
  4. Щодо «буду шукати роботу з високою зарплатою». На мій погляд, на початковому етапі розмір зарплати не повинен грати важливу роль при ухваленні рішення про роботу. Необхідно розуміти, що якщо ви вибрали правильне місце, то на початку кар'єри ви отримуєте від роботодавця набагато більше, ніж віддаєте. Досвід і компетенції важливіше ніж вартість години. У міру вашого зростання як професіонала зарплата буде рости, так що не фокусується на цьому зараз.

Бажаю вам успіху. Бажаю вам успіху Павло Міщенко, юрист компанії Runetlex

Мені здається для вас актуально наступне:

  1. Шукати підробіток в юридичній сфері вже зараз. Професійний образ мислення виробляється постійною практикою. Заодно стане зрозуміліше і цікавіше те, що розповідають в інституті.
  2. Чи не цуратися будь-якої роботи. Подати клопотання до суду, сфотографувати документи, зателефонувати помічникові судді - це рутина, не те, що показують в серіалах. З іншого боку, не знаючи ці базові процеси зсередини, вам буде дуже складно вирішувати більш серйозні завдання.
  3. Вчитися працювати добре. Розподіляти свій час, підходити до будь-якої справи відповідально, перевіряти за собою - з цими навичками у молодих фахівців виникають проблеми. Прокачивайте їх і приділяйте їм увагу. Книги по тайм-менеджменту повинні допомогти.
  4. Чи не ганятися за грошима. Дуже бентежить ваша фраза про пошук високої зарплати. Шукайте місце, де можна отримати хороший досвід - гроші прийдуть з ростом компетенцій. Якщо ж головним критерієм будуть гроші, то можна потрапити в негарну пастку. Ви будете в «теплом» місці, де добре платять, але де ви не будете рости як фахівець. А піти буде дуже складно - до грошей швидко звикаєш.
  5. Знайти наставника. Ви будете рости в 2-3 рази швидше, якщо поруч виявиться наставник, готовий поділитися своїми знаннями і компетенціями. Міцно дорожите такими відносинами і працюйте на повну котушку, це окупиться.

# питання #Освіта

Матеріал опублікований користувачем. Натисніть кнопку «Написати», щоб поділитися думкою або розповісти про свій проект.

Де і як найкраще набратися того самого «безцінного і необхідного»?