Як вивчити англійську мову в США

  1. Рівень володіння мовою: низький
  2. Рівень володіння мовою: середній
  3. Рівень володіння мовою: високий

The article has been automatically translated into English by Google Translate from Russian and has not been edited.

Вільна англійська - обов'язкова умова для успішної кар'єри і легкої адаптації в США для всіх приїжджих. Тим, хто не може похвалитися швидкої англійської промовою і багатим словниковим запасом, але хоче відчувати себе в США своїм, залишається одне - вчити мову. Можливостей для цього дуже багато - і більшість з них безкоштовні. "Форум" підготував інструкцію по вивченню англійської для людей з різним рівнем володіння мови.

C чого починати

Перш за все, потрібно визначитися зі своїм рівнем знання мови і бюджетом. Тести можна пройти в школах для дорослих, коледжах або університетах.

Великий плюс для іммігрантів - курси "Англійська як друга мова" ( "English as a second language" (ESL) в більшості своїй безкоштовні. Крім того, починати вчитися можна навіть до того, як ви отримали грін-карту.

Однак якщо ви хочете відвідувати спеціалізовані курси в коледжі чи університеті, то за це вже доведеться заплатити. У деяких випадках розмір оплати буде залежати від того, чи маєте ви статус резидента, чи ні. Для нерезидентів вартість навчання може бути вище в кілька разів.

Рівень володіння мовою: низький

Ви знаєте всього кілька фраз, все вам незрозуміло, взаємодія з навколишнім світом вимагає великої мужності. Не переживайте, тому що головне - не те, наскільки ви знаєте мову, а то, як сильно ви хочете спілкуватися. Для вас підійде навчання в школах для дорослих, зустрічі в міських центрах і публічних бібліотеках і навіть - заняття в школі, де вчиться ваша дитина.

Школи для дорослих

Більше підійдуть тим, хто не працює. Крім того, вони зручні мамам з маленькими дітьми. Подібні школи забезпечують безкоштовний догляд за малюками, поки батьки вчаться.

Школи для дорослих (англійською вони можуть називатися "Adult school", "Adult education", "Adult & Career education", "Adult educational center") є в більшості міст Америки. Так що потрібно просто знайти найближчу, пройти тест на свій рівень знань і вибрати час, в яке ви зможете займатися.

Навчання найчастіше безкоштовне, але на просунутий рівень потрапити складніше - аншлаг. Потрібно мати на увазі, що в цілому рівень навчання в школах для дорослих не дуже високий. Тому, закінчивши курс в школі, можна спробувати продовжити навчання за курсом ESL в ком'юніті-коледжі.

Як знайти:

  1. на сайті https://www.literacydirectory.org/ ввести назву міста, де ви живете, і вибрати опцію "English as a second language". Система вам покаже всі навчальні заклади, де ви можете підтягти свою англійську;
  2. курси ESL можна знайти також на сайті https://my.uscis.gov/findaclass . Процедура така ж, як і в попередньому пункті;
  3. набрати в Google "adult school ESL" і назву свого міста. Із запропонованих пошукачем навчальних закладів вибираєте відповідний, шукаєте в ньому "ESL program" і записуєтеся на співбесіду.

Зверніть увагу: курси ESL також пропонують приватні лінгвістичні школи, однак навчання в них буде платне.

Міські центри (Community centers)

Тут допоможуть всім і у всьому - ці центри для того і існують, щоб підтримати іммігрантів, допомогти їм адаптуватися і реалізувати себе. Центри можуть запропонувати курси мови, розмовні клуби, ігрові програми та заняття з дітьми.

Як знайти: набрати в Google "Community center ESL" і назву свого міста, вибрати найближчий.

публічні бібліотеки

Відмінне місце не тільки для того щоб брати корисну літературу, а й для розмовної практики і занять з дітьми. У бібліотеках проводяться зустрічі для спілкування (ESL Conversational club), різні програми для дітей, розвиваючі класи з шиття, в'язання та багато іншого.

Можливо, рівень мови тут невисокий, зате атмосфера дуже доброзичлива. У бібліотеці легко можна завести знайомих, навчитися чомусь новому, послухати поради та заодно вивчити прості фрази і слова.

Як знайти: набрати в Google "Public library" і своє місто.

Школа, де навчаються ваші діти

Деякі школи пропонують послуги з сімейної грамотності, програму підтримки батьків і навчання батьків учнів, що не говорять по-англійськи. Тому вам варто звернутися в школу, де вчиться ваша дитина, і дізнатися, чи є у них подібні програми.

Олена Борисова в США з 2014 року. У чоловіка - робоча віза, у Олени - віза H4, з якої не можна працювати, зате можна вчитися.

У чоловіка - робоча віза, у Олени - віза H4, з якої не можна працювати, зате можна вчитися

Олена Борисова серйозно взялася за вивчення англійської тільки в США. Фото з особистого архіву

Рівень мови на момент приїзду був нижче середнього, так що вона активно взялася за навчання. Спочатку в школі для дорослих, після цього - в коледжі. Заняття три рази в тиждень по три години. Олені вистачає часу і на навчання, і на маленьких дітей. "Найважливіше, - каже Олена, - щоб попалася гарна група і гідний викладач, тому що якщо група" балакуча ", то волею-неволею заговориш і сам".

Рівень володіння мовою: середній

Це те саме більшість, хто вчив мову в школі і інституті, намагається читати літературу і дивитися серіали в оригіналі (ну або хоча б з субтитрами). Упевненості великий немає, але порозумітися можна - хоча хочеться, звичайно, легкості в спілкуванні, знань і роботи в майбутньому. Тут багато що залежить від того, чи є ви резидентом США чи ні. Оскільки варіантів вдосконалення мови кілька.

Програма ESL в ком'юніті-коледжі чи університеті

Програма «Англійська як друга мова» в коледжі ускладнюється в порівнянні зі школою. Тут також потрібно пройти тест на свій рівень знань - і не факт, що його результатів будуть відповідати шкільним.

В окремих ком'юніті-коледжах існує програма, по закінченні якої свідоцтво не видається (non-credit course). Це, по суті, безкоштовні курси для слухачів. Для них не потрібно підтвердження резидентства, особливих віз або якихось умов. Диплом ви не отримаєте, але кілька рівнів мови можна освоїти.

Подальше навчання (вище так званого рівня "intermediate") триває на платній основі - і тут має сенс дочекатися резидентства (зазвичай, потрібно рік проживання). Резидентам за навчання потрібно платити в кілька разів менше, ніж нерезидентам. Для прикладу, в каліфорнійському коледжі Футхилл курс для нерезидента на 10 кредитів (це 10 годин на тиждень протягом семестру) буде коштувати 1 880 $, а для резидента - 330 $.

Також курси ESL можна проходити в кращих американських університетах, наприклад, Берклі , Університеті Массачусетса, Університеті Х'юстона. Однак там курс навчання тривалістю в кілька місяців буде коштувати близько $ 500 - незалежно від того, резидент ви чи ні.

Як знайти: набрати в пошуковому рядку "college ESL" і своє місто, можна додати "non credit" і далі вибрати найближчий до вас коледж.

проста робота

Для того щоб освоїти мову швидше, багато, що мають дозвіл на роботу, влаштовуються на найпростіші посади. Вакансії в великих мережевих магазинах, спортивних точках, кафе та ресторанах є завжди. Важливо тільки не показувати своєї зайвої освіченості - буває, що як раз через це на просту роботу не беруть. А вже на місці починайте більше спілкуватися з колегами і слухати, що говорять навколо.

Рекомендується бути відсутнє напередодні свят - мовної практики ніякої, а роботи дуже багато.

Як знайти: набрати в інтернеті назву магазину, в який ви хочете влаштуватися, знайти на їхньому сайті вакансії, заповнити форму і чекати дзвінка.

волонтерство

Цей варіант підходить не тільки тим, у кого немає дозволу на роботу в США, але і тим, хто готовий безкоштовно працювати в цікавому місці. А таких місць можна знайти дуже багато. Мамам з маленькими дітьми можна влаштуватися волонтером в школу або дитячий садок. Для активних людей є багато волонтерських позицій в музеях, парках розваг, на окремих заходах. У бібліотеках та міських центрах завжди потрібні волонтери - причому, ваш рівень знання мови не обов'язково повинен бути високим. Хочете в музей, але знаєте мову поганенько - отримаєте позицію в магазинчику сувенірів при музеї.

Як знайти:

1) зайти на сайт цікавить вас місця (музей, билиотека, дитячий сад, парк розваг) і знайти розділ "Volunteer".

2) також можна пошукати на сайтах http://www.idealist.org/ і https://www.upwardlyglobal.org/

Ірина Антонова живе в США вже рік. Приїхала разом з чоловіком і дитиною, англійською мовою займалася в Росії за програмою "Rosetta Stone" і за програмами поповнення словникового запасу на сайті memrise.com . Активно слухала лекції Джеффа Макміллана, присвячені вивченню американської культури і освоєння американського акценту, на сайті Eslpod.com .

com

Ірина Антонова вже відчула результати активного вивчення англійської мови. Фото з особистого архіву.

У США Ірина вступила в школу для дорослих - під час занять за її дитиною доглядали в дитячому садку при школі. Також Ірина деякий час відвідувала розмовні клуби в бібліотеці. Ці зустрічі допомогли розслабитися, почати говорити. Здебільшого Ірина намагається спілкуватися з англомовними знайомими - це дуже допомагає розвивати мову. Результати вона вже відчула. "Моя подруга-американка їхала у відпустку на чотири місяці. Коли вона повернулася, я усвідомила, що розумію практично все з її мови. Я її запитала: "Ти стала говорити зі мною повільніше?" А вона посміхається - немає, швидше, і навіть перестала підбирати для тебе прості слова ", - розповідає Ірина.

Рівень володіння мовою: високий

Здебільшого це працівники компаній, де знання мови було обов'язковою умовою прийому на роботу або власники грін-карт, давно готувалися переїхати в США. Для цих людей складність можуть становити лише незнайомі терміни або «місцевий колорит», але подібні слова і вирази швидко запам'ятовуються, та й зрештою, їх незнання не дуже-то ускладнює життя.

Таким щасливцям можна порекомендувати курси "Англійська без акценту" ( "English without accent" або заняття в освітній організації "Тoastmasters International" для більш досконалого володіння мовою і навиком виступів на публіці.

Англійська без акценту

Насправді, ці заняття підходять для будь-якого рівня володіння мовою. Просто для тих, хто вже давно і непогано говорить, це оптимальний спосіб саме підкоригувати свій акцент, працюючи тільки над ним, і повністю влитися в середу.

Можна займатися в класах, можна онлайн. Але курси подібного роду - задоволення платне (заняття з тренером - онлайн або особисто - коштує від $ 50 до $ 100).

Такі курси, як і заняття для просунутих користувачів англійської, пропонують і кращі університети світу, наприклад, Стенфорд ($ 250) і Гарвард ($ 1350-2400).

Як знайти:

  1. на таких сайтах як:

http://englishwithoutaccent.com/

https://pronunciationpro.com/

http://www.speakingyourbest.com/

2) варто перевірити курси на YELP - це додаток користується великою популярністю і довірою у американців. Тут можна знайти як приватного викладача, так і школу, де є навчання онлайн.

Клуби "Тостмастерс"

Ці клуби існують на всій території США і можна вибрати той, що ближче до дому, або той, де найсерйозніше підхід. Клуби дозволяють отримати практику виступів на публіці. Це може бути виступ на задану тему або імпровізація - коли задається питання, і кожен з присутніх може швидко сформулювати і дати свою відповідь.

Насправді, ці курси також підходять для різних рівнів, але практикувати ораторське мистецтво воліють все ж ті, хто має достатній словниковий запас.

Як знайти: зайти на сайт https://www.toastmasters.org/ і вибрати клуб, найбільш підходящий для вас за рівнем та місцерозташуванням.

Інна Костишин приїхала до Каліфорнії разом з чоловіком в липні 2015 року. У чоловіка робоча віза, у Інни - H4. Рівень англійської - просунутий. Це підтвердив тест в школі для дорослих, де їй порекомендували йти відразу в коледж. Робочої візи у Інни поки немає, але вона активно удосконалює мову та комунікативні навички.

Робочої візи у Інни поки немає, але вона активно удосконалює мову та комунікативні навички

Інна Костишин як волонтер допомагає TEDxSanFrancisco. Фото з особистого архіву

Перш за все, вона відвідала декілька клубів "Toastmasters" і вибрала для себе найсильніший за рівнем і складом. Вже дуже скоро її визнали найкращим оратором імпровізаційних сесій.

Далі вона вивчила питання волонтерства - і знайшла цікаві для себе варіанти: записалася волонтером конференції TEDxSanFrancisco, а також гідом в Музей спадщини Саннівейл. При цьому вона постійно відвідує безкоштовні семінари та лекції в Стенфорді, підвищуючи рівень своїх знань (календар подій в Стенфорді можна подивитися тут ), Шукає цікаві заходи на порталі соціального нетворкінгу Мeetup.com і не боїться спілкування - навпаки, завжди йому відкрита. Сама Інна з усіх своїх успіхів особливо виділяє один: "Я дуже пишаюся тим, що потрапила в команду TEDxSanFrancisco". Це і правда велике досягнення ".

До речі, якщо ви хочете ще й самостійно вивчати англійську, «Форум» підібрав для вас топ-10 мобільних додатків для вивчення мови . А раніше ми розповідали, як навчити дитину, що живе в Америці, російській мові .

Я її запитала: "Ти стала говорити зі мною повільніше?