- Олексій Крижевський
- Найактуальніші московські театри і спектаклі, які варто подивитися в них в першу чергу
- «Театр націй»
- «Гоголь-центр»
- МХТ імені Чехова
- «Театр.doc»
- Центр імені Мейєрхольда
- Що читати в інтернеті
- Журнал «Театр»
- Портал «ТеатрAll»
- Театральна критика
- Де дивитися спектаклі, якщо не в театрі
- Театральна медіатека «Гоголь-центру»
The Village продовжує пропагувати ефективне самоосвіта. Цей випуск - для тих, хто нічого не розуміє в сучасному театрі, але хоче виправитися. Експерт розповів нам, за творчістю яких театральних режисерів сьогодні обов'язково варто стежити і в які московські театри можна ходити майже на будь-яку постановку.
Олексій Крижевський
журналіст, головний редактор порталу ТеатрALL
Навколо театру чомусь існує якесь поле сакралізації. Книгу ми просто беремо з полиці або завантажуємо в інтернеті і читаємо. Але театр вважається дуже високою областю, до якої потрібно по-особливому готуватися, хоча це і не зовсім так. Просто потрібно уточнити для самого себе, що хочеться побачити - на щастя, пропозиції різноманітні і, незважаючи на всі зусилля державних відомств, театр в Росії процвітає.
По відношенню до класичних сюжетів тимчасова дистанція постійно збільшується, тому для сучасного режисера класика - це завжди поле для інтерпретацій. Коли режисер ставить «Гамлета», він має на увазі, що всі читали п'єсу в школі. Тому він розставляє акценти, може перенести його в сучасність або, навпаки, вирішити якусь проблему в підкреслено класичних костюмах і декораціях. Будь режисер шукає резонансу: з епохою, в якій він живе, з суспільством, в якому він створює цю постановку, і з тим суспільством, куди він приїжджає на гастролі.
Якщо хочеться дивитися класику, її потрібно спочатку прочитати, а потім піти подивитися, як її розуміють режисери. І саме в цьому випадку почнеться правильна глядацька робота - глядач теж учасник вистави. Тому для того, хто прочитав, наприклад, «Гамлета», я можу порекомендувати спектакль «Гамлет | Колаж »в« Театрі націй ». Його поставив великий кіно- і театральний режисер Робер Лепаж, а всі ролі виконує Євген Миронов, який знаходиться всередині дуже химерного простору.
Бувають постановки з цікавими заявками. Наприклад, те, що Камбербетч грає в «Гамлеті», - це апріорі цікаво, що б там не сталося. Якщо людина самостійний у своїх пошуках або виділяє для себе якихось зірок, якщо хочеться ловити все нове, звичайно, варто йти. Складати власну думку. У англійської та американського театру одна традиція, а ще є європейський театр, де у кожної країни свої особливості.
Для того щоб бути в курсі кращих постановок, можна дивитися і список номінантів «Золотої маски». Висування на премію і лауреатство там - це безумовна рекомендація. Сама премія є в деякому роді міністерством театру: найактивніша, прозора і при цьому найпотужніша театральна інституція. У них безліч експертів, які їздять по країні і відбирають кращі театри. Це відпрацьований механізм, який допомагає ловити, відбирати, відзначати якісь видатні явища. Це головний експерт, якому, безумовно, можна вірити, принаймні в цьому році точно.
Якщо хочеться знати what's hot, what's new на московській театральній сцені, варто стежити за декількома майданчиками в Москві, у яких є те, що по-англійськи називається словом vibe: вони весь час обурюють інформаційне середовище, постійно створюють навколо себе якісь коливання.
Найактуальніші московські театри і спектаклі, які варто подивитися в них в першу чергу
«Театр націй»
сайт: Theatreofnations.ru
Що дивитися в першу чергу: «# СонетиШекспіра», «Жанна», «Ідіот»
Спочатку був придуманий як гастрольна обмінна майданчик, як театр, який багато працює з внутрішніми російськими змістом, навіть регіональним, і робить міжнародні проекти. Театр, за яким потрібно стежити. З найближчих важливих прем'єр - «Ідіот» з Інгеборгою Дапкунайте, де вона буде грати князя Мишкіна.
«Гоголь-центр»
САЙТ: Gogolcenter.com/
Що дивитися в першу чергу: «Кому на Русі жити добре», «Мертві душі», «(М) учень»
На мою думку, тут не було взагалі жодного поганого спектаклю за останні півтора року. Є цикл «Русские сказки», «Кому на Русі жити добре», є «Звичайна історія», «Хармс. Ми р". Вони прекрасно працюють з класикою XIX і XX століття, є у них і хороші сучасні спектаклі.
МХТ імені Чехова
САЙТ: Mxat.ru
Що дивитися в першу чергу: «№ 13D»,
«Мушкетери. Сага. Частина перша »,« Ідеальний чоловік »
У МХТ працюють одночасно три сцени, які завантажені майже кожен день. Там є і театральний артхаус, і сучасна драма, весь час йде лабораторна робота. Це постійно діючий, активний і різноманітний механізм. І там є, звичайно, вистави за класичних сюжетів. Весь час, що театр очолює Табаков, трупа перебуває в хорошому стані - їм цікаво працювати, вони активні.
«Театр.doc»
САЙТ: Teatrdoc.ru
Що дивитися в першу чергу: «Язичники»,
«Коротка історія російського інакомислення»
Ще одне місце, відоме всім, на жаль, з різних приводів. Дуже довго «Театр.doc» був в авангарді театру як такого. Зародився він як документальний театр, в якому було верховенство одного методу - глибинні інтерв'ю з реальними людьми з реального життя і постановки за реальними діалогам про реальні речі. Але поступово він перестав цей формат шанувати як канон, а став з ним грати. Так з'явився театр, в якому дуже багато експериментують з реальністю. Тут давали життя багатьом текстам. Наприклад, п'єса Ганни Яблонської «Язичники», яку поставила Лера Суркова, мала такий відгук, що зараз йде в багатьох великих і серйозних театрах.
Центр імені Мейєрхольда
САЙТ: Meyerhold.ru
Що дивитися в першу чергу: «Сван»,
«Аліса і держава»
І ще одна найважливіша точка Вайб. Практично в поодинці займається розвитком таких жанрів, як стендап і сторітеллінг, які зараз мають великий відгук і допомагають театру наводити мости з телебаченням. Те, що роблять в ЦІМе, звичайно, більше артхаус, але вони допомагають розвитку цього жанру в нашому культурному полі. Так як це ще і проектна майданчик, ЦІМ приймає в свій репертуар найрізноманітніші речі, так що за різноманітністю варто йти сюди.
сторінка facebook
Що дивитися в першу чергу: «Наталчина мрія», «Вимикач»
Той випадок, коли театр робити не режисер, а педагог. Дмитро Брусникин зараз набрав новий курс, а його випускники цього року стали майже окремим театром і отримали прописку в театрі-студії « Людина ». Сам театр продовжує грати свої спектаклі, але основний зміст туди постачає трупа Брусникина. Це така дивовижна трупа, яка, з одного боку, дуже пластична і може працювати з різними режисерами, а з іншого - завжди зберігає своє обличчя. У них є щеплені їм навички, характерні риси та почерк, які вони зберігають в будь-якій постановці. Також у них з'явився якийсь профіль - віршована драматургія. З режисером Юрієм Муравицького вони зробили спектакль «Переворот», в «Театр.doc» є їх постановка «Вимикач» за п'єсами Максима Курочкіна, а зараз вони доводять до розуму віршовану п'єсу «Сван» в Центрі імені Мейєрхольда.
Актуальні спектаклі можна вибирати і по режисерам, адже вони можуть ставити в різних театрах. Персоналій, за якими варто стежити, насправді дуже багато, але є якісь імена, які в цьому році стали ньюсмейкерами. Перш за все це Костянтин Богомолов, у якого прямо зараз в МХТ виходить новий спектакль «Мушкетери. Частина перша », а також Кирило Серебренников, Юрій Квятковський, який багатьом запам'ятався по« копам в огні », Максим Діденко і Тимофій Кулябин, відомий як автор скандального« Тангейзера », який буде ставити в Великому театрі« Дона Паскуале ».
Що читати в інтернеті
Журнал «Театр»
Oteatre.info
Журнал «Театр» читати варто, щоб сформувати собі виклик, навіть якщо не все там буде зрозуміло. Він не робить ніяких знижок на ступінь присвячений, при цьому там вміють писати зрозуміло, жорстко, сучасно і розумно. Окремо можна відзначити колонку театрознавця і головного редактора журналу Марини Давидової .
Портал «ТеатрAll»
Teatrall.ru
Щодо молоде інтернет-видання про театр зі щоденною добіркою новин, гідами з актуальних московським спектаклів і іншою цікавою інформацією.
Театральна критика
Хроніку театральних подій і рецензії на свіжі постановки варто читати в розділі «Театр» на сайті Colta, а також в блогах театральних критиків Діни Годер і Павла Руднєва , Які на постановки ходять практично кожен день. Всі ці автори пишуть про театр є, багато в чому тому, що не тільки сприймають його як глядачі, але і розуміють внутрішню кухню.
Де дивитися спектаклі, якщо не в театрі
проект TheatreHD
Арт-об'єднання CoolConnections організувало в кінотеатрах Росії трансляції вистав із відомих театрів світу. При складанні розкладу проводиться велика кураторська робота, вибирається найважливіше, про що необхідно скласти свою думку.
Театральна медіатека «Гоголь-центру»
Завдяки старанням «Гоголь-центру», деякі кращі світові спектаклі можна подивитися не виїжджаючи за межі Москви. У колекції медіатеки є записи постановок Тадеуша Кантора, Пітера Брука, Ромео Кастелуччі, Кшиштофа Варліковского, Джорджо Стрелера. Сама відеоколекція доступна всім бажаючим за паспортом. Фонд регулярно оновлюється, а на його базі проводяться лекції - найближча, наприклад, присвячена німецьку танцівницю Піну Бауш.
Ілюстрація: Настя Григор'єва
ФОТОГРАФІЇ: 1 - « театр націй », 2 -« Гоголь-центр », 3 - МХАТ ім. Чехова , 4 - « театр.doc », 5 - Центр імені Мейєрхольда , 6 - « Майстерня Дмитра Брусникина »