Як дизайн салону краси може працювати на бренд

Зовнішній вигляд салону краси має вирішальне значення для передачі назви, сенсу і змісту вашого бренду. Те, що бачить і відчуває клієнт, коли вперше відвідує салон, залишає незабутнє враження, яке запам'ятовується людиною не тільки свідомо, але і на рівні асоціацій. Вибір кольорової палітри, меблів, освітлення, текстилю, які не узгоджуються із загальною ідеєю вашого бренду, можуть привести клієнта в замішання і нерозуміння, змусивши його забути про це місце. Це явище називають «неправильним меседжем».

Зовнішній вигляд салону краси

Наприклад, уявіть себе на місці дівчини, яка вирішила зробити експрес-догляд до свята і записалася на консультацію в салон краси. Назва салону, припустимо, «Захоплення». Які асоціації викликає таку красиву назву. Та й саме словосполучення «салон краси» вже налаштовує на певний лад. І ось, коли дівчина в передчутті заходить в салон, вона бачить ... чорну меблі, помаранчевий диван, майстрів в блакитних халатах, ах, а ще й плитка теракотового кольору до половини стіни ... Та й музика в стилі диско ... Насичений запах лаку від щойно зробленого манікюру . Як ви думаєте, чи відповідає описана картинка поданням клієнта про салон краси під назвою «Захоплення»? Здається, до захоплення далі, ніж до Місяця ... Такий гіперболізований приклад складно побачити в наш час, коли є стільки можливостей для дизайну, величезний вибір матеріалів і море ідей для декору приміщень. Але справа не тільки в тому, які фіранки будуть на вікнах і якого кольору шафки для інструментів . Важливо, щоб загальна картина салону краси мала смислову спрямованість, щоб загальне враження передавало клієнту суть і задум цього місця як особливого, унікального і неповторного, щоб людина відчувала гармонію і ненав'язливий комфорт, перебуваючи в його стінах. Дизайн приміщення, освітлення, аромати, звуки «підказували» про місію салону і, звичайно, «підтримували» його назву.

Дизайн приміщення, освітлення, аромати, звуки «підказували» про місію салону і, звичайно, «підтримували» його назву

При розробці або зміні дизайну дуже важливо визначитися з брендом і створити відчуття того, що ви хочете, щоб ваші клієнти відчували це як тільки вони підходять до дверей. Дуже вдалий підхід - створити дизайн салону, беручи до уваги всі аспекти, пов'язані з органами чуття людини:

  • зором;
  • слухом;
  • нюхом;
  • смаком;
  • дотиком.

Адже салон краси, SPA салон або кабінет естетичної медицини в першу чергу пов'язані саме з потребою людини бути красивим, улюбленим, бажаним, доглянутим, здатним подобатися. Приходячи на прийом або консультацію, клієнт підсвідомо, немов відволікається від насущних справ, «перемикається» на сприйняття того, що його оточує. Тому так важливо, щоб він всіма органами почуттів сприймав загальну ідею вашого бренду за допомогою відтінків в інтер'єрі, ароматів, звуків, текстур. Якщо вдасться гармонійно поєднати всі ці фактори в одну картину, то клієнти будуть почувати себе комфортно, збільшиться їх лояльність, а у вас з'явиться можливість створити широку базу не просто клієнтів, а навіть завсідників. Хороший салон краси повинен дарувати особливі почуття, які будуть змушувати людей повертатися знову і знову.

Підхід до створення дизайну салону краси на основі сприйняття органів почуттів допоможе детально розглянути, обміркувати і спланувати організацію, функціональність приміщення, зовнішні риси декору, а найголовніше - атмосферу, яка є головною відмінністю будь-якого хорошого успішного закладу. Враження та відчуття клієнта повинні бути при цьому основною рушійною силою.

Кольори - це перше, на що реагують очі, коли клієнт входить в двері, оскільки така фізіологічна реакція. Важливо вибрати один домінуючий колір, який за змістом підходить до назви та концепції вашого бренду, і доповнити його одним-двома комплементарними квітами. Наприклад, якщо у вас в салоні використовуються натуральні інгредієнти в складах коштів, і ви бажаєте підкреслити ваше перевагу природних компонентів в косметиці , Виберіть природний зелений колір як основний, і доповніть його бузковим та світло-фіолетовим. Зорієнтуватися в палітрі відтінків допоможе колірне колесо .

Зорієнтуватися в палітрі відтінків допоможе   колірне колесо

Інший варіант - вибрати нейтральну палітру з одним яскравим кольором - акцентом, який найбільш красномовно передає ідею вашого бренду.

Дуже важливо ретельно продумати освітлення. Кольори, які ви використовуєте в інтер'єрі, можуть виглядати по-різному в залежності від джерел світла, які їх оточують. Наприклад, якщо в салоні великі вікна і багато природного денного світла, не варто використовувати яскраві лампи. В даному випадку точкове приглушене освітлення виправдає себе в денний час. Якщо ви хочете створити затишний куточок для релаксації, то м'який теплий світло бра або невеликих світильників відмінно підійде для цього.

Що стосується текстур для стін, стелі та підлоги, то тут асортимент сучасних матеріалів і можливостей декору настільки великим, що потрібно володіти вродженим дизайнерським чуттям, щоб вибрати щось неповторне. Наприклад, чому б не використати структурні рішення для стін, такі як венеціанська штукатурка? Це додасть загадковості і глибини інтер'єру, а також буде чудовим рішенням для маленького за площею приміщення. Тим більше, зовсім необов'язково декорувати все стіни однаково. Більш вишуканий декор можна зробити для найбільш кидаються в очі місць, наприклад, стін навпаки куточка відпочинку або вхідних дверей, в залежності від планування приміщення. Не варто забувати, що занадто велика кількість прикрас інтер'єру «перевантажують» відвідувача. Пам'ятайте, що темні відтінки в інтер'єрі будуть візуально зменшувати, а це не найкраща ідея, якщо площа невелика. Використання світлих кольорів додасть просторості і це хороше рішення для приймалень. Занадто світлі тони в процедурних кабінетах роблять їх менш затишними.

Чи є у вас спогади про запахи, пов'язаних з певними подіями, місцями, людьми, яких ви зустрічали? Пам'ять людини має властивість «прив'язувати» запахи до спогадів, і таким чином формує асоціації. Наприклад, коли ви згадуєте відпочинок на морі, ви немов знову відчуваєте свіжий запах солоної морської води. У вас є можливість сформувати для вашого бренду «ароматичний портрет», який буде приємний клієнтам і подарує їм чудові спогади про візит в ваш салон. В першу чергу знову ж важливо «прив'язати» певний аромат до назви або загальної концепції бренду. Наприклад, якщо салон краси носить назву «Мандарин», то смішно, якщо в приміщенні буде витати запах шоколаду. Тому варто визначити головний аромат або суміш ароматів, які ви хотіли б використовувати. Раніше дуже популярними були ароматичні свічки, проте зараз модно позбавлятися від штучних запахів. Зараз на піку популярності використання ефірних масел , Які використовують в ароматерапії, за допомогою дифузорів. Наприклад, якщо помаранчевий - ваш головний колір в інтер'єрі, можна використовувати ефірні масла цитрусових як доповнення для ароматизації приміщень.

Наприклад, якщо помаранчевий - ваш головний колір в інтер'єрі, можна використовувати ефірні масла цитрусових як доповнення для ароматизації приміщень

Обігрування сприйняття органів смаку - нелегке завдання, і в першу чергу залежить від ваших уподобань в управлінні салоном. Багато салонів краси в Європі і США вважають в порядку речей пропонувати клієнтам напої і навіть маленькі снеки під час очікування в салоні. Але дане рішення залежить виключно від вас. Можна запропонувати клієнтам фреші, оскільки ваш салон позиціонує себе як прихильник природних компонентів в косметиці , Так само як і в раціоні харчування. Або пригощати відвідувачів шоколадом, який містить в собі повідомлення релаксу, заглибленості в розкіш, що підійде для шикарного SPA салону з багатими кольорами інтер'єру та екстравагантними текстильними рішеннями.

Напевно, багато хто знає, що абсолютна тиша в салоні, де можна почути тільки розмови вже добре знайомих клієнтів і майстрів, не дозволяє відвідувачеві розслабитися і відчути себе комфортно і спокійно. Але чи замислювалися ви про те, як звуки можуть посилити сприйняття вашого бренду? Наприклад, якщо в інтер'єрі салону домінують блакитні тони, то звук тихо дзюрчання води красиво їх доповнить. Звичайно, це не означає, що любителям музики потрібно від неї відмовитися. Але і музика повинна гармоніювати із загальним іміджем салону краси. Якщо одними з головних напрямків роботи салону є візаж і нігтьової сервіс, то клієнтам б сподобалася енергійна музика, так званий мейнстрим. У масажному кабінеті більш доречною буде музика в стилі lounge. Музика створює певну атмосферу і впливає на настрій споживача, на його рішення, оскільки викликає сильні емоції.

Важливо звернути увагу на покриття підлог в салоні. Неприємно, якщо в зоні біля входу немає килима і гучні кроки відвідувачів, які входять або виходять, постійно відволікають інших клієнтів і майстрів. Якщо приміщення просторе, то звуки передаються швидше і здаються голосніше, тому продумайте в яких місцях варто постелити покриття, яке буде поглинати непотрібний шум. З боку це може здатися дрібницею, проте саме набір таких непродуманих дрібниць згодом відштовхує відвідувачів.

В першу чергу відчуття дотику в салоні краси пов'язано з текстилем. Декор вікон, меблі, подушки, рушники, пов'язки для волосся і т.д. безпосередньо контактують з клієнтом, тому важливо продумати, які відчуття ви б хотіли передати відвідувачам. Якщо на вулиці літо, варто використовувати легкі, швидко вбирають матеріали, взимку більш доречні теплі, махрові тканини. У холодну пору року виправдають себе грілки на масажні столи та косметичних кріслах.

У холодну пору року виправдають себе грілки на масажні столи та косметичних кріслах

Продуманий дизайн салону краси ненав'язливо впливає на сприйняття відвідувачів «працювати» на запам'ятовування вашого бренду і формування позитивного ставлення до нього. Почніть з визначення, які почуття ви бажаєте передати клієнту під час відвідування вашого салону і як розкрити повідомлення вашого бренду, а потім продумайте дизайнерські рішення, які їх посилять. Нехай ваш салон краси стане найбажанішим, гармонійним і неповторним!

Марія КІХТАН

Як ви думаєте, чи відповідає описана картинка поданням клієнта про салон краси під назвою «Захоплення»?
Наприклад, чому б не використати структурні рішення для стін, такі як венеціанська штукатурка?
Чи є у вас спогади про запахи, пов'язаних з певними подіями, місцями, людьми, яких ви зустрічали?
Але чи замислювалися ви про те, як звуки можуть посилити сприйняття вашого бренду?