Як запам'ятовувати англійські слова

Стаття написана викладачем англійської мови Катериною Семяніной.

Як запам'ятовувати англійські слова надовго? Мозок має тенденцію вибірково запам'ятовувати інформацію, яка надходить. Коли мова йде про організацію інформації, мозок прагне до саморегуляції. «Фільтрування непотрібного» дуже важливо для підтримки нормального функціонування мозку, і забування інформації - корисна річ.

Когнітивні процеси - процеси функціонування мозку, процеси мислення, уваги, пам'яті - активно аналізуються вченими, щоб допомогти нам мислити якісніше.

Познайомимося з принципами функціонування людської пам'яті.

Види пам'яті:

Вчені виділяють 4 види пам'яті:

  • слухова,
  • зорова,
  • тактильна (пам'ять тіла),
  • емоційна.

Але крім них існують ще й складні, що складаються одночасно з декількох типів (від 2 до 4) і комбіновані, коли один тип запускає (або активізує) інший, несе основну інформацію.

Так само, за однією з теорій, існує велика кількість типів пам'яті з різними обтяженнями. Тільки за типами пам'яті існує близько 10 в 437 ступеня варіантів поєднань, і в залежності від типу пам'яті людина запам'ятовує інформацію тим або іншим способом, пізнає світ і спілкується з оточуючими людьми. Все це є основою для формування внутрішньої системи цінностей людини.

Механізм нашої пам'яті складається з двох частин: оперативної і довготривалої.

Оперативна пам'ять аналізує надходження інформації.

Залежно від деяких факторів, інформація може зберігатися в цій частині пам'яті від 5 годин до 3-х місяців (але не більше), а далі забувається.

Тому інформацію, якої необхідно користуватися тривалий час (наприклад, професійні знання), краще «записувати» на довготривалий канал пам'яті. Саме він дозволяє нам користуватися нею протягом усього життя.

У довготривалій пам'яті інформація зберігається тривалий час. Її недоліки - це доводиться постійно виконувати (від 2 до 8 разів) повторення.

Запам'ятовування інформації не відбудеться, якщо не будуть дотримані умови її надходження.

Основні процеси пам'яті - це запам'ятовування, зберігання, відтворення, впізнавання, згадування і забування.

Для ефективного запам'ятовування англійських слів повинні бути дотримані наступні умови:

  • наявність мотивація, тобто бажання її запам'ятати;
  • інтерес до предмету вивчення;
  • психологічний комфорт під час навчального процесу;
  • концентрація на предметі запам'ятовування.

Якщо мотивації немає, можна постаратися «увійти в підсвідомість» і обдурити цю непотрібну установку.

При вивченні англійської мови доводиться вивчати велику кількість лексики. Важливо структурувати цей процес. І активізувати ту пам'ять, яка у вас найкраще розвинена.

Запам'ятовування лексики: основні чинники:

  • позитивні емоції: здорово, якщо ви любите навчальний процес. Можна поставити собі за мету, і коли мотивація потихеньку знижується, нагадувати собі про важливість кінцевого результату. Важливо пам'ятати, які величезні можливості відкриє вам володіння іноземною мовою;
  • необхідний відпочинок і відсутність надмірних навантажень на мозок.
  • розуміння інформації.
  • увагу, концентрація, зосередження. Постарайтеся абстрагуватися від заважають вам факторів і зосередьтеся на одній меті.
  • структурування інформації: тут допоможуть схеми, картки з перекладом, записування слів в словник - активізується механічна пам'ять; mental maps - ментальні карти - в центрі ви пишете слово, навколо нього - слова, які з ним асоціативно пов'язані.
  • принцип - краще потроху, але регулярно;
  • асоціації з іншими словами;
  • повторення - через відрізки: 10 хв, і в подальшому - 24 години і тиждень;
  • контекст - запам'ятовування слів в оточенні інших слів;
  • використання на практиці в розмовній і письмовій мові, використання в прикладах.

Оригінальні методи запам'ятовування англійської мови:

Існують і оригінальні методи запам'ятовування слів:

1. Підсвідома фотографія.

В першу чергу він розвиває здатність «запам'ятовувати очима». Багато людей так роблять, у багатьох цей вид запам'ятовування добре розвинений, але його можна розвинути ще сильніше використовуючи цей метод самогіпнозу:

Припустимо, Ви хочете відобразити велику кількість інформації за короткий проміжок часу. Для початку необхідно розслабитися. Сядьте в зручне крісло. Увімкніть приємну тиху повільну музику. Розслабте все тіло, закрийте очі. Поряд покладіть те джерело інформації, який необхідно запам'ятати (книга, журнал, газета). Вам необхідно увійти в стан самогіпнозу використовуючи аутотренінг. Це просто. Спокійним голосом вголос починаєте говорити наступне: «Я тільки що народився. Зараз я відкрию очі, подивлюся прямо. Те, що я побачу, я побачу вперше. Все, що я побачу мені не знайоме ». Повторіть цей текст 5 разів і відкрийте очі. Запам'ятовування буде тривати всього кілька секунд. Все побачене Вами перед собою (якщо самогіпноз виявиться вдалим) не забудеться до кінця життя.

Цей метод добре використовувати тоді, коли Ви втомилися і матеріал важко запам'ятовується, коли необхідно терміново виступити з доповіддю, або коли просто вирішили поглянути на навколишній світ «свіжим свідомістю».

Як у будь-якого методу, у методу «Підсвідома фотографія» є деякі обмеження. Максимально ефективно ним скористатися вийти далеко не у кожного, а тільки у тих, хто людина творча, тих, хто схильний до гіпнозу, самогіпнозу, навіюванню.

2. Розвивальне ускладнення.

Цей метод запам'ятовування англійських слів прийшов до психологів зі спорту. Для початку відповімо на запитання: Як ефективно збільшити швидкість удару руками? Необхідно погіршити вантажем руки і наносити удари. Тільки техніка не повинна від цього постраждати. Цей принцип працює і з запам'ятовуванням. Якщо трохи ускладнити процес запам'ятовування, воно стане більш ефективним. Парадокс! Ось конкретний приклад.

Попросіть одного, щоб він придумав Вам кілька слів для запам'ятовування (наприклад, 15). Як тільки один скаже перше слово зі списку, тут же починайте збирати паперовий літак (папір підготуйте заздалегідь). По початку, звичайно, буде складно. Експериментуйте, використовуйте різні методи і тренуйтеся частіше. Наприклад, можна ще більше ускладнити вищеописаний експеримент, після закінчення запам'ятовування слів, нехай один запропонує Вам запам'ятати ряд цифр, при цьому через кожну цифру Вам необхідно вголос пригадати слово з попереднього списку.

Сподіваюся, а описана інформація допоможе вам побудувати «правильні стосунки» з англійською мовою, і допоможе Вам у його освоєнні. Успіхів! Ви зробили абсолютно правильний вибір, зупинивши свою увагу на англійській мові. І все бар'єри в оволодінні їм підвладні подолання. Потрібно лише вірити. Вивчайте англійська по скайпу в школі Enline, і досвідчені викладачі допоможуть Вам запам'ятати і, головне, успішно застосовувати нові слова і вирази!


Як запам'ятовувати англійські слова надовго?
Для початку відповімо на запитання: Як ефективно збільшити швидкість удару руками?