Хотіти і вміти. Кар'єрні консультанти радять займатися улюбленою справою: це найвірніший шлях до успіху і хорошим заробіткам
Фото: Анатолій БойкоДо хорошим майстрам з пошиття одягу завжди стоять черги клієнтів, а слава їх розноситься далеко. Такі фахівці нерідко або самі засновують ательє-салони, або погоджуються на вигідне запрошення попрацювати в великих компаніях, а деякі доходять і до міжнародного рівня.
Звичайно, досягти таких висот виходить не у всіх: багатьом так і доводиться сидіти днями за машинкою без особливого попиту з боку клієнтів і грошової "віддачі". "Сегодня" запитала експертів, як людям, які працюють на цьому терені, досягти вершини майстерності. У своїй думці експерти одностайні: в швачки можна йти від безвиході. Потрібно любити шити і мати дизайнерське мислення, обов'язково стежити за модою і трендами, братися за будь-яку роботу - і не боятися розповідати про те, що вмієш робити добре.
БАЖАННЯ ШИТИ І ПРАКТИКА
Фахівці стверджують, що швачкою не стати без освоєння азів професії: типів швів, строчок і т. Д. При цьому однозначного ради, куди йти вчитися, немає: "Це можуть бути як приватні короткострокові / довгострокові курси, так і ПТУ / ліцей і т . д. Вузом себе спантеличувати необов'язково - диплом в швейному справі нікому не потрібен, набагато важливіше мати якісні знання, бажання шити і практику, - говорить київський кар'єрний консультант Уляна Ходорівська. - Тому, готуючись до вступу куди б то не було, спочатку дізнайтеся, наскільки хороші майстри будуть ас навчати: читайте відгуки про викладачів спецпредметов, дізнайтеся про випускників цього навчального закладу ".
Роботодавці з цим погоджуються і від себе додають: практику потрібно почати якомога раніше. Якщо на перших порах приходить розуміння, що робота не подобається, краще не витрачати час. "Але зовсім не вчитися можна тільки, якщо ви збираєтеся зайняти якусь вузьку нішу, і саме в цьому питанні ви ас: спеціалізуватися на термобілизна, підковдрах, пошиття метеликів і краваток і т. П.", - пояснює кар'єрний консультант.
КРЕАТИВ АБО консерватів
До ініціативи і креативу, наявність яких у людей зараз прийнято хвалити, в швейному майстерності відношення двояке. З одного боку - фантазія, безумовно, вітається. Але якщо людина працює не в приватній практиці, це може і не знадобитися.
"Майстер повинен вміти працювати зі складними матеріалами, лекалами і т.д., мати посидючість. Це теж майстерність високого рівня - кожен раз видавати готову якісну річ. Співробітникові важливо день у день вміти отримувати задоволення від своєї роботи - наприклад, ідеального шва" , - пояснює директор фабрики з пошиття чоловічих костюмів з Харкова Віталій Чистяков.
НІ "СТЕЛІ". Фахівці швейної справи запевняють: піку майстерності в даній сфері немає, кожен вибирає свій максимум сам. "Не кожна швачка мріє стати дизайнером одягу або відкрити ательє. Хтось спеціалізується тільки на пошитті одягу, і у нього немає відбою від клієнтів. А іншим важливо дійти до управлінської діяльності", - вважає майстер з пошиття метеликів Уляна Бахмут.
Монетизація І СХОДИ УСПІХУ
Відбулися швачки, дизайнери, власники ательє і експерти порталів з працевлаштування радять новачкам освоїти ще кілька важливих нововведень, про які ще пару років тому ніхто не говорив. "У нас немає внутрішньої звички хвалити себе, тому багато фахівців не впевнені в собі, - говорить Уляна Ходорівська. - Сьогодні важливо чесно і грамотно презентувати себе і відповідати на питання, що я роблю добре, які потреби клієнта можу закрити. Чергової фрази-відповіді не існує - в кожному випадку відповідь індивідуальний, його потрібно продумати і не один раз відрепетирувати ".
Ті, хто працює швачками вже не перший рік, кажуть, що самореклама дуже важлива. "Добре, якщо ви можете гордо відповісти" сам (а) пошив (ла) ", коли запитають, де ви купили таку гарну річ. А ще я б радила вести портфоліо робіт, якими можна пишатися, і популяризувати себе в соцмережах. Це дат вам шанс заробляти більше швачок, які працюють по-старому ", - радить майстер з пошиття одягу Маргарита Суворова.
Андре Тан. Радить написати шлях до успіху в вигляді бізнес-плану
ДОХІД . Щоб отримувати високий дохід, потрібно не просто любити свою справу, а й постійно шукати шляхи, який дозволять розвиватися. Український модельєр Андре Тан радить початківцям фахівцям хапатися за будь-яку можливість, здатну подарувати новачкові досвід.
"Нехай навіть пропонують невеликі гроші - потрібно погоджуватися і працювати. І навіть на "невигідному" місці намагатися так, ніби вам заплатять мільйони. Ви покажете, що працелюбні, не тільки своєму першому начальнику, який побачить ваше завзяття, а й самі побачите, на що здатні ", - говорить Андре Тан. - Я б не домігся нічого якби не працював все свідоме життя, не покладаючи рук. Я і зараз не можу зупиниться: ставлю нові цілі, втілюю в життя нові ідеї ".
Модельєр дав ще одна порада новачкам щодо "сходи успіху": "Після того, як ви визначилися з тим, що хочете отримати в результаті - знайдіть час, зосередьтеся і складіть свій бізнес-план - де чітко пропишіть кроки, що ведуть вас до мети".
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
джерело: сьогодні