- Я чимало поїздив по лісах з фахівцями-мікології, і в один з виїздів приятель покликав мене, щоб я схвалив фотознімок, який він готувався зробити. І сталася несподівана річ - коли я подивився в об'єктив фотоапарата на гриб, то раптово почув музику для цілого оркестру.
На щастя, в кишені у музиканта завалявся шматочок нотного зошита, яка одразу ж і була використана за призначенням. Пізніше, все ще перебуваючи під враженням побаченого і почутого їм гриба, Галек написав цілу симфонію з трьох частин, яку назвав «Мікокосміческой». Ну, а крім того, вирішив написати музичний атлас грибів.
Що потрібно композитору, щоб почути музику гриба, особливий настрій, - запитали ми у Вацлава Галека.
- Спочатку я чув музику, тільки коли ходив до лісу з мікології, але потім навчився працювати і на самоті. Дійшло до того, що взимку, коли працювати на повітрі нереально, я розкладав гриби на письмовому столі і творив, дивлячись на них.
Гриб - істота таємниче, - вважає Вацлав Галек. Як кожне дерево і кожна квітка, гриб був створений з конкретною метою, він - складова частина нашої гармонійної природи.
Перша частина музичного атласу (потім з'явиться продовження) присвячена трубчастим грибам. Всі вони, починаючи від улюбленого росіянами білого і закінчуючи грибом сатанинським (як і слід було очікувати, він страшно отруйний), надихнули композитора Галека на невеликі музичні коментарі. Пан Галек спробував описати, як проходить творчий процес.
- Я намагаюся прислухатися до того, що чую, а потім порівнюю почуту мелодію з тим, що бачу перед собою. І гриб відгукується.
А як щодо погодних умов або часу доби? Чи впливають вони на те, що говорять або, точніше, співають гриби? Вацлав Галек вважає, що такої залежності він не помічав. І згадує одну цікаву історію.
- Одного разу я записував музику в дощ і змушений був малювати нотні знаки величезними, інакше вони б розпливлися на папері. Але вода все одно потрапила на папір. Прекрасний малюнок вийшов з розпливлися нот! Але потім я все-таки розшифрував послання тієї сироїжки.
А як щодо погодних умов або часу доби?Чи впливають вони на те, що говорять або, точніше, співають гриби?