Як оформити документи дитині, батько якого іноземець

  1. Документи, посібники та пільги для дітей
  2. Як оформити документи
  3. Дуже важливий момент
  4. Як оформити посібники
  5. І нарешті, бонус.

Сьогодні для вас дуже корисний пост-інструкція про те, як оформити документи дитині, якщо батько іноземець, а дитина народилася на території Росії.

У моєму випадку батько дитини єгиптянин, але впевнена, що моя інформація буде корисна і для випадків, коли батько іншої національності.

Документи, посібники та пільги для дітей

Які документи необхідно оформити новонародженому:

  1. Свідоцтво про народження (найголовніший і основний документ)
  2. громадянство
  3. прописку
  4. СНІЛС
  5. Медичний страховий поліс
  6. Закордонний паспорт (адже ви ж поїдете на батьківщину до тата :))

Крім того, ви можете оформити на дитину такі посібники:

  1. Одноразова федеральне допомога по пологах
  2. Щомісячне федеральне посібник до півтора років
  3. Одноразова та щомісячне регіональні посібники (в різних регіонах є різні умови для призначення цієї допомоги, наприклад, в Московській області воно призначається тільки малозабезпеченим сім'ям, дохід яких у 2015 році не перевищує 11 тисяч рублів на кожного члена сім'ї)
  4. Материнський федеральний і регіональний капітал (якщо ви народжуєте другого або наступних дітей і не отримували капітал раніше)

Якщо ви народжуєте третього або наступної дитини, то ви стаєте багатодітною сім'єю і маєте додаткові пільги від держави:

  1. Субсидії на оплату комунальних послуг (світло, газ, вода, квартплата)
  2. Безкоштовний проїзд в громадському транспорті для дитини і одного з батьків
  3. Можливість отримати ділянку землі в вашому регіоні (є певні умови)
  4. Можливість дітям безкоштовно відвідувати гуртки (кожен район виділяє спеціальні місця)
  5. Компенсація за покупку шкільної форми
  6. Безкоштовне харчування в школі
  7. Безкоштовні ліки дітям (є певний список ліків)
  8. Компенсація вартості відпочинку в дитячих санаторіях (російських і зарубіжних!) До 90% від вартості путівки в залежності від розміру вашого доходу.

Я перерахувала федеральні пільги і компенсації. Але в кожному регіоні є ще й регіональні програми підтримки багатодітних сімей, про які треба дізнаватися в відділенні соціального захисту населення.

Як оформити документи

Коли ви народжуєте дитину в Росії, в пологовому будинку вам видають довідку про народження. З цією довідкою ви відправляєтеся в ЗАГС, щоб отримати свідоцтво про народження дитини. Свідоцтво про народження видається безкоштовно. Крім довідки від вас зажадають паспорта обох батьків і ваше свідоцтво про шлюб.

Тепер ось такий нюанс - якщо у вас з чоловіком різні прізвища (а якщо ваш чоловік - іноземець, то прізвища часто бувають різними), то від вас зажадають дозвіл чоловіка на присвоєння прізвища дитині (бланк можна взяти в РАГСі). Якщо ваш чоловік не перебуває разом з вами в Росії, то дозвіл треба зробити в консульстві РФ ЗАРАНЕЕ, поки ви ще не приїхали на батьківщину, щоб не вийшло як у мене!

Звичайно ж, я, людина, яка пише різні інструкції, сама опинилася шевцем без чобіт, і приїхала в Росію зовсім непідготовлена. Тому мені довелося дзвонити чоловікові, щоб він поїхав в Консульство РФ і в присутності консула написав там свій дозвіл, а потім відправив мені цей папір. В результаті отримання свідоцтва про народження у мене розтягнулося аж на три тижні, а це найголовніший документ, без якого неможливо оформити нічого!

Після того, як ви отримали на руки свідоцтво про народження, ви відправляєтеся в ФМС, де вам треба поставити на свідоцтво штамп про громадянство. Штамп ставиться безкоштовно. Підставою для отримання громадянства є ваш паспорт громадянки РФ.

Тепер ви можете оформляти все інше. Я рекомендую робити документи в наступному порядку:

Спочатку подаєте документи на СНІЛС в Пенсійному фонді РФ (для цього потрібне свідоцтво про народження дитини зі штампом про громадянство). СНІЛС видається безкоштовно.

До речі, якщо СНІЛС вам потрібен не терміново, то ви можете просто почекати 2-3 тижні і з'явитися в ПФ за готовим СНІЛС без попередньої подачі документів. Справа в тому, що сьогодні РАГСи самостійно відправляють в ПФ дані про видані свідоцтва про народження, на підставі яких ПФ випускає СНІЛС. Ось така турбота про населення!

Потім оформляєте медичний страховий поліс в найближчому відділенні страхової компанії (Поліс оформляється безкоштовно, потрібне свідоцтво про народження зі штампом про громадянство і ваш паспорт).

І нарешті, подаєте документи на прописку дитини (в ЖКО, а в моєму випадку в ФМС, у вас на кілька днів заберуть свідоцтво про народження дитини, і ви нічого оформляти не зможете). Для оформлення прописки у вас зажадають дозвіл батька на прописку дитини на вашу адресу. Якщо батько дитини не з вами в РФ, то дозвіл теж слід зробити заздалегідь в консульстві РФ (разом з дозволом на прізвище :)). Якщо пропустіть цей момент, то вийде як у мене!

А я, як лох-пакет, не зробила дозвіл заздалегідь, і мені довелося дзвонити чоловікові, щоб він біг до консульства і потім пересилав мені папір. Слава богу, що хоч про це вирішенні я дізналася на етапі оформлення свідоцтва про народження, тому чоловік зробив обидва дозволу за один раз. Інакше, він мене вбив би :))

Отже, коли всі документи оформлені, ви можете подавати документи на закордонний паспорт (я робила паспорт старого зразка на 5 років, тому що мені було дивно, що фотографія місячної дитини залишиться в паспорті аж 10 років! Але в принципі, можна зробити і десятирічний паспорт, наш закон цього не забороняє). Заповнити анкету на паспорт і роздрукувати квитанцію про оплату держмита можна на сайті ФМС РФ , або на ПОРТАЛІ ДЕРЖАВНИХ ПОСЛУГ .

До речі, дуже рекомендую зареєструватися на порталі гос.услуг, так на цьому вкрай корисний ресурсі можна отримати практично всі послуги в режимі он.лайн, або дізнатися докладну інформацію про необхідні довідки, мита і т.п.

Дуже важливий момент

Якщо ви офіційно незаміжня, або якщо одружена з кордоном, але на території РФ ваш шлюб не оформлений, або якщо ви просто не хочете морочитися з усіма дозволами від тата, то єдиний варіант для вас - це оформити дитину без батька, тобто фактично стати матір'ю одиначкою на території Росії. Це означає, що ще в РАГСі вам треба вказати, що батько дитини невідомий, щоб в графі «батько» вам поставили прочерк. Далі все те, що я описала вище, тільки без проблем з батьком і паперами-дозволами від батька.

Якщо ви, як і я, прописані в Московській області, то для вас у мене ось така чудова пам'ятка!

Якщо ви, як і я, прописані в Московській області, то для вас у мене ось така чудова пам'ятка

Як оформити посібники

Коли всі документи оформлені, ви можете вирушати за посібниками та компенсаціями. Якщо ви замужем за іноземцем і живете за межами РФ, то цілком логічно, що в Росії ви не працюєте. Тому за посібниками вам слід звертатися в Відділення Соціального Захисту Населення в вашому районі. Для отримання всіх можливих посібників вам знадобляться наступні документи:

  • свідоцтво про народження дитини (всіх дітей)
  • свідоцтво про шлюб / розлучення / встановлення батьківства / смерті (якщо ви не мати-одиночка), документ повинен бути офіційно переведений і завірений в консульстві РФ
  • ваш паспорт
  • паспорт батька (копія з офіц. переведенням і завіренням)
  • ваша трудова книжка
  • довідка з центру зайнятості про неотримання допомоги по безробіттю (форма А4)
  • довідка з ЖКО про спільну прописку з дитиною
  • ощадкнижка або особовий рахунок картки
  • копії всіх перерахованих документів (краще зробити відразу по 3 копії, так як для оформлення різних видів допомоги, наприклад, свідоцтва багатодітній сім'ї потрібно один і той же пакет документів, так що чим більше копій, тим краще)
  • для оформлення допомоги для малозабезпечених від вас також зажадають довідку про доходи (вас і вашого чоловіка), або довідку про аліменти (якщо ви розведені)

Якщо ви багатодітна сім'я, то свідоцтво багатодітної сім'ї, субсидії на оплату комунальних послуг та безкоштовний проїзд дитині оформляються там же в соц.защіте.

Чи варто говорити, що у мене не вистачало довідок від тата, тому щось довелося в терміновому порядку пересилати з Єгипту, десь довелося брехати і говорити, що такого у нас немає. У підсумку, на оформлення всіх документів, посібників і пільг мені треба було два з половиною місяці. Хоча якби я з самого початку включила голову і привезла з собою все довідки, то вклалася б в 1 місяць. Але зате тепер я підкована по повній програмі, так що якщо є питання - звертайтеся!

До речі, ось тут можна почитати про те, як оформити документи дитині, якщо батько іноземець, а дитина народилася за межами РФ .

І нарешті, бонус.

У прикладених файлах Бланк Заяви про Народження (воно ж дозвіл на прізвище від тата) і Зразок Згоди на Прописку, які слід заповнити і завірити в консульстві РФ у вашій країні.

Заява про народження

згоду на прописку