Як відкрити репетиційну базу?

Версія для друку

Напевно майже кожного музиканта відвідувала думка відкрити власну репетиційну студію - для себе чи для себе та інших. Але як це робиться? Ми опитали трьох музикантів, яким це вдалося в зовсім недавньому минулому: нижче вони діляться своїм абсолютно різним досвідом.

- Як тебе звати? Як називається і де знаходиться твоя студія?

Олег, а всього нас троє - ще Кирило і Єгор, метро Університет, вулиця Будівельників 4 - "Музикаріум III". Гугл ит!

- Чому ти вирішив відкрити репетиційну базу?

Мрія старіючого підлітка - грати голосно з ким захочеться, безкоштовно і легітимно. У вільний від чужих репетицій час весь апарат в нашому розпорядженні - можна вважати, збулося. Якщо серйозно, під час гри дуже важливо знати, що вся комутація і кожен прилад в ланцюзі під контролем. На багатьох інших базах музикантові доступна лише мала частина управління звуком, так там заведено - здається, ніби в загальному вагоні їдеш, правила визначені, чергу не можна затримувати. Завжди вважав, що має бути зручно користуватися студією як інструментом. Намагаємося у себе робити саме так. У цьому сенсі це скоріше мрія про своїй студії, ніж про репбазе. Мрія про репбазе, окремо від техніки - це абстрактне бажання городянина формувати середовище і бути корисним. Головне, що все заради музики.

- Який бюджет на запуск?

Все, що є в кишенях! Насправді, без поняття, це дуже складне питання для нас, так як базу ми не запускали, а лише своєчасно не дали їй закритися. Приміщення ми успадкували від минулих господарів: оформлення, технічне виконання простору, частина апарату і клієнтської бази - все дісталося від людей, які припинили займатися базою незабаром після того, як ми з Кирилом прийшли туди грати. Заскочили в поїзд. Від минулої адміністрації залишився Єгор - наше печене яблучко. Встановити, скільки було вкладено за час існування бази (не менше чотирьох років здається) неможливо, але необхідну частину апарату нам поступилися тисяч за сорок. Ми притягли ще своїх девайсів до повного набору, база продовжила працювати - не всі відвідувачі помітили, що все трохи не пропало. Тепер ось, самі вже, готуємо до музики сусідню кімнату. Поки що витрачено близько 5 т.р. на респіратори, мішки для сміття, інструменти. Робимо все своїми руками і за допомогою друзів - перфоратор позичили, робочий одяг підігнали сусіди, орендодавець дав трошки канікул. Попереду обробка півсторічних стін, електрика і звукопоглинання. Це все обійдеться не менше, аніж в полтинник. Плюс не забуваємо про оренду - по можливості потрібно просити канікули на весь час ремонту. Ще 60 т.р. вже вклали в необхідний апарат для нової кімнати, ще приблизно стільки ж потрібно на класну частина обладнання - кльові гітарні кабінети (природно, б \ у), металофон, театральна завіса, все таке. Ця стаття бюджету завжди роздувається, і багато що залежить від випадку. Загалом без пари-трійки сотень тисяч до питання краще не підходити, щоб не обламатися.

- Як знайти приміщення? Які труднощі пов'язані з цим? Що потрібно враховувати?

є rentlist.ru розділ "комерційна нерухомість". Оновлюється досить часто, можуть попастися вдалі варіанти. Варто окремо перевірити території заводів, якщо ви не ворог джентрифікації. У житловому фонді погано, що не можна шуміти після 23:00 - нічні ріпи дуже важливі. Час одкровень. Ранкова кордон не так важлива: до восьмої ранку ще ніхто не записувався. О дев'ятій іноді приходять займатися працьовиті барабанщики і професійні вокалісти. Прямуємо за їх професійним працьовитістю зі зв'язкою ключів і силою волі. Про основні проблеми, думаю, все собі уявляють: рахунки, поточні витрати, наглядають органи, в разі приміщень "бальзаківського віку" і старше - ще всякі потопи, замикання, цвіль, паразити і т.д. - про все слід бути в курсі якомога раніше і мати можливість тримати під контролем.

- Як займатися просуванням? З чого починати?

Головний інструмент справжнього просування - добре слово від третіх осіб четвертим. До тридцяти років стає остаточно ясно, що навіть найбільший місто в Росії - досить маленький, і люди схожого образу діяльності опосередковано знайомі між собою. Діячі один одного завжди знайдуть. Але почати варто з формального донесення інформації через оголошення на живих форумах, соцмережі, repal.ru та інше. Це можна довірити професіоналам.

- Розкажи про конкуренцію. Чи сильно вона відчувається при, здавалося б, величезній кількості баз?

Величезна кількість - в натурі здається. У Москві все сконцентровано між Садовим і Третім кільцями, в основному в районі метро Курська і Савеловський - там промзони, дуже багато музики проводиться. Репбазе слід бути поблизу від житла музикантів, таким чином ще й стаючи форм-фактором освіти колективів. Освоєння околиць - як мені здається, шлях до успіху. У центрі живе дуже мало народу і оренда божевільна, так що середина будь гілки метро за кільцем - відмінне місце. Точок повинно бути більше - будемо ходити один до одного в гості і розвивати культуру! До того ж криза, саме час зайнятися творчістю і взаємовиручкою. А взагалі, конкуренція нас бадьорить. Шкода, що ще ніхто прямим текстом не загрожували піти на "Ред гейтса" за те, що тапочки малі, наприклад. Ми б дали капцям їх імена.

- Опиши ідеальну картину функціонування студії.

Встав раніше раптово теплим днем, пішов хлопцям відкрив, пустив струм - все, вони все самі знають де що, вкотре приходять. Пішов за кавою, повернувся слухати їх прекрасну музику, як на концерт. Поправив звук - зовсім чарівно. Після них прийдуть чуваки, з якими треба буде розвести гітару, два синтезатора, контрабас і варган по всім доступним джерел звуку - хтонічний дрон, знадобиться тридцять метрів проводів і шість мікрофонів. Стіни затремтять - притулюся із задоволенням. А ввечері поджеміть з хлопцями, може що запишеться путнє. Потім залишуся один і, якщо залишаться сили, вломлю на брабанах; поки ніхто не чує, крім сусідів-кондитерів та наших напівпідвальних тварин.

Санкт-Петербург

- Як тебе звати? Як називається і де знаходиться твоя студія?
Мене звуть Данила. Крапка не повністю моя, ми її відкрили і тримаємо разом з другом і моїм bandmate Митей. Називається вона Happy Lobster і знаходиться в Санкт-Петербурзі на Васильєвському острові, Тучков провулок якщо точніше.
- Чому ти вирішив відкрити репетиційну базу?
Я давно займаюся музикою, все життя граю в різних групах, групи все некомерційного спрямування, але гроші заробляти потрібно якось, я завжди уявляв своє майбутнє пов'язаним саме з музикою і речами до музики і творчості близькими. Працювати на когось я, звичайно ж, пробував і більше зовсім не хочу, не хочу мати господаря або начальника. Ви ж розумієте, що слово робота походить від слова "раб", мені набагато більше подобається працювати і творити для себе. Я ще зі школи думав про те, як же це прекрасно - мати власну реп. базу та ще й отримувати з цього якусь прибуток. Остаточно зважився після розмови з Дмитром, коли він сказав, що теж завжди думав про власну репетиційній базі.

- Який бюджет на запуск?
У нас 3 репетиційних кімнати, тому апаратури з самого початку потрібно було
купувати багато. Оскільки ми самі музиканти і в якійсь мірі робили базу і для себе, то вирішили купувати тільки те, на чому дійсно приємно грати і з чого можна отримати гідний звук. Тому замовляли підсилювачі з США, і весь наш початковий бюджет разом з ремонтом приміщення склав близько 1.000.000 рублів.
- Як знайти приміщення? Які труднощі пов'язані з цим? Що потрібно враховувати?
Ми довго намагалися шукати самостійно, але нічого так і не вийшло. Вирішили звернутися в агентство, і залишаємося задоволені цим рішенням і по сей день - у нас були певні вимоги до приміщення, і всі вони в підсумку виявилися задоволені. Більшість репбаз знаходяться на територіях яких-небудь старих заводів, цехів, виробничих приміщень, майже завжди є прохідна, на якій потрібно показувати документи, складати списки і так далі, заїзд на територію на автомобілі теж завжди пов'язаний з труднощами у вигляді отримання перепустки, бази знаходяться на 5-6 поверхах, туалети вічно брудні, і інші неприємні моменти завжди в подібних місцях присутні. Наприклад, на нашій старій точці працівники цеху під нами завжди були незадоволені нашим шумом і влаштовували різного роду капості, в тому числі, як-то раз навіть перерізали кабель і повністю нас знеструмили. Всі ці речі нас сильно злили, і до того ж дратувало відсутність можливості робити щось своє без постійного стороннього втручання, і ми твердо вирішили шукати тільки окремо розташована будівля з власним входом і одним поверхом. Ну і, звичайно, в центрі міста.
- Як займатися просуванням? З чого починати?
Важке запитання, тому що, як ми зрозуміли, якійсь одній тактики недостатньо. Ми хотіли бачити на точці максимальна кількість груп-друзів, але в той же час розуміли, що цього було б просто недостатньо для того, щоб не тільки виживати, але й якось заробляти. У підсумку дали рекламу в якісь музичні видання, зробили групу в vk, роздрукували рекламні плакати з красивим малюнком і повісили в місцях можливого скупчення музикантів, ну і інтернет, форуми там різні. І звичайно не варто забувати про так званому "сарафанне радіо", це найважливіший і швидкий спосіб поширення інформації, але для цього потрібно, щоб людям у вас подобалося, і було комфортно займатися музикою.
- Розкажи про конкуренцію. Чи сильно вона відчувається при, здавалося б, величезній кількості баз?
Чесно кажучи, відчувається не дуже сильно, більшість груп репетирує у нас мало не з моменту відкриття і переходити на інші бази вони не збираються. Потім ці ж люди з часом починають робити нові проекти і знову ж репетирують у нас. У нас така, майже родинна обстановка, всі один одного знають і люблять. Головне хороший апарат, дружня атмосфера і невисокий цінник, тоді про конкуренцію думати не доведеться.
- Опиши ідеальну картину функціонування студії.
Для мене ідеальна картина складається у взаємоповазі і взаємній підтримці людьми один одного, коли люди думають не тільки про власну вигоду або прибутку, а й про інтереси оточуючих. Відвідувачі це відчувають, адже музиканти в основному це люди з тонкою душевною організацією і особливим сприйняттям дійсності, тому все завжди повинно бути справедливо. Я вважаю, що студіями і точками для музикантів повинні займатися такі ж музиканти, а не комерсанти. Євроремонт ніколи не замінить душевного спілкування і неформальної обстановки.

Москва

Чому ти вирішив відкрити репетиційну базу?

Так як я сам музикант, я часто задавався питанням, чому немає репетиційної бази, на якій мені б подобалося, і чому не можна зробити щось для людей, а не для кишені.

Але репетиційна база для мене не кінцева мета - це своєрідний початок великого шляху, в кінці якого буде 3 репетиційні бази і одна студія дуже високого рівня.

Який бюджет на запуск?

Бюджет залежить від обраної вами політики, від обраної мети, якщо хочете. Думаєте зробити щось велике, красиве і комфортне, з найкращим в світі обладнанням - готуйтеся розщедритися. Велика частина бюджету буде віддана на обладнання для репетиційних кімнат, близько 50-60 відсотків. Дуже багато ходить домислів, що можна купити б / у апарат і зробити цим самим «хід конем», можна звичайно, але при цьому витрати на його можливий ремонт і обслуговування можуть переходити всілякі логічні межі. Зі мною можуть почати сперечатися, мовляв: «я сам професіонал, сам все полагоджу і перевірю!», Або «у мене є чоловічок, він майстер на всі руки!». Але, вибачте, на мою думку, час, витрачений на обслуговування старого барахла, набагато краще витратити на розвиток бази і її просування! «Людину» під рукою все-таки краще мати в такій ситуації, адже, як то кажуть, ручки не у всіх пришиті куди треба, і ніякої стовідсоткового захисту від дурня передбачити неможливо, вірніше можна, але захист потрібно передбачати задовго до його народження. Та й виконання регулярного тех. обслуговування та своєчасна заміна зношених деталей продовжать термін служби вашого дорогоцінного обладнання і збережуть ваші нерви. Ми з колегами відразу для себе поставили завдання: тільки нове обладнання, тільки з великими іменами і ніяких компромісів.

Другий пункт витрат на відкриття - будівельні та проектні роботи. Нашому колективу пощастило, сильно спростило завдання то, що я сам є проектувальником і будівельником. Тому підготувати проект, а так само вести контроль за організацією, яка виконує роботи з будівництва та оздоблення приміщень, великих труднощів мені не доставило. Тим же людям, хто далекий від проектування, будівництва і всіляких ремонтних робіт, можу порадити працювати виключно з професіоналами, з людьми, яким не доведеться на пальцях пояснювати що і як, куди і де. Намагайтеся стежити за кожним етапом виконання робіт, не пускайте нічого на самоплив, якщо ви вже почали ремонт, значить, ви вже уклали договір оренди, а значить, кожен місяць ви будете платити гроші, і в даній ситуації - чим швидше ви закінчите ремонт, тим менше грошей втратите даремно, адже якщо приміщення не приносить грошей, а оренду ви платите, то кожен день перетворюється в благодійність на благо дядька, який дозволив вам зайняти приміщення. Так, у вас можливо будуть орендні канікули або якісь відстрочки додаткові, але я можу сказати, що ніхто вам не надасть таких термінів відстрочки, які покриють час будівництва (від 3-х до 4-х місяців, в залежності від обсягу робіт) . Ваше головне завдання: контролювати витрати на матеріали і роботи, інакше в завершенні робіт ваші очі сильно розширяться від наданого підсумкового рахунку.

Третій пункт основних витрат на старті - рекламні компанії, але про це трохи пізніше.

Не варто забувати про не менш важливих, хоч і не настільки витратних етапах, як здача вашого приміщення всіляких службам, таким як пожежна інспекція, оформлення, різних юридичних документів і т.д.

Якщо говорити цифрами, то на повне обладнання 4-х репетиційних кімнат витрати складуть від 2,5 млн. Рублів. На ремонтні роботи та матеріал, ще 1,5-2,0 млн. Рублів. На різні види супутніх витрат можна сміливо закладати ще 1 млн. Рублів. У підсумку, шляхом нехитрого додавання, ми отримуємо 5,5 млн. Рублів. Від цієї суми і потрібно відштовхуватися.

Як знайти приміщення? Які труднощі пов'язані з цим? Що потрібно враховувати?

Вибір відповідного приміщення - це найскладніший і найважливіший пункт для репетиційної бази або студії, вірніше для студії це не просто найважливіший, а архіважливе пункт (!), Так як якщо у Вас в планах відкрити студію дуже високого класу, а не кімнатку для записи на швидку руку, розглядати приміщення менше 250 квадратних метрів безглуздо. Якщо це студія, то повинен бути великий тон-зал, а не квадратна коробка з поролоном на стінах, повинна бути велика контрольна кімната, бажано мати кімнати відпочинку, зручності і якщо вже зовсім жити на широку ногу, можна обладнати невелику кухню.

Чим ближче до центру це приміщення знаходиться, чим ближче до метро, ​​тим краще, обов'язково повинна бути парковка.

Краще якщо на території є пропускний режим, ні, не з паспортами, талончики, пропусками і посвідченнями, але коли в кабінці сидить людина, що доглядає за тими, хто приходить, виходить, в'їжджає і виїжджає - це змушує відчувати себе більш спокійно, адже люди все різні і не у всіх на думці щось хороше. Та й завжди краще якщо є людина, яка відповідає на стандартні запитання відвідувачів, особливо якщо вони йдуть вперше: «чи правильно я йду?», «Я туди потрапив?», «Як пройти?» І т.д.

Для всіх студій, і бажано для всіх репетиційних баз повинен бути висока стеля не менше 3-х метрів, а краще 4 або 5. Правильну акустику в такому приміщенні спроектувати набагато легше, ніж в приміщенні з стелею 2,20 м, а трапляється й таке .

Для репетіційніх баз головне це баланс между кількістю и розміром кімнат и Орендного платою за приміщення. Репетіційні бази менше 4-х кімнат Відкривати немає Ніякого СЕНС. Чи не Варто думати, что если у вас приміщення 100 кв. метрів, то в ньом можна сделать 5 кімнат по 20 метрів, вірніше можна Звичайно, но умови в таких кімнатах будут скоріше нагадуваті тюремній камері, а не комфортно приміщення для комфортного репетіцій. В ідеальній ситуации все кімнати повінні буті НЕ менше 25 - 30 квадратних метрів, Найкраще, щоб їх Було 6, винна буті комфортна адміністраторська зона, кімната для зберігання обладнання, вбіральня, велика кімната відпочинку. Звичайно ж база як и студія, винна буті в крокової доступності від метро, ​​Ближче до центру міста, и Звичайно не хочеться щоб це БУВ підвал з Пацюк и клопами (а можливо і бомжами), або приміщення на 5-му поверсі старої лабораторії з виробництва хімічної зброї, в ідеальному варіанті - це перший поверх, без сусідів, як зверху так і навколо, сухе тепле приміщення, з інженерними комунікаціями, що не вимагають капітального ремонту, коротше кажучи, потрібен ангар, але без «невпізнаних літальних апаратів всередині». Чи багато таких приміщень в центрі міста, про які всі знають, та ще й з низькою орендною ставкою і з усіма раніше перерахованими радощами? Звичайно, ні. Тому ваш перший дзвінок повинен бути ріелтору. Тільки так вам вдасться щось підібрати розумне. Ну якщо ви гроші збирали на свою справу все життя, відмовляючи собі навіть у зубній пасті, то можете зайнятися пошуком самі, і витратити пару-трійку місяців в біганині по безкрайніх просторах вашого міста, як в його підземній так і надземної частини. Пам'ятайте, що в будь-якому вашому справі, головне - це швидкість реалізації задуманого, завтра буде пізно.

Як займатися просуванням? З чого починати?

Просування потрібно починати завчасно, за пару місяців до відкриття репетиційної бази. Можна організувати попередній запис на спеціальних умовах, навіть зробити першу репетицію безкоштовно, так як перший час існування репетиційної точки - її роботу можна назвати тестовим режимом, більше для ознайомлення музичних колективів з новим місцем, а так само для того, щоб від перших гостей отримати правдиву інформацію про те, як все працює і чи потрібно щось змінити, для створення більш сприятливих умов. Не думайте, що всі ваші друзі направо і наліво самі почнуть всім про вас розповідати: а) у них може не бути друзів музикантів, б) їм абсолютно на вас все одно), тому теребите їх і натякайте, що було б непогано постити ваші оголошення і викладки в соц.сетях. Не можна забувати про просування в соціальних мережах і природно у всіляких пошукових системах. Ведіть статистику, опитуйте людей, хто і звідки прийшов, де дізнався, хто розповів, це допоможе сфокусувати рекламний бюджет на тих напрямках які приносять результат. Це допоможе заощадити чималі гроші, а це для молодих баз, так як і для будь-якого бізнесу на стадії його зародження, одна з першочергових задач. Добре мати в колективі людини, який в цьому розбирається і готовий цим займатися негайно. І тут ключовий момент: резбірается (!) А не думає, що розбирається. Якщо ви розумієте що толку від людини немає, то нехай його місце займе інший - незамінних не буває. Намагайтеся знаходити будь-яку можливість, щоб заявити про себе, можна навіть залучати, на різних умовах, деякі колективи які можуть у вас репетирувати. Не варто цього соромитися! Як каже мій хороший друг: «Скромність - шлях до безслав'я!».

Розкажи про конкуренцію. Чи сильно вона відчувається при, здавалося б, величезній кількості баз?

Звичайно, зважаючи на величезну кількість репетиційних точок в Москві, у музикантів, здавалося б, повинен бути величезний вибір, але на ділі більшість баз - це старожили, які давно не є гучними іменами, і нічого з себе не представляють, де брудні неприбрані приміщення, де тобі хамлять, ніхто нічого не радить і ні в чому не допомагає, обладнання роками не обслуговується і не ремонтується. Все, що у них залишилося - це в кращому випадку близьке розташування від станції метро або просторі кімнати. Великі мережі, звичайно, відбирають велику кількість груп, але досить один раз опинитися в нашому музичному будинку, і вже не захочеться кудись іти. Адже та атмосфера, однаково доброзичливе ставлення до всіх нашим гостям, і створені умови, а так само індивідуальний підхід до кожного не можуть залишити нас осторонь. Дуже приємно чути, коли відвідувачі кажуть, що у нас як вдома, адже це і було нашим основним завданням, створити не адміністративне приміщення, куди люди прийшли немов на роботу, а місце, яке я так часто люблю називати музичним будинком, де музиканти різних колективів , різних стилів і музичних напрямів відчувають себе однією великою родиною.

Опиши ідеальну картину функціонування студії.

Ідеальна картина функціонування репетиційної бази - це якщо кількість репетирують груп буде збігатися з кількістю репетиційних сетів в день, при тому, що всі музичне обладнання буде самовідновлюватися, що не буде орендної плати за приміщення, все групи будуть самі за собою прибирати, і відноситься до обладнання і приміщень як до котику на відео. А якщо серйозно, я думаю, що ідеальна картина для мене, буде виглядати таким чином: щорічний прибуток від репетиційної бази буде в 2 рази перевищувати витрати на її утримання.

Але як це робиться?
Як тебе звати?
Як називається і де знаходиться твоя студія?
Чому ти вирішив відкрити репетиційну базу?
Який бюджет на запуск?
Як знайти приміщення?
Які труднощі пов'язані з цим?
Що потрібно враховувати?
Як займатися просуванням?
З чого починати?