Як зробити свою книгу бестселером?

Дослідити космічні дали, подорожувати крізь століття, битися на полях брані то з силами темряви, то в реальному, що мала місце в історії війні, переживати за закоханих і ненавидіти зрадників - все це можна випробувати завдяки книзі. Недарма вона вважається найкращим подарунком і вірним другом. Поповнити домашні бібліотеки кращими зразками художньої літератури алматинцев і гостям міста допомогла щорічний книжковий ярмарок.

Поповнити домашні бібліотеки кращими зразками художньої літератури алматинцев і гостям міста допомогла щорічний книжковий ярмарок

Вона відбулася на площі перед Національною академією наук РК, в народі званої «Чоканка». Там проходили виставки, майстер-класи, конкурси, живе спілкування з відомими людьми і сам буккросинг. Як розповів один з організаторів фестивалю, відомий алматинский громадський працівник, автор роману «Ол», президент Асоціації франчайзингу Казахстану Бекнур Кісік, в цьому році працювали відразу кілька наметів: письменницький намет, намет блогерів, намет центральної бібліотечної системи і намет «Книжковий офлайн».

«По-перше, хотілося б висловити подяку всім тим, хто ось уже четвертий рік робить цей фестиваль, докладаючи до нього величезні зусилля і креатив. Це в першу чергу мій друг, партнер, організатор KitapFest, організатор багатьох проектів і керівник фонду «Бауиржан» - Жулдиз Омарбекова. Організація заходу вимагає колосальних сил, напруги, і тут вся команда фонду просто молодці: Айнур Салимова, Майра Альжанова, Гульзат Сахова. Стільки креативу, цікавих компонентів. Реально, на плечах цих людей виходить весь фестиваль. Невидима оку з боку, але величезна робота. Окрема подяка акімату міста Алмати, Центральної бібліотечної системи і видавництву «Аруна», яке організувало годину дитячої літератури. Рахмет! »- сказав Бекнур Кісік.

»- сказав Бекнур Кісік

Стільки праць було вкладено не дарма. Фестиваль дійсно вийшов цікавим! Про це говорить не тільки його масовість, але і то контингент гостей. Так, на книжковому фестивалі разом зі своїми студентами прогулювався Денніс Кін - відомий міський гід-американець. Його супутники - індуси і китайці - обговорювали казахстанських письменників на так званому «казахському англійською».

Також на фестивалі можна було зустріти і отримати автограф Вадима Борейко, познайомитися з популяризатором книг, автором проекту «I book You» Мариною Шаріпової, придбати книгу Маді Мамбетова «Excuse me, фак off» (бестселер 2011 року, за даними казахстанських книжкових рітейлерів) і попросити автора її підписати, поговорити і сфотографуватися з красунею Аружан Саїна, послухати вірші поета Хакіма Булібекова і уривки з його повісті «Кипчак в Антарктиді», яка скоро з'явиться на прилавках книжкових магазинів.

«У цьому році у нас був намет" Книжковий оффлайн ". Цікаве нововведення, запропоноване нашим оргкомітетом. Там теж вирували пристрасті. Суцільні зірки. Вів намет Ануар Нурпеисов. Розпочав захід відомий актор - Ерден Телемісов. Дивовижний великий добряк з душею немовляти. Гучний Слава Неруш перекрив весь шум Kitapfest і гучно сповіщав в мікрофон. Загалом, літературна дисперсія в особі Слави вийшла просто феєричною. Чітко, по-діловому і спортивно приїхав Кайрат Кудайберген на якомусь цікавому веломотороном, крутому велосипеді. Ніколи не бачив таку модель. Ось він - місто без машин. Здивували книги, про які говорив Кайрат. Я багато чого з цього не читав. Поставив за мету прочитати те, що читають успішні бізнесмени », - продовжив Бекнур Кісік.

Говорячи відверто з присутніми, Бекнур Кісік поділився порадами, які можуть допомогти з просуванням своїх книг. За його словами, зараз читачам цікаві книги про сучасне життя, міська проза і казахське фентезі.

«По-перше, письменник повинен бути представлений в соціальній мережі. По-друге, потрібно мати інтернет-версії своїх книг, тому що ніхто не буде читати, поки попередньо не ознайомили з текстом. По-третє, письменника годують ноги, потрібно зустрічатися з людьми, розповідати аудиторії про свої книги, просувати їх », - каже Кісік.

І, звичайно, книга повинна бути затребуваною та актуальною. Відмінний приклад такого бестселера - «Ситуативний Казахський» Каната Тасібекова. Його тритомник на книжковому фестивалі розібрали як гарячі пиріжки. Автор побачив потреби народу і зміг запропонувати якісний продукт.

«Місце проведення KitapFest - широка як степ площа з високим як гора будівлею Академії наук як не можна краще підходить для цього свята книги. Моє побажання - в подальшому проводити його саме тут. Адже: "Оқу даладай кең, бiлiм таудай біiк" »*, - сказав Канат Тасібеков.

Адже: Оқу даладай кең, бiлiм таудай біiк »*, - сказав Канат Тасібеков

Як відзначають організатори, основна місія книжкового фестивалю - це створення майданчика для казахстанських письменників і читачів. Наші автори пишуть на досить високому рівні. Але їм не вистачає інформаційного майданчика. Їй і покликаний виступити KitapFest.

Саме тут алматинцев могли дізнатися про свіжі книгах, відкрити для себе нових вітчизняних авторів. Обділеним не залишився ніхто - широкий вибір книг пропонували і дорослим, і, особливо, дітям. Одна зі спікерів KitapFest, дитяча письменниця Олена Клепікова зазначила, що наші казахстанські автори мають вдячну аудиторію.

«Поки читають діти, світ не завалиться! Діти читають, розуміють, слухають, повноправно беруть участь в діалозі. Починаючи від малих, які прийшли з батьками, закінчуючи навіть не школярами, а цілком дорослими хлопцями-другокурсниками. Аудиторія була дивовижна: чуйна, чуйна, дуже мудра - я отримала величезне емоційне і інтелектуальне задоволення », - сказала Олена Клепікова.

Книжковий фестиваль KitapFest-2017 став справді масовим культурною подією. Отримавши море позитиву, багато подарунків та рекомендацій книг до прочитання, алматинцев йшли додому щасливі, а це значить, що свято вдалося!

* Вчення широко як степ, а знання високо як гори.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скоро все заговорять українською - експерт

Літо з книгою: що пишуть для дітей казахстанські автори

Світлої пам'яті мого брата Бауиржан

Налітай! Тисячі книг - безкоштовно