Як вчити вірші з дітьми: 7 способів

  1. Віршики про білочку
  2. Підкажіть вірші, будь ласка.
  3. Всеросійський конкурс «Діти читають вірші» набирає обертів
  4. Чому вчителі такі суворі, а школа починається так рано?
  5. Вплив деяких методик на розвиток пам'яті у дітей
  6. Репетитор для важкої дитини - Як знайти підхід?
  7. Конкурс ораторського мистецтва «Послухайте». 10-20 квітня
  8. Конкурс ораторського мистецтва «Послухайте». 10-20 квітня
  9. Не дають читати вірші в дитячому садку
  10. антологія сімейного читання
  11. Як навчити дитину красиво і виразно говорити?
  12. Вчити вірші, корисно
  13. Вірші для дітей
  14. А хто знає віршики про кошеня?
  15. Допоможіть знайти вірш
  16. Вірші про війну підкажіть
  17. Вчити напам'ять - як?
  18. Вірші не вчаться ...
  19. Не може вивчити вірші
  20. Да уж, віршик! :-)

Напередодні новорічних свят у багатьох батьків з'являється ще один «головний біль»: треба допомогти дитині вивчити вірш. До ранки в дитячому садку, «ялинці» у школі вірші часто просять приготувати всіх дітей, навіть тих, хто не любить вчити напам'ять. Сподіваюся, мій досвід роботи репетитором допоможе тим батькам, які не знають, як підступитися до свого дошкільнику або молодшому школяреві. Ось основні труднощі, які належить подолати.

Ось основні труднощі, які належить подолати

Незнайомі слова. Дуже важко вчити вірш, коли ти не розумієш сенсу деяких слів (та й вимовляєш їх з працею), і тобі важко уявити, що там відбувається, в цьому вірші, про що взагалі поет пише. Тому, вибираючи вірші для розучування, я звертаю увагу не тільки на обсяг вірші, а й на складність тексту - чи багато в ньому слів, зовсім незнайомих дитині, наскільки йому будуть зрозумілі авторські мовні звороти. Перш ніж почати вчити вірш, поясніть дитині сенс нових слів і виразів і переконайтеся в тому, що він все зрозумів.

Вірш має сподобатися. Як ви розумієте, для того, щоб щось вивчити, треба це повторювати багато раз. Але також велике значення має емоційний аспект - подобається дитині вірш чи ні, чи хочеться йому його вивчити. Якщо у вас немає вибору - вчити вірш або не вчити, постарайтеся викликати у дитини позитивний відгук на віршовані рядки. Постарайтеся знайти в вірші і донести до дитини, ніж особисто воно вам подобається. наприклад:

  • який вірш веселе, пустотливе, воно піднімає настрій;
  • який вірш добре, з якою теплотою автор ставиться до героїв;
  • як красиво автор описав природу! Ми прямо так і уявляємо собі зимовий ліс, дерева в снігу, свіжий запах морозу;
  • які незвичайні слова і образи підібрав поет, щоб допомогти нам краще зрозуміти ті почуття, якими він хотів поділитися;
  • якщо ви знаєте щось про історію створення вірша, про його автора, це теж допоможе викликати у дитини його вивчити.

«У мене не вийде!». Дуже важко вчити вірші, якщо ти думаєш, що це важко і що у тебе це може не вийти. У своїй практиці я дуже часто стикаюся з таким випадками, коли учень мені каже: «А я не вмію вчити вірші. У мене пам'ять погана. У мене все одно нічого не вийде! ». Це означає, що дитина мала негативний досвід - йому не давалося якогось вірша, і дорослі замість того, щоб допомогти, підбадьорити, похвалити малюка за його старанність, дозволили собі його нешанобливо критикувати, вселили думку про неуспішність!

Займаючись з дитиною будь-якою справою, дорослі повинні пам'ятати про формування у нього позитивної самооцінки, віри у власні сили. Дуже важливо під час занять бути терплячими, тактовними і обов'язково давати позитивне підкріплення зусиллям малюка. Вчити вірші - справа досить складна, потребує від малюка великих вольових та інтелектуальних зусиль, і тут потрібно вміння спілкуватися з дитиною в позитивному ключі.

А тепер розповім, які прийоми я використовую, коли допомагаю дитині вивчити вірш. Щоб вам було легше допомагати дитині, текст вірша треба мати під рукою, а ще краще, щоб він був уже у вас в голові.

Малюємо. Заведіть папку «Вчимо вірші» і вкладайте в неї тексти всіх віршів, які ви вчите з дитиною. Якщо дитина любить малювати, клеїти, запропонуйте йому оформити красиву обкладинку. Вставляйте в свою папку портрети поетів. Шукайте інформацію в інтернеті і розповідайте дитині про кожного поета хоча б кілька слів.

І обов'язково до кожного нового вірша малюйте ілюстрацію. Якщо дитина поки малює погано, можна використовувати ваші малюнки або ілюстрації дитячих художників - головне, щоб папка і всі вірші, які в ній зберігаються, привертали увагу дитини, викликали позитивний відгук.

Старші діти можуть часом дуже самолюбні ставитися до порівняння своїх малюнків і малюнків дорослого. Якщо ваша дитина з таких «самокритиков», вставляйте в папку тільки роботи дитини і обов'язково знайдіть, що в них вдалося, що намальовано особливо виразно.

Рухаємося. Цей прийом я використовую, коли розучую вірш із зовсім маленькими дітьми - або з дітьми старшого віку, але нам не треба поспішати, а вірш досить довге. Я читаю (або дитина, що вміє читати, читає сам) вірш два рази, ми обговорюємо значення нових, незнайомих слів, коротко аналізуємо вірш.

Потім ми встаємо з-за столу, кладемо текст вірша так, щоб в нього було зручно заглянути, і починаємо придумувати, як зобразити зміст вірша мімікою, жестами, рухами. І кожен раз, коли ми читаємо вірш, супроводжуємо його цими рухами. Коли дитина вже майже вивчив вірш, я можу «підказувати» йому тільки рухами. Дітям так легше розучувати, тому що до процесу запам'ятовування підключається ще й моторна, рухова пам'ять. Придумувати відповідні рухи дітям дуже подобається.

Відлуння. Цей прийом підходить при роботі з дітьми старшого віку, або в тому випадку, коли декламування з рухами з якихось причин не підходить. Розучуючи вірш, кожен рядок ми повторюємо два рази: перший - з питальній інтонацією, другий - так, як в тексті вірша. Виходить незвичайний діалог, в якому і питання, і відповідь збігаються:

Білий сніг пухнастий в повітрі кружляє?
Білий сніг пухнастий в повітрі кружляє.
І на землю тихо падає, лягає?
І на землю тихо падає, лягає.

Якщо ви ще тільки почали розучувати вірш, то перший раз рядок читаєте ви, а другий раз - дитина. Кожен раз, коли він повторює, робить ще один крок до запам'ятовування вірші.

Ви: Наша ялинка висока?
Дитина: Наша ялинка висока!
Ви: Наша ялинка велика?
Дитина: Наша ялинка велика!
Ви: Вище тата?
Дитина: Вище тата!
Ви: Вище мами?
Дитина: Вище мами!
Ви: Дістає до стелі?
Дитина: Дістає до стелі!

Репетируємо. Щоб «відполірувати» знання вірші, довести його буквально до досконалості (але не мучте дитину повтореннями, в усьому потрібна міра!), Повторюйте вірш в повсякденному житті - на прогулянці, під час поїздки в машині, коли одягаєтеся-роздягаєтесь, купаєтеся і т. д. Дуже весело читати вірші, гойдаючись на гойдалках!

Автор

Наталія Большакова

Особистий досвід

x

Вам сподобалася стаття?

Оцініть статтю

Коментувати можут "Як вчити вірші з дітьми: 7 способів"

Віршики про білочку

Віршики про білочку. ... важко вибрати розділ. Ранній розвиток. Методики раннього розвитку: Монтессорі, Доман, кубики Зайцева, навчання читанню, групи, заняття з дітьми.

Підкажіть вірші, будь ласка.

Батькам і дітям їхніх дітей, І всім, в наш світ йде слідом ... Навічно в пам'яті людей Фронтовики - творці Перемоги! Ви не могли б повідомити мені ім'я вашої дочки (автора вірша?), Щоб дитина, що читає вірш, міг назвати його?

Всеросійський конкурс «Діти читають вірші» набирає обертів

Майже місяць тому було оголошено про початок прийому робіт на всеросійський конкурс «Діти читають вірші». На сьогоднішній день в розділі конкурсу опубліковано понад 200 робіт! Найактивнішими учасниками на даний момент виявилися діти у віці 4-10 років. Юні читці 1-3 роки також проявляють помітний інтерес до конкурсу. Один з наймолодших учасників дворічний Ільяс Набиуллин з Казані читає «Новий рік» невідомого автора: Географія конкурсу вражає: від Москви до Абакана діти чудово ...

Чому вчителі такі суворі, а школа починається так рано?

У Дитячому лекторії Політехнічного музею 1 листопада прочитає лекцію філолог Олексій Стех, викладач з 57-ї школи. Він відповість на питання "Чому вчителі такі суворі, а шкільні заняття починаються так рано?". Цікаво, коли краще вчити вірші: вранці, перед уроком, або ввечері, перед сном? Чому в школу ходять вранці, невже це найкращий час для занять? Чому деякі учні на уроці «вважають ворон», а не яблука і велосипеди? У який час краще займатися математикою, і в якийсь ...

Вплив деяких методик на розвиток пам'яті у дітей

Всі методики розвитку пам'яті засновані на тому, що людський мозок закінчує свій розвиток в самому ранньому віці (3-5 років). І згідно нетрадиційним навчань, якщо дитині до однорічного віку, не втовкмачити - хто був першим президентом Америки, то пізніше подібні дані пояснювати повзрослевшему дитині буде досить важко. Інакше, дітей 5-6 років навчити читати і рахувати набагато легше, ніж малюків 7-8 років, хлопців 3-4 років швидше, ніж - 5-6 і т.д. Сьогодні дуже багато літератури для ...

Репетитор для важкої дитини - Як знайти підхід?

Якщо раніше батьки наймали репетитора тільки для дуже слабких учнів, то сьогодні кожен другий учень займається додатково. І це не дивно - кожна дитина потребує індивідуального підходу, що досить важко забезпечити вчителю, в класі якого сидить по 30-35 учнів. Сьогодні я хочу розповісти про один зі своїх учнів. Його мама, звернувшись до мене, відверто попередила, що її син - важка дитина, до якого потрібен особливий підхід. Мене труднощі не лякають ...

Конкурс ораторського мистецтва «Послухайте». 10-20 квітня

Конкурс ораторського мистецтва «Послухайте». 10-20 квітня Дошкільнята охоче заучують вірші, проте, не завжди і не у всіх дітей є можливість прочитати вивчені вірші. Як правило, можливість виступати на святах, інших заходах надається дітям з гарною дикцією, самостійним і активним .. Кожна дитина індивідуальна, неповторна і кожен потребує визнання. Тому ми, як одну з форм організації дозвільної діяльності дошкільнят, пропонуємо конкурс читців ...

Конкурс ораторського мистецтва «Послухайте». 10-20 квітня

Конкурс ораторського мистецтва «Послухайте». 10-20 квітня Дошкільнята охоче заучують вірші, проте, не завжди і не у всіх дітей є можливість прочитати вивчені вірші. Як правило, можливість виступати на святах, інших заходах надається дітям з гарною дикцією, самостійним і активним .. Кожна дитина індивідуальна, неповторна і кожен потребує визнання. Тому ми, як одну з форм організації дозвільної діяльності дошкільнят, пропонуємо конкурс читців ...

Не дають читати вірші в дитячому садку

У нас в дитячому саду не дають читати дітям вірші, які не дуже добре говорять. Моїй доньці 5 років. У нас в саду головна умова, що б дитина могла запам'ятати вірш, а як він його прочитає не настільки важливо.

антологія сімейного читання

Читати я в дитинстві не любила, але коли завагітніла - пробило. Я стала читати, щоб згадати дитинство, щоб перед дитиною не було соромно, що не знаю казок і віршів, а потім просто сподобалося і коли з'являлася можливість читала дитині, яка була в утробі. Коли народилася дочка, розважала її читанням потешек, примовок, казок і віршів, співала колискові. Поступово почала з нею вчити вірші і потішки: «Сорока ворона», «Ладушки», «Йде бичок гойдається», «Зайчика кинула господиня», «Мишка ...

Як навчити дитину красиво і виразно говорити?

Як правило, на дитячих ранках стають помітні недоробки батьків в плані навчання дітей красивої мови. Є діти, які голосно і з виразом розповідають вірші, а є - тихо і невиразно, «ковтаючи» при цьому половину слів, за що батькам і доводиться червоніти. Виною всьому цьому - лінь батьків, але часто, все списується на сором'язливість дитини. Навчити дитину красиво і виразно читати вірші перед глядачами - не так вже й складно. Є кілька досить простих ...

Вчити вірші, корисно

Вчити вірші з дитиною дуже корисно, а корисні вірші корисно подвійно. Знайшла цікаві вірші в одному журналі, якщо їх вивчити, то я думаю проблема одягання зникне набагато швидше. Дитина не буде вередувати, та й одягатися навчитися швидше. Де тут перед, де тут зад? Помилятися мені не можна! Потрібно так надіти колготки, Щоб потрапили в устілки стопки.

Вірші для дітей

Давно помітив, що багато дитячих віршів працюють як заспокійливі мантри. Особливо якщо читати їх дитині перед сном. Багато разів перевіряв це на своєму молодшому синові. Йому скоро виповниться шість років. Хлопчик із задоволенням слухає вірші та навіть заучивает їх напам'ять. Загалом, дуже рекомендую батькам читати і вчити дитячі вірші. Мені б вирости скоріше, Щоб по дому допомагати, Що б мама не стояла У плити годин по п'ять. Щоб дідусь окуляри Чи не шукав, на всіх лаючись, І бабуся ні ...

А хто знає віршики про кошеня?

Улюблений вірш мого сина: Мій сіренький кіт зовсім не росте і навіть вуса не ростуть. Вони, звичайно, діти, Але все-таки з вусами. *** Раз, два, три, чотири, п'ять - кішка вчиться рахувати. Потихеньку, потроху Додає до мишці кішку.

Допоможіть знайти вірш

Тема "Поети країн СНД" .. я не зовсім чесно кажучи розумію зміст теми, але шляхом плутаних пояснень дитини виходить, що потрібно будь-яке вірш будь-якого поета з ніжеперечісенних країн: Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан ...

Вірші про війну підкажіть

А цей вірш я просто дуже люблю Адже те, що раніше світом називали, Все стануть просто життям називати. І тільки діти, знавці минулого, що грають весело в війну, Набігавшись, пригадають це слово, З яким вмирали в старовину.

Вчити напам'ять - як?

Особисто мені в школі (але не в молодших класах) дуже допомагало вчити вірші, перетворюючи їх в пісні (музика моя). Але моїм дітям такий спосіб нафік не потрібен. Чого НІКОЛИ не може зробити середній син. він не може вивчити вірш за один день.

Вірші не вчаться ...

Багато що залежить від пам'яті, від почуття ритму і рими, від літературного досвіду дитини, від того, подобається вірш чи ні. Багатьом дітям подобається слухати вірші, але не вчити і не розповідати.

Не може вивчити вірші

Запам'ятовувати чужі рими легко лівопівкульних дітям. Вони досить легко копіюють чужий стиль, навіть коли вже складають щось своє. Ще класичний вірш Хармса ін>.

Да уж, віршик! :-)

Михалкова моя дитина жодного вірша не читав. Ну це ж просто КОШМАР! Ось спочатку дітям в дитинстві Михалкова з Барто читають, а потім в зрілому віці вони від поезії сахаються і ні чорта не розуміють. Жахливе, до речі, вірш.

І на землю тихо падає, лягає?
Ви: Наша ялинка висока?
Ви: Наша ялинка велика?
Ви: Вище тата?
Ви: Вище мами?
Ви: Дістає до стелі?
Ви не могли б повідомити мені ім'я вашої дочки (автора вірша?), Щоб дитина, що читає вірш, міг назвати його?
Чому вчителі такі суворі, а школа починається так рано?
Він відповість на питання "Чому вчителі такі суворі, а шкільні заняття починаються так рано?
Цікаво, коли краще вчити вірші: вранці, перед уроком, або ввечері, перед сном?