Як приготувати екзотичне японське блюдо - суші?

Японські страви, і в тому числі суші, низькокалорійні, при тому, що відсоток білка (рослинного) і клітковини в них - досить високий. А крім того, в них багато мікроелементів, крохмалю та мінімум жирів! Таке поєднання дуже благотворно впливає на тонус і енергетику сучасної людини. В цьому і полягає перевага японської кухні в порівнянні з європейською. Тому і популярні так зараз суші, сашимі і роли, що поєднують в собі максимум корисності, смакоту, вишуканості і, як не дивно - простоти.

Морепродукти, сира або солона риба, водорості і по-особливому зварений рис - ось основа японських національних блюд Морепродукти, сира або солона риба, водорості і по-особливому зварений рис - ось основа японських національних блюд. Головні правила, які дотримується будь-який японський кухар - це те, що продукти повинні бути свіжими і те, що зовнішній вигляд і смак продуктів повинні бути мінімально змінені.
Головне - щоб риба і овочі в готовому вигляді залишалися самі собою.

Отже, підходимо все ближче до суті нашої розмови. Ви, так-так, ви - пробували суші ?!
Хтось пробував, а хтось тільки на зображенні бачив. Я без удаваної скромності зізнаюся, що пробувала. Інакше не стала б писати про це. Просто мені це було б нецікаво ...

Так, щось в них є, прямо скажемо, відразу і не розбереш! А вже красиві вони - ці маленькі чи то бутербродики, чи то котлетки ...
І з рибою, і з рисом, і з цими всякими водоростями, і з ікорочкой, і, звичайно ж, з соєвим соусом ...

Мм-м-м, на вигляд апетитно! Та й на смак теж - пальчики оближеш!
Так може, спробуємо приготувати?

Ну, поїхали!
Але спочатку два слова про історію суші:
Раніше, 100 років тому, «суші» у японців називалася риба, яку заготовляли про запас, укладаючи шар за шаром і пересипаючи сіллю, під кам'яний прес.

Таким чином риба дотримувалися кілька тижнів Таким чином риба дотримувалися кілька тижнів. Потім камені замінювали на легку кришку. В кінці 19 століття один японський шеф-кухар на ім'я Юхей придумав продавати таку сиру рибу разом з вареним рисом, запакованими в красиву упаковку, як вже готову страву. У такому вигляді ця страва відомо як традиційне суші.

З тих пір ось це саме «традиційне суші» і початок СВОЄ ВЕЛИКЕ ПОДОРОЖ в народ, де завоювало надзвичайну популярність, а потім, вдосконалюючись далі, перетворилося в різні види суші, де використовуються в різних комбінаціях всі натуральні морські, овочеві та злакові національні японські продукти .

І ось зараз вже ми з вами є свідками справжнього достатку і різноманітності такою собі - інакше і не скажеш! - палітри з безлічі видів цих чарівних апетитних «штучок», бум на які докотилася і до нас. Варто тільки на картинку поглянути, і просто дух захоплює і слинки, звичайно, тут як тут ... біжать-с ..., да-с!

Так, і треба зауважити, що при всій удаваній складності виготовлення суші, в ньому немає якихось небачених, екзотичних продуктів. Всі компоненти, які використовуються, стали сьогодні доступні. У великих містах в супермаркетах можна купити найрізноманітніші інгредієнти, що використовуються в суші.
Це і гриби шиітаке, і спеціальний рис, і річковий хрін. Різні морепродукти, м'ясо птиці - також без проблем можна придбати у великих магазинах. Головне, про що не варто забувати - це свіжість і екологічна чистота всіх харчових компонентів.

Ну добре Ну добре! Так що ж нам потрібно для приготування самого «простенького», невигадливого, елементарненького, «японскенького суші» в наших, домашніх російських умовах ?!
Суші сьогоднішнього дня - це комбінація сирого філе риби і по-особливому звареного рису. А також доповнення у вигляді різних складових, таких як молюски, ракоподібні, прянощі ... і т. Д.І. т. П.

Ну, давайте подивимося один з рецептів, що відноситься до «Суші, приготовленого вручну»:
Ця страва винайдено в Токіо як зручний вид суші «нігірі-дзусі», яке можна їсти прямо руками на вулиці. Ну, типу наших біляшів або пиріжків, що продаються на кожному розі.

«Нігірі дзусі», або Суші, приготоване вручну:

На 4 порції нам знадобиться:

- 425 г асорті зі свіжих морепродуктів (почищених);
- 2 порції суші-рису, приготованого як в рецепті « Суші з маринованої скумбрією »;
- 4 сирі королівські креветки;
- 4 м'яз морського гребінця;
- 1 ст. ложка рисового оцту для формування;
- 3 ст. ложки пасти васабі або порошку васабі, розведеного 1 ст. ложкою води;
- сіль;
- гару для оформлення;
- соєвий соус.

А зараз я розшифрую все те «екзотичне», що тільки що зустрілося нам в рецепті:

- Суші-рис, «суші-Меші» - короткозерністий рис, приправлений суші-оцтом або приправою для суші Kikkoman.
Для суші-рису підійде японський або каліфорнійський рис.
А готова приправа для суші Kikkoman, слава богу, прекрасно замінить суші-оцет.

- Паста васабі.
Це японська гірчиця, що має гострий пекучий смак. Це головний інгредієнт суші, який виготовляється в Японії з тертих коренів річкового хрону. Зазвичай васабі продається у вигляді пасти в тубах або сухого порошку, який змішується з водою. Порошок з васабі більш стійкий, ніж готовий до вживання варіант, чия характерна пекучість швидко випаровується.
Додаю від себе, що раз васабі - це японська гірчиця, що має гострий пекучий смак, то, напевно, вона трохи відрізняється від пекучого смаку нашої Ядрена російської гірчиці або тертого хрону (справжнього), а пекучий смак - він і в Африці пекучий смак, і тому що є у вас пекучого, то й застосовуйте! Потім соєвий соус все підправить!
Але якщо є можливість купити - не нехтуйте. Купіть васабі в тубах!

- «Гарі» - це просто-напросто маринований корінь імбиру рожевого кольору, який застосовується для підсилення смаку суші (малими порціями), а також служить для оздоблення.
По-від, бачите? Нічого надскладного. Все більше-мень добиваемо, в супермаркетах купівельному, а якщо там немає - то на що-небудь замінювані!

Подальше приготування сміховинно просто:
- Беремо креветок, видаляємо у них голови і панцирі. Хвости не чіпаємо. Потім насаджує їх уздовж на будь-які палички - зубочистки, шпажки для коктейлю, бамбуковий крутив (що навряд чи) з тією метою, щоб вони не згорнулися в кільце при варінні. І варимо в злегка підсоленій воді 2 хвилини, поки креветки не порозовеют.

- Вийнявши креветок з води і остудити, виймаємо з них крутила, потім у кожної робимо на черевці поздовжній надріз, не розрізаючи їх навпіл - Вийнявши креветок з води і остудити, виймаємо з них крутила, потім у кожної робимо на черевці поздовжній надріз, не розрізаючи їх навпіл. Підчепивши гострим ножем, витягуємо з «розкрився» черевця чорну жилку, обережно видаляємо її.
«Розкриття» креветок викладаємо на піднос.

- М'язи морського гребінця треба розрізати вздовж посередині, не розрізаючи до кінця. «Відкриваємо» їх так само, як і креветок, на зразок метеликів.
Дуже гострим ножем нарізаємо всі ці рибні філе скибочками 7,5 × 4 см і товщиною 5 мм. І звичайно ж, пам'ятаємо про дотримання правил безпеки, пов'язаних з вживанням сирої риби в їжу - ви повинні бути впевнені в тому, що в рибі немає паразитів.
Всі морепродукти викладаємо на тацю, накриваємо харчовою плівкою і охолоджуємо.

- Суші-рис викладаємо в миску.
Готуємо в окремій чашці суміш оцту і ¼ води для формування. Цією водою потрібно буде змочувати руки під час виготовлення нігірі-дзусі. З холодильника дістаємо на таці охолоджені морепродукти.

- Смочив руки водою з оцтом, зачерпує 1,5 ст. ложки суші-рису і надаємо йому форму маленького, щільного цеглинки. Формуючи акуратний цеглинка, обережно, але міцно стискаючи рис.
- Поклавши рисовий цеглинка на вологу і дуже чисту обробну дошку, беремо на долоню шматочок риби або морепродуктів і втираємо в цей шматочок трошки пасти - васабі. Потім на цей шматочок риби кладемо рисовий цеглинка і злегка притискаємо.

- Служив долоню чашечкою, надаємо конструкції форму гладкого горбка і викладаємо наше твір, нігірі-дзусі, на піднос.
Повторюємо всю цю процедуру, поки не закінчиться весь суші-рис і риба - морепродукти.

-Рекомендується при виготовленні суші максимально швидше формувати нігірі-дзусі, щоб вони мінімально менше контактували з теплими руками і оптимально довше були свіжими і первозданними, так як «свіжість, - за знаменитим висловом Михайла Опанасовича Булгакова, - буває тільки перша. Вона ж - і остання ... »

-Подаём нигири-дзусі, виклавши на тарілки і полив соєвим соусом.

По-моєму, абсолютно просте, чудове блюдо, що не важке у виконанні. Чесно скажу, коли я збиралася писати статтю, я і не думала, що це робиться так просто. Ну, а тепер я себе відчуваю просто на голову вище всіх «необізнаних» в японській кухні, «відсталих» господинь і найближчим часом хочу випробувати взагалі як можна більше рецептів і суші, і японських салатів, і інших подібних страв - сашимі, роли. Буду все робити за рецептами (які опишу в наступних статтях), на своїй власній кухні і годувати цієї «екзотикою» своїх домашніх.

А для вас, дорогі читачі, щоб не занадто обтяжувати вас переварюванням такою складною, заморської інформації, зроблю ще один, зовсім маленький екскурс в опис традиційної японської посуду та інструментів, які повинні бути у вас в наявності при виготовленні суші.

ОТЖЕ, ось перелік спеціального кухонного обладнання для виготовлення чарівного, екзотичного блюда - суші:
- Набір дуже гострих, високоякісних ножів «хёчё».
За допомогою тупих ножів тонка нарізка для суші і сашимі просто неможлива.
- Бамбукова серветка «макису».
- Тазик для рису з деревини кедра «ханжірі».
- Дерев'яна лопатка для рису «шамойі».

І, додам від себе, що, хоча звичайної неметалевої миски і дерев'яної ложки буде достатньо для заміни «ханжірі» і «шамойі», у бамбуковій серветки заміни немає.
І з цим, звичайно (як не прикро), важко посперечатися! І, додам від себе, що, хоча звичайної неметалевої миски і дерев'яної ложки буде достатньо для заміни «ханжірі» і «шамойі», у бамбуковій серветки заміни немає

Приємного апетиту вам і вашим домашнім!

А в наступних статтях я ще розповім про приготування суші з такими привабливими назвами, як «Скринька з коштовностями»,
«Танукі» з креветками, сиром та огірками
і «Суші з маринованої скумбрією».
А також спробуємо приготувати пару суші-салатів з морепродуктами.

Ви, так-так, ви - пробували суші ?
Так може, спробуємо приготувати?
Так що ж нам потрібно для приготування самого «простенького», невигадливого, елементарненького, «японскенького суші» в наших, домашніх російських умовах ?
По-від, бачите?