- Зразок заяви на чергову оплачувану відпустку
- Заява на надання частини щорічної оплачуваної відпустки
- Заява про надання відпустки без збереження зарплати (без вмісту) відповідно до Трудового кодексу Російської...
- Як написати заяву про перенесення відпустки
- Як написати заяву про надання навчальної відпустки
У кожної людини настає момент, коли в самий найближчий час він відправляється в заслужену відпустку. Ось тоді і знадобиться зразок заяви на відпустку, щоб за всіма правилами заповнити необхідний папір. Давайте розберемося в питанні складання заяви на відпустку, щоб ніяка паперова тяганина не псувала майбутній відпочинок.
У даній статті ми розповімо, як пишеться заява на відпустку, розглянемо різні приклади написання, виходячи з конкретної ситуації діюча особа.
Зразок заяви на чергову оплачувану відпустку
Генеральному директору Культурного Центру «Просвіта» П. В. Караснікову від Любченко Анастасії Анатоліївни, головного бухгалтера розрахункового центру (пишемо в верхньому правому куті листа)
Заява
Прошу надати щорічну оплачувану відпустку терміном на 28 календарних днів з 12 березня 2018 року.
Під заявою слід вказати дату і розписатися.
Коли ви пишете заяву на відпустку, перш за все, необхідно знати відмінності в видах відпусток, і в залежності від цього вибрати відповідний зразок. Сьогодні їх є кілька видів:
- Щорічна оплачувана відпустка (завантажити зразок);
- Навчальна відпустка (скачати приклад заяви);
- Перенесення щорічної оплачуваної відпустки (скачати приклад заяви);
- Відпустка без збереження зарплати (зразок заяви на відпустку без утримання).
Коли співробітник збирається в заслужену відпустку, який покладено раз на рік кожному співробітнику, то вам буде потрібно зразок заяви на чергову відпустку, який буде сплачений відповідно до закону. Порядок заповнення наступний:
- Робимо відступ до правого верхнього кута листа і пишемо, кому адресується заява та від імені яких вона написано. Наприклад: «Генеральному директору заводу« Маяк »Голованову І. А. від токаря 3 розряду Бочкарьова А. Р.»
- Малими прописними буквами посередині сторінки (робимо невеликий відступ від написаного в правому кутку - пару рядків) пишемо слово ЗАЯВА.
- З лівого краю пишеться основна частина заяви, і починається вона з фрази: «Прошу надати мені щорічну оплачувану відпустку на 14 календарних днів з 1.03.2018 по 15.03.2018 року. Кінцева дата прописується в тому випадку, якщо ви із загального щорічної оплачуваної відпустки вирішили відпочити якийсь час (наприклад, 14 календарних днів, а решту хочете «догуляти» в інший час). Якщо ж ви берете повну відпустку, покладений вам раз на рік, то кінцева дата не прописується. Пам'ятайте, що неробочі святкові дні (В даному прикладі 8-е Березня), що припадають на період щорічної основної або щорічної додаткової оплачуваної відпустки, в число календарних днів відпустки не включаються ( «Трудовий кодекс Російської Федерації» від 30.12.2001 № 197-ФЗ ред. Від 05.02.2018 ст . 120 Обчислення тривалості щорічних оплачуваних відпусток).
- Після тексту працівник ставить дату заяви, підпис і Ф., І., О.
Заява на надання частини щорічної оплачуваної відпустки
Для цього випадку ми підготували зразок заяви на надання частини щорічної оплачуваної відпустки.
- У верхньому куті правої частини аркуша пишеться: «Заява про надання частини щорічної оплачуваної відпустки». Директору Центру психологічної підтримки малозабезпечених сімей Ванюшин П. Р.
- Відступаємо трохи вниз і зліва пишемо слово «Заява», дату і рядок «про надання частини щорічної оплачуваної відпустки».
- Робимо невеликий відступ до центру сторінки і пишемо: «Прошу надати мені частину щорічної оплачуваної відпустки тривалістю 12 календарних днів з 13.03.2018. Пам'ятайте, одна з частин щорічної оплачуваної відпустки повинна бути не менше 14 календарних днів. ( «Трудовий кодекс Російської Федерації» від 30.12.2001 № 197-ФЗ ред. Від 05.02.2018 ст. 125 Поділ щорічної оплачуваної відпустки на частини. Відкликання з відпустки).
- Нижче пишеться посада заявника, ставиться підпис і Ф., І., О.
Часто в житті трапляється ситуація, коли вам потрібні були всього пару-трійку днів в рахунок щорічної оплачуваної відпустки. Давайте розглянемо бланк заяви на щорічну оплачувану відпустку, коли вам необхідно лише кілька днів, які також будуть оплачені роботодавцем.
Заява виглядають так:
- Пункти №1 і №2 заповнюємо за вищевказаною наприклад.
- У розділі основного тексту пишемо: «Прошу надати мені 3 календарних дня в рахунок щорічної оплачуваної відпустки з 2.03.2018 по 5.03.2018 року». Якщо вам потрібно лише 1 календарний день, то основний текст виглядає так як і на кілька днів, але вказується тільки дата бажаного дня.
- Під текстом ставимо дату подачі заяви, підпис і Ф., І., О.
Варто загострити вашу увагу на важливому моменті: даний відпустка надається лише за бажанням вашого керівника, і він може, як відмовити вам у вашому проханні, так і дати згоду, надавши один день.
Заява про надання відпустки без збереження зарплати (без вмісту) відповідно до Трудового кодексу Російської Федерації
У житті будь-якого працюючого людина можуть бути ситуації, коли просто необхідний відпустку без збереження заробітної плати. У подібній ситуації вам знадобиться інформація, як пишеться заява на відпустку без збереження заробітної плати (без вмісту). Якщо в заяві ви вказуєте фразу «за сімейними обставинами», то необхідно вказати причину (народження дитини, реєстрація шлюбу, смерть близьких родичів і т. Д.)
Даний вид заяви від працівника заповнюється за такою схемою:
- У правому верхньому кутку пишемо: «Директору ЗАТ« Кристал »В. К. Бровінскому від економіста Терентьевой П. Р.
- Посередині сторінки буде слово ЗАЯВА.
- Трохи нижче пишемо основний текст: «Прошу надати мені відпустку без збереження заробітної плати на 3 календарні дні з 19.03.2018 по 21.03.2018 в зв'язку з майбутнім одруженням. Пам'ятайте: працівникам у випадках народження дитини, реєстрації шлюбу, смерті близьких родичів надається відпустка без збереження заробітної плати - до п'яти календарних днів ( «Трудовий кодекс Російської Федерації» від 30.12.2001 № 197-ФЗ ред. Від 05.02.2018 Стаття 128. Відпустка без збереження заробітної плати).
- У самому низу ставиться дата, підпис і Ф., І., Про заявника.
Бувають ситуації, коли працівник «відгуляв» свій щорічну оплачувану відпустку, але йому потрібно кілька днів для вирішення будь-яких особистих питань. Згідно з Трудовим кодексом «за сімейними обставинами та з інших поважних причин працівникові за його письмовою заявою може бути надана відпустка без збереження заробітної плати, тривалість якого визначається за угодою між працівником і роботодавцем». Пам'ятайте: Роботодавець може піти назустріч працівнику і надати йому таку відпустку, але це не є прямим обов'язком роботодавця.
Як написати заяву про перенесення відпустки
Щорічна оплачувана відпустка повинна бути продовжений або перенесений на інший термін, який визначається роботодавцем з урахуванням побажань працівника ( «Трудовий кодекс Російської Федерації» від 30.12.2001 № 197-ФЗ ред. Від 05.02.2018 Стаття 124. Продовження або перенесення щорічної оплачуваної відпустки), у випадках:
- тимчасової непрацездатності працівника;
- виконання працівником під час щорічної оплачуваної відпустки державних обов'язків, якщо для цього трудовим законодавством передбачено звільнення від роботи;
- інших випадках, передбачених трудовим законодавством, локальними нормативними актами.
Якщо працівнику своєчасно не була проведена оплата за час щорічної оплачуваної відпустки або працівник був попереджений про час початку цієї відпустки пізніше ніж за два тижні до його початку, то роботодавець за письмовою заявою працівника зобов'язаний перенести щорічну оплачувану відпустку на інший термін, узгоджений з працівником.
Пам'ятайте: У виняткових випадках, коли надання щорічної оплачуваної відпустки працівникові в поточному робочому році може несприятливо відбитися на нормальному ході роботи підприємства, роботодавець, за згодою працівника може перенести відпустку на наступний робочий рік. Забороняється ненадання щорічної оплачуваної відпустки протягом двох років підряд, а також ненадання щорічної оплачуваної відпустки працівникам віком до 18-ти років і працівникам, зайнятим на роботах зі шкідливими і (або) небезпечними умовами праці.
У працівника може виникнути ситуація, наприклад, зібралися в давно заплановану поїздку з чоловіком (дружиною), а чоловікові (дружині) в призначеному відпустці відмовили (в зв'язку з виробничою необхідністю). Щоб здійснити бажане, працівникові потрібно перенести дату своєї відпустки. Слід написати заяву про перенесення відпустки, але в цьому випадку пам'ятайте, що роботодавець може задовольнити прохання (але це не є його обов'язком), якщо відсутність працівника не позначиться негативно на роботі підприємства.
Писати заяву на зміну дати щорічної оплачуваної відпустки слід так:
«Директору Міського Центру Зайнятості Населення Блоговещенской О.А. від бухгалтера П. А. Воронова. (Пишеться в правому верхньому куті)
Слово Заява - як і раніше, посередині листа, відразу після блоку кому звернуто заяву.
Основна частина: «Відповідно до затвердженого графіка відпусток на 2018 рік, мені повинен бути надано щорічну оплачувану відпустку з 12 квітня 2018 року на 28 календарних днів». У зв'язку зі сформованими сімейними обставинами (вказати причину) прошу змінити дату початку щорічної оплачуваної відпустки та надати мені його з 18 травня 2018 року на 28 календарних днів ».
Нижче дата, підпис і Ф., І., О. заявника.
Якщо розглядати приклад заяви на щорічну оплачувану відпустку в разі необхідності перенесення, то воно майже не відрізняється від стандартної форми, але є одне невелике «але» - розділ основної частини. Вона пишеться таким чином: «Прошу перенести початок мого щорічної оплачуваної відпустки з 2. 02.2018 на 29.03.2018 року». Також слід розкрити причину вашого прохання - сімейні обставини, бажання поєднати щорічну оплачувану відпустку з чоловіком (дружиною), покупка екскурсійного туру саме на ці дати і так далі. Після цього працівник в стандартному порядку ставить дату і підпис.
Як написати заяву про надання навчальної відпустки
На багатьох підприємствах співробітники успішно поєднують трудову діяльність з навчанням на заочному відділенні, тому їм слід знати, як складається заяву на навчальну відпустку. Ось його зміст:
- Стандартно заповнюємо правий верхній кут і пишемо: «Заява про надання навчальної відпустки». Нижче йде рядок, на ім'я кого пишеться заява: Директору ВАТ «Бетон-К» Павлову П. К.
- З лівого боку без відступу пишемо слово ЗАЯВА.
- Нижче рядок - про надання додаткової відпустки для проходження проміжної атестації
- Нижче рядком робимо невеликий відступ - тут розміщується основна частина: «Прошу надати додаткову відпустку з 20.04.2018 по 10.05.2018 з збереженням середньої заробітної плати, тривалістю 20 календарних днів з метою проходження проміжної атестації в Державному ВНЗ« Московський Державний Університет ».
- Нижче рядком слід написати слово Додаток: довідка-виклик №2136 від 20.04.2018.
- Нижче вказуємо посаду, Прізвище та ставимо підпис - в один рядок.
Давайте загострити увагу на даному виді відпустки - тут є важливі моменти. Якщо у працівника це перша освіта, він має повне право на те, щоб йому надали необхідний відпустку і зберегли за ним середній розмір заробітної плати. Від вищого навчального закладу берете довідку-виклик і йдете у відділ кадрів, але і тут є одне але - ваш ВНЗ повинен бути акредитований державою.
Заява на надання відпустки по навчанню практично не відрізняється від стандартної форми заяви на відпустку, і різниця лише в основному підрозділі. Тому використовуємо в даному випадку фразу: «Прошу надати ... в зв'язку з навчанням в такому-то ВНЗ, із збереженням середньої заробітної плати. І прописуємо, на який термін потрібно відпустку: «... Тривалість 20 календарних днів з такого-то числа». Далі потрібно вказати рядок «Додаток» до заяви, де вказується номер довідки-виклику від вашого ВНЗ.
Але не забудьте такий момент: коли ви йдете на сесію, зайдіть у відділ кадрів і переконайтеся, що на вашому заяві стоїть підпис керівника, бо в іншому випадку, догляд буде прогулом. Коли сесія підійде до кінця, необхідно мати на руках довідку-підтвердження, що ви насправді весь цей час навчалися.
Увага: Працівник повинен знати, що перед відходом у відпустку роботодавець повинен під розпис ознайомити його про надання відпустки (Уніфікована форма NN Т-6 і Т-6а наказів (розпоряджень) про надання відпустки працівнику (працівникам), затверджених Постановою Держкомстату Росії від 05.01. 2004 року N 1 "Про затвердження уніфікованих форм первинної облікової документації з обліку праці та її оплати»).