Протягом 2017 року Україну було завезено понад 958 500 транспортних засобів з іноземною реєстрацією.
Основною проблемою при страхування автомобілів з Єврономер є майновий інтерес і вік автомобілів - від 7 до 20 років.
Експерт ринку страховий брокер Страховий адвокат провів дослідження серед 21-й страхової компанії, як страхувати ці автомобілі.
Для прикладу взята вартість поліса цивільної відповідальності для автомобілів з Єврономер з об'ємом двигуна до 1,6 літра.
Дві страхові компанії відмовляються працювати з такими авто, 15 - ставлять підвищену франшизу.
Найчастіше автомобілі з Єврономер оформляють на студентів-іноземців та малозабезпечених громадян. Згідно з чинним законодавством, іноземець протягом 10 днів повинен здати іноземну номер в сервісний центр МВС і отримати український номер на рік, а також застрахуватися.
Станом на 31 січня 2018 на території України в цілому знаходиться майже 425,4 тис. Транспортних засобів з іноземною реєстрацією. З них з порушенням терміну ( "транзит" і "тимчасове ввезення") - більш 246,4 тис. Автомобілів.
Якщо власник такого автомобіля потрапить в ДТП, потерпілий не отримає ніякої компенсації, а винуватець уникне покарання, оскільки інформації про винуватця не буде ні в базі МВС, ні в базі митниці.
складність страхування КАСКО для таких автомобілів пов'язана з тим, що авто старі і ніхто не знає справжній власник. Тому страхові компанії не включають в договір КАСКО ризик "Угон". З 21-ої страхової компанії Повне КАСКО страхують тільки 4.
Експерти відзначають, що важливим є наявність у водія довіреності на право не тільки управління автомобілем, але і на право подання в усіх органах влади, в судових спорах і, головне, на право отримання відшкодування. Як правило, у водіїв таких документів немає.
З цієї ж причини українські страховики не можуть застрахувати авто на Єврономер як транспортний засіб, так як відшкодовувати, по суті, нікому.
В Україні страхові компанії не зможуть захистити автомобіль з Європи, поки не буде офіційної реєстрації таких автомобілів.