- Подайте заяву в пункт реєстрації ЄДІ
- Де знайти пункти реєстрації ЄДІ
- Які документи потрібні для реєстрації на ЗНО
- отримайте повідомлення
- Прийдіть на іспит
- Що брати з собою на іспит
- Дізнайтеся свої результати
- Що робити, якщо здав ЄДІ гірше, ніж минулого разу
Ви - випускник минулих років і хочете здати ЄДІ? Спеціально для вас ми склали покрокову інструкцію. Читайте і запам'ятовуйте.
Реєстрація на ЗНО починається в листопаді, тому вам потрібно заздалегідь до неї підготуватися
Подайте заяву в пункт реєстрації ЄДІ
Зробити це потрібно до 1 лютого. Пізніше ви зможете подати заяву тільки при наявності поважної причини, яка буде підтверджена документально, але не пізніше двох тижнів до початку іспитів. Рішення в цьому випадку приймає державна екзаменаційна комісія (ДЕК).
На цьому етапі потрібно визначитися з періодом здачі іспитів і предметами, які ви будете здавати. У 2018 році для випускників минулих років встановили два етапи здачі ЄДІ: достроковий - з 21 березня по 11 квітня; основний - з 22 червня по 2 липня. Повний розклад дивіться за посиланням: « Розклад ЄДІ 2018 ».
Поставтеся уважно до переліку предметів для вказівки в заяві. Змінити свій вибір після 1 лютого ви зможете, але тільки при наявності поважних причин, підтверджених документально. Якщо є сумніви, краще вкажіть кілька предметів.
Де знайти пункти реєстрації ЄДІ
Адреси пунктів реєстрації та бланки заяв із зразками можна знайти на сайті місцевого відділу освіти. Ви маєте право вибрати будь-який регіон для здачі ЄДІ незалежно від місця вашої прописки. Повний список пунктів реєстрації можна подивитися тут: « Адреси реєстрації на ЗНО 2018 ». Також будь-яку інформацію по ЄДІ можна дізнатись за телефонами гарячої лінії: список номерів гарячої лінії .
На сайті місцевого відділу освіти можна знайти адреси пунктів реєстрації ЄДІ
Які документи потрібні для реєстрації на ЗНО
Вам потрібно надати:
- паспорт;
- свідоцтво СНІЛС (при наявності);
- згоду на обробку персональних даних;
- шкільний атестат або диплом про закінчення технікуму або коледжу;
- довідку з середньо-професійного установи, якщо ви ще продовжуєте навчання;
- документ з медичної установи, якщо у вас є обмеження по здоров'ю (довідка або її завірена копія про інвалідність, копія рекомендацій психолого-медико-педагогічної комісії).
У деяких пунктах у вас можуть запросити додаткові копії зазначених документів, так що зробіть їх краще заздалегідь.
отримайте повідомлення
Для цього вам потрібно приїхати в встановлені пунктом реєстрації терміни. Зазвичай не пізніше, ніж за два тижні до початку проведення ЄДІ. У повідомленні будуть вказані дати і адреси пунктів проведення іспитів (ППЕ), а також ваш унікальний реєстраційний номер. Видається повідомлення тільки після пред'явлення паспорта.
Прийдіть на іспит
Допуск в ППЕ здійснюється строго по паспорту. Для випускників минулих років інших варіантів немає. Якщо ви забули паспорт, вас не пропустять.
Іспити з усіх предметів починаються о 10:00 за місцевим часом. Ми рекомендуємо приходити за 45 хвилин до початку. Розраховуйте час заздалегідь. Якщо ви встигнете, то пропустіть інструктаж. У вас буде менше часу на виконання завдань.
Читайте також нашу статтю «Шкала переведення балів ЄДІ 2019 - Навігатор Надходження»
Уважно прослухайте всю вступну інформацію від організаторів ЄДІ, задайте питання, якщо щось не зрозуміло.
Якщо ви пропустили іспит з поважної причини, подайте підтверджуючий документ в ДЕК. Після розгляду вам можуть надати резервний день для здачі.
Що брати з собою на іспит
За правилами проведення ЄДІ в ППЕ ви повинні взяти:
- паспорт;
- гелеву ручку чорного кольору;
- дозволені допоміжні засоби в залежності від предмета: фізика -лінійка і непрограмований калькулятор; математика - лінійку; географія -транспортір, непрограмований калькулятор і лінійку; хімія - непрограмований калькулятор;
- ліки і харчування (при необхідності);
- спеціальні технічні засоби, якщо у вас є інвалідність або обмежені фізичні можливості.
- довідку, що підтверджує діагноз або інвалідність.
Всі інші особисті речі брати з собою заборонено. Їх можна залишити в спеціально відведених для цього місцях.
За зайві предмети на столі можуть вигнати з ППЕ
Дізнайтеся свої результати
Кожен регіон самостійно встановлює терміни і способи оповіщення про результати ЄДІ. Однак терміни перевірки і обробки результатів не повинні бути більше, ніж в затвердженому Рособрнадзора графіку. Наприклад: перевірка і обробка результатів ЄДІ з математики та російської мови повинна завершитися не пізніше шести днів після здачі. З решти предметів - через чотири дні.
Свої результати ви можете дізнатися в місцевих органах освіти (на сайті або спеціальному стенді) або в пунктах, де проходили реєстрацію. Також можете скористатися спеціальним сервісом , Де потрібно ввести ваш реєстраційний номер (вказаний на талоні, який потрібно зберегти) або номер паспорта.
Сервіс дозволяє перевірити результати ЄДІ
Свідоцтво на руки не видають. Всі результати заносять в електронну базу. Термін їх дії - 4 роки (рік здачі не вважається). Якщо ви не згодні з виставленими балами, то протягом двох робочих днів з моменту офіційної публікації результатів маєте право подати письмову апеляцію за місцем реєстрації ЄДІ. Перездати іспити ви зможете тільки в наступному році.
Що робити, якщо здав ЄДІ гірше, ніж минулого разу
При наявності декількох результатів ЄДІ, термін дії яких не закінчився, вказується, які результати ЄДІ і за якими загальноосвітніх предметів повинні бути використані . Так що робимо глибокий вдих і заспокоюємось.
Таким чином, ми описали основний алгоритм дій при здачі ЄДІ. Готуйтеся до іспитів, здавайте тести і чиніть в кращі вузи країни.