- Переваги саморобного подарунка
- Як виготовити привітання рідним і близьким
- Що написати в листівці
- Кому подарувати вітальну листівку
- На яке свято краще дарувати
Листівка, виготовлена самостійно - відмінна ідея для подарунка близькій людині. Для цього потрібно всього лише придумати оригінальне привітання і святково оформити його, використовуючи підручні матеріали. Бабуся неодмінно зрадіє такому подарунку, отриманого від онука чи онуки, а батьки - листівці від сина чи дочки. У роботі можна задіяти будь-яку техніку рукоділля, це залежить від віку і умінь автора вироби.
Який вийде готова листівка, залежить тільки від її творця. Головне - підійти до справи не формально, а з любов'ю. Для цього треба не тільки зробити гарну «обкладинку», а й продумати зміст вітального тексту. Листівки з ювілеєм своїми руками, а також барвисті саморобні привітання до Нового року, Різдва, «чоловічим» і «жіночим» свят - прекрасний спосіб проявити свою увагу до рідних, близьких та друзів.
Переваги саморобного подарунка
За радянських часів діти дошкільного та молодшого шкільного віку традиційно дарували рідним і близьким на свята власноруч виконані малюнки або листівки. Потім ця традиція пішла в минуле, але тепер вона поступово відроджується. Рукотворна листівка - кращий спосіб привітати близького родича з днем народження або ювілеєм, а також з нагоди професійного свята. Ось основні переваги такої вироби:
- Для виготовлення рукотворної листівки необов'язково купувати дорогі матеріали. Можна використовувати все, що є під рукою.
- Зробити найпримітивніше привітання в техніці аплікації може навіть дитина трьох - п'яти років. Такі вироби вчать дітей не тільки творити, а й уважно, з любов'ю ставитися до близьких людей.
- Якщо зробити не просто листівку, а конверт для грошей, така саморобка буде непросто доповненням до подарунка, а повноцінним презентом.
- Розмір виробу може бути будь-яким, в залежності від обраного матеріалу. Можна зробити маленьку листівку, яка поміщається в фотоальбом, а можна - великий барвистий плакат, який нагадує стінгазету.
Як виготовити привітання рідним і близьким
Для виготовлення приємного сюрпризу можна використовувати японську техніку орігамі, а також традиційну східнослов'янську техніку вирізки - силуетного вирізання. Для орігамі і вирізок найкраще підходить тонка кольорова або звичайна біла офісний папір. Для кірігамі - об'ємних паперових виробів - краще підійде кольоровий картон, щоб готова виріб добре тримала форму. Але картон не повинен бути занадто товстим, інакше робота з ним помітно ускладниться. Об'ємні листівки своїми руками на день народження виглядають дуже ефектно.
Перед тим як приступати до роботи, потрібно підготувати все необхідне. Дитині дошкільного віку неодмінно знадобиться для роботи фартух, щоб захистити одяг від крапель клею. На стіл потрібно з цією ж метою постелити стару газету.
Перед тим як зробити листівку на день народження бабусі, дідусеві або іншого близького людині, бажано вивчити смаки винуватця торжества. Залежно від смаків близької людини, вибирається тематика оформлення. Якщо прийнято рішення зробити фотоколаж, з журналів і сімейних фотоальбомів вирізаються малюнки і фотографії на конкретну тему і компонуються на листівці, потім акуратно приклеюються і з'єднуються в єдину композицію. Якщо ж автор вирішив малювати сам, краще всього вибирати прості, але яскраві і впізнавані образи. Для того щоб зробити вітальну листівку самостійно, необхідно:
- Взяти лист щільного картону. Він може бути як білим, так і кольоровим. А можна просто взяти стінку від картонної коробки, рівно вирізавши її в формі прямокутника і обклеївши кольоровим папером.
- Скласти лист вдвічі таким чином, щоб вийшла своєрідна «книга» з чотирьох сторінок.
- Прикрасити першу сторінку малюнком або аплікацією в будь-якій техніці. Прорізати в центрі першої сторінки «віконце» у вигляді сердечка або будь-який інший фігури. Можна зі зворотного боку заклеїти це віконце прозорою плівкою, а можна залишити так, це справа смаку.
- На другій сторінці розміщуються малюнки, наклейки, аплікації. Красиво виглядати буде малюнок, виконаний клейовими блискітками різних кольорів. Можна також зробити аплікацію не з паперу, а з приємною на дотик тканини (оксамит, мережива) або шматочків хутра.
- На третій сторінці красивими буквами пишеться привітання. Ті, у кого гарний почерк, можуть використовувати для цієї мети фломастер або маркер. Гелевими ручками користуватися небажано, тому що при контакті з картоном, особливо глянцевим, вони часто залишають негарні патьоки. А ті, хто не може похвалитися вмінням красиво писати, можуть наклеїти сюди привітання, набрана на комп'ютері і роздрукований на кольоровому принтері. У центрі третьої сторінки розміщується в сердечку фотографія адресата таким чином, щоб вона була видна в віконце на титульному аркуші.
- І, нарешті, на четвертій сторінці красивими великими літерами пишеться дата, а також розписується автор привітання.
Що написати в листівці
Якщо листівка призначена для близької людини, в ній можна написати будь-які ласкаві або смішні слова, наприклад: «Дорогий бабусі», «Мілою матусі», «Крутому дідові». Можна також використовувати домашні прізвиська (необразливі). Головне, щоб у вітальному тексті:
А також дуже важлива правильна логічна структура тексту. Як правило, будь-який привітання зі святом, в віршах або в прозі, складається з наступних елементів: власне привітання зі зверненням до адресата і позначенням свята (наприклад: «Дорога Машенька! Я хочу привітати тебе з Міжнародним жіночим днем!»), Блок побажань ( найчастіше літнім людям бажають здоров'я, а молодим - любові) і висновок з датою та іменем (іменами) із привітаннями, наприклад: «з любов'ю, сусіди по дачі. 1 січня 2018 року ». При складанні тексту рекомендується слідувати цьому плану, тоді привітання вийде коротким, але ємним.
Кому подарувати вітальну листівку
У наш час рукотворна листівка - досить незвичайний подарунок, тому що купити шматок картону з яскравою картинкою і надрукованими віршами можна в будь-якому супермаркеті. Однак, літні люди не люблять отримувати в подарунок магазинні вітальні сюрпризи, тому що вони дорого коштують. Тому саморобний, красиво прикрашене, привітання - кращий подарунок бабусі чи дідові від онуків. Головне - придумати оригінальний текст. А намалювати можна все що завгодно, що підкаже буйна дитяча фантазія. Зазвичай саморобні вітальні листівки вважаються найкращим подарунком для:
На яке свято краще дарувати
Саморобна листівка - прекрасний подарунок до будь-якого свята. Головне, щоб тематика оформлення вироби відповідала головній темі конкретного свята. Зробити листівку своїми руками можна дуже легко, тому що тематика може бути абсолютно будь-який, в залежності від смаків іменинника. Листівка бабусі чи дідуся на день народження - це, звичайно, класичні квіти, але можна прикрасити привітання і красивим пейзажем.
Найчастіше такі сюрпризи підносяться на ювілеї та дні народження. Вчителі та вихователі зазвичай отримують плоди дитячої творчості в дні своїх професійних свят. Мамі, бабусі, старшої або молодшої сестри буде приємно отримати в подарунок від онука, сина, брата рукотворне привітання з Міжнародним жіночим днем. Пап і дідусів, особливо тих, хто служив в армії, неодмінно порадує дитяча листівка з аплікацією у вигляді корабля або літака, зроблена до Дня Захисника Вітчизни.
Справжній простір для творчості відкривається на День Всіх Закоханих, який традиційно святкують в усьому світі 14 лютого. У Росії це свято стало широко відзначатися зовсім недавно, проте, у багатьох школах і навіть дитячих садках, діти, під керівництвом педагогів, роблять барвисті «валентинки» для своїх улюблених батьків, друзів і родичів. У Росії теж є аналогічне свято - День Сім'ї, Любові і Вірності, символом якого вважається польова ромашка. У цей день можна порадувати рідних і близьких цими скромними квіточками, зробленими з картону або кольорового паперу. На кожній пелюстці ромашки пишеться святкове побажання.
Рукотворна листівка - один з кращих способів висловити свою любов, вдячність, повагу до близької людини. Така саморобка прекрасно доповнить будь-який куплений презент і надовго запам'ятається винуватцеві торжества. Але головне, що виготовлення листівки своїми руками займе зовсім небагато часу, максимум півгодини.