Присвоїти чужі гроші з рахунку в банку можна, використавши замість відмички виконавчий лист арбітражного суду. Документ буде легальним, а його ціна - сміховинна.
sagasan / PressFoto
Для того щоб отримати кілька чужих мільйонів, не треба вриватися в банк в масках і з пістолетами. Досить надрукувати десяток-другий листів вигаданих документів, прикласти печатку неіснуючого третейського суду, а потім направити документи до суду арбітражний. У повній відповідності з законом арбітражний суд видасть справжнісінький виконавчий лист, і банк повинен буде перевести гроші на рахунок шахраїв.
Рецепт для отримання чужих грошей підкуповує нахабством. Для успішної реалізації необхідний мінімальний реквізит. По-перше, компанія-одноденка з номіналом на чолі. По-друге - комп'ютер, принтер, пачка паперу формату А4. По-третє - пара печаток, які сьогодні на ваше замовлення виготовлять за кілька годин. Крім матеріального забезпечення, буде потрібно деяка інформація про компанію, яку ви маєте намір обчистити. Ця компанія не повинна розташовуватися за юридичною адресою, інакше можливі проблеми, і у цій компанії повинні бути гроші на рахунку, інакше вам буде нічого вкрасти. Номер рахунку знати необов'язково, достатньо розуміти, в якому банку він відкритий.
В першу чергу потрібно принтер. Необхідно виготовити вигаданий договір між вашою одноденкою і наміченою жертвою, за яким жертва залишається винною. Обов'язкова умова в договорі - дозвіл всіх спорів у третейському суді, найменування якого суду винаходиться на місці. Потім друкується рішення неіснуючого третейського суду, а «на підставі» цього рішення - заяву в арбітражний суд з проханням видати виконавчий лист. Друк своєї одноденки можна поставити справжню, друк жертви - з її найменуванням, необов'язково схожу на справжню, друк третейського суду придумуєте самі, він все одно не існує. Так як жертва спрямовані з суду за адресою реєстрації повідомлення не отримує, відгук фабрікуете самі і направляєте в суд. Чи отримуєте виконавчий лист, відносите в банк, отримуєте гроші. Ховаєтеся.
Трохи нагадує історію з напрямком судовим приставам фальшивих рішень комісій по трудових спорах, про яку «Фонтанка» розповідала навесні 2015 року, але корпоративні суперечки потенційно припускають великі суми за епізод.
Звістка з Ощадбанку про те, що за виконавчим листом з рахунку організації повинно бути списано 10 мільйонів рублів, застало генерального директора ТОВ «Меблі-М» Володимира Гусєва зненацька. Тому що ніяких суперечок на порівнянну суму у компанії не було, розглядів в судах не йшла, претензій від контрагентів не надходило.
У банку бухгалтера компанії запевнили, що виконавчий лист справжнісінький. Нескладна перевірка підтвердила - документ абсолютно легально виданий Арбітражним судом Санкт-Петербурга і Ленінградської області, на підставі рішення Балтійського третейського суду за позовом ТОВ «Верона», Який «Меблі-М» згідно з договором заборгувала за постачання обладнання. Ні про «Вероні», ні про Балтійському третейському суді, ні про борг Гусєв ніколи раніше не чув.
Як кажуть в «Меблі-М», допомогла люб'язність співробітника банку, який попередив про надходження виконавчого листа. Заява в поліцію, касаційна скарга і заява з проханням призупинити дію виконавчого листа допомогли притримати гроші на рахунку. Зараз вони заарештовані і чекають закінчення розгляду.
В Ощадбанку пояснили: «Відповідно до законодавства банк повинен негайно виконати надійшов виконавчий документ про стягнення грошових коштів з рахунку клієнта. У разі обгрунтованих сумнівів і надходженні виконавчого документа від стягувача банк може здійснювати необхідну перевірку, але не більше 7 днів. Банк не повідомляє своїх клієнтів про надходження до їх рахунку виконавчих документів ».
«Весь пакет документів, поданий до арбітражного суду, - абсолютна підробка, - запевнив журналіста представляє інтереси« Меблі-М »адвокат Сергій Куклін, - ні з якою« Вероною »договору у компанії ніколи не було, обладнання, про яке йдеться в договорі, не має ніякого відношення до діяльності фірми. І ніхто його, звичайно, не купував ».
Наскільки можна судити за матеріалами з арбітражного суду, ТОВ «Верона» - типова одноденка, яка повинна була безслідно розчинитися після отримання грошей, а таємнича організація, іменується «Балтійський третейський суд», яка винесла рішення нібито під головуванням судді Катерини Фролової, взагалі не існує. Точніше, в Петербурзі два третейських суду з аналогічним найменуванням, але ні в одному з них немає Катерини Фролової, жоден з них не перебуває на вулиці Радищева, і ні в одному з них не чули про ТОВ «Меблі-М» і ТОВ «Верона », регламент про створення третейського суду для вирішення спору по конкретному договору відсутній.
Принадність схеми в тому, що арбітражний суд не зобов'язаний встановлювати справжність документів, що надійшли за своєю ініціативою, а для банку виконавчий лист - документ безумовний, перерахування грошей він зобов'язаний здійснити протягом доби. Господарям «Меблі-М» просто пощастило.
Денис Коротков,
«Фонтанка.ру»
© Фонтанка.Ру