Як вибрати і встановити екран для проектора

  1. Види проекційних екранів
  2. Вибір екрану за технічними параметрами
  3. Розмір мультимедійного екрану
  4. Формат мультимедійного екрану
  5. Вибір екрану по матеріалу поверхні
  6. Монтаж проекційного екрану
  7. Вибір положення полотна
  8. Монтаж екрану на стелі або стіні

Домашній кінотеатр вже давно перестав бути елементом розкоші і сьогодні перетворився в необхідний атрибут якісного дозвілля. За допомогою мультимедійного проектора, який забезпечує проектування на великогабаритний екран сигнал від зовнішнього джерела, можна переглядати будь-які кінофільми, записи тощо. А щоб зображення було максимально наближеним до вимог користувача, необхідно розбиратися в питанні вибору проекційних екранів та їх монтажу.

Види проекційних екранів

Перед тим, як купити екран для проектора слід враховувати найбільш значущі параметри і особливості апаратури. Адже більшість покупців прекрасно знають, для чого їм необхідний проектор, але не досить добре орієнтуються в характеристиках і технологіях такої системи. Отже, перш за все, слід підібрати тип проекційного екрану.

Види проекційних мультимедійних екранів:

  1. Стаціонарний екран (натяжна або рулонний).
  2. Мобільний екран.

Мобільний екран

Настінний екран для проектора стаціонарного типу - довговічна і надійна конструкція, яка досить проста в експлуатації. Даний тип екрану представлений на ринку рулонних і натяжним видами.

Рулонний проекційний екран характеризується простотою у використанні і компактністю, оскільки його можна розгорнути безпосередньо перед початком демонстрації відеофайлів і заховати, коли необхідність в перегляді зникає. Такий екран може бути моторизованим або підпружиненим. Перший варіант піднімається і опускається за допомогою спеціального електричного мотора. Другий варіант необхідно розгортати вручну, а складати за допомогою пружинного механізму.

Натяжна екран кріпиться до спеціальної металевої або полікарбонатною рамі, тому він завжди буде знаходитися в розгорнутому стані на стіні. Вибір цього екрану залежить від функціональності і його призначення.

Мобільні проекційні екрани характеризуються компактністю габаритів і різняться за типом кріплення і конструкції. Найбільш затребуваними сьогодні є полотна на тринозі, які відрізняються малою вагою і швидкістю зміни своїх положень.

Найбільш затребуваними сьогодні є полотна на тринозі, які відрізняються малою вагою і швидкістю зміни своїх положень

Вибір екрану за технічними параметрами

Перед тим, як приступити до вибору мультимедійного екрану, слід розрізняти особливості конструкції і її технічні особливості. Серед найбільш важливих параметрів екрану виділяється розмір і формат.

Розмір мультимедійного екрану

Виробники проекційної техніки рекомендують звертати особливу увагу на наступні характеристики:

  1. Відстань від полотна до першого ряду аудиторії має бути аналогічним з шириною самого екрану або величиною, що становить дворазову висоту полотна.
  2. Висота полотна повинна становити не менше 1/6 частки дальності відстані, на якому буде розташовуватися останній глядач.
  3. Підбір екрану для проектора по размерудолжен спиратися на наступних даних: висота від нижньої межі полотна до підлоги повинна бути не менше 120 см. Це комфортне значення для глядача, яке не поширюється в разі, якщо екран зафіксований під нахилом або зал має кілька ярусів.

Формат мультимедійного екрану

Даний параметр є співвідношення ширини ілюстрованого зображення і його висоти. Багато проекційні пристрої для домашнього кіноперегляду комплектуються екраном в форматі 9:16. У той час як для офісного варіанту найбільш підходящий формат екрану - 3: 4. Щоб підвищити якісні характеристики відеозображення, необхідно стежити, щоб формат полотна відповідав формату самого зображення, переданого проектором.

Вибір екрану по матеріалу поверхні

Виробники проекційних екранів пропонують конструкції з різним покриттям поверхні, щоб забезпечити максимально якісне відеозображення. Вибір екрану по параметру матеріалу поверхні залежить від його призначення і приміщення, в якому планується розташування конструкції.

Основними параметрами матеріалу поверхні є наступні:

  1. Показник коефіцієнта посилення - величина, яка означає світловідображення полотна. Чим вище коефіцієнт, тим сильніше буде яскравість відеофрагменту, що дозволяє глядачам бачити його на далекій відстані.
  2. Контрастність - показник точності відображення світлих і затемнених фрагментів відеоматеріалу.
  3. Кут огляду - величина, яка характеризує частину простору, де буде максимально комфортно дивитися на екран глядачам.

Універсальним варіантом для домашнього кіноперегляду стане екран з білою поверхнею матового типу. Завдяки розширеному куту огляду і достовірної передачі кольору, екран передасть якісні характеристики відео і зробить перегляд комфортним. Такий екран маркується Matte White.

Щоб досягти максимально яскравого зображення на екрані, необхідно вибирати полотно з бісерним напиленням, яке маркується виробниками як Glass Beaded. Воно має дзеркально відображає поверхню. А бісерне покриття являє собою напилення у вигляді скляної крихти, яка сприяє відображенню світлового потоку. Це дозволяє встановлювати екран близько до глядачів або навіть на столі перед аудиторією. Такий екран знаходить застосування в приміщеннях з досить яскравим зовнішнім освітленням.

Щоб посилити контрастність зображення на полотні потрібно ставити екран з поверхнею сірого відтінку, який виробники називають HiDef Grey або High Contrast. Даний проекційний екран чітко передає насичені чорні відтінки, без затемнення світлої гами зображення.

Детальніше дізнатися про тонкощі вибору проекційного екрану можна тут:

Монтаж проекційного екрану

Щоб зробити злагоджений монтаж екрану для проектора, необхідно слідувати нескладним правилам. Дані рекомендації допоможуть отримати хороший результат і уникнути грубих помилок в процесі роботи.

Вибір положення полотна

Для початку слід визначитися з місцем розташування проекційного екрану. При виборі важливо враховувати дані, як це передбачено в інструкції до пристрою. А також потрібно продумати який простір необхідно звільнити під екран і де розташовуються можливі точки для підключення до мережі.

  1. Площина екрану повинна розташовуватися так, щоб лінза проектора перебувала перпендикулярно до полотна.
  2. Співвідношення габаритів екрана має йти відповідно до формату зображення.
  3. Проекційний екран слід зафіксувати таким чином, щоб зображення відображалося по всій його поверхні.
  4. Між екраном і глядацькими місцями слід усунути будь-які перешкоди.
  5. Важливо переконатися в тому, що кожен глядач перед полотном знаходився в зоні оптимального огляду.
  6. У домашньому кінотеатрі відстань від проектора до екрану має варіюватися в межах 60 см - 90 см між нижньою межею екрану і статі. Це забезпечить постійне потрапляння зображення в поле зору людини. Для ділових презентацій даний показник відстані повинен бути в межах 120 см.

Також слід пам'ятати, що якість иллюстрируемого відеоматеріалу залежить від освітленості самого приміщення. З цієї причини необхідно стежити за тим, щоб поблизу екрану не було додаткових джерел світла. Щоб зображення було максимально оптимальним для перегляду рекомендується затемнити приміщення.

Монтаж екрану на стелі або стіні

Головними рекомендаціями для надійного і якісного кріплення проекційного екрану є наступні:

  1. Щоб встановити екран на поверхні стелі або в вертикальному розташуванні рекомендовано застосовувати кріпильні компоненти, які поставляються в комплекті з пристроєм. Ці матеріали пройшли тестування на придатність і забезпечують якісну фіксацію полотна на цегельних або бетонних поверхнях.
  2. Якщо мультимедійний екран має вбудований електричний привід, необхідно передбачити місце для перемикача. Його потрібно встановити на рівні не менше 1,5 м від підлоги, а також стежити, щоб місце було недоступним для дітей і домашніх вихованців.
  3. Щоб екран для проектора встановити на підвісну стелю необхідно використовувати спеціальне кріплення стельового типу. Воно поставляється під замовлення, як додатковий компонент. Кронштейни виглядають як набір двох незалежних компонентів - стельової штанги і безпосередньо кріплення. Найчастіше вони виробляються з опцією регулювання по висоті конструкції, поворотом нижнього центру по горизонталі, а також можливістю регулювання кута нахилу екрану.

Найчастіше вони виробляються з опцією регулювання по висоті конструкції, поворотом нижнього центру по горизонталі, а також можливістю регулювання кута нахилу екрану

В такому випадку монтаж екрану до стелі здійснюється досить просто і оперативно:

  1. Зніміть на час кілька оздоблювальних плит.
  2. Зафіксуйте розетку, до якої буде підведено силовий провід.
  3. Виріжте в будь-якому стельовому елементі отвір для штанги і кабелів.
  4. Виведіть їх назовні.
  5. Зафіксуйте оздоблювальну плиту на місце.

Важливо передбачити той нюанс, що перемикач не повинен розташовуватися в зоні розгортання проекційного екрану. Всі рушійні компоненти екрану потрібно розташовувати в поле зору, щоб контролювати процес розкладання / складання полотна.

Детальніше дізнатися про роботу проекційного моторизованого екрану можна тут: