Як дізнатися заборгованість по податках ІП

  1. Перевірити себе не виходячи з дому
  2. Як перевірити партнера?

Борги можуть виникнути у будь-якого підприємця. Як би уважно він не ставився до звітності, людський фактор може зіграти злий жарт. Одна непомічена помилка може стати фатальною для вашої справи. Зараз існує багато сервісів, щоб дізнатися заборгованість по податках у ВП. Головне не лінуватися і час від часу перевіряти свої платежі. Крім того, інформація про «податкові борги» важлива і для перевірки партнерів. Їх наявність може свідчити про поганий фінансовий стан контрагента, до співпраці з якою потрібно підходити з обережністю. Як ефективно контролювати заборгованість по податках у себе і партнерів?

Як ефективно контролювати заборгованість по податках у себе і партнерів

Перевірити себе не виходячи з дому

Найпростіший і зручний спосіб перевірити, чи є у вас борги, - скористатися онлайн-сервісами на сайті податкової інспекції або на порталі держпослуг.

Для того щоб зареєструвати особистий кабінет платника на сайті ФНС, необхідно:

  1. Звернутися до податкової за місцем реєстрації індивідуального підприємця і отримати логін і пароль. Не забудьте взяти з собою паспорт і свідоцтво про реєстрацію ІП.
  2. Заповнити форму на сайті ФНС .
  3. Змінити пароль і логін, видані в податковій інспекції, на ті, які будуть зручні вам. Якщо протягом 30 діб ви не поміняєте пароль, то система захисту сайту вас заблокує.

Після цієї процедури вам стає доступна інформація не тільки про податкову заборгованість, а й про штрафи і пені до оплати. Крім цього, аккаунт дозволяє ФНС контролювати переплати і суму податкових нарахувань.

Ваш аккаунт на сайті дозволяє ФНС контролювати переплати і суму податкових нарахувань.

Реєстрація на порталі держпослуг трохи складніше. Там є три категорії облікових записів: спрощена, стандартна і підтверджена. Для того щоб контролювати податкову заборгованість, вам буде потрібно підтверджена обліковий запис.

Як зареєструватися на сайті держпослуг?

  1. Заповнюємо поля з П.І.Б. і вказуємо номер мобільного телефону (або адресу електронної пошти).
  2. Після отримання коду вводимо його в запропоноване системою поле. Якщо ви вказали адресу електронної пошти, то просто пройдіть по посиланню з присланого листи.
  3. Придумуємо складний пароль і вводимо його 2 рази на відповідному розділі. На цьому етапі ви отримали спрощену реєстраційну запис.
  4. Система запропонує вам заповнити персональні дані. Потрібно ввести паспортні дані, номер СНІЛС, ІПН.
  5. Система перевірить вас по базах даних ПФР і ФНС. Перевірка може тривати від 5 хвилин до кількох годин.
  6. На вашу пошту або мобільний прийде повідомлення з результатами перевірки.
  7. Авторізуемся на сайті і стаємо власником стандартного аккаунта.
  8. Для отримання самого просунутого аккаунта вам потрібно підтвердити свою особу. Для цього в розділі редагування сторінки клацніть на відповідний пункт.
  9. Система запропонує вам вибрати зручний спосіб. Перший - з'явитися з паспортом в офіс «Ростелекома» або «Пошти Росії» і отримати код доступу. Другий - придбати код рекомендованим шляхом.
  10. Після того як необхідні дані отримані, вводимо цифри в відповідне поле і отримуємо підтверджений аккаунт.

ВІДЕОінструкція по реєстрації знаходиться в «Навігаторі сайту держпослуг» .

Заборгованість по податках можна дізнатися, замовивши відповідну держпослуг зі списку. Сервіс також дозволяє проводити пошук потрібної вас інформації по ІПН , номеру ІП, які належать вам.

У тому випадку, якщо з комп'ютером ви спілкуєтеся на «ви», то дізнатися інформацію про заборгованість можна в податковій за місцем реєстрації.

На несплачені вчасно податки нараховуються відсотки. Порядок і величина пені регулюються ст. 64 п. 4 і ст. 67 п. 6 Податкового кодексу. Відповідальність за несплату податків передбачена ст. 122 НК. Якщо сума заборгованості перевищила ліміти, передбачені ст. 198 і 199 КК РФ , То стосовно підприємця може бути порушено кримінальну справу.

Як перевірити партнера?

Перевірити ситуацію з виплатами податків у свого потенційного партнера або конкурента можна кількома шляхами. Сервіси ФНС і держпослуг можуть показати заборгованість по деяких податках (на майно, транспортному, ПДФО, земельному) навіть без реєстрації. Для цього потрібно знати ІПН, але якщо він вам невідомий, то його можна уточнити в розділі «Дізнайся чужий ІПН» . При такому варіанті вам потрібно буде вказати П.І.Б., рік народження та паспортні дані контрагента. Втім, для того щоб отримати докладні дані про потенційного партнера, досить взяти виписку з ЕГРІП в податковій інспекції.

Сервіси ФНС і держпослуг можуть показати заборгованість по деяких податках (на майно, транспортному, ПДФО, земельному) навіть без реєстрації, для цього потрібно знати ІПН конкурента.

Другий шлях уточнення податкової заборгованості іншого підприємця - це звернення до судових приставів. Відомості про борги можна знайти за допомогою сервісу «Банк виконавчих проваджень» .

Існує і третій шлях. У деяких випадках податкова інспекція ініціює банкрутство ІП через заборгованість з податків і зборів. У цьому випадку інформація про розгляд справи публікується на регіональних сайтах арбітражних судів.

У розділі «Картотека справ» потрібно вказати П.І.Б. або ІПН підприємця (а краще - все відразу), поставити галочку навпроти категорії «Справи банкротні» і почати процедуру пошуку. Якщо ваш потенційний партнер є фігурантом арбітражного справи, то система вам про це докладно розповість. Крім поточних розглядів, на сайтах регіональних арбітражних судів зберігаються матеріали про всі розглянутих справах за участю ІП, якщо такі були.

На сайтах судів зберігаються матеріали про всі розглянутих справах за участю ВП.

Отже, дізнатися свою податкову заборгованість і заборгованість потенційних партнерів просто, а процедура не вимагає додаткових витрат. Контролюючи свою платіжну дисципліну, ви уникнете штрафів. Крім цього, знаючи, як платить податки ваш потенційний партнер, можна легко зробити висновки про його надійності.

Як ефективно контролювати заборгованість по податках у себе і партнерів?
Як зареєструватися на сайті держпослуг?
Як перевірити партнера?