Як отримати звання «Ветеран праці» за новим законодавством з 2015 року

  1. З історії звання «Ветеран праці»
  2. Умови присвоєння звання «Ветеран праці»
  3. Порядок оформлення звання «Ветеран праці»
  4. Отримання посвідчення «Ветеран праці»
  5. Як отримати дублікат посвідчення «Ветеран праці»

подробиці

Відповідно до   Федеральним законом Про ветеранів   від 12 Відповідно до Федеральним законом "Про ветеранів" від 12.01.1995 N 5-ФЗ (ред. від 28.06.2014) порядок і умови присвоєння звання "Ветеран праці" регламентуються законами та іншими нормативно-правовими актами про ветеранів праці суб'єктів Російської Федерації.

З історії звання «Ветеран праці»

Ветеран праці в Радянський період і до 1995 року

Звання «Ветеран праці» вперше було введено на території ще Радянського Союзу в 1974 році.

Це звання присвоювали громадянам за трудові успіхи, які мали необхідний трудовий стаж:

  • 25 років для чоловіків і
  • 20 років для жінок.

За радянських часів звання «Ветеран праці» сприймалося як почесна нагорода, відмітний знак тривалої і успішної трудової діяльності.

Крім морального відмінності, звання ветерана праці давало і певні матеріальні пільги.

З плином часу законодавство про ветеранів праці та порядок присвоєння звання змінилися, але деякі пільги ветеранам праці залишилися.

Ветеран праці в пострадянський період до 2005 року

У 1995 році був прийнятий Федеральний закон "Про ветеранів" від 12.01.1995 N 5-Ф і аж до січня 2005 роки звання «Ветеран праці» присвоювалося на підставі зазначеного Закону «Про ветеранів» в редакції того часу.

За цим законом присвоєння звання «Ветеран праці» було в сфері компетенції федеральної влади і фінансування пільг для ветеранів праці здійснювалося за рахунок коштів федерального бюджету.

Закон «Про ветеранів» визначав не тільки умови отримання посвідчення Ветерана праці, але й визначав список всіх належних ветерану праці пільг.

Це було дуже зручно, так як кожен громадянин чітко уявляв схему отримання посвідчення «Ветеран праці» та знав, що це звання ветерана праці дає йому в фінансовому відношенні, тобто які пільги йому належать.

Ветеран праці з 1 січня 2005 року

У 2005 року вступив у дію викликав в країні хвилю обурення Федеральний Закон № 122 більш відомий як закон «Про монетизації пільг».

Цим законом присвоєння звання «Ветеран праці» на федеральному рівні було скасовано.

Були внесені істотні поправки в два базових закони, що визначають порядок отримання звання «Ветеран праці» та покладені ветерану праці пільги:

  • Федеральний закон «Про ветеранів» N 5-ФЗ в редакції від 12.01.1995 та в
  • Федеральний закон № 178-ФЗ "Про державну соціальну допомогу" від 17.07.1999 року.

Посилаючись, як завжди, на «фінансові труднощі», влади поділили пільговиків на регіональних і федеральних пільговиків .

Так серед федеральних одержувачів пільг виявилися

  • ветерани війни,
  • блокадників,
  • Герої Союзу,
  • Герої Праці,
  • інваліди тощо

Свої виплати ці федеральні пільговики отримують з федерального бюджету.

Серед регіональних одержувачів пільг виявилися:

  • ветерани праці,
  • жертви політичних репресій,
  • трудівники тилу.

Ці категорії пільговиків з 2005 року перейшли на фінансове забезпечення регіональних влад, які самі повинні були встановити розмір пільг і компенсацій, виходячи зі своїх фінансових можливостей (?).

Таким чином, можливість отримання звання «Ветеран праці» та перелік пільг для ветеранів праці виявилася в руках регіональних влад, і кожен з регіонів відреагував на цю ситуацію по-різному.

З'явилися регіони, в яких на місцевому рівні скасували всі пільги для ветеранів праці, крім тих, хто отримав це звання ще до прийняття нових законодавчих норм, тобто до 2005 року.

Увага. На сьогоднішній день у нас в країні немає єдиного порядку отримання звання «Ветеран праці». Для того, щоб дізнатися про можливість, умови отримання звання ветерана праці та покладених пільги необхідно звертатися в ваші регіональні органи соціального захисту.

У ряді суб'єктів Російської Федерації (наприклад, в Москві і Санкт-Петербурзі) в їх регіональному законодавстві багато в чому перейняли положення, що втратили чинність статей Федерального закону «Про ветеранів» і в цілому в своїх регіонах зберегли колишній порядок отримання цього звання «Ветеран праці».

Колишній порядок полягає в тому, що для отримання звання ветерана праці необхідно:

  • мати тривалий стаж роботи (як правило, 25 років для чоловіків і 20 років для жінок),
  • мати нагороди або відзнаки за досягнення у праці та
  • тривалий час проживати на території даного регіону.

У ряді суб'єктів Російської Федерації порядок присвоєння звання ветерана праці зазнав істотних змін. Наприклад, для його отримання не потрібно мати нагороди і відзнаки, достатній лише встановлений трудовий стаж.

Однак загальним для всіх російських регіонів є порядок подачі заяви про отримання звання ветерана праці

  • його необхідно подавати до регіональних органів соціального захисту.

Розглянемо деякі загальні для всіх регіонів особливості отримання звання «Ветеран праці» та оформлення посвідчення «Ветеран праці».

Умови присвоєння звання «Ветеран праці»

Після прийняття зазначених вище законів з отриманням звання «Ветеран праці» виникли серйозні проблеми.

Пункт 1 статті 7 Федерального закону "Про ветеранів" N 5-ФЗ в ред. від 28.06.2014 встановлює:

Ветеранами праці є особи:

  • мають посвідчення "Ветеран праці";
  • нагороджені орденами або медалями, або удостоєні почесних звань СРСР або Російської Федерації, або нагороджені відомчими відзнаками в праці і мають трудовий стаж, необхідний для призначення пенсії по старості або за вислугу років;
  • особи, що почали трудову діяльність у неповнолітньому віці у період Великої Вітчизняної війни та мають трудовий стаж не менше 40 років для чоловіків і 35 років для жінок.

Але, як вже говорилося, порядок і умови присвоєння звання "Ветеран праці" визначаються законами та іншими нормативно-правовими актами суб'єктів Російської Федерації. У той же час, очевидно, що регіональне законодавство не повинно суперечити федеральним законом про ветеранів.

У різних регіонах Росії стали неоднаково оцінювати ті чи інші знаки відмінності, необхідні для отримання посвідчення «Ветерана праці»:

  • найчастіше відмовляються брати до уваги відомчі нагороди і знаки «За працю», «За перемогу в соцзмаганнях» і т. д.

Справедливості заради, варто сказати, що в ряді регіонів, навпаки, розширили список умов для присвоєння звання «Ветеран праці» та включили в нього такі категорії, як раціоналізатори, донори і винахідники.

Увага. Умови присвоєння звання «Ветеран праці» в кожному регіоні свої, і їх потрібно дізнаватися завчасно.

У деяких випадках можна спробувати оскаржити відмову у присвоєнні звання «Ветеран праці». Наприклад, якщо нагорода носить загальноросійський характер, а не вручена на місцевому рівні, то звання «Ветеран праці» має присвоюватися в обов'язковому порядку.

Порядок оформлення звання «Ветеран праці»

Для того щоб отримати звання «Ветеран праці» та посвідчення «Ветерана праці», необхідно звернутися в органи соціального захисту за місцем вашого проживання.

При зверненні доведеться заповнити заяву та подати всі необхідні документи.

Заяву можна подавати як на паперовому носії, так і в електронному вигляді.

Звання «Ветеран праці» присвоюється в тридцятиденний термін з моменту подачі заяви та прийняття документів.

У ці ж терміни приймається рішення про відмову в отриманні звання «Ветеран праці», після чого звернувся громадянину протягом 5 днів надсилається повідомлення про відмову з обґрунтуванням причини.

Терміни можуть відрізнятися в різних регіонах, але вони, як правило, не перевищують одного місяця. У Москві і Московській області максимальний термін для винесення рішення про присвоєння звання «Ветеран праці» становить 35 днів.

Важливо. Якщо у вас є право на отримання звання «Ветеран праці», то його можна отримати заздалегідь, до отримання пенсії.

Правда, користуватися ним можна буде тільки після виходу на пенсію.

Список документів для отримання звання «Ветеран праці»:

  • заяву на спеціальному бланку;
  • паспорт (копія, завірена нотаріально);
  • посвідчення - додаток до нагороди;
  • довідка з місця постійної роботи або з Пенсійного фонду;
  • трудова книжка;
  • дві фотографії 3 × 4;
  • пенсійне посвідчення (для пенсіонера).

Документи на звання "Ветеран праці" надаються в органи соціального захисту у вигляді копій, до яких додається оригінал (для звірки).

Отримання посвідчення «Ветеран праці»

Після того, як буде винесено рішення про присвоєння звання «Ветеран праці» громадянину зобов'язані в триденний термін видати посвідчення «Ветеран праці».

Отримати його громадянин може в тих же органах соціального захисту, куди він здавав документи на присвоєння звання «Ветеран праці». Після отримання посвідчення «Ветеран праці» громадянин офіційно стає ветераном праці та має право на всі належні ветерану праці пільги.

Як отримати дублікат посвідчення «Ветеран праці»

Люди досить часто втрачають свої документи, і їм потрібно отримати дублікат. У випадку з посвідченням ветерана праці це зробити відносно просто.

Для цього достатньо звернутися в органи соціального захисту із заявою, де вказати обставини втрати посвідчення «Ветеран праці» або причини його псування.

При собі потрібно мати:

  • паспорт,
  • копію паспорта та
  • дві фотографії 3 × 4.

Після розгляду заяви органом соціального захисту дублікат посвідчення «Ветеран праці» видається в триденний термін.

До відома. Штраф за втрату або випадкову порчу посвідчення «Ветеран праці» не передбачений. Однак якщо ви спеціально знищили посвідчення «Ветеран праці» та мали необережність в цьому зізнатися, то вам може загрожувати адміністративне покарання.

Отже, ми визначили, кому присвоюється звання «Ветеран праці» та як проходить процедура оформлення посвідчення «Ветеран праці».

Однак у вас може виникнути цілком закономірне питання:

  • а навіщо мені потрібні всі ці складності з оформленням посвідчення «Ветеран праці»?

Присвоєння звання «Ветеран праці» дає право на отримання певних соціальних пільг або грошової компенсації.

Стаття 22. «Заходи соціальної підтримки ветеранів праці» Федерального закону "Про ветеранів" N 5-ФЗ в ред. від 28.06.2014 говорить:

Заходи соціальної підтримки ветеранів праці, а також громадян, прирівняних до них за станом на 31 грудня 2004 року,

  • визначаються законами та іншими нормативно-правовими актами суб'єктів Російської Федерації.

І як ми вже говорили з 1 січня 2005 року в кожному суб'єкті Російської Федерації прийнято власне законодавство щодо забезпечення пільгами ветеранів праці.

Однак сьогодні говорити про пільги ветеранам праці ми не будемо. Це питання детально буде розглянуто в наступному матеріалі.

PS. Якщо матеріал "Як отримати звання« Ветеран праці »за новим законодавством з 2015 року" виявився Вам корисним натисніть на кнопку «Мені подобається» на початку статті і залиште свій коментар в кінці статті. Поділіться з друзями в соціальних мережах. Вони будуть Вам вдячні.

З повагою і вірою у Вашу гідну ЖИТТЯ на пенсії,

Колесова Г.І.

адміністратор Віртуальної школи пенсіонерки

Читайте також щодо заходів соціального захисту, соціальної підтримки, соціальної допомоги, соціального забезпечення та пільг ветеранам:


Які зміни очікують Материнський капітал (заходи підтримки сімей з дітьми) в 2016 році
Які соціальні гарантії покладені військовослужбовцям: Соціальний захист при звільненні на військову пенсію
Які заходи соціального захисту та соціальної підтримки покладені ветеранам
Заходи соціальної підтримки пенсіонерів у вигляді різноманітних пільг і субсидій
Яку соціальну допомогу у вигляді набору пільг і субсидій мають пенсіонери за новим пенсійним законодавством
Які заходи соціальної підтримки (пільги) покладені ветерану праці та як їх отримати ветерану з 2015 року
Як отримати звання «Ветеран праці» за новим законодавством з 2015 року
Як отримати державну соціальну допомогу у вигляді набору соціальних послуг
Як пенсіонеру отримати адресну матеріальну соціальну допомогу
Як пенсіонеру отримати належну йому соціальну допомогу у вигляді набору пільг і субсидій
Хто з пенсіонерів має право на соціальну допомогу у вигляді соціальної доплати до пенсії за новим пенсійним законодавством
Розмір соціальної доплати пенсіонеру до пенсії з 2015 року
Соціальний контракт - новий різновид державної соціальної допомоги пенсіонерам
Що таке державна соціальна допомога пенсіонерам

Як отримати звання «Ветеран праці» за новим законодавством з 2015 року