Як перевірити чи готовий закордонний паспорт: способи перевірки

  1. Способи перевірки готовності через інтернет
  2. Відстеження на сайті ГУВМ МВС
  3. Перевірка на порталі держпослуг
  4. Дзвінок за контактним телефоном, особисте звернення
  5. Перевірка готовності через автоінформатор
  6. Через якийсь час перевіряти
  7. висновок

Термін виготовлення виїзного документа згідно із законом від 30 днів до 3-х місяців. Тому перед поїздкою за кордон, перевірка готовності закордонного паспорта актуальна. Є кілька способів, як можна перевірити чи готовий біометричний або звичайний закордонний паспорт.

Способи перевірки готовності через інтернет

Способи перевірки готовності через інтернет

Після подачі заявки, виникає питання, як перевірити готовність закордонного паспорта при подачі документів через МФЦ або портал держпослуг.

Багатофункціональні центри зручні тим, що не треба звертатися особисто для перевірки статусу документа. Можна зробити перевірку в онлайн режимі.

Співробітник МФЦ проставляє індивідуальний номер звернення в розписці. За вказаною реєстраційним номером виписки можна переглянути етап оформлення виїзного документа. Але не в кожному МФЦ є подібна функція.

Перевірка онлайн за допомогою інтернет-сервісів:

  • Через офіційний інтернет-ресурс «Управління з питань міграції»;
  • На порталі держпослуг.

Через офіційний інтернет-ресурс «Управління з питань міграції»;   На порталі держпослуг

Перевага використання сайтів для перевірки готовності в тому, що немає необхідності ходити в відділення з міграційних питань, можна вдома або на роботі подивитися статус документа.

При заповненні заяви в електронному вигляді на сайті держпослуг користувачеві доступна функція повідомлення, якщо виїзний документ готовий (повідомлення на мобільний або лист на вказану електронну адресу).

Відстеження на сайті ГУВМ МВС

Російські громадяни на офіційній сторінці Управління з питань міграції мають можливість в режимі онлайн відстежити готовність закордонний паспорт, як старого зразка, так і документа з чіпом.

Для перевірки необхідно вибрати тип замовленого документа. На сторінці сайту активні дві вкладки: паспорт нового зразка, паспорт старого зразка.

На сторінці сайту активні дві вкладки: паспорт нового зразка, паспорт старого зразка

Подивитися готовий паспорт з вбудованим чіпом (біометричний) можна наступним чином:

  • Заповнити два поля. У них вказується номер документа і серія (який заявник вказав під час подачі заявки на виготовлення закордонного паспорта);
  • Після коректного введення коду з картинки необхідно клікнути мишкою на кнопку - «відправити запит» і дізнатися статус паспорта.

Для перевірки на якому етапі оформлення знаходиться паспорт старого зразка вводяться дані:

  • Регіон (функція доступна тільки в деяких регіонах країни);
  • Дата народження одержувача паспорта;
  • Цифри з документа, який надавали при подачі заявки;
  • Ввести дані з картинки (вимоги системи безпеки сайту), відправити запит.

Регіон (функція доступна тільки в деяких регіонах країни);   Дата народження одержувача паспорта;   Цифри з документа, який надавали при подачі заявки;   Ввести дані з картинки (вимоги системи безпеки сайту), відправити запит

Загальна перевірка готовності здійснюється за серією внутрішнього паспорта РФ. Для паспортів старого покоління можна зробити перевірку за свідоцтвом про народження, можна зробити запит за номером іншого документа, який надавався при заповненні заяви на оформлення закордонного паспорта.

Подібний сервіс для відстеження статусу виїзного документа є інформаційним, не рахується юридично значущим. Списки формуються по оновлень щоденних територіальних списків.

Перевірка на порталі держпослуг

Сайт держпослуг дозволяє подавати заявку не виходячи з дому. Це сучасний зручний спосіб, немає потреби, стояти годинами в черзі, витрачати час на пошуки бланків та економить 30% грошей при оплаті держмита шляхом електронного переказу грошей з особового рахунку на зазначені реквізити. Подача заявки через портал держпослуг безкоштовна.

Є спосіб, як перевірити готовність будь-якого типу закордонного паспорта онлайн на держпослуг . Авторизований користувач має доступ до перегляду статусу документа. В процесі заповнення всіх необхідних полів при оформленні онлайн-заявки, користувач може вказати спосіб оповіщення - повідомлення повідомленням на контактний номер телефону або через лист на особисту електронну пошту.

В процесі заповнення всіх необхідних полів при оформленні онлайн-заявки, користувач може вказати спосіб оповіщення - повідомлення повідомленням на контактний номер телефону або через лист на особисту електронну пошту

Після того, як заявка пройшла розгляд і прийнята модераторами, можна більше не переглядати оновлення в особистому кабінеті, повідомлення про готовність заявник отримає на стільниковий телефон або електронну адресу (в залежності від пріоритетного вибору при заповненні заявки).

Щоб зробити перевірку на сайті держпослуг необхідно:

  • Авторизуватися, зайти в особистий кабінет на порталі;
  • Натиснути на вкладку «оформлення закордонного паспорта»;
  • Перейти на вікно закордонного паспорта, який користувач замовив (старий зразок або документ з чіпом);
  • Далі заповнюються обов'язкові поля із зазначенням особистих даних;
  • Натиснути кнопку «перевірити готовність».

При правильному заповненні підсвічених полів, виводяться дані «паспорт готовий», якщо відповідь негативна, то «дані відсутні». Отримана інформація точна, перевіряти її кілька разів в день не має сенсу, все списки на порталі оновлюються щодня один раз на добу.

Так можна перевірити чи готовий виїзний документ. Перед перевіркою рекомендується дочекатися покладеного терміну і не завантажувати зайвий раз систему відстеження. Результатом перевірки на сайтах буде відображена інформація готовий документ чи ні.

При користуванні послугами інтернет-ресурсів для перевірки, не можна давати особисті дані стороннім людям, бажано самостійно вводити необхідну інформацію.

Дзвінок за контактним телефоном, особисте звернення

Російські громадяни можуть дізнатися, чи готовий закордонний паспорт, зателефонувавши за номером телефону в відділення ФМС або особисто підійти до співробітників служби.

Для отримання більш повної інформації рекомендується в зазначений термін підходити до відділення ФМС, через яке було подано заяву. Так можна дізнатися статус замовленого документа, якщо він готовий, то співробітники відразу видадуть заявнику його на руки.

Так можна дізнатися статус замовленого документа, якщо він готовий, то співробітники відразу видадуть заявнику його на руки

Так само можна уточнити всі питання, що цікавлять, якщо документ після регламентованого терміну не готовий, які причини затримки.

При дзвінку в відділення міграційної служби необхідно буде сказати особисті дані для підтвердження особи, тоді співробітник повідомить, чи можна забирати паспорт або через якийсь час документ буде готовий.

Якщо після закінчення зазначеного терміну (1-4 місяці) заявнику не спадає повідомлення, то рекомендується особисто звернутися в службу ФМС для з'ясування готовності документа.

При особистому зверненні в міграційний відділ необхідно при собі мати документи для отримання закордонного паспорта.

Перевірка готовності через автоінформатор

Подібний спосіб перевірки є новим в Росії. Автоінформатори встановлюють в муніципальне установа або велику торговельну точку. Чи є в місті автоінформатор і де він знаходиться, можна дізнатися через інтернет.

Плюсом використання даного способу є відсутність черг, як, наприклад, у відділеннях ФМС.

Для отримання інформації про готовність виїзного документа необхідно ввести особисті дані.

У більшості міст Росії подібної послуги немає, так як вона є нововведенням і не користується особливою популярністю серед жителів.

Через якийсь час перевіряти

Після прийняття заяви на виготовлення закордонного паспорта, документ виготовляється в термін від 30 до 90 днів. Час регламентовано і буде залежати від міста, де була подана заявка. За місцем постійної прописки час на оформлення до 30 днів. Якщо документи подавали за місцем тимчасової реєстрації, то термін збільшується до 3-х місяців.

Згідно з Федеральним законом №114 ст.10, час на виготовлення виїзного документа за місцем постійної реєстрації становить 1 місяць не залежно від способу подачі заяви - в електронному вигляді або безпосередньо в Управлінні з питань міграції.

Якщо після закінчення зазначеного терміну заявнику не прийшло повідомлення про готовність виїзного документа, то рекомендується спочатку перевірити за допомогою інтернет-сервісів для відстеження статусу готовності закордонного паспорта, потім звернутися особисто до співробітника міграційної служби і з'ясувати причину затримки.

На замітку. Щоб уникнути неприємних ситуацій під час подачі електронної заяви або при заповненні бланка за зразком уважно вносите особисті дані.

висновок

висновок

Перевірку готовності закордонного паспорта можна відстежити наступними способами:

  • Через офіційний сайт ГУВМ МВС;
  • Авторизований користувач може подивитися готовність документа на порталі держпослуг;
  • Заявник отримує повідомлення смс-повідомленням або листом на електронну адресу;
  • Перевірка через автоінформатор (доступно не для всіх регіонів РФ);
  • Телефонний дзвінок до відділення ФМС;
  • Особисте відвідування міграційного відділу, де було подано заяву.

Найзручнішими і оптимальними варіантами перевірки є спеціальні інтернет-сервіси. Через них у зручний для користувачів час можна відстежити готовність виїзного документа, якщо документ зроблений, то просто підійти у відділення міграційної служби і забрати закордонний паспорт. При цьому немає необхідності проводити час в черзі і відвідувати особисто ФМС.

Детально про те, як оплатити держмито за закордонний паспорт на порталі держпослуг читайте за посиланням .