- Хто не може відкрити ІП?
- Скільки коштує стати ІП?
- Покрокова інструкція реєстрації індивідуального підприємництва
- Як зареєструвати ІП без прописки?
- Чим відрізняється ТОВ від ІП?
Відкриття своєї справи - це перший крок до створення власного фінансового благополуччя. Як здійснити самостійну реєстрацію? Які нюанси даного процесу і скільки це коштує? Отримайте масу корисної інформації з цієї статті.
Відкриття власного бізнесу - можливість самореалізуватися, заробляти власні гроші, не залежачи від інших осіб. Більш простим способом організації своєї справи є реєстрація індивідуального підприємця. Як відкрити ІП, покрокова інструкція, скільки коштує процедура оформлення, і хто має право зареєструватися приватним підприємцем розглянемо в даному матеріалі.
Хто не може відкрити ІП?
Відповідно до законів РФ, реєстрація ІП не може бути здійснена в наступних випадках:
- фізособа є держслужбовцем (працівником поліції, прокуратури, суду, державних установ);
- недієздатні громадяни, визнані такими за суду або оглянуті лікувальних установах;
- неповнолітні особи без відповідних документів;
- особи без постійного місця проживання (офіційної реєстрації).
Слід знати, що іноземні громадяни та особи без громадянства мають право оформити ІП, якщо пройдуть офіційну реєстрацію на території країни.
Крім цього, оформитися як індивідуальний підприємець неможливо в разі вибору одного з наступних видів діяльності:
Деякі види перевезень (повітряні вантажні і пасажирські), а також розробка авіаційної техніки.
Космічна діяльність.
Приватна охоронна діяльність.
Операції, пов'язані з алкоголем (як виробництво, так і торгівля).
Виробництво та розповсюдження наркотичних і психотропних речовин, а також ліків.
Послуги з аналізу безпеки на виробництві.
Більшість видів діяльності, так чи інакше потрапляють під дію ТК РФ - працевлаштування за межами Російської Федерації, ведення пенсійних і інвестиційних фондів.
Виробництво і розповсюдження піротехніки.
Діяльність, пов'язана з військовою технікою та зброєю.
Продаж електроенергії.
Скільки коштує стати ІП?
Оформлення ІП передбачає деякі витрати, які складаються з урахуванням вартості реєстрації, вартості отримання печатки, відкриття розрахункового рахунку в банку (при необхідності).
У 2017 році розмір держмита становить 800 рублів. Що стосується витрат на виготовлення печатки та відкриття рахунку, то сума може варіюватися в межах 1500-3000 рублів. Сума всіх витрат залежить від обраного банку і організації, яка надає послуги з виготовлення печатки. Загалом, сума може скласти від 2300 до 3800 рублів.
У порядку, встановленому законодавством, IP може не робити друк і не відкривати рахунок, якщо йому це не потрібно для ведення бізнесу.
Покрокова інструкція реєстрації індивідуального підприємництва
- Документи.
- Заповнення і подання заяви в УФНС. Спочатку треба заповнити форму заяви на реєстрацію ІП, зі зразком якої можна ознайомитися далі.
Форма заяви на відкриття ІП 2017 - завантажити зразок бланка стор.
forma 21001 - logo - obrazec
стр. 5 завантажити
стр. 6 завантажити
Зразок заповнення заяви на реєстрацію ІП - http://www.malyi-biznes.ru/images/s/reg-ip/forma-r21001-1.png .
Заповнення заяву здійснюється чорною ручкою друкованими літерами або можливо заповнити на офіційному сайті УФНС, або на комп'ютері. У заяві слід вказати хоча б 1 вид діяльності за КВЕД (до 20 кодів), тому заздалегідь слід обміркувати, який вибрати.
- Надання копій ІПН і паспорта разом з пред'явленням оригіналів.
Якщо ІПН у особи відсутній, тоді можливо його отримати разом з подачею документів до податкової. Однак час отримання може затягнутися до 5-10 днів.
- Сплата держмита і пред'явлення квитанції.
- Надання дозволу на проживання, дозволу на тимчасове проживання, довідки про реєстрацію, термін дії яких не закінчився, - для іноземних громадян.
- Вибір системи оподаткування (почати можна з загальної системи, після чого перейти на спрощену).
- Куди здавати документи на ІП, і куди звертатися.
Після збору і підготовки необхідного пакету документів слід звернутися до територіального органу податкової інспекції. При відсутності достатнього часу для відвідування ФНС можлива реєстрація ІП через Інтернет за інструкцією.
Порядок оформлення, і які потрібні документи:
- відвідати сайт УФНС - www.nalog.ru/rn77/ ;
- вибрати розділ «Реєстрація ІП»;
- заповнити онлайн заяву на бланку реєстрації ІП за зразком;
- підготувати документи в електронному вигляді, згідно із зазначеним переліком, і подати їх для реєстрації;
- заплатити мито в розділі «Сплата держмита», отримавши квитанцію в електронному вигляді;
- через 5 днів отримати реєстраційні документи в податкову службу.
- Отримання документів про проведену реєстрацію.
Протягом 5 робочих днів приймається рішення про оформлення фіз. особи в якості індивідуального підприємця. Для отримання реєстраційних документів необхідно відвідати ФНС, де будуть надані наступні документи:
Стати ІП можуть не дозволити, якщо були допущені помилки при заповненні заяви, було надано не повний пакет документів, обличчя було раніше зареєстроване індивідуальним підприємцем, проте стало банкрутом менше року тому, є заборона на заняття приватним підприємництвом за рішенням суду, пр.
- Далі потрібно отримати печатку, і відкрити рахунок в банку (при необхідності).
Вибір системи оподаткування
- Загальна - передбачає сплату податку на прибуток, ПДВ та ПДФО (за наявності найманих працівників), пенсійних і страхових внесків. Даний спосіб оподаткування вибирається в тому випадку, коли ІП не надає заяву для переходу на іншу систему.
- Спрощена - підходить для підприємців, у яких до 100 чоловік в штаті, з річним доходом до 60000000 рублів. Система вважається найбільш оптимальною і передбачає стягування 6% від всієї одержуваної суми доходів.
- Єдиний податок (ЕНВД) - фіксована плата з вирахуванням 15% і сплачених страхових внесків, яка не залежить від розміру доходів. Найчастіше вибирають особи зі стабільним доходом і невеликим бізнесом.
- Патентна - застосовується тільки для встановлених НК видам діяльності (наприклад - надання ветуслуг), де кількість робітників становить не більше 15 чоловік, а розмір доходів - до 60 млн. Рублів. Ставка податку - 6%.
- Єдиний сільськогосподарський податок (ЕСХН) - застосовується тільки сільгоспвиробниками. З огляду на вузькій специфіки детально його не розглядатимемо.
Як зареєструвати ІП без прописки?
Згідно із законодавством РФ, будь-який повнолітній громадянин, який перебуває на території країни, має право зробити ІП, незалежно від громадянства.
Створити ВП без прописки неможливо, тому необхідно попередньо отримати спеціальний дозвіл на перебування в країні і оформити тимчасову реєстрацію. Після отримання прописки іноземець може реєструвати підприємництво за адресою проживання (який вказаний в документах про тимчасову реєстрацію). Процедура оформлення іноземних громадян ІП ідентична, як і для громадян Росії.
Чи можливо здійснювати підприємницьку діяльність в іншому місті (не за місцем проведення реєстрації)?
Відкриття бізнесу здійснюється тільки за адресою реєстрації особи, вказаною в паспорті або іншому засвідчує документі. Працювати індивідуальний підприємець може на території всієї країни в будь-якому населеному пункті.
Чим відрізняється ТОВ від ІП?
Товариство з обмеженою відповідальністю являє собою підприємство, організоване у вигляді юридичної особи, яке при реєстрації повинен мати статутний фонд. У свою чергу, IP оформляє фізична особа і статутний капітал не потрібно. ТОВ можуть організовувати кілька осіб, які при веденні бізнесу несуть матеріальну відповідальність у рамках внесеної частини капіталу.
Хто не може відкрити ІП?Скільки коштує стати ІП?
Чим відрізняється ТОВ від ІП?
Як здійснити самостійну реєстрацію?
Які нюанси даного процесу і скільки це коштує?
Хто не може відкрити ІП?
Скільки коштує стати ІП?
Як зареєструвати ІП без прописки?
Чи можливо здійснювати підприємницьку діяльність в іншому місті (не за місцем проведення реєстрації)?
Чим відрізняється ТОВ від ІП?