Як відкрити комісійний магазин з нуля?

  1. Чи можна заробити на комісійному магазині?
  2. Як це працює?
  3. Які будуть потрібні документи?
  4. Відкриття комісійного магазину: покрокова інструкція
  5. Тонкощі реєстрації бізнесу
  6. вибір оподаткування
  7. Що врахувати при виборі приміщення?
  8. Яке обладнання потрібно?
  9. Як вибрати напрямок діяльності?
  10. вибір працівників
  11. Рекламна компанія
  12. Корисні поради
  13. Витрати на відкриття бізнесу

Відкрити комісійний магазин з нуля - реальне завдання навіть для початківців підприємців, які роблять перші кроки в сфері бізнесу. Щоб втілити задуми в реальність, потрібні невеликі вкладення і бізнес-план з чітко розписаним послідовністю дій, що плануються витрати, а також ризики діяльності. Нижче розглянемо, як відкрити комісійний, наскільки це вигідно, і у скільки виллється оформлення бізнесу.

Чи можна заробити на комісійному магазині?

Чи можна заробити на комісійному магазині

Головна особливість комісійні магазини полягає в прийомі і реалізації старих речей, які вже були у вжитку. Відмінність від «second hand» полягає в тому, що товар закуповувати не оптом зі складів, а передається звичайними громадянами. Ринкові дослідження показують, що попит на комісійні магазини збільшується, що підтверджується регулярним відкриттям нових торгових точок в містах.

Комісійні магазини часів СРСР відрізнялися завищеними цінами, але сьогодні ситуація змінилася. Магазини з б / у продукцією відрізняються доступністю товарів і широким асортиментом. З ростом економічної напруженості з'являється все більше людей, які потребують економії коштів і покупці виробів зі знижкою. Якщо і відкривати комісійний магазин, робити це бажано сьогодні, в період економічної кризи і зниження рівня життя.

Як це працює?

Щоб домогтися успіху в бізнесі, важливо мати покрокову інструкцію під рукою і чітко розуміти принцип роботи комісійного магазину. Головна особливість полягає в прийомі товару, його продаж і подальшому отриманні відсотка. Люди, які передають ті чи інші вироби під реалізацію, називаються комітентами.

Схема роботи комісійні магазини наступна:

  1. Людина (комітент) здає товар на термін від 1 до 3 місяців.
  2. У разі продажу товару приватна особа заповнює договір про передачу прав на нього.
  3. Якщо товар не реалізовано в обумовлений термін, він може бути повернений власнику з умовою стягування 3-5% за зберігання.

Щоб уникнути проблем між учасниками угоди, рекомендується мати готові договору і оформляти і в разі потреби. Для підготовки такого документа може знадобитися залучення юриста.

Безпосередній вплив на розмір прибутку має вартість товару. Чим вища ціна, тим менший відсоток має магазин. Завдяки цьому, у бізнесмена з'являється інтерес виставляти на продаж вироби з різної цінової категорії. Процентна ставка встановлюється в індивідуальному порядку, з урахуванням поточної конкуренції.

Які будуть потрібні документи?

Які будуть потрібні документи

Для початку розберіться, що потрібно, щоб відкрити комісійний магазин з позиції документального оформлення. Будуть потрібні такі папери:

  • Договір оренди приміщення, де буде організований бізнес.
  • Дозвіл від місцевої влади на ведення торгівлі (патент).
  • Дозвільні паперу від СЕС і пожежної інспекції.
  • Договір про комісії.
  • Свідоцтво про реєстрацію юрособи.
  • Дозвільні паперу на право установки вивіски.
  • Угода про вивезення сміття та інші.

Перелік документів може бути розширений або змінений в залежності від обраного напрямку діяльності.

Відкриття комісійного магазину: покрокова інструкція

Для оформлення бізнесу необхідно пройти наступні етапи:

  1. Зареєструвати торгову точку.
  2. Вибрати систему оподаткування.
  3. Визначитися з місцем з продажу б / у виробів.
  4. Вибрати і придбати обладнання.
  5. Розібратися з асортиментом продукції.
  6. Підібрати персонал.
  7. Зробити рекламу установі.
  8. Розвивати комісійний магазин і орієнтуватися на збільшення прибутку.

Тонкощі реєстрації бізнесу

Щоб почати законну діяльність, варто визначитися з форматом роботи і пройти процедуру реєстрації. Якщо робота буде вестися зі звичайними громадянами (фізичними особами), досить ІП з подальшим застосуванням простих форм оподаткування.

Якщо в планах співробітництво з великими компаніями (юрособами), що реалізують товар з частковим шлюбом або пошкодженою упаковкою, краще зареєструвати ТОВ і дотримуватися основної форми виплати податків.

для реєстрації ІП в ФНС необхідно заповнити заяву та вказати в ньому код КВЕД, відповідний для обраного напрямку діяльності. З середини 2016 року в силу вступили зміни, і тепер діє КВЕД 2. Якщо раніше підприємці вказували код 52.5, то в 2017 році він інший - 47.79. Сюди входить роздрібна торгівля предметами б / у, продаж актікваріата і букіністичних книг. Але важливо врахувати, що в цю категорію не включається продаж б / у автомобілів і послуги комісійні магазини. Для торгівлі автомобілями необхідно вказати код 45.19.

вибір оподаткування

Аналізую питання, чи вигідно відкрити комісійний магазин, варто брати до уваги питання оподаткування. Для такого виду бізнесу можна використовувати чотири режими - ЕНВД, ПСН, ССО і ОСНО. Останню пару можна виключити з переліку через складність оформлення. Крім того, рівень податків в «спрощенку» і загальній формі оподаткування вище.

Залишається два варіанти - патентна форма і єдиний податок. ПСН доступний тільки для ІП, так що у юридичних осіб вибір залишається невеликою. Крім того, при площі торгової точки до 15 кв. метрів варто віддати перевагу ЕНВД, а вище - ПСН (за умови, що площа не перевищує 50 кв.метрів).

Що врахувати при виборі приміщення?

Ключовий момент, безпосередньо впливає на майбутній успіх в бізнесі, стосується вибору кімнати (будівлі) для роботи Ключовий момент, безпосередньо впливає на майбутній успіх в бізнесі, стосується вибору кімнати (будівлі) для роботи. Тут важливо визначитися, в якому місці міста буде розташований комісійний магазин. Якщо відкрити його в центрі, витрати будуть вищими. Більш привабливо виглядають спальні райони, де можна домогтися кращої відвідуваності. Великий плюс, якщо комісіонка знаходиться недалеко від школи або продуктового магазину.

Що стосується самого приміщення, варіантів кілька:

  • Модуль на ринку.
  • Офіс в торговому центрі (бажано брати перший поверх).
  • Окреме приміщення (вхід повинен бути з зовнішнього боку).

Певні вимоги пред'являються і до самої кімнаті. Середня площа повинна складати 15-30 квадратних метрів, але згодом комісійний магазин можна розширювати або відкрити його в окремому приміщенні. Обов'язково повинні бути підведені всі комунікації - світло, каналізація, вода та інші.

Яке обладнання потрібно?

Після оформлення магазину в державних інстанціях можна приступати до наступного етапу - облаштування приміщення. Набір необхідного обладнання залежить від напрямку діяльності, але можна виділити загальні рекомендації для всіх торгових точок. Для відкриття комісійні магазини потрібно:

  1. Касовий апарат або машинка для друку чеків. Другий варіант більш кращий, адже такий виріб непотрібно ставити на облік в ФНС.
  2. Оргтехніка. У мінімальний набір входить ноутбук (можна був у вжитку). З його допомогою легше вести документацію в електронному вигляді, контролювати продажі і обсяг прибутку.
  3. Куточок покупця (обов'язкова вимога при відкритті магазину).
  4. Програмне забезпечення. Крім стандартного набору, потрібно 1C для організації податкової звітності.
  5. Стіл продавця - спеціальна вітрина, виконана з ДСП, де можна розташувати оргтехніку і касову машинку.
  6. Вітрини і стелажі. Тут все залежить від типу товару і наявності необхідної суми в гаманці.

Як вибрати напрямок діяльності?

Перед відкриттям магазину важливо визначитися з товарами, які будуть виставлятися на продаж. Продавати можна:

  • Одяг. Сюди входять дитячі товари, взуття, костюми та інший текстиль для чоловіків і жінок.
  • Техніку. Великим попитом користується вживане устаткування, а саме мобільні телефони, праски, пральні машини і навіть холодильники. Така техніка часто ламається, а придбати новий виріб може не кожен.
  • Актікваріат або ювелірні вироби. Такий напрям бізнесу має місце, але коло покупців буде невеликим. У ролі товару можуть виступати книги, меблі, статуетки, картини та інші вироби.
  • Меблі. У разі переїзду на іншу квартиру або при продажу нерухомості багато людей вважають за краще здати речі в комісійний. У такій ситуації наявність магазину поблизу буде до речі.
  • Автомобілі. Щоб відкрити комісійний з таким товаром будуть потрібні великі вкладення, необхідні для оренди великих приміщень і закупівлі спеціального обладнання.
  • Речі від відомих виробників. У цій ситуації допускається продаж нових і вже вживаних товарів.
  • Різні дрібниці. Такий комісійний магазин користується широким попитом, адже в ньому можна реалізувати все, починаючи з предметів інтер'єру і закінчуючи побутовою технікою.
  • Дитячі іграшки та одяг.

На початковому етапі можна відкрити магазин в якомусь одному напрямку, а з часом розширювати асортимент.

вибір працівників

Наступний крок у відкритті комісійного магазину - пошук і оформлення на роботу кваліфікованих співробітників, готових виконувати поставлені завдання. На початковому етапі можна взагалі нікого не наймати і працювати самостійно. Згодом, коли торгова точка буде приносити прибуток, варто запросити продавця. Основні процеси автоматизовані, що значно спрощує контроль співробітника.

Рекламна компанія

Відкрити комісійний магазин - тільки половина справи Відкрити комісійний магазин - тільки половина справи. Його необхідно розкрутити, донести до людей інформацію про початок роботи торгової точки. Тут можливі наступні варіанти:

  • Реклама на форумах.
  • Розповсюдження листівок (в поштові скриньки або в руки на вулицях).
  • Оголошення в газетах або інтернеті.
  • Створення власного інтернет-сайту і так далі.

Важливо продумати систему знижок для покупців і обов'язково згадати її в рекламі. В іншому випадку папірець виявиться в сміттєвому кошику.

Корисні поради

Щоб підвищити ймовірність успіху і швидко розкрутити магазин, важливо дотримуватися ряду порад:

  1. У день відкриття відвідувачів не повинні «зустрічати» порожні полиці - постарайтеся їх заповнити товаром. Його можна взяти у друзів або закупити в «секонд хенді».
  2. Кращим варіантом є оренда приміщення, де раніше був магазин промислових товарів. У цьому випадку витрати нижче, а в самому приміщенні буде все необхідне для роботи.
  3. Надавайте знижки постійним клієнтам.
  4. Постійно працюйте над розвитком комісійного магазину - збільшенням асортименту товару, створенням власної мережі.
  5. Вартість уживаних товарів повинна бути не більше половини ціни нового виробу.
  6. Уважно перевіряйте речі на якість.

Витрати на відкриття бізнесу

Витрати на відкриття бізнесу

На завершення можна підвести підсумок, скільки коштує відкрити комісійний магазин з нуля. У відкриття торгової точки входять наступні витрати:

  • Оренда торгового приміщення (в середньому 20-40 кв. Метрів). Точно вказати вартість складно, адже для кожного регіону вона буде відрізнятися. Середній показник становить 750-800 рублів за квадратний метр. Отже, місячні витрати складуть десь 16-32 тисячі рублів (в залежності від площі).
  • Купівля обладнання. Щоб придбати все необхідне для початку діяльності, доведеться вкласти не менше 30-40 тисяч рублів.
  • Заробітна плата працівнику. Якщо ви прийняли рішення взяти людину на роботу, доведеться розщедритися на 15-20 тисяч рублів на місяць. З метою економії на початковому етапі можна попрацювати самому.
  • Реклама. Ця стаття витрат залежить від розмаху. Простий варіант - реклама в газетах і інтернеті, яку можна розмістити за невелику суму (до 2-3 тисяч рублів на місяць). Верхню межу назвати неможливо, адже при бажанні можна вкласти в розкрутку десятки тисяч доларів.
  • Оформлення. За покупку бланків також доведеться заплатити. Витрати індивідуальні. Можна домовитися з фахівцем і довірити роботу йому. Середні витрати - 5-10 тисяч рублів.

Виходить, щоб відкрити комісійний магазин, на руках має бути близько 100 тисяч рублів (в тому числі і для оплати місяці оренди).

Рентабельність такого бізнесу досить висока, а особливо на тлі низьких початкових витрат. Головне тут - бути націленим на розвиток бізнесу, уважно ставитися до товару і розробити програму лояльність для клієнтів.

Чи можна заробити на комісійному магазині?
Як це працює?
Які будуть потрібні документи?
Яке обладнання потрібно?
Як вибрати напрямок діяльності?
Чи можна заробити на комісійному магазині?
Як це працює?
Які будуть потрібні документи?
Що врахувати при виборі приміщення?
Яке обладнання потрібно?