- Для чого підключати гітару до ПК?
- Способи підключення електрогітари до комп'ютера
- Підключення до звукової карти ПК
- Підключення через мікшерний пульт
- Підключення через зовнішній інтерфейс
- Підключення через комбік, мікшер і мікрофон
- Який із способів підійде саме вам?
В попередній статті ми розповіли про способи підключення електрогітари до підсилювача або акустичної системи (в лінію). Друга частина містить корисні поради для новачка про те, як правильно підключити електрогітару до комп'ютера.
Рис.1. Електрогітара, підключена до ноутбука.
Для чого підключати гітару до ПК?
Найчастіше електрогітару підключають до комп'ютера для запису. У цьому випадку, крім ПК, необхідно спеціальне програмне забезпечення. Але також нерідко такий спосіб підключення використовується для домашніх занять. Наприклад, якщо немає гітарного підсилювача, займатися можна, виводячи інструмент з педаллю на комп'ютер або ноутбук (Рис.1).
Способи підключення електрогітари до комп'ютера
Існує чотири найбільш поширених способу підключення електрогітари до ПК. це:
- підключення безпосередньо в звукову карту пристрою
- підключення через мікшерний пульт
- підключення через зовнішню звукову карту, аудіоінтерфейс або директ-бокс
- підключення через комбопідсилювач, мікшер і мікрофон
Підключення до звукової карти ПК
Це найбільш простий спосіб підключити електрогітару до комп'ютера, як безпосередньо, так і через педаль ефектів. Якщо спочатку комп'ютер не призначений для роботи зі звуком і не обладнаний спеціальним залізом, цей спосіб не підійде для запису середнього та високого якості. Зате для занять і створення творчих ескізів в найпростішої програмі для роботи зі звуком цього цілком вистачить. Звукова карта ПК має роз'єм mini-jack синього кольору і / або маркування "Line In". Керувати налаштуваннями можна за допомогою віртуального мікшера звукової карти (Рис.2), а також за допомогою додатково встановленого ПО.
Рис.2. Віртуальний мікшер вбудованої звукової карти в системі Windows XP
Підключення через мікшерний пульт
Якщо в "господарстві" є мікшерний пульт і базові знання про комутацію, то для занять і аматорської записи цілком підійде варіант підключення через мікшер (Рис.3). Цей спосіб хороший тим, що, по-перше, значно поліпшується якість сигналу, по-друге, мікшер має стандартний роз'єм jack для кабелю, по-третє, крім гітари, можна одночасно підключити то кількість мікрофонів і інструментів, яке дозволяють можливості пульта. Ідеальний варіант для домашніх репетицій або live-записи нових начерків.
Рис.3. Підключення електрогітари і педалі ефектів до комп'ютера через мікшерний пульт
Підключення через зовнішній інтерфейс
Даний спосіб набув поширення не тільки на домашніх, але і на професійних студіях звукозапису. Зовнішній інтерфейс, будь то звукова карта, передпідсилювач або директ-бокс, перетворює якість сигналу і усуває перешкоди. Таким чином, сигнал, що надходить в колонки / навушники і записаний у вигляді доріжки, практично не потребує додаткової корекції і повністю готовий для подальшого мастерингу. При наявності відповідного програмного забезпечення і плагінів для обробки гітарного звуку (Рис.4; ефекти, емулятори кабінетів і т.д.) відпадає необхідність у використанні педалей ефектів. Чистий сигнал, пропущений через зовнішній інтерфейс, можна обробити і в режимі реального часу, і після збереження доріжки у вигляді музичного файлу. Все, що потрібно - це підключити електрогітару до зовнішнього інтерфейсу, а сам інтерфейс - до вбудованої звукової карти ПК.
Рис.4. Директ-бокс і ПО для обробки гітарної доріжки
Підключення через комбік, мікшер і мікрофон
При використанні цього способу подача сигналу на комп'ютер здійснюється за допомогою мікрофона, підключеного до ПК безпосередньо або через мікшерний пульт. Цим мікрофоном знімається сигнал з комбопідсилювача, до якого підключена електрогітара (Рис.5). У домашніх умовах такий спосіб не практичний, але, незважаючи на технологічний прогрес, його досі застосовують в студійних умовах.
Рис.5. Сигнал комбопідсилювача знімається мікрофоном
Який із способів підійде саме вам?
Все залежить від того, які цілі ви ставите для себе, і від можливостей вашого комп'ютера. Найголовніше - не забувайте відключити звук до і після завершення роботи. Не важливо, чи використовуєте ви віртуальний або реальний мікшер. Різке включення і виключення шкодить динаміків, а під час запису - залишається на доріжці.
Читайте також:
Для чого підключати гітару до ПК?Для чого підключати гітару до ПК?