Як вибрати електрогітару для початківця?

Як вибрати електрогітару для початківця правильно? Таким питанням спантеличується кожен гітарист-новачок.
Сьогодні на глобальному ринку людині надано величезний вибір електрогітар. І щоб не заблукати в цьому морі різноманітності, варто слідувати досить простим правилам.

1. Ціна. Визначтеся в ціновому і брендовому діапазоні. Для початкового рівня зараз цілком реально підібрати хорошу електрогітару в межах 6000-15000 рублів. Вибирати, звичайно, доведеться з гітар південно-азіатського походження. Більшість недорогих гітар виробляються в Китаї / Індонезії / Кореї / Тайвані. В даному випадку вибір країни не так вже важливий. Якість гітари здебільшого залежить від вартості, а не від країни-виробника. Хороші бюджетні гітари виробляють такі бренди: Cort, Fender, Ibanez, LTD, LAG, Cruzer і т.п.
Корейські гітари, як правило, дорожче, їх цінник починається в середньому від 500 $. Виняток - корейські гітари Jet, вони дешевше середньоринкової ціни. Ну а за хорошу гітару американського або японського виробництва доведеться віддати ціну близько 1000 $ і вище.

дивіться Повний список електрогітар .

2. Жанр. Як вибрати електрогітару для того, щоб грати всі жанри і стилі? Відповідь: по-хорошому - ніяк. Тому бажано хоча б приблизно намітити для себе, в якому стилі ви будете грати. Зрозуміло, можна знайти більш-менш універсальний варіант. Але взагалі дуже багато залежить від пристрою електрогітари: дерева, звукознімачів тощо.
Далі, теоретично трохи підкованих себе, можна сміливо приходити в магазин і вимагати дати вам гітару в руки. Звичайно, новачкові буде важкувато оцінити інструмент, але якісь особливості можна оцінити і без спеціальних знань. Взагалі, треба зауважити, що більшість електрогітар для початківців Мультижанровий.

3. Допомога знаючу людину. Якщо у вас є друг-гітарист ... то я йому співчуваю :) Вам бажано вибити з нього не тільки максимум інформації про гітари, а й запросити його в музичний магазин для вибору гітари. Така людина допоможе оцінити гітару на наявність косяків, які ви і через 2 місяці гри не знайшли б. Ну а по дорозі в магазин завалити його питаннями про те, як вибрати електрогітару. Якщо у вас немає в друзях гітариста, то нічого страшного. Зверніться безпосередньо до консультанта в магазині і повісьте на нього тягар повної перевірки інструменту :)

4. Вибір, оцінка звуку. Прийшовши в магазин, краще виберіть дві або більше сподобалися моделей для порівняння. Попросіть продавця підключити гітару до підсилювача і налаштувати. Швидше за все консультант музикант - попросіть його зіграти, якщо з вами поруч не виявиться знайомого гітариста. І ось тут важливо не зависати над тим, як круто він це робить, а уважно прислухатися до звучання гітари. Струни не повинні деренчати, в звуці повинні бути відсутніми помехі.Прослушайте не тільки чистий звук гітари, але і перевантажений (distortion).

5. Візуальний огляд. Далі візьміть гітару в руки і досліджуйте її на зовнішні дефекти, подряпини, відколи, тріщини і т.п. Особлива увага у виборі інструменту варто звертати на гриф. По-перше, він не повинен бути кривим. По-друге, відстань між струнами і ладами має бути таким, щоб струни НЕ деренчали. Для перевірки грифа покладіть корпус гітари на плече і пріцельтесь грифом в консультанта подивіться уздовж грифа. Гриф повинен бути прямим, струни на одному рівні.

6. Перевірка ладів. Далі - не полінуйтеся і перевірте звучання кожної струни на кожному ладу. Не повинно бути ніяких спотворень і деренчання.

7. Перевірка ладу. Гітара повинна будувати, тобто тримати лад. Ще один маленький тест: дёрніте спочатку відкриту струну, а через кілька секунд ту ж струну, але на 12 ладу. Нота повинна бути та ж (найтонша струна - ми), але на октаву вище. Проробіть це з кожної струною.

8. Перевірка гламурності. Ще один важливий фактор у виборі гітари, особливо для блондинок: подобається чи не подобається гітара зовні.

9 9. Обладнання та аксесуари. Не забувайте, що електрогітара сама по собі звучати не буде. Точніше струни-то смикати на ній можна, але звук буде не голосніше мишачого писку :) Для повноцінної гри вам як мінімум знадобиться інструментальний кабель і комбо-підсилювач (Скорочено "комбік", колонка для відтворення звуку). Хоча деякі умільці примудряються і на комбіку заощадити і підключають гітару, що називається "в лінію", тобто в мікрофонний порт комп'ютера. Але треба розуміти, що без професійної звукової карти хорошого звуку при такому підключенні не добитися.

10. Купівля в інтернет-магазині. Правильна перевірка електрогітари в роздрібному магазині - непроста справа, що вимагає певної вправності. Однак ви можете покласти цю працю на працівників інтернет-магазину. Найголовніше правило - вибирайте спеціалізований магазин, який займається в основному гітарами. В цьому випадку набагато вище ймовірність, що вам і консультант попадеться знає, і гітару перевірять перед доставкою. Як правило, в спеціалізованих магазинах консультанти і кур'єри теж гітаристи.

Ось і все, тепер ви знаєте як підібрати електрогітару, щоб вона служила вірно і довго. Якщо бажання купити гітару у вас ще не відпало, і після вивчення цих 10 пунктів ви твердо мають намір придбати інструмент, то:

11. Обов'язково візьміть гарантійний талон і чек. Уточніть умови наданої вам гарантії.

12. Отримуйте задоволення від гри і занять!

Невеликий рада. Поміняйте струни після покупки гітари. Як правило, на нових гітарах встановлює досить дешеві демонстраційні струни. Звучать вони спочатку добре, але швидко зношуються.

Сподіваємося, ця стаття допоможе вам визначитися з тим, яку електрогітару вибрати для початківців. Вдалої покупки!

Так, і наостанок. Радимо подивитися ось це відео на вибір електрогітари з розбором основних питань новачків:

додатково: пристрій електрогітари , Налаштування електрогітари , Як вибрати акустичну гітару?

© Копіювання першоджерела допускається тільки з посиланням на головну Dream Guitars .


Як вибрати електрогітару для того, щоб грати всі жанри і стилі?