Як називаються весілля по роках спільного життя і що на них дарують?

  1. Перші десять років - важливі і складні
  2. Другий десяток років в шлюбі. Перша кругла дата
  3. 20 і більше років спільного життя. Як називається весілля через 30 років?
  4. Четвертий десяток не проходить непомітно. Як називається весілля через 40 років
  5. Вважаємо роки до золотого ювілею
  6. Півстоліття разом - золота річниця. Весілля через 50 років багато чого варте.
  7. Кожні п'ять років - щасливий ювілей

Привіт, дорогі любителі цікавих фактів. Сьогодні ми розповімо вам як називаються весілля по роках спільного життя від 1 до 100 років, а також розберемо, що на них прийнято дарувати. Весілля - це, без сумніву, важлива подія в житті молодої сім'ї, але їм вона не закінчується, а тільки починається. Пам'ятаючи про пережите щастя, чоловік і жінка і їхні рідні та друзі щороку відзначають важлива подія. Кожна річниця має свою назву і особливості, в тому числі в тому, що стосується подарунків. Давайте розглянемо цей список докладніше.

Як багато існує весільних традицій і звичаїв під час святкування знаменної для всієї родини дня. Але це не означає, що на цьому свято закінчилося. Тепер свято буде собровождать вас весь час, що ви в шлюбі.

Перші десять років - важливі і складні

Перші десять років - важливі і складні

0 років. Як не дивно, але навіть у зовсім «зелених» молодят є своє Навані для їхнього шлюбу. Саме тому перший рік спільного життя після одруження прийнято називати зеленим весіллям. Природно, під час першого року ніяких подарунків не прийнято дарувати, але тим не менше молодята можуть відзначати кожен місяць свого життя в шлюбі, поки на настане їхня перша дата.

А ось тепер подивимося, які бувають весілля від 1 до 100 років і що прийнято дарувати на ці чудові річниці.

1 рік . Перша річниця називається ситцевій, адже відносини молодих людей ще тендітні і неміцні, як цей матеріал, який так легко розірвати. Пара тільки почала йти по шляху пізнавання один одного. Хоча є й більш грайлива версія, яка говорить про те, що за перший рік постільна білизна в родині зношується швидше за все - тому на святкуванні буде доречно подарувати гарний ситцевий комплект, а також носові хустки і прихватки.

2 роки . Другий рік - рветься і мнуть, хоча вже більш міцна паперова річниця. Тут вибір подарунків дуже багатий, адже чого тільки не роблять з паперу. Піднести можна:

  • книгу;
  • пам'ятний альбом;
  • індивідуальний календар;
  • картину і т.п.

3 роки . Одним з найважливіших є третій рік - шкіряна весілля. Пара вже пережила крихкий ситцевий період, складний паперовий - і тепер їх відносини стали міцнішими. Подарунки теж повинні бути символічними - парні шкіряні браслети, ремені, гаманці. Два оббитих якісним матеріалом крісла - також відмінний варіант.

4 роки . Четвертий рік не дарма називають лляним - чоловік і дружина вже не розлучаються так легко, переплітаючись, як міцні волокна льону в тканини. На цю дату можна піднести довговічне постільна білизна, скатертина або рушник.

5 років . П'ята річниця також є першою "серйозної" для люблячих людей. Фортеця їх союзу символізує дерево - з цього матеріалу будували будинки, які можна побачити до сих пір. Якщо гості не можуть подарувати парі невеликий дерев'яний будиночок, не варто переживати - залишаються ще шкатулки, прикраси, посуд і невелика меблі.

6 років . На наступний року пара відзначає чавунне весілля і чекає в якості подарунка відповідну посуд - сковорідку, казан і т.п. У сучасних реаліях їх складно дістати, так що можна вдатися до хитрощів і згадати, що європейці називають цю дату льодяникової.

Якщо хочеться додатково зазначити важливу дату, можна скористатися приводом і через півроку відсвяткувати ще й цинкове весілля, у якій, правда, немає ніяких історичних коренів.

7 років . Наступна ж офіційна дата - 7 років. Вона проводиться під знаком міді і передбачає, що подружжя піднесуть один одному по монеті, а гості подарують їм якісь презенти з цього металу.

8 років . На восьмиліття пара святкуватиме бляшану весілля. Вона є символом оновлення відносин, досягнень в житті, так що дарується зазвичай не тільки кухонне начиння з жерсті, але і щось, що дозволяє оновити обстановку в будинку.

9 років . Дев'ята річниця - фаянсова. Відносини стають дуже красивими, але в той же час крихкими, а з подарунком гостям буде просто - це обов'язково повинна бути красивий посуд.

А як називається весілля на 10 років? Це перша ювілейна дата. У прожили разом 10 років людей союз стає міцним, як олово, і в той же час вони зберігають ніжні почуття - тому дата називається ще рожевої. За традицією кожен гість - а святкується подія з розмахом - підносить подружжю по троянді. А в якості подарунка вибирається щось романтичне.

Другий десяток років в шлюбі. Перша кругла дата

Перша кругла дата

11 років . На одинадцяту річницю прийнято дарувати кухонне приладдя з нержавіючої сталі, адже до моменту святкування сталевий весілля подружжя вже довели і собі, і оточуючим фортеця їх союзу. Далі вони продовжують впевнено рухатися вперед, знаючи, що їх сімейний човен дуже міцна.

12 років . Ще через рік тато святкує нікелеву весілля - таку ж яскраву, як цей метал. З нього ж повинні бути зроблені і їх підносили подарунки.

13 років . Тринадцята річниця - зовсім не нещаслива, вона зосереджена на романтику і любові, не дарма іменуючись мереживний або конвалієва. Витончений ароматний букетик і щось з тонкого мережива - ідеальне поєднання для презенту.

14 років . На чотирнадцятий рік відносини двох людей стають міцними, як камінь, і вони все більше дорожать одне одним, так що ця дата називається агатової. Подарувати парні прикраси з цим каменем - хороша традиція.

15 років . Скляне весілля - ясна і чиста, саме так трактується її назву. До цього часу чоловік і дружина повністю пізнали один одного. А гості в честь цього дарують їм гарний посуд зі скла - і обов'язково розбивають щось на щастя.

16 років . До шістнадцяти років подружжя підходить з серйозним спільним багажем. Як і 17 років, ця дата не має своєї назви, так що вони стають суто індивідуальними, називати їх можна за своїм бажанням.

18 років . А ось вісімнадцята річниця - це офіційно бірюзова весілля. Вона символізує міцність уз і сяйво любові. Дарувати можна не тільки прикраси з бірюзою, а й речі відповідного відтінку.

19 років . Дев'ятнадцятирічний ювілей не має назви і в принципі навіть не святкується, стаючи своєрідним трампліном перед важливою датою - 20-м роком спільного життя.

20 років . Цей ювілей носить назву фарфорового, тому що до цього часу подружжю найбільше подобається проводити час навколо домашнього вогнища з порцелянової чашкою, наповненою смачним чаєм. Відповідний сервіз їм і потрібно піднести.

20 і більше років спільного життя. Як називається весілля через 30 років?

Як називається весілля через 30 років

Аж до срібного весілля дати мають тільки назви - рекомендацій і традицій святкування по їх приводу немає, що дає і молодятам, і тим, хто хоче їх привітати, досконалу свободу.

21 рік . Через рік після ювілейного святкується опалова весілля, 22 роки - бронзова, 23 роки - берилові і, нарешті, 24 -а річниця зветься атласною.

25 років . Після цього в життя пари приходить важлива дата. Звичайно ж всі ми знаємо, як називається цей ювілей - срібне весілля. Минуло вже чверть століття з тих пора, як закохані поклялися бути разом - і вони пройшли їх пліч-о-пліч, навчившись розуміти і прощати. У цей день вони знову обмінюються кільцями - обов'язково срібними - і вимовляють нові клятви, на цей раз продиктовані серцем. Гості дарують будь-які вироби з срібла.

Після цього до наступного ювілею знову поспіль йдуть дати з назвами і без традицій, а деякі навіть і безіменні - це, по порядку:

  • 26 років - нефритова дата
  • 27 років - річниця червоного дерева
  • 28 років - не має назви
  • 29 років - оксамитова весілля

30 років . Після цього настає ще одна важлива дата - тридцять років спільного життя. До цього часу відносини двох людей нагадують коштовну перлину, яку вони разом виростили в раковинці свого сімейного гнізда. Їхні стосунки - такі ж чисті і гладкі, як цей камінь, на честь чого чоловік підносить улюбленої намисто, в якому стільки ж зерняток, скільки років вона була з ним. Гості теж підносять подарунки з перлами, але він цілком може бути і штучним.

Четвертий десяток не проходить непомітно. Як називається весілля через 40 років

Як називається весілля через 40 років

Хоча після третього десятка років разом подружжя вже ніхто не назве молодятами, романтики в їхньому житті з кожним роком стає все більше, що знаменується відповідними роковинами, великими і маленькими ювілеями.

У проміжку між тридцятьма і тридцятьма п'ятьма роками відзначають тільки дві дати - смагляву (31 роки) і бурштинову (34 роки). І якщо перша не вимагає якихось спеціальних подарунків, то на другу можна подарувати красиву картину зі шматочків застиглої смоли або якісь прикраси.

35 років - річниця з двома назвами. Перше - коралова, друге - полотняна. І якщо друге підкреслює гладкість і соединенность спільного життя, то корал символізує здоров'я і довголіття. Гості ж отримують великий простір у виборі презентів: вони можуть знайти прикраси з благородними коралами, дрібничку для будинку з інкрустацією або віддати перевагу полотняну скатертину, серветки, інші корисні в господарстві речі.

36 років ніяк не відзначається, зате на тридцять сьомий пару чекають цілих два свята. Першим буде муслінову весілля, на яку жінці можна подарувати плаття, а чоловікові - набір витончених хусток. Але особливо виділяється дуже цікава алюмінієва річниця, яка перебуває якраз посередині між 37-м і 38-м роком спільного життя. Вона символізує міцні і в той же час легкі відносини подружжя, які більш нерозлучні.

38 років . А всього через півроку приходить ще одна річниця - ртутна.

39 років. Потім йде крепова весілля.

40 років . Після цього знову настає важлива дата - рубінове весілля. Рубін символізує відродження пристрасті і палаючі любов'ю серця чоловіка і дружини. Відомо, що рубін не поступається алмазу в твердості - і так само міцні відносини людей, що пройшли рука об руку чотири десятки років.

Вважаємо роки до золотого ювілею

І ось чотири десятки років закінчені, а любов стає тільки міцніше і краще. Їй більше не потрібні щорічні підтвердження, так що пара живе разом в очікуванні найважливішої з дат - золотого ювілею, час від часу згадуючи про те, скільки років вже минуло. Тому 41, 42 і 43 роки ніяк не називаються і ніяких традицій з цього приводу просто немає. Правда іноді можна зустріти такі назви як перламутрова (42 роки) і фланелева (43 роки).

44 роки. Так, 44-я річниця називається топазові, і бажано, щоб чоловік подарував дружині перстень з цим каменем. а заодно придбав і виріб з сапфіром - на наступний рік.

45 років . Сапфірове весілля. Цей камінь має цілющу силу - вважається, що він допомагає знімати з плечей втому прожитого часу. Так що чудову печатку може купити й чоловікові дружина, щоб легкою ходою дійшли до наступної дати.

46 років. Лавандова весілля. Ця дата відзначена ніжністю і зворушливістю, адже пара вже немолода, але вони зуміли зберегти почуття.

47 років. Після цього відзначається кашеміру річниця, коли чоловік огортає плечі дружини хусткою - символом свого сердечного тепла, а вона вкриває йому ноги пледом.

48 років. На 48-й рік вони тихо святкують аметистову весілля.

49 років. Через рік подружжя справляють горду кедрову весілля, передвісницю півстолітнього ювілею.

Півстоліття разом - золота річниця. Весілля через 50 років багато чого варте.

Весілля через 50 років багато чого варте

50 років . На цю дату прийнято кликати безліч гостей, оскільки це, по суті, друге весілля. Часто внучки навіть вмовляють бабусь-наречених надіти на свято фату і біле плаття. Традиція наказує купити для цього дня нові обручки - старі ж передаються разом з аурою щастя і гармонії тим онукам, які ще не знайшли собі пару. Якщо ж таких немає, кільця беруть на зберігання діти, щоб передати їх правнукам. Подружжя знову стають нареченим і нареченою, вислуховують тости і крики "Гірко!". В якості подарунків від гостей приймаються як золоті прикраси, так і традиційні весільні подарунки та букети. Кращим вибором для цього дня вважаються:

  • пара хусток, вишитих золотими нитками (дарують діти);
  • ікона із золотим обрізом - якщо подружжя віруючі;
  • золоті монети і витончені статуетки;
  • картина, написана на цьому полотні - наприклад, зі весільної фотографії півстолітньої давності;
  • речі, які полегшують життя літнім людям - від ортопедичних матраців до роботизованих пилососів;
  • інтер'єрні годинники з позолоченою гравіюванням;
  • спільне подорож або путівка в санаторій;
  • квитки на театральну виставу;
  • посуд з позолоченими візерунками.

Пара обов'язково відкриває вечір першим ніжним танцем.

Кожні п'ять років - щасливий ювілей

Кожні п'ять років - щасливий ювілей

Подружжю більше нема чого вважати спільні роки після одруження, так що вони відзначають тільки важливі віхи, наступаючі кожне п'ятиріччя.

У 55 років святкується смарагдова річниця - цей камінь здавна символізує довголіття. Коли чоловік і дружина проживають разом 60 років, можна і потрібно покликати гостей відзначити діамантове дату - нехай милуватимуться прикрасою з блискучим каменем, яке чоловік подарував дружині, і принесуть з собою кришталевий посуд.

60 років разом - діамантове весілля. Це воістину рекордний термін дл ябольшінства подружжя, і ті, хто прожив разом стільки років заслуговують особливих почествей і поваги. Природно, прекрасним символом цього ювілей буде дорогоцінний камінь.

65 років. Ще через п'ять років відзначається залізне весілля, а ще через два з половиною - кам'яна. Річниця в 67,5 спільно прожитих років дуже важлива, адже подружжя зуміли так довго зберігати любов. Вибір подарунків не обмежений - родичі вибирають те, що доведеться святкують по душі. Люди, які прожіді стільки років разом, часто встигають виростити дітей, онуків і вже тримати на руках правнуків! Ці та наступні весілля вже прийнято відзначати в теплому сімейному колі.

70-річний ювілей - весілля благодатна. І дійсно, хіба це не благодать - провести поруч з самим рідною людиною стільки років? Якщо здоров'я "молодих" дозволяє, можна подарувати їм комфортну прогулянку по улюблених місцях і ніжну фотосесію, а також влаштувати невелике сімейне застілля - як правило, до поважного віку люди не люблять гучних урочистостей, а віддають перевагу легкій бесіду з найближчими. Добре, якщо на святі буде багато молоді - так подружжя згадають день, коли їх вперше назвали чоловіком і дружиною.

75 років - коронна річниця, коли пара вважається справжніми владиками свого сімейного королівства. Тут вже немає особливих традицій в подарунках, але буде здорово, якщо діти, внуки і правнуки подарують своїм родичам щось, що скрасить їх сімейний затишок.

80 років. Ну а 80-й рік спільного життя - це дійсно кращий подарунок сам по собі, це весілля називається дубової, адже пара стільки років була тверда у своєму намірі ділити радісні і гіркі хвилини і вистояла проти всіх життєвих бур подібно міцному дереву.

100 років . І остання дата - столітній ювілей. Червоне весілля. Ось уже ціле століття разом. Зі зрозумілих причин він відзначається вкрай рідко, але все ж бувають подружжя, що зустрічають свою червону річницю. Це дуже урочиста подія, яка збирає разом сім'ю, за століття розрослася до розмірів клану. Колись молоді люди давали клятву - і тепер всі можуть побачити, що вони дійсно стримали її, виростивши дітей, онуків і правнуків. Разом вони працювали і разом святкували, завжди підтримували один одного - і це допомогло їм прожити стільки років.

Про таку парі дійсно можна сказати, що вона жила не тільки щасливо, але і по-справжньому довго. Найкраще, що можуть принести їм в цей день гості - це щирі слова поваги і любові, оскільки мало яке із земних багатств може зрівнятися з їх вірністю і відданістю один одному.

Це настільки зворушливо, що хочеться побажати всім подружжю відзначити цей чудовий ювілей. Доведемо, що вік не перешкода справжнього щастя!

Дивіться також

Перша шлюбна ніч в різних країнах світу

Як називається весілля через 30 років?
А як називається весілля на 10 років?
Як називається весілля через 30 років?
І дійсно, хіба це не благодать - провести поруч з самим рідною людиною стільки років?