До сих пір не існує консенсусу щодо того, в який вирішальний момент рожевий став «жіночим» кольором. Існує кілька теорій, і, швидше за все, кілька факторів просто зійшлися разом. США, що стали в минулому столітті основним постачальником в поп-культури для всього світу, мали найбільший вплив у встановленні дихотомії рожевий / блакитний, до якої ми звикли сьогодні. Професор Університету Меріленда і автор книги «Рожевий і блакитний» Джо Паолетті вважає , Що відповісти однозначно на питання «коли?» Неможливо, але більшість дослідників проте погоджуються, що саме після війни розмежування цих двох кольорів по підлозі стало чітким, а рожевий став символом жіночності.
Джерела сходяться на тому, що ідея про необхідність розрізняти дітей за статтю за допомогою квітів почала входити в моду на початку XX століття. Здається, що багато в чому це була маркетингова стратегія: змусити батьків купувати більше дитячого одягу, а то і цілком новий гардероб, оскільки її виробництво встало на потік. Один з найзнаменитіших документів - це витримка з публікації Earnshaw's Infants 'Department, яка пропонувала купувати рожеве для хлопчиків, а блакитне для дівчаток. У 40-х відбулася зворотна зміна - хтось вважає це ще одним не дуже хитрим, але ефективним трюком, щоб продати побільше, хтось пов'язує це із зростанням популярності моряцьких костюмів для хлопчиків і синьою шкільної уніформи, яка передала, таким чином, синій колір «серйозного» чоловічої статі.
блогер Крістен Конгер, автор популярного пояснювального каналу на YouTube «Stuff Mom Never Told You», звертає увагу на популярну версію про зв'язок рожевого кольору як фемінній риси і нацистської практики нашивок. У німецьких концентраційних таборах, в'язням, зокрема гомосексуальної орієнтації, малювали рожевий трикутник на одязі, щоб відрізнити їх від інших. Незважаючи на те, що багатьом така теорія здається логічною, цей факт досі широко невідомий, і багато дослідників, як, наприклад, автор книги вище, схиляються до того, що якщо зв'язок і існує, то вона, скоріше, зворотна: подібний колір міг бути обраний як раз через, імовірно, з'явився вже тоді поданні про рожевому як «кольорі для дівчаток».
Дженніфер Райт, фахівець в історії моди і автор сайту Racked в недавньому відео порталу Vox висловлює припущення, що саме Меймі Ейзенхауер, дружина 34-го президента Штатів популяризувала рожевий колір. Починаючи з церемонії інавгурації, вона любила виходити в світ саме в рожевому, ставши прикладом для наслідування всій нації. Приблизно в ті ж роки героїня мюзиклу «Funny Face», головний редактор модного видання, списана в чому з Діани Вріланд, співає про любов до рожевого. Вона протиставляє його квітам, які жінки носили під час війни, чорному і синьому, закликаючи, таким чином, дистанціюватися від подій Другої світової і залишити їх позаду. У той час рожевий, скоріше, асоціювався з жінками, які хотіли вирватися з традиційних гендерних ролей, проте з часом це тлумачення замилити і рожевий втратив свій бунтарський дух, ставши, навпаки, кольором, заганяє жінок в вузькі рамки.