Як я почала співати закордоном - Інтерв'ю з Оленою Радіонової

  1. 1. З чого почалася для вас музика? Хто був ініціатором навчання в ДМШ?
  2. 2. Хто в сім'ї пов'язаний з музикою? Чому фортепіано?
  3. 3. Що подобалося, що немає в ДМШ (які предмети)?
  4. 4. Хто був улюбленим педагогом, чому?
  5. 5. Як навчання в ДМШ впливала на решту життя, звичайну школу?
  6. 6. Як, коли вирішили піти в професіонали, тобто в училище?
  7. 7. Найпомітніше подія (відкриття) для вас в училище?
  8. 8. Як ви бачили своє майбутнє після училища, коли ще вчилися?
  9. 9. Як ви почали грати на фортепіано закордоном?
  10. 10. Як ви почали співати закордоном?
  11. 11. Чи займалися ви вокалом раніше?
  12. 12. Що найбільше здивувало вас в професійній роботі закордоном?
  13. 13. Як організаційно виглядає "попадання" в престижний бар? Це лише бажання артиста або зв'язку менеджера?
  14. 14. Чому ви навчилися у зарубіжних колег? Що ще не присутня у вітчизняному музичному бізнесі?
  15. 15. Є якась дискримінація при отриманні роботи - стать, національність, з якої країни, щось ще?
  16. 16. Що б ви порадили тим, хто мріє працювати закордоном? Яка найважливіша якість, навик артиста для...
  17. 17. Що б ви хотіли змінити в системі ДМШ, середнього музичної освіти?
  18. 18. Щоб ви порадили батькам, які вирішують давати чи ні дитині музичне навчання?
  19. Перейти до списку статей >>

«... треба бути відкритим до світу,
нічого не боятися, ну, і добре звучати.
Адже найбільші перепони ми ставимо перед собою самі.
Нічого неможливого немає,
потрібно просто зрозуміти, чого ти хочеш,
і працювати в цьому напрямку. »
Олена Радіонова «

Олена Радіонова - піаністка і співачка.
Воркутинское музичне училище, фортепіанне відділення, диплом з відзнакою. Композиція та аранжування в класі Пьянкова В.В., Російська Академія Музики ім.Гнесіних. Факультет журналістики та майстер класи Дмитра Бикова. Радіоведуча на Love radio, Europa Plus і Нашому Радіо. C 2009 р робота в барах / ресторанах 5-зіркових готелів у Пекіні, Гонг-Конгу, Дубай (Park Hyatt Beijing, Sheraton Hong Kong Hotel & Towers, Jebel Ali International hotels Dubai).

SoundCloud.com: http://soundcloud.com/radionova_elena

1. З чого почалася для вас музика? Хто був ініціатором навчання в ДМШ?

З бабусі. Хоч вона зараз і каже, що я в свої п'ять мріяла стати музикантом і просила віддати мене в музичну школу, - ну, чи не так, м'яко кажучи ... Музична освіта вимагає величезного терпіння і невтомної працездатності. А я, як і всі діти, була лінива до навчань, прогулювала уроки, мало займалася, і терпіти не могла грати гами.

2. Хто в сім'ї пов'язаний з музикою? Чому фортепіано?

Так, ніхто не пов'язаний: в моїй родині немає музикантів. Бабуся в свої 50 співала в самодіяльності, але, чесно кажучи, я не знаю, як її взагалі туди взяли, бо слух у неї абсолютно відсутня! Фортепіано знову ж було її мрією, а зараз вона розповідає казки, як я, п'ятирічна дитина - мене віддали в музичну школу саме в такому віці - мріяла навчитися грати Бетховена на фортепіано ... мда, звучить сумнівно.

3. Що подобалося, що немає в ДМШ (які предмети)?

Гами і сольфеджіо - мої нелюбимі предмети. А, і ще хор! Особливо виступу хору на концертах! Співати тужливі пісні в довгих спідницях - це сумно, звичайно. Все інше переносилося легше. Саме "переносилося", тому, що вчитися я не любила, хоча і "ботаном" вже точно ніколи не була, - закінчила музичну школу на відмінно, а потім і музичне училище з червоним дипломом.

4. Хто був улюбленим педагогом, чому?

Улюбленим педагогом в музичній школі була вчителька за фахом - Людмила Олексіївна Катіна, тому, що вона була красива і молода, і я хотіла бути на неї схожа.

5. Як навчання в ДМШ впливала на решту життя, звичайну школу?

Думаю, вона не вплинула б ніяк, якби не мої успіхи в музиці. Я раз у раз грала на якихось концертах, брала участь в музичних вечорах та інших культурних заходах, а це означало пропущені факультативи з математики і репутація "Олени з музикалки" ...

6. Як, коли вирішили піти в професіонали, тобто в училище?

Вирішила в останній момент! Я надходила "про всяк випадок", що називається. Думала, не вступлю - добре, просто піду в 10 клас, а після школи вступатиму на журфак! Стати журналістом було моєю мрією з дитинства. У підсумку, я здобула журналістську освіту після закінчення музичного училища, але це вже зовсім інша історія.

7. Найпомітніше подія (відкриття) для вас в училище?

Найбільшим відкриттям було усвідомлення того, що я все-таки люблю музику! Десь на третьому курсі я перейшла рубіж від "страждань" до "насолод". Щоденні і багатогодинні заняття досить розвинули мої технічні навички для вільного самовираження в музиці. Я просто почала грати, тобто початку насолоджуватися самим процесом!

8. Як ви бачили своє майбутнє після училища, коли ще вчилися?

... не пов'язаним з музикою - це точно! Я настільки втомлювалася від занять і виступів, що бачила своє майбутнє, пов'язане з музикою (у всякому разі класичної), тільки в нічних кошмарах. Я мріяла: ось піду вчитися на журфак, потім стану журналістом, отримаю місце десь на радіо або на телебаченні, щоб новини читати ... Я саме ведучим хотіла бути, щоб не бігати по місту в пошуках новин і гарячих репортажів. Ну, ось, так приблизно все і сталося: вчилася, працювала на радіо ведучим новин, підробляла в газетах, потім вела власні програми ... не сподобалося!

9. Як ви почали грати на фортепіано закордоном?

Набридла журналістика мені ця, ось і поїхала! Ну, самі посудіть: робота ненормована, стресова, оклад маленький, до того ж я спочатку "ідейної" була, а потім зрозуміла, що нічого у мене не вийде, так скажемо. Я не кажу, що справедливості в нашій країні немає, немає правди, свободи слова і, взагалі, лягай, і помирай краще ... Але в той момент мені саме так і здавалося. Я була розчарована, дуже розчарована в журналістиці, в державній системі, навіть в світську хроніку було подалася, - ось тут-то мене і осінило! А що я мучуся? Я ж музикант! Навіщо мені брати інтерв'ю у Кіркорова, коли я сама собі Кіркоровим можу стати! Ха-ха ...
Тут підвернулася пропозиція поїхати закордон на 3 місяці з однієї співачкою. Ну, співачкою - це голосно сказано, дівчисько - модель, тусувалася на всіх цих закритих віп-вечірках, знайшла собі якогось крутого бізнесмена, він їй і допоміг. Правда, за три місяці роботи закордоном, вона знайшла собі нового "помічника". Цей новий купив їй троячку в Пітері в історичному центрі, вона зараз в Санкт-Петербурзьку консерваторію надходить - розвивається в професійному плані, молодець! Ну, а я перші три місяці попрацювала у неї акомпаніатором, а потім стала отримувати пропозиції як lounge піаніст (тобто музикант, який грає в холі, вітальні, на вечірці).
Хоча, це моя історія, але взагалі виїхати закордон не так складно, як здається: в Інтернеті повно різних агентств, які рекрутують російських музикантів для роботи закордоном. Просто вони комісію велику беруть за посередництво, але все одно варто укласти контракт на короткий термін, а потім, розібравшись на місці, як працює ця система, вже "продавати" себе без допомоги посередників. "Ключ" до всього - правильна добірка музики, гарне демо і знання англійської, ось і все!

10. Як ви почали співати закордоном?

Оооо ..., це ще та історія! Я ж класичний піаніст за освітою, я і знати не знала, що співати можу! Я зараз говорю не про наявність слуху, а про голос саме. Я раніше співала тільки в хорі, причому, досить посередньо, ну і в ванній - поки ніхто не чує, крім сусідів. І все мені здавалося: ой, як здорово співати, та як шкода, що у мене немає голосу! І ось, менше року тому, граю я така на роялі в одному з ресторанів в Дубай, до мене підходить людина - з акценту, розумію, що англієць - і питає, чи можна взяти у мене уроки фортепіано в приватному порядку? Я "скривилася" трохи, але телефон свій залишила, а сама думаю: мені робити більше нічого за 50 $ їхати в інший кінець міста, заради того, щоб мучитися над постановкою чиїхось рук, аплікатурою, а може бути і розповісти теорію музики?
У підсумку, виявилася, що у нього величезна вілла з басейном в привілейованому районі Дубай, їздить він на потужному спорткарі ... І, відповідно, мене завжди привозив і відвозив до будинку, причому за лічені хвилини ... Сам він британський саунпродюсер, отрившій чергову студію на Середньому сході. Он-то в мені і розкрив здібності до співу, ми з ним вже записали перші кілька каверів (cover - нове аранжування, виконання вже відомої пісні), плануємо зайнятися сольним альбомом - він зараз якраз пісні пише. Він дуже вірить в мене, вважає, що нас чекає unstoppable success (нескінченний успіх), ха-ха. Я до цього ставлюся несерйозно поки.

11. Чи займалися ви вокалом раніше?

Ні, зовсім не займалася, і навіть не мріяла займатися, бо була впевнена, що голоси у мене немає.

12. Що найбільше здивувало вас в професійній роботі закордоном?

Нічого там особливого і виняткового немає, тільки умови кращі, незрівнянно краще, ніж в Росії. Оплачують все, починаючи з віз, закінчуючи коктейлем в swimming-pool (басейн), високі гонорари, 5-зіркові умови проживання, шанобливе ставлення. А в іншому - така ж плутанина з мікрофонами, оголошеннями, звукорежисерами, soundcheck'амі (налаштуванням апаратури) і т.п.

13. Як організаційно виглядає "попадання" в престижний бар? Це лише бажання артиста або зв'язку менеджера?

Це скоріше бажання і здібності артиста, а потім вже все інше. У моєму випадку, організаторські здібності менеджерів були набагато слабкіше моїх, тому про все мені доводилося домовлятися самої. Я вже потім плюнула і почала сама собі роботу шукати. Навіщо платити менеджерам, якщо тебе не влаштовує та робота, яку вони тобі пропонують? Я не хочу працювати в такому-то ресторані, а я не хочу грати на цьому кейборде (клавішний інструмент), а якщо зламалася акустична система, я не збираюся за неї платити, тільки тому, що мій менеджер погано працює. Я прийшла до такої думки, що все потрібно робити самій. У всякому разі, на етапі роботи в барах і ресторанах, нехай навіть і найпрестижніших.

14. Чому ви навчилися у зарубіжних колег? Що ще не присутня у вітчизняному музичному бізнесі?

Більше підбирати на слух, імпровізувати, напевно. Я не кажу, що російські музиканти не вміють підбирати на слух або імпровізувати, просто у нас в країні як і раніше популярна нотна система, а в сучасній музиці це обмежує виконавця. Не можна забувати, що музикант в першу чергу - практик, а не теоретик. Тобто, там будь-який музикант, будь то клавішник, бас-гітарист, ударник, послухає пісню і може досить вільно зіграти свою партію в будь-якій тональності, як ніби він цю пісню грав роками! Або той же Jam session (дослівно з Вікіпедії - "музичне дійство, коли музиканти збираються і грають без особливих приготувань і певного угоди, або коли взяти інструмент і виступити може кожен з присутніх").
Ну, погодьтеся, це не наша культура, в російській системі освіти це не розвинене. Я знаю, про що я говорю: наприклад, у нас в училище, навіть коли ще я вчилася - це 2000-2004 роки - був урок імпровізації раз в тиждень, і то періодично його замінювали інструменоведеніем. Розумієте різницю, так? Це про музичну освіту, а про бізнес я взагалі мовчу.

15. Є якась дискримінація при отриманні роботи - стать, національність, з якої країни, щось ще?

Взагалі ніякої! Навіть більше скажу: ні колір, ні стать, ні зовнішність не грають ніякого значення, рівно ніякого! Головне - як ти звучиш! І це справедливо, я вважаю. Ну, ось стоїть гарна струнка дівчина, і співає як попало - це що, музика? Як можуть люди отримувати задоволення в барі / ресторані, де працює такий entertainer (естрадний артист)? Все таки, бар - місце, куди приходять люди в першу чергу, щоб зустрітися один з одним, поїсти, попити, поговорити. Музика повинна створювати хорошу атмосферу для цих зустрічей. Ну і до чого тут красива струнка дівчина, яка співає, як попало? Звук - ось, що важливо! А у звуку немає ні статі, ні кольору шкіри, ні національності.

16. Що б ви порадили тим, хто мріє працювати закордоном? Яка найважливіша якість, навик артиста для роботи там?

Працездатність! Або, навіть, немає - цілеспрямованість, комунікабельність і працездатність! А взагалі, просто треба бути відкритим до світу, нічого не боятися, ну, і добре звучати. Адже найбільші перепони ми ставимо перед собою самі. Нічого неможливого немає, потрібно просто зрозуміти, чого ти хочеш, і працювати в цьому напрямку.

17. Що б ви хотіли змінити в системі ДМШ, середнього музичної освіти?

Я б не тільки в системі професійної музичної освіти хотіла багато чого змінити, але і, взагалі, в системі загальної освіти. У студентські часи, я працювала вчителем музики і МХК в одній з середньо-освітніх шкіл м Москви. Це був недовгий період, я швидко зрозуміла, що педагогіка - це не моє, але, тим не менш, досвід і враження залишилися. Так ось, згідно з навчальними планами, мені доводилося пояснювати учням 6-го класу, що таке "поліфонія" на прикладі инвенций Баха, а сонатную форму на прикладі віденських классицистов і т.д. Ну, марення ж, марення! Ви розумієте, що шестикласника загальноосвітньої школи цього ніколи ні засвоїти! Це ж складно! Ну, я не розумію, як цього не бачить міністр освіти з усіма своїми шановними (заслужені педагоги) і остепенений (кандитатами і доктора пед. Та ін. Наук) помічниками! І таке часто-густо не тільки в системі музичної освіти в середній загальноосвітній школі або ДМШ, а й просто системі освіти як такої. Прикладів мільйон: і той же Лєсков в 6-му класі, і Достоєвський в 10-м - тут зі мною навряд чи хтось не погодиться.

18. Щоб ви порадили батькам, які вирішують давати чи ні дитині музичне навчання?

Безумовно раджу віддавати в музичну школу! Без всяких сумнівів - це культура, і якщо дитина на початку свого шляху пов'яже своє життя з культурою, йому буде від цього тільки краще. Навіть якщо у нього і не виявляться музичні таланти і здібності, він нічого не втратить в музичній школі, а тільки придбає. Так, що, батьки, не сумнівайтеся, музична школа вплине позитивно на розвиток вашої дитини в цілому, становлення його особистості, коло спілкування, ерудицію, інтелект.

*******

Питання ставив Олексій Устинов
компанія "Вірартек"
http://virartech.ru
30 червня 2012 р


ru   30 червня 2012 р

Наші відео-кліпи Олени Радіонової на YouTube:

Перейти до списку статей >>

Дозвіл на використання об'єктів авторського права.
Якщо Вам сподобалася стаття (або будь-який інший матеріал) на сайті компанії "Вірартек" і Ви хочете розмістити її на своєму сайті або в блозі, то Ви можете використовувати цю інформацію цілком (вся стаття) або частково (цитати), зберігаючи оригінальний текст у вихідному вигляді і
обов'язково вказуючи посилання на джерело -
URL-адресу сторінки цієї статті або матеріалу.


Коментарі відвідувачів:


Хочеш стати музикантом? використовуй комплект "Музичні Аркади"!

використовуй комплект   Музичні Аркади

  • Вивчити ноти, читати партитури
  • Розвинути слух, почуття ритму, пам'ять
  • 7 навичок / 9 рівнів
  • покрокове керівництво
  • Бонуси!

Детальніше "

Детальніше

Музичні здібності є у ВСІХ! Перевір себе з іграми нашого "Музичного коледжу" - всього 20 хвилин і навик реально покращиться!



1. З чого почалася для вас музика?
Хто був ініціатором навчання в ДМШ?
2. Хто в сім'ї пов'язаний з музикою?
Чому фортепіано?
3. Що подобалося, що немає в ДМШ (які предмети)?
4. Хто був улюбленим педагогом, чому?
5. Як навчання в ДМШ впливала на решту життя, звичайну школу?
6. Як, коли вирішили піти в професіонали, тобто в училище?
7. Найпомітніше подія (відкриття) для вас в училище?
8. Як ви бачили своє майбутнє після училища, коли ще вчилися?