Як компанії збираються відзначати Новий рік - The Village

Санкції, падіння рубля і попиту покупців, безсумнівно, позначаться на результатах роботи російського бізнесу в цьому році. На замовлення The Village фахівці порталу Job.ru запитали 300 менеджерів з кадрів різних компаній про те, чи збираються вони святкувати догляд 2014 року і наступ 2015 го. З'ясувалося, що багато скоротили бюджети на корпоративи і змінили місце їх проведення - замість банкетного залу багато відзначатимуть в офісі. Ті, хто збільшив витрати на захід, відзначали, що це пов'язано в основному з інфляцією і зростанням цін. Проте більшість компаній все ж збираються святкувати Новий рік. The Village дізнався, яким буде це свято.

ru

Сергій Князєв
власник і генеральний продюсер святкового холдингу « Князев' »

Ми спостерігаємо зараз деяке падіння попиту на організацію новорічних корпоративних свят в порівнянні з минулими роками, кількість звернень скоротилася. Це пояснюється тим, що багато компаній, банки, виробничі і торгові підприємства вирішили відзначити Новий рік в офісі або не відзначати його зовсім. Попит падає, але не так катастрофічно, як це прогнозували аналітики і економісти навесні і влітку. При цьому ми спостерігаємо відносну стабільність святкових бюджетів, що не впали зовсім, а у деяких наших клієнтів, що працюють в тих чи інших сегментах економіки, навіть зросли в порівнянні з торішніми. Цього року замовники в середньому витрачають 3,5-5 тисяч рублів на їжу і стільки ж - на розважальну програму, світло, звук, декор і т. Д. Виходить середній чек за захід - 7-10 тисяч рублів на людину.

Найбільш затребуваним форматом корпоративу в Росії залишається банкет. Також часто замовляють виїзні заходи в Підмосков'ї (це можуть бути як банкети, так і просто відпочинок на природі, квести, корпоративи з елементами тімбілдінга), і, як би це не було дивно, незважаючи на економічну ситуацію, стабільний попит зберігся і на виїзні заходи за кордон. Це стосується великих і середніх компаній, більш дрібні обмежуються фуршетом або святом в офісі.

Святкові програми останні три-чотири роки тяжіли до «американізм»: темами вечірок були гангстери Чикаго, карнавал в Ріо, Гетсбі і т. П. У цьому році ці теми майже в забутті, зате зметнувся несподіваний інтерес до таких вітчизняним темам, як історичні бали в стилістиці епохи Пушкіна, Лермонтова, Толстого. Не тільки в корпоративному секторі, а й у приватних замовників ми спостерігаємо небувалий інтерес до такого роду балам. Ще раптом виник інтерес до ретромаскарадам, формат яких ефектно зобразив Ельдар Рязанов у фільмі «Карнавальна ніч». На піку популярності знаходяться також заходи з високотехнологічними шоу.

За артистам переваги теж дещо змінилися, і ми бачимо, як сильно впав попит на західних зірок естради, яких в минулі роки дуже любили запрошувати на новорічні корпоративи. Зараз піднялася хвиля інтересу до наших вітчизняних зірок, але не до старої гвардії, а до молодих. Наприклад, особливо активно на свята запрошують Ялинку, Нюшу, Білана, Лазарева, «Дискотеку Аварія», «А-Студіо», Дорна, резидентів Comedy Club. Частіше ніж коли-небудь просять нас запросити учасників телепроектів «Голос», «Хвилина слави», «Точно в-точь» та інших. Особливу увагу в святкових програмах зараз приділяємо постановочним шоу з артистами, частіше стали робити постановки за участю самих співробітників і лазерним і світловим шоу. По можливості замовники намагаються відійти від формату традиційних банкетів, де все приходять тільки поїсти і послухати музику, - людям хочеться видовищ. Вони стали легше на підйом для участі в інтерактивних програмах.

ирина Панькова
керівник відділу продажів групи « Свята »

Кількість замовлень зменшилася в зв'язку з подіями в світі, в країні, санкціями і загальним настроєм.

Формат, як і в минулому році, простежується наступний: або переглянути концертну програму, мюзикл, льодове шоу або спектакль з подальшим фуршетом або банкетом, або себе показати - виступи самих співробітників в різних жанрах (вокал, танець, цирк). Перед ним проходять репетиції з професійними педагогами.

Тему корпоративів диктують фільми і телешоу. В цьому році, як і в минулому, лідирує «Гетсбі» за кількістю запитів від клієнтів. За зіркам - теж нічого нового, в основному замовляють поп-виконавців. У ролі ведучих запрошують «Забійну лігу», стендаперов і кавеенщиків, якщо бюджет дозволяє. Гонорари зросли разом з курсом євро, але перехід на рублі наші зірки поки не розглядають.

Джерело даних для інфографіки: Job.ru