Як отримати стипендію або грант для навчання за кордоном?

Навчання в іноземному вузі - це досвід, занурення в мовне середовище і нові корисні знання і навички. Удвічі приємно, якщо ви вчитеся в ньому безкоштовно або отримуєте стипендію. Але стипендію або грант на навчання за кордоном ще треба заробити. Розповідаємо, як це зробити.

Cтіпендіі

Стипендія в зарубіжному вузі - це, як правило, від 10 до 50% від суми навчання. А стипендії ряду університетів Великобританії покривають не тільки оплату освіти, але навіть проживання. Вимоги до студентів серйозні. Щоб успішно пройти всі етапи, зверніться за допомогою в спеціалізовану мовну школу. Самому здати всі іспити, тести і підготувати документи вкрай складно.

складаємо іспит

Головна умова - тест на знання мови. Результати іспиту IELTS (International English Language Testing System - міжнародна система оцінки знання англійської мови) приймають майже у всіх навчальних закладах і посольствах світу. Можна здати і TOEFL (Test of English as a Foreign Language) - тест на знання англійської мови як іноземної), але він для більш вузького кола шкіл і університетів.

В Алтайському краї єдиний мовний центр, який має право офіційно приймати міжнародний іспит Кембриджського університету IELTS, - школа іноземних мов    Бейкер Стріт   В Алтайському краї єдиний мовний центр, який має право офіційно приймати міжнародний іспит Кембриджського університету IELTS, - школа іноземних мов " Бейкер Стріт ". Вона працює в Барнаулі з 2006 року і є представництвом освітнього агентства Students International (м.Москва) з навчання за кордоном.

У школі можна не тільки скласти іспит, але і підготуватися до нього і здати пробний тест. Подробиці можете дізнатися в самій школі.

Склали іспит. готуємо документи

Необхідний шкільний атестат з вкладишем (якщо ви вступаєте на бакалаврат чи foundation) або диплом з вкладишем (якщо чините до магістратури або pre-masters), який повинен бути переведений на іноземну мову і завірений у нотаріуса.

  • Резюме.
  • Мотиваційний лист.
  • Рекомендації. Наприклад, від свого викладача іноземної мови.

Рекомендуємо звернутися за порадою до експертів. Вони вам допоможуть написати про себе так, що вас потім "з руками і ногами". І розкажуть нюанси вимог стипендіальних програм різних вузів.

Цього року клієнтка " Бейкер Стріт "Дарина Р. отримала стипендію в 7,5 тисячі доларів на навчання за бакалаврської програми в одному з університетів в США у Флориді, де скоро почне навчання. Вона добре здала IELTS, має хороший середній бал по успішності (від 4,5 з 5) , завдяки цьому змогла отримати стипендію.

Стипендія - це скільки?

Наприклад, в навчальних закладах середньої освіти Нової Зеландії можна отримати стипендію близько п'яти тисяч новозеландських доларів, це близько 200 тисяч рублів.

Бакалаврат в Новій Зеландії - приблизно та ж сума. В Австралії - близько 500 тисяч рублів на рік. У США стипендія становить в середньому 7-15 тисяч доларів (це 400-800 тисяч рублів) на рік.

Більше інформації про стипендії, термін подачі документів і як це зробити, спеціальності, за якими платять стипендію, вартості навчання, умови прийому до навчального закладу дивіться тут .

Грантова програма "Глобальна освіта"

Для більшості росіян відправити дитину вчитися в іноземний вуз - не просто дуже дорого, а забагато. Але якщо молода людина вже здобув вищу освіту в Росії і володіє англійською мовою на високому рівні, то він може абсолютно безкоштовно стати студентом вищої школи у Великій Британії, Німеччині, Італії, Бельгії, США, Канади або інших країн. Таку можливість росіянам дає програма уряду РФ " глобальна освіта ".

Вона поширюється на 288 навчальних закладів в 32 країнах світу. Російські студенти, які закінчили бакалаврат, отримують стипендії на навчання в магістратурі, аспірантурі і ординатурі тривалістю не менше року.

Покриває програма і всі витрати на проживання.

Максимальний розмір стипендії - 2,763 млн руб на рік. Один студент може отримувати гроші від держави не більше п'яти років навчання.

Обов'язкова умова - після навчання три роки відпрацювати в Росії. Але з таким резюме вчорашнього "іноземному" студенту знайти роботу буде набагато простіше.

З чого почати?

реєструємося на сайті програми , Заповнюємо заяву на участь, прикріплюємо документи (копії російського і закордонного паспорта, диплом бакалавра або спеціаліста або довідка про навчання на останньому курсі університету, підтвердження зарахування до іноземного вишу).

вибираємо спеціальність

Ось тут справжній "розгуляй": архітектура, біологія, інформаційна безпека, технології будівництва, електроніка, машинобудування, авіаційна і космічна техніка, нафтогазове справа, геодезія, хімія, технології матеріалів, нанотехнології, управління в освіті і ще кілька сотень інших (крім спеціальностей по бізнесу і економіці). Програма розрахована на дуже широке коло студентів.

Але найближчим часом найвищі шанси потрапити на інженерні та медичні спеціальності.

оформляємо документи

Почати, звичайно, треба з вступу до вузу. Тут знову можна звернутися в мовну школу. Школа іноземних мов "Бейкер-Стріт" як представник партнера урядової програми допоможе отримати зарахування в один з університетів програми, в деякі вузи послуги школи по зарахуванню безкоштовні. Потрібно буде тільки оплатити витрати для вузу: реєстраційний внесок, вартість пересилки оригіналів документів. В середньому це 150-400 доларів.

І не забуваємо про іноземну мову: IELTS треба здати на 6,5 балів і вище.

За програмою Глобальна освіта через Бейкер-Стріт в лютому 2017 роки виїхав вчитися в Австралію барнаулец Павло Д За програмою "Глобальна освіта" через "Бейкер-Стріт" в лютому 2017 роки виїхав вчитися в Австралію барнаулец Павло Д. Він правильно оформив всі документи, показав відмінний мовний рівень і зміг отримати гроші з даного гранту на навчання в дорогому високорейтингового вузі.

Про те, як вибрати університет, правильно подати і оформити заявку, вам розкажуть у мовній школі "Бейкер-Стріт". Найближчі відбори за програмою пройдуть вже 4 червня і 20 серпня 2017 року.

Всі подробиці можна дізнатися на Папанінців, 105, кабінет 4, телефон 8 (385-2) 39-65-63. Заходьте на сторінку школи "ВКонтакте".

Стипендія - це скільки?
З чого почати?