Як правильно вибрати фірму з працевлаштування за кордоном

Хочете попрацювати в іншій країні? Є два варіанти: знайти підходящу вакансію самостійно або звернутися за допомогою до фірми з працевлаштування за кордоном. Однак є істотна різниця в діяльності білоруських та іноземних організацій-посередників. Фахівці Програми «Ла Страда» пояснюють, як зорієнтуватися серед безлічі пропозицій ліцензіатів.
Фірма, яка займається працевлаштуванням білоруських громадян за кордоном (далі - ліцензіат), повинна мати ліцензію на здійснення діяльності, пов'язаної з працевлаштуванням громадян за межами Білорусі. Ліцензію видає Департамент по громадянству і міграції Міністерства внутрішніх справ Республіки Білорусь.
Де знайти достовірну інформацію по таким організаціям?
Інформацію про білоруських фірмах-ліцензіатів ви можете отримати на. Прокрутіть всю сторінку вниз - вам треба знайти заголовок "Список юросіб, які здійснюють діяльність з працевлаштування за межами РБ". Вам потрібно буде завантажити цей список (він doc форматі).

Переглядаючи список фірм будьте уважні. Якщо найменування організацій виділені курсивом - це значить в даний момент вони не працевлаштовують за кордон. Звертатися до них з цього питання не варто. Якщо назви фірм виділені жирним шрифтом - організації працюють і в даний час.
Як зрозуміти, яку організацію мені потрібно вибрати?
Перелік білоруських фірм-ліцензіатів представлений у вигляді таблиці. В останній колонці вказані спеціальності, за якими та чи інша фірма може вас працевлаштувати.
Зверніть увагу, що наявність ліцензії у фірми не означає, що вона має право працевлаштовувати в усі країни світу! Законом про трудову міграцію визначено, що білоруська фірма-ліцензіат має право працевлаштовувати тільки до того іноземному наймачеві, з яким у неї укладений договір про працевлаштування. Тому в передостанній колонці вказані держави, куди фірма працевлаштовує.
Може виникнути така ситуація, коли фірма-ліцензіат раптово пропонує, наприклад, замість обраної вами раніше Польщі відправитися в Литву. Легальність такого кроку краще перевірити ще раз, знову звернувшись до списку білоруських фірм-ліцензіатів. Що робити, якщо ви не побачили Литви серед тих країн, куди має право працевлаштовувати ця організація? Тут все не так просто. Це може означати і те, що список просто ще не встигли оновити на сайті МВС. Але, можливо, ви зіткнулися і з порушенням.

Яким чином все перевірити? Є два варіанта:

  1. Звернутися до Управління по громадянству і міграції того обласного центру, в якому зареєстрована білоруська фірма-ліцензіат. Наприклад, фірма зареєстрована в Мінську, отже, звертатися необхідно в Управління по громадянству і міграції р Мінська. Якщо це Мінський район, то в управління по громадянству і міграції Мінського облвиконкому ().
  2. Можна особисто звернутися до обраної вами білоруської фірмі-ліцензіату, а на зустрічі в їхньому офісі попросити надати вам договір про працевлаштування, укладений між білоруською фірмою-ліцензіатом та іноземним наймачем.
Така робота з документами, шрифтами, перевірками здаються вам занадто складною і нудною завданням? Тоді телефонуйте консультантам Програми "Ла Страда" (набирайте 113 з міського телефону *, з мобільного - 7113). Наша консультація - безкоштовна. Або задавайте питання прямо на сайті - через онлайн-чат.
Якщо ви переконалися в легальності роботи обраної вами фірми з працевлаштування за кордоном, то можна рухатися далі.

Укладаємо договір з фірмою-ліцензіатом: де, коли і як
При роботі з білоруською фірмою-ліцензіатом повинен бути укладений договір про сприяння в працевлаштуванні, в якому будуть відображені права і обов'язки сторін. Пам'ятайте, що це ще не трудовий договір. Фірма лише зобов'язується підібрати вам підходящу вакансію в конкретній країні і з конкретної спеціальності.
Важливий момент! Послуги білоруської фірми-ліцензіата з працевлаштування підлягають оплаті тільки після укладення трудового договору з іноземним роботодавцем. До речі, не зайвим буде перед цим ознайомитися і з усіма нюансами укладення контракту з закордонним наймачем. .
Своєрідний бонус співпраці з фірмою-ліцензіатом - це гарантія укладення трудового договору з іноземним роботодавцем саме до виїзду в іншу країну, на території Білорусі. Навіть, якщо ви плануєте поїхати працювати в Росію, трудовий договір все одно буде полягати на території нашої республіки. В цьому і полягає одна з гарантій безпеки вашого працевлаштування. В яку точку світу ви б не вирішили поїхати - трудовий договір з вами буде укладений до моменту вашого від'їзду на роботу.
При цьому трудовий договір укладається на рідному або зрозумілою для вас мовою. Перед від'їздом за кордон білоруська фірма-ліцензіат зобов'язана зареєструвати в аш трудовий договір з наймачем в Управлінні по громадянству і міграції МВС Республіки Білорусь.
Таким чином, при співпраці з білоруською фірмою-ліцензіатом повинно бути 2 договору: про сприяння в працевлаштуванні і трудовий договір. Один примірник трудового договору, укладений між іноземним наймачем і вами, повинен бути у вас до від'їзду за кордон. Бажано зробити ще дві копії документа (оригінал і одна копія нехай будуть з вами, а другу копію залиште вдома, у рідних).
Що відбувається після укладення трудового договору?
Наступний етап - отримання дозволу на роботу і оформлення робочої візи . Для роботи за кордоном кожен виїжджає повинен отримати робочу візу держави працевлаштування. Змінити статус візи за кордоном неможливо, тому робоча віза повинна стояти в паспорті до виїзду з Білорусі.
Пам'ятайте, що якщо ви будете займатися трудовою діяльністю на території іноземної держави без встановленого типу візи, ви будете притягнуті до адміністративної відповідальності і депортовані з країни.
Також відзначимо, що в кожній країні свої особливості отримання дозволів на роботу і оформлення робочих віз. Корисну інформацію по конкретній країні ви можете знайти на нашому сайті в розділі "Інформація по країнам" . Вибирайте в меню країну, а потім вивчіть розділ "Робота". Не знайшли потрібної інформації - зв'язуйтеся з нашими консультантами через чат або по телефону!
Особливості співпраці з фірмами з працевлаштування
Пропозицій багато. Інтернет рясніє рекламою тих чи інших фірм, сайти яких сповнені вакансій. Але чи варто без роздумів довіряти їм свою долю? Як переконатися, що ви маєте справу з серйозною організацією, а не шахраями?
Деякі висновки можна зробити ще з рекламного оголошення такої організації. Недобросовісні фірми найчастіше обіцяють працевлаштування в будь-яку країну світу, високі зарплати і оформлення робочої візи без вашого особистого участі (що, до речі, неможливо). Рекламне оголошення надійної організації повинно бути інформативним, грамотно складеним, містити список послуг, що надаються, контактні номери, адреса офісу. Ви можете також здійснити пошук по найменуванню фірми-ліцензіата в інтернеті. Якщо про таку організацію відсутня будь-яка додаткова інформація - варто задуматися.
Фірма-ліцензіат має бути зареєстрована як суб'єкт господарювання, що має бути підтверджено відповідними свідоцтвами про реєстрацію юридичної особи, індивідуального підприємця та ін. Не соромтеся, в разі сумнівів, запитувати такі документи, це відкрита інформація, вам не можуть відмовити в її наданні.
Ваші відносини з такою організацією також повинні регулюватися на підставі договору, в якому прописані права та обов'язки сторін, а також умови і розмір оплати їх послуг, також повинна бути інформація до якого періоду здійснюється співробітництво (за який період часу вам знайдуть роботодавця, кількість пропозицій про роботі і т.п.).
Ви маєте право на повну інформацію. Спілкуючись з представником фірми-ліцензіата з приводу майбутнього місця роботи, ви повинні отримати вичерпну інформацію про свої обов'язки, терміни трудового договору, графіку роботи, розміри оплати праці, умови проїзду до місця роботи і назад, умови проживання, порядку медичного та соціального страхування. Всі ці положення повинні міститися в договорі.
Уважно читайте будь-які документи, які підписуєте! Часто люди з зайвою делікатності, підписують документи наосліп, ставлячи свій підпис під «кабальними умовами». Не полінуйтеся уважно прочитати ваш контракт, як з фірмою-ліцензіатом, так і з роботодавцем .
Ніколи не ставте підпис на порожньому аркуші паперу, не піддавайтеся на вмовляння укладення «подвійного» трудового договору (чорнового варіанту з більш низькими сумами оплати праці і т.д.).
Уникайте підписання контракту, який містить умови: «та інші види робіт», «всі види робіт на вимогу роботодавця».
Співпраця з закордонною фірмою з працевлаштування
Шукати роботу за кордоном можна не тільки через білоруських посередників. В Інтернеті повно пропозицій і від російських, польських, українських фірм. Однак тут ви часто будете діяти на свій страх і ризик. Справа в тому, що не у всіх країнах порядок діяльності таких організацій строго регламентується законодавством, як це відбувається в Білорусі. Також не у всіх країнах діяльність таких компаній підлягає ліцензуванню, що робить працевлаштування за кордон менш безпечним.
Потім подумайте, якщо раптом ви зіткнетеся з недобросовісними агентствами, як ви будете відстоювати свої права і повертати, наприклад, витрачені гроші? Чи готові ви найняти місцевих адвокатів, перебувати в країні під час слідства, судового розгляду?
Так, варто відзначити, що за законодавством Російської Федерації, російські фірми, які виступають посередниками у працевлаштуванні за кордоном і мають для цього спеціальну ліцензію, видану Головним управлінням з питань міграції Міністерства внутрішніх справ Російської Федерації, можуть надавати послуги лише громадянам Російської Федерації. Співпраця з громадянами інших держав, у тому числі і Білорусі, є незаконним і, відповідно, небезпечним.
Діяльність організацій Польщі, які займаються працевлаштуванням за кордоном, також ліцензується. Організації отримують сертифікат в місцевих органах влади. Перевірити наявність такого документи можна двома способами:

  1. Запросити безпосередньо у представника організації, з яким ви співпрацюєте. Дана інформація є відкритою, тому відмовити в її наданні наймач не має права.
  2. Через цей. В меню вибирайте «Rejestr agencji zatrudnienia (KRAZ)», потім - «przeglądai KRAZ». З лівого боку натискаєте на «NUMER W REJESTRZE», вводите номер сертифіката, зазначений фірмою або знайдений на сайті організації.

© Програма "Ла Страда"Хочете попрацювати в іншій країні?
Де знайти достовірну інформацію по таким організаціям?
Як зрозуміти, яку організацію мені потрібно вибрати?
Що робити, якщо ви не побачили Литви серед тих країн, куди має право працевлаштовувати ця організація?
Яким чином все перевірити?
Така робота з документами, шрифтами, перевірками здаються вам занадто складною і нудною завданням?
Але чи варто без роздумів довіряти їм свою долю?
Як переконатися, що ви маєте справу з серйозною організацією, а не шахраями?
Потім подумайте, якщо раптом ви зіткнетеся з недобросовісними агентствами, як ви будете відстоювати свої права і повертати, наприклад, витрачені гроші?
Чи готові ви найняти місцевих адвокатів, перебувати в країні під час слідства, судового розгляду?