Як отримати грант?

  1. Хто може отримати грант?
  2. Як отримати грант: 4 простих кроки
  3. Великі фонди Росії:
  4. Крок 2. Вивчіть діяльність і вимога фонду
  5. Крок 3. Підготуйте лист-запит
  6. Крок 4. Надішліть заявку на грант

У вас є опис дослідження з зразковим планом робіт і очікуваними результатами. Ви розумієте, які витрати необхідні для досягнення поставлених цілей. Саме час приступити до пошуку джерел фінансування. Оскільки власних коштів організації часто недостатньо для повного фінансування вашого проекту, буде потрібно шукати спонсорів.

Оскільки власних коштів організації часто недостатньо для повного фінансування вашого проекту, буде потрібно шукати спонсорів

У ролі спонсорів можуть виступати державні, приватні та зарубіжні фонди і різного роду благодійні та громадські організаціі.На Заході розвиток наукових досліджень в значній мірі спирається на грантову діяльність. У нашій країні грант введений на законодавчому рівні в 1993 році. Хоча розбіжності в тлумаченні поняття гранту існують, все ж сенс його залишається однаковим: цільова, безоплатна і безповоротна субсидія. Суми грантів значно різняться між собою: вони залежать як від фінансових можливостей фонду, так і від цілей проектів. Зазвичай вона варіюється від 2 000 до 20 000 доларів, але може бути і вище.

Хто може отримати грант?

Отримати грант на дослідження можуть неурядові організації, НКО, приватні особи і державні організації. Приватні особи можуть отримати грант тільки в тому випадку, якщо вони працюють у науковій організації, університеті, належать наукової асоціації або спільноті.

Як отримати грант: 4 простих кроки

Крок 1. Виберіть фонд

Всі фонди мають свої області інтересів і пріоритетів, які часто виносяться в їх заголовки. Це можуть бути наукові дослідження, освіту, здоров'я, медицина, благодійність, соціальні проблеми, екологія та інші. При виборі фонду уважно вивчіть найбільш актуальні для нього в даний час проблеми, познайомтеся з довгостроковими програмами. Отримання гранту безпосередньо залежить від спільності наукових і соціальних інтересів фонду і вашої організації.

Великі фонди Росії:

  • Російський фонд фундаментальних досліджень (РФФД). Це державна некомерційна організація, що має статус федерального установи при Уряді РФ. Фонд надає підтримку за всіма основними областям наукового знання.
  • Російський гуманітарний науковий фонд (РГНФ). Державна некомерційна організація, що має статус федерального Установи при Уряді РФ. Підтримує наукові дослідження у всіх областях гуманітарних наук.
  • Російський науковий фонд (РНФ) був створений з метою підтримки фундаментальних і прикладних, пошукових досліджень, а також розвитку передових наукових колективів в певних областях науки.
  • Благодійний фонд Володимира Потаніна. Приватний фонд, який фінансує освітні та культурні програми, включаючи довгострокові грантові та стипендіальні програми, спрямовані на підтримку талановитих і молодих фахівців і викладачів.
  • Фонд Михайла Прохорова (Благодійний фонд культурних ініціатив). Приватний фонд орієнтований на фінансування наукових, освітніх і культурних програм в Красноярському краї та інших регіонах Сибіру.
  • Фонд Єгора Гайдара, некомерційна приватна організація, яка вбачає свою місію в підтримці просвітницької роботи в галузі економічних, соціальних і гуманітарних наук. Для кращих студентів економічно вузів Фонд виділяє стипендії ім. Е.Т.Гайдар.

Іноземні фонди:

  • Німецька служба академічних обмінів (DAAD) підтримує наукове співробітництво між зарубіжними та німецькими вченими, фінансуючи спільні наукові дослідження.
  • Фонд ім. Олександра фон Гумбольдта підтримує проекти, що розробляються в університетах і дослідницьких центрах. Підтримку Фонду в рамках цих проектів отримують як молоді, так і відомі вчені.
  • Американський фонд цивільних досліджень і розвитку (CRDF) - це некомерційна організація, яка сприяє міжнародному співробітництву в галузі наукових фундаментальних і прикладних досліджень в галузі природничих та технічних наук, надаючи гранти на дослідження науковим інститутам і колективам вчених.
  • Tempus - Програма Європейського союзу, мета якої полягає у сприянні розвитку систем вищої освіти в країнах-партнерах (які не є членами ЄЕС).
  • Програма Фулбрайта виділяє гранти на навчання та проведення досліджень в університетах США по всьому предметних дисциплін випускникам російських вузів і аспірантам.

В інтернеті можна знайти велику кількість фондів і організацій, які виділяють гранти на наукові дослідження і публікують умови конкурсів на їх отримання у відкритому доступі. Це дає великі шанси на отримання фінансування наукових проектів.

Крок 2. Вивчіть діяльність і вимога фонду

Щоб краще познайомитися з фондом, його політикою і вимогами до претендентів грантів встановіть особисті контакти з співробітниками і експертами, вивчіть історію переможців конкурсів, відвідайте заходи, що проводяться фондом. Постарайтеся з'ясувати, чиї рекомендаційні листи можуть бути значущими для експертів і керівництва фонду.

Крок 3. Підготуйте лист-запит

Після того, як обраний відповідний по всіх параметрах фонд, основними з яких є спільність наукових інтересів, умови фінансування та форми звітності, відправте в фонд лист-запит. Це найпоширеніша і рекомендована форма первинного звернення до потенційного спонсору, яка не є заявкою і ні до чого вас не зобов'язує. Надішліть листа відразу в кілька фондів.

Лист повинен коротким (не більше 1-3 сторінок). Що писати в запиті?

  • поясніть, чому ви звернулися саме в цей фонд;
  • опишіть завдання, цілі, очікувані результати та витрати;
  • дайте загальну інформацію про основні напрямки діяльності організації;
  • покажіть, чому саме вашій організації під силу виконати цей проект;
  • вкажіть інформацію про раніше отримані гранти.

У своїй відповіді представники фонду або попросять надіслати повну розгорнуту заявку або ввічливо відмовлять, вказавши причину відмови. Іноді можуть і порадити, куди краще звернутися, щоб отримати грант на дослідження. Якщо ж ви не отримаєте відповіді від фонду, то не соромтеся нагадати про себе або листом, або по телефону.

Крок 4. Надішліть заявку на грант

Якщо фонд у відповідь на ваш лист просить прислати розгорнуту заявку, дієте відповідно до інструкції, що міститься в опублікованих умовах конкурсу. Якщо у вас виникнуть питання, не стестяйтесь зателефонувати до фонду і задати їх, пославшись при цьому на отриману відповідь на ваш лист.

Участь в грантових конкурсах не тільки додає досвіду в грамотному оформленні документів і ефективної презентації своїх досліджень, але і сприяє просуванню наукової кар'єри вченого. У науковому співтоваристві вважається, що якщо вчений отримує від різних фондів гранти на свої дослідження, то це свідчить про високий науковий авторитет.

Можливо, Вам буде цікаво:

Як оформити заявку на грант?

Хто може отримати грант?
Хто може отримати грант?
Що писати в запиті?