Як зміниться ВДНГ в Києві за сорок років: музеї, новий вхід і концертна арена на 20 тисяч осіб

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

20 липня 2017, 21:41 Переглядів: 20 липня 2017, 21:41 Переглядів:   Трансформація

Трансформація. Скульптура світиться в темряві чоловіки. Фото: М. Знак.

Сьогодні на ВДНГ презентували програму розвитку Національного Експоцентру України і пояснили, як може перетворитися комплекс в найближчі 40 років.

КУЛЬТЦЕНТР. Територію виставки планують поділити на кілька зон (кластерів): освітній і інноваційний в північній частині, експозиційний і арт -кластер в центральній частині, ландшафтний і рекреаційний в зоні центрального входу, виставковий і ділової - в південній, а також спортивний кластер і окрему масштабну зону для лісопарку.

У планах на підготовчий період (2017-2018 рр.) - споруда арт-резиденції, фуд-кортів, публічних просторів, сферична кінотеатру, початок створення зони для спорту, шоу і фестивалів. "Територія ВДНГ не змінювалася останні 70 років. Зараз ми спостерігаємо етап відродження Експоцентру. Це дозволить зробити з нього сильний культурно-освітній центр", - заявила перша леді України Марина Порошенко , Яка була присутня на презентації.

ПЕРША ФАЗА. В період 2018-2021 рр. заплановано облаштування території, протягом якого на території виставки побудують кілька нових будівель: освітній кампус, публічні простору, Музей науки (за 6-8 років), Музей монументальної пропаганди, спортивну зону, експозиції і конференц-центри, бізнес-кампуси і навіть новий експоцентр.

"У першу чергу ми хочемо зберегти виставкову функцію і історичну цінність території. Старим будівлям виставки ми дамо нові функції. Наприклад, 17-й павільйон стане новою загальноосвітньою школою або відкритим університетом", - поділився з "Сегодня" керівник Національного комплексу Євген Мушкин.

Проектувальники зробили акцент на тому, що простір стане більш доступним. Так, павільйони і тераси будуть багатофункціональними, по всій території додадуть лаунж-зони і лавочки з підсвічуванням, перші поверхи будівель зроблять відкритими, а парки - більш виразними. "Історичний зовнішній вигляд головної площі залишиться без змін, в лісі ми встановимо художні пам'ятки і створимо нові маршрути. Ми плануємо повністю зберегти і розширити зелену зону, відновивши два озера", - підкреслив Мушкин.

Фото: М. Знак

НОВИЙ ВХІД. В період 2022-2026 рр. чиновники запланували повністю добудувати інноваційний і освітній кластер, зробити паркінг, нову внутрішню дорогу і новий вхід на ВДНГ з боку станції метро " іподром ", Побудувати новий концерт-хол і конференц-центр на 5000 місць (за 5-6 років).

Протягом третього періоду (2026-2036 рр.) Планують облаштовувати нові громадські будівлі та бізнес-кампуси біля нового входу в комплекс. В останні 20 років (2036-2056 рр.), В якості глобального завдання на майбутнє, задумали побудувати нову багатофункціональну арену на 20 тисяч осіб, де можна буде проводити концерти та фестивалі світового рівня.

МІЛЬЙОНИ ЄВРО . Передбачуваний бюджет всієї концепції - від 170 до 350 млн євро. Керівництво відзначило, що ВДНГ не притягатиме бюджетні кошти, а тільки приватних інвесторів. "У період з 2021 по 2056 рік комплекс зможе реінвестувати в розвиток від 3 до 12 млн євро щороку, що дозволить будувати від 3 до 12 тис. Кв. М або облагороджувати від 7,5 до 30 га в рік", - додали представники ВДНХ.

До речі, презентацію закінчили символічно, представивши новий арт-об'єкт "Трансформація". "Це людина, яка вийшла з життєвих проблем і готовий до нових відкриттів. Крім того, в скульптурі є інтерактив:
якщо піднести долоні до фігури людини, спрацьовують датчики руху, і всередині нього запалюється світло ", - пояснили" Сегодня "автори проекту.

Нагадаємо, незабаром на території ВДНГ з'явиться Музей монументальної пропаганди . Саме сюди звезуть "кращі зразки" комуністичних монументів з усієї України: правда, місце в музеї уготовано далеко не всім, експонати будуть відбиратися експертною радою.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Як зміниться ВДНГ в Києві за сорок років: музеї, новий вхід і концертна арена на 20 тисяч осіб". інші бізнес дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

березня Знак

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ