Як навчитися кататися на велосипеді

  1. Прості вправи для старту
  2. Проходження поворотів і гальмування
  3. Важливі поради для тих, хто вчиться їзді на велосипеді

Далеко не всі в дитинстві розсікали по навколишніх дворах на велосипедах. Багато, ставши солідними дорослими, так і не навчилися їздити на Велобайк. Не біда! Досить приділити годину-дві в день навчання, і вже на третю добу можна впевнено кататися. Особливо щасливі новачки розсікають на велосипеді з першого дня. Одним словом, наука навчання їзди на велосипеді не така складна, як здається. Головне - подолати психологічні комплекси і страхи. Решта - справа навички.

Решта - справа навички

Прості вправи для старту

Для того щоб кататися на велосипеді потрібно тримати баланс і крутити педалі. Але не варто відразу ж сідати на новопридбаний велосипед. Швидше за все, в такому випадку не уникнути падіння з мотоцикла. Краще звикнути до велосипеда і відчути його. Для цього потрібно відправитися в міський парк (на його пустельні алеї) або за місто на досить рівні стежки. Тренування слід починати з простих вправ:

  1. Спочатку потрібно навчитися вести велосипед - для цього достатньо йти з одного боку від нього, тримаючи праву руку на кермі. Потрібно відпрацювати, як реагує велосипед на повороти рук, на нахили корпусу. Через час потрібно те ж саме повторити з лівою рукою.
  2. На наступний день можна спробувати їхати на велосипеді на манер самоката. Для цього стаємо, наприклад, зліва від велосипеда, ставимо праву ногу на педаль, тримаємося руками за кермо і притискаємося до рами. Залишається відштовхнутися лівою ногою і поїхати, утримуючи рівновагу. Не потрібно намагатися їхати швидко - на високій швидкості утримувати велосипед простіше, але і впасти можна швидше. Зате при повільному управлінні можна навчитися краще відчувати байк. Потрібно відпрацювати і повороти, при яких важливо контролювати нахили корпусу.
  3. На третій день можна почати з повторення їзди «на самокаті». А потім вже і сісти на велосипед по-справжньому. Стартувати краще, відштовхуючись від бордюру. Оскільки велосипед відразу почне рухатися, то доведеться тільки відпрацювати набуті навички - нахилами корпусу утримувати рівновагу і злегка крутити педалі для швидкості.

Здорово, якщо хтось із друзів або близьких може допомогти освоїти управління велосипедом. Причому в даному випадку потрібна не стільки реальна фізична допомога (хоча іноді може знадобитися потримати велосипед), скільки психологічна підтримка.

Проходження поворотів і гальмування

Навчитися тримати рівновагу - це ще не все. Важливо також відпрацювати:

  • рівну їзду без виляння - це стане в нагоді при управлінні велосипедом на автодорозі;
  • проходження поворотів по заданій траєкторії - при повороті кермо потрібно направляти в ту ж сторону, в яку їде і велосипед;
  • їзда з невеликих містечко і заїзд на них, адже невеликі підйоми і спуски зустрічаються і в місті, і на пересіченій місцевості. У цей час важливо не відпускати педалі;
  • гальмування двома колесами - набагато більш ефективно, ніж тільки заднім колесом, тобто в екстреній ситуації можна зупинитися значно швидше.

Всі ці вправи можна відпрацювати тільки єдиним шляхом - напрацюванням практики. Природно, чим більше катаєшся і тренуєшся, тим впевненіше себе почуваєш на велосипеді.

Читайте також на СпортЗум.ру: Як навчити дитину кататися на велосипеді

Важливі поради для тих, хто вчиться їзді на велосипеді

Перш ніж сісти на велосипед, потрібно чітко запам'ятати кілька важливих моментів:

  1. Головне управління велосипедом здійснюється нахилами корпусами. Тобто сильно крутити кермо взагалі не потрібно, особливо це загрожує падіннями на поворотах.
  2. Не можна дивитися на кермо, переднє колесо або на асфальт відразу перед ним - погляд повинен бути спрямований метрів на 5-10 вперед.
  3. Коліна і ступні повинні бути спрямовані паралельно рамі байка.
  4. Ноги від педалей відривати не потрібно, крутити їх потрібно поволі, уникаючи ривків.
  5. Не потрібно стискати кермо велосипеда - найкраще тримати його вільно і впевнено.
  6. Стійкість на велосипеді буде вище при більшій швидкості. Але потрібно відпрацювати і їзду на низьких швидкостях.
  7. Гальмувати найкраще плавно, але впевнено.

Починати іноді страшно. Але варто зробити перші кроки, як їзда на велосипеді починає затягувати. Тренуйтеся і пробуйте - все вийде!

Короткий відео-огляд, присвячений урокам їзди на велосипеді: