- продумуємо резюме
- Правильно поводимося на співбесіді
- Поради, щоб влаштуватися на роботу без досвіду роботи
Перебуваєте на самому початку кар'єрних сходів і вже зовсім зневірилися знайти підходяще місце? Не знаєте, як влаштуватися на роботу без досвіду роботи, а корисних зв'язків і впливових родичів у вас немає? Не варто сумувати - за статистикою більшість компаній готові взяти в свою команду перспективного новачка, а в великих корпораціях шансів на успіх буде ще більше. Як тільки закінчується навчання в університеті, випускники починають панікувати, чи вийде у них влаштуватися на роботу без досвіду роботи. Звичайно ж, вийде - поставте мету і будьте наполегливі в її досягненні, а полегшити вам завдання допоможе наша стаття.
продумуємо резюме
Резюме - це перше, що побачить роботодавець, воно повинно бути складено грамотно, інакше у вас навіть не з'явиться шансу потрапити на співбесіду, не кажучи вже про те, щоб влаштуватися на роботу.
- Мета і вакансія, на яку ви претендуєте, повинні бути вказані дуже чітко - не ускладнювати роботу кадровику, резюме можуть взагалі не прочитати.
- Не пишіть, що досвід у вас відсутній повністю - можете вказати в цій графі виробничу практику, яку ви проходили при навчанні.
- Вказуйте тільки ті навички, які можуть бути корисні роботодавцю - цінуєте свій і чужий час, але рівень знання іноземних мов повинен бути позначений в будь-якому випадку, цей пункт важливий завжди. А про те, що ви вмієте малювати, краще розповісти в графі «Хобі».
- Інформація про ваших контактах повинна бути вказана на самому початку - нехай пошук номера телефону не забирає у кадровиків дорогоцінного часу.
- Резюме для розсилки не повинно бути шаблонним - уважно читайте вимоги кожної компанії і відповідно до них допрацьовуйте свої документи.
- Зверніть увагу на те, яку фотографію ви прикріплюєте до свого резюме - і ваш зовнішній вигляд на ній, і вираз обличчя повинні бути володіють.
Правильно поводимося на співбесіді
Щоб влаштуватися на роботу без досвіду, необхідно провести відповідне враження на співбесіді - не боятися і відчувати себе впевнено. Не потрібно соромитися того, що у вас немає досвіду - роботодавець запросив вас, знаючи про це, адже він читав резюме. Якщо хочете, щоб на вас звернули увагу, ретельно підготуйтеся і продумайте до дрібниць все, що збираєтеся про себе розповісти.
- Подбайте про свій зовнішній вигляд - це перший показник, за яким вас будуть оцінювати, в деяких компаніях дуже велике значення має дрес-код. Ваш образ повинен відповідати тій посаді, на яку ви претендуєте - уявіть, що ви вже працюєте в цій компанії.
- Ні в якому разі не будьте самовпевненими, не потрібно вести себе як "бувалий" співробітник і з перших хвилин розмови нахабним тоном з'ясовувати, яка зарплата вам буде призначена. Але і ніяковіти теж не варто, впевненість, на відміну від самовпевненості, розташує до вас інтерв'юера - сміливо розповідайте про свої позитивні якості і не забудьте згадати про престижність університету, який ви закінчили.
- На всі питання відповідайте розгорнуто, але зайві факти теж нікому не будуть цікаві - стежте за реакцією співрозмовника, ви зрозумієте, коли питання вичерпає себе. Будинки обов'язково продумайте ймовірні теми, які вам можуть запропонувати для обговорення на співбесіді, а в ідеалі складіть по кожній з них приблизний план відповіді.
- Говоріть тільки про свої хороші сторони - уявіть себе перед роботодавцем в максимально вигідному світлі, недоліки теж підносите як гідності або взагалі про них не згадуйте. Але брехати не треба - обман дуже швидко розкриється, а репутація буде зіпсована.
- Перед співбесідою постарайтеся дізнатися про компанії, в яку вас запросили, як можна більше, продумайте конкретні пропозиції щодо її удосконалення. Розкажіть інтерв'юеру, що саме ви здатні привнести для розвитку корпорації - ваші шанси відразу ж зростуть, влаштуватися без досвіду буде легше.
Поради, щоб влаштуватися на роботу без досвіду роботи
- Думайте про працевлаштування вже тоді, коли є студентом - не обмежуйтеся отриманням одного диплома, намагайтеся добути якомога більше додаткового досвіду і навичок: закінчуйте комп'ютерні курси, отримуйте права на водіння автомобіля, вивчайте іноземні мови.
- Постійно поповнюйте свої знання і розширюйте кругозір - роботодавцю сподобається, якщо на співбесіді ви розповісте про конференціях, розвиваючих тренінгах, роботі волонтером.
- На останніх курсах навчання постарайтеся знайти собі підробіток - навіть якщо ваша професія в студентські роки не стане пов'язана з посадою, на яку ви б хотіли влаштуватися, додатковий досвід викличе у роботодавця повагу до вашої особистості.
- Ніколи не бійтеся зізнаватися в тому, що ви чогось не вмієте - в перший час від вас не вимагатимуть виконання надзавдань. Брехня дуже сильно завадить вашому розвитку - просите про допомогу, при правильному ставленні досвідчені співробітники з радістю підуть вам на зустріч. Багато компаній пропонують для новачків спеціальні стажування - не відмовляйтеся і будьте уважні до кожного слова своїх наставників.
- Якщо у вас не вийшло влаштуватися на бажану посаду, дізнайтеся про інші вакансії - до здійснення своєї мрії можна повернутися, набравшись досвіду.
- Щоб надалі влаштуватися на престижний оклад, іноді доводиться починати з низької зарплати або взагалі стажуватися безкоштовно - не відмовляйтеся від подібних пропозицій відразу, розглядайте такі варіанти як інвестиції в своє майбутнє. Не соромтеся низьких окладів і малопривабливих посад - багато успішних людей починали свою кар'єру з роботи двірника або офіціанта.
- Якщо у вас довгий час не виходить влаштуватися навіть на мінімальний оклад, не впадайте у відчай - можливостей насправді більше, ніж вам здається, навпаки, дайте собі час на відпочинок, але потім будьте ще наполегливіше, розсилайте резюме, реєструйтеся на відповідних сайтах, не соромтеся ходити на співбесіди.
- Остерігайтеся шахраїв! Дуже часто недобросовісні компанії користуються недосвідченістю новачків і пропонують виконати їм безкоштовну роботу, щоб нібито перевірити рівень їх підготовки - звичайно ж, перевірку ви не пройдете, навіть якщо впораєтеся із завданням блискуче. Не погоджуйтеся на подібні провокації, їх легко розпізнати - щоб оцінити знання нового співробітника з іноземної мови, не обов'язково для цього давати йому переводити величезний текст.
Чому новачкові краще вибирати велику компанію?
- У великій компанії завжди багато вільних вакансій - це величезний механізм, в якому всі співробітники мають різні обов'язки і мають відмінні один від одного рівнями підготовки, тому тут від вас не вимагатимуть широких знань і багаторічного досвіду, крім того, ймовірність того, що на перших етапах перебування на новій посаді ви будете почувати себе білою вороною, на великому підприємстві відчутно знижується.
- Тут завжди можна навчатися на практиці - в маленьких фірмах така можливість відсутня, туди зазвичай потрібні співробітники, які вже з перших днів могли б виконувати свої обов'язки в повному масштабі.
- На великих підприємствах персонал змінюється швидше, тому шансів, що вам запропонують бажану посаду, набагато більше. Такі компанії дуже часто працюють на розширення і постійно потребують нових кадрах, а в деяких корпораціях практикується "вирощування" фахівців - для вас буде великою удачею, якщо на початкових етапах вийде влаштуватися на оплачуване стажування.
Якщо вам кажуть, що влаштуватися на хорошу роботу без досвіду та зв'язків неможливо, не вірте - так можуть вважати тільки невдахи. Поставте собі за мету і не здавайтеся - співбесід буде багато, це обов'язкова частина пошуку роботи. Але нехай відмови вас не бентежать, а навпаки, надають впевненості, адже на зустрічі з наступним роботодавцем ви вже не допустите колишніх помилок. Компаній і можливостей завжди більше, ніж вам здається - ви обов'язково знайдете те, що шукаєте.
Не забудьте поділитися нашою статтею в соціальних мережах - чим більше друзів буде знати про те, що вам потрібна робота, тим швидше ви її знайдете, джерел інформації про вакансії повинно бути багато.
Поділися статтею з одним:Не знаєте, як влаштуватися на роботу без досвіду роботи, а корисних зв'язків і впливових родичів у вас немає?Чому новачкові краще вибирати велику компанію?