Жодне весілля не зможе стати веселою і запам'ятовується без гостей. Їх урочисто запрошують і з нетерпінням чекають.
Згідно зі статистикою, зазвичай половина запрошених, не знає, як вести себе на весіллі. Чимало запитань про свою поведінку виникає в ході урочистості у свідків, і у тих, хто на весіллі взагалі в перший раз. Але трапляється і таке, що навіть досвідчені гості забувають про елементарні правила і норми поведінки.
Деякі гості - великі любителі тостів. Коли ви вирішили висловитися, не забувайте, що тост повинен бути коротким, змістовним, добрим, дотепним. Не варто читати листівки з побитими несмачними віршами, краще сказати кілька слів, але щиро, від серця. Також пам'ятайте, що в вашому привітанні не повинно міститися розв'язних, з некоректними натяками, двозначних тостів. Перший тост має почесне право проголосити найстаріший і самий почесний гість свята, і не інакше як за щастя молодят.
На весілля не можна спізнюватися - це поганий тон. Також не можна забувати, що разом з подарунком добре піднести молодим весільний букет.
У молодих протягом усього свята напевно будуть заплановані прогулянки, фото-і відеозйомки. Велику частину часу, можливо, молодята можуть бути задіяні в цьому, тоді не красиво всім своїм виглядом показувати нудьгу, невдоволення і бажання швидше опинитися на весільному банкеті. Якщо є вільний час, можна почати знайомство з тими, кого ви вперше бачите, брати участь в бесідах, спілкуватися.
Якщо у вас є фотоапарат, можна зробити кілька фотознімків, так як аматорські фотографії можуть зловити природні і живі сюжети, і вийти дуже зворушливими, живими.
Весільний банкет - це не тільки прагнення смачно і ситно поїсти і багато випити. Це торжество з програмою, яка завжди розрахована на участь гостей. Коли ви берете участь в конкурсах , Які заплановані провідним, то тим самим виявляєте повагу до свята і, звичайно, до самих винуватців торжества. Часто трапляється, коли на весільних урочистостях гості не тільки не знають як себе вести, але і соромляться, ховаються і відмовляються реагувати на святкову програму.
Хороший і досвідчений тамада , Можливо, зможе знайти підхід до будь-якої публіці, однак, збираючись на весілля, пристойно бути в гарному настрої, бути розкутим, доброзичливим, розслабленим. Але при цьому, також не варто надмірно старатися, залучаючи до себе підвищену увагу. Адже ви всього лише гість на торжестві, де є головні фігури, заради яких все і відбувається, - це наречений і наречена.
Ось кілька простих правил поведінки за столом:
Треба користуватися тими приладами, які вам подали. Не можна ставити лікті на стіл. Не варто тягнутися через весь стіл за далеко розташованим блюдом, пхаючи і зачіпаючи при цьому сусідів по столу. Краще попросити передати вам його у тих, хто ближче знаходиться. Також, навіть після кількох випитих вами келихів вина, постарайтеся пам'ятати, що не можна зловживати на торжестві криками «Гірко!».
Молоді намагалися зробити все якнайкраще, усіма силами побажали, щоб свято вдалося, а також проявили повагу до вас, запросивши вас на своє торжество. Тому з боку гостей абсолютно неприпустимі негативні висловлюючи з приводу зовнішнього вигляду або костюмів молодят, гостей, кого б то не було, також і про організацію весілля і якості поданих страв і страв на святковому столі. Говоріть тільки хороше, або взагалі нічого. Пам'ятайте, іноді краще жувати, ніж говорити.
Обов'язковий атрибут весіль - танці. Якщо на звичайному банкеті дозволено запрошувати на танець всіх жінок, то на весіллі є виняток, - це наречений і наречена, танцюють вони лише з один з одним, і ні з ким більше.
Також молоді мають право піти з веселощів, не попрощавшись, і в будь-яке потрібне їм час. Не варто звертати на це увагу, так як свято має тривати.
Якщо ви взяли з собою дитину, ви не просто повинні, а зобов'язані контролювати його поведінку. Іноді на весілля запрошують аніматора, який займає дітей, але це не обов'язок організаторів торжества. Тому, якщо ви йдете на весілля з малюком, то будьте готові приділяти йому підвищену увагу, щоб він не був причиною для дискомфорту і занепокоєння молодят і гостей.
За часів дореволюційної Росії, приділялася більшого значення правилам поведінки і звичаїв. У старовинних підручниках хорошого тону про весілля було два розділи.
Один з них містив правила поведінки на чужому весіллі, а інший - правила поведінки на своїй власній. Трохи шкода, що в наш час все це здається зайвим, а весільний ритуал став набагато простіше за останні сто років, і звільнився від багатьох важливих умовностей.
Ніхто вже не пам'ятає, що весільний бенкет виник для того, щоб сім'ї чоловіка і дружини могли ближче пізнати один одного, подружитися, вирішити питання, пов'язані з життям молодят. У наш час весільні банкети стали якоїсь самостійної акцією, витрати і пишність урочистостей іноді своєю значимістю перекривають основну головну ідею - утворення нової сім'ї.
Не варто уникати овіяних століттями красивих національних звичаїв і обрядів, понять і слів, так як часто вони роблять найвизначніша подія життя - весілля ще більш важливим, радісним і красивим.