Як вибрати синтезатор або цифрове піаніно?

  1. Основні характеристики, на які варто звернути увагу
  2. Топ-10 синтезаторів і цифрових піаніно

Синтезатор або цифрове піаніно - пристрій, за допомогою якого можна досягти кількох цілей. По-перше, це зручний інструмент для навчання грі на клавішних в домашніх умовах. По-друге, це інструмент для створення найрізноманітнішої музики. По-третє, це просто штука, яка допоможе розслабитися і відпочити. Якщо ви давно цікавитеся музикою, то отримати недорогий синтезатор варто хоча б для розваги.

Важливо розуміти, що для створення музики в вузьких рамках конкретних стилів професіонали рекомендують конкретні моделі синтезаторів, які краще з ними справляються. Ми ж будемо розглядати ті варіанти, які дозволять вам чи вашій дитині розвиватися всеспрямовані - як бюджетні, так і багатофункціональні.

Нижче ми розглянемо найважливіші характеристики синтезаторів і цифрових піаніно, а потім запропонуємо вашій увазі десяток найцікавіших моделей, які можна придбати у магазинів в нашому каталозі.

Нижче ми розглянемо найважливіші характеристики синтезаторів і цифрових піаніно, а потім запропонуємо вашій увазі десяток найцікавіших моделей, які можна придбати у магазинів в нашому каталозі

Основні характеристики, на які варто звернути увагу

Тип

У нашій статті ми розповімо про синтезаторах і цифрових піаніно. Цифрові органи, цифрові акордеони і MIDI-клавіатури вимагають власних текстів, які, ймовірно, з'являться у нас пізніше.

синтезатори отримують звук завдяки роботі електронних або аналогових генераторів звукових хвиль. У більшості випадків вони мають клавіатуру, яка схожа на клавіатуру фортепіано, і досить компактний корпус. Синтезатори дають музикантові велику ступінь свободи для експериментів завдяки можливостям створення нових інструментів, а також поєднання існуючих. Крім того, деякі синтезатори краще підходять для новачків завдяки режимам навчання, автоматичного акомпанементу та інших функцій, які ми опишемо нижче.

цифрові піаніно Зараз наблизилися до синтезаторів, але призначені для іншого. Головне їхнє завдання - імітація звичайного піаніно. У більшості випадків набір інструментів в таких моделях сильно обмежений, зате клавіатура набагато зручніше, ніж у порівнянних за вартістю синтезаторів. Деякі цифрові піаніно призначені для установки на стійку, інші вже мають повнорозмірний корпус.

навчання

Наявність спеціального режиму навчання сильно допоможе початківцям музикантам і просто тим, хто з грою на клавішних ще не стикався. Зазвичай таким режимом оснащують недорогі моделі початкового класу.

Кількість і розмір клавіш

Кількість клавіш на клавіатурі синтезатора або цифрового піаніно прямо впливає на діапазон, в якому може показати себе музикант. Для більшості не надто складних творів і імпровізації вистачить 4-5 октав (49 або 61 клавіша), а для виконання класичних творів вже краще вибрати модель з 88 клавішами (7 октав). Такі синтезатори, правда, будуть досить габаритними, дорогими і важкими.

Існують і міні-синтезатори - наприклад, з 37 клавішами, як Korg MS-20 Mini, описаний нижче. Їх варто вважати допоміжними - з їх допомогою музикант може отримати нові звуки, але основні партії на таких синтезаторах грати навряд чи вийде. Втім, все залежить від жанру музики - цілком можливо, що 37 клавіш вам особисто вистачить позаочі!

жорсткість клавіатури

Недорогі синтезатори найчастіше оснащуються невиваженими клавіатурами, клавіші яких практично не чинять опір натискання. Це робить гру дуже простий, але зовсім не походить на гру на звичайному фортепіано. Такі моделі краще купувати для дітей і дорослих, які не збираються надалі використовувати більш серйозні інструменти.

Моделі зі зваженою клавіатурою, навпаки, намагаються імітувати гру на реальному фортепіано - для натискання на їх клавіші потрібно постаратися сильніше. Такі синтезатори і цифрові піаніно найкраще підходять для учнів в музичних освітніх закладах і професійних музикантів. Іноді вони навіть оснащуються молоточкової механікою - механізмом, який імітує внутрішній устрій справжніх роялів і піаніно. Це, природно, робить синтезатор дорожче.

Існує і проміжний варіант - синтезатори з напівзваженою клавіатурою. Опір їх клавіш нижче, ніж у моделей з зваженою клавіатурою, але все одно помітно.

поділ клавіатури

Корисна функція, яка дозволить розділити клавіатуру на дві або більше частин. Кожна частина при цьому буде відповідати за окремий інструмент - наприклад, за піаніно і фоновий пед. Практично обов'язкова функція для тих, хто грає наживо. На щастя, підтримується більшістю моделей.

Педалі і інші звукові контролери

За допомогою педалей і інших елементів управління звуком музикант отримує ще більшу ступінь свободи в створенні звуку. Зазвичай педалі працюють так само, як і на піаніно, але часто їх функції перепризначуваних - наприклад, для застосування ефектів або зміни тембру.

Педалі найчастіше поставляються в комплекті з цифровими піаніно - до синтезатора їх, швидше за все, доведеться докуповувати окремо.

Ще два широко поширених виду контролерів - контролер модуляції і контролер висоти тону. Перший використовується для плавного регулювання вібрації звуку, другий - для плавного додавання або прибирання висоти звуку. Все це робить імітацію реальних інструментів простіше, а також дозволяє експериментувати з створеними власноруч інструментами.

Багато моделей мають і інші контролери; все залежить від фантазії інженерів, а потім - від фантазії музиканта.

корпус

Синтезатори і (найчастіше) цифрові піаніно можуть оснащуватися класичним корпусом з незнімної підставкою, яка встановлюється прямо на підлогу. Часто до такого корпусу вже прикріплені педалі.

Найчастіше, втім, у продажу зустрічаються моделі з компактним корпусом - без нижньої частини. Такі синтезатори і цифрові піаніно встановлюються або на окремо купуються стійки, або просто на будь-яку зручну рівну поверхню. Транспортувати їх (на репетиційну точку, в клуб або ще куди-небудь) зі зрозумілих причин простіше.

Вбудована акустична система

Якщо ви не хочете постійно користуватися навушниками або підключати синтезатор до зовнішньої аудіосистеми, то придивіться до моделей з вбудованими динаміками. Зверніть увагу на потужність підсилювача: 2-5 Вт вистачить для гри в кімнаті без інших інструментів, а ось 20 Вт, наприклад, може бути досить навіть для невеликих концертів.

дисплей

Велика частина синтезаторів оснащені хоча б простеньким монохромним дисплеєм, на якому відображається корисна інформація про вибрані ефекти, інструментах, меню та інше. Деякі просунуті моделі мають сенсорні екрани для більш зручної навігації по меню, але частіше за все навіть професіонали воліють кнопки. Втім, як і з багатьма іншими характеристиками, це справа смаку і звички.

кількість тембрів

Мабуть, одна з головних характеристик синтезатора - вона позначає кількість різних інструментів (як реальних, так і неіснуючих), звучання яких він може імітувати. У професійних моделях ця кількість може вимірюватися тисячами, в простіших - сотнями. Чим більше це число, тим легше музикантові експериментувати в своїх творах.

У цифрових піаніно кількість тембрів зазвичай на порядок менше - вони в першу чергу призначені для імітації звучання клавішних. Зате якість тембрів у піаніно краще, ніж у звичайних синтезаторів.

Професіоналам і просунутим музикантам варто звернути увагу на такі параметри, як мультітембральность і поліфонія. Перший визначає кількість різних інструментів синтезатора, які можуть звучати одночасно (краще вибирати від 4 і вище), а другий - загальна кількість одночасно звучать нот, звуків і голосів (32 - аматорський рівень, 48 і вище - напівпрофесійний, 128 - для майстрів).

автоакомпанемент

Ця функція дозволяє включити автоматичне акомпанування в рамках певного стилю і в заданому темпі. Таким чином, музикант може грати основну мелодію, а майже все інше зробить сам синтезатор. Природно, якість і кількість стилів автоакомпанементу сильно залежить від конкретної моделі - якщо для вас ця функція важлива, краще ознайомитися з ними заздалегідь.

арпеджиатор

Наявність цієї функції дозволяє перетворювати звучання декількох одночасно натиснутих нот в послідовне - таке, ніби вони зіграні «перебором». Арпеджиатор ще сильніше розширює рамки експериментування і можливостей музиканта.

транспонування

Функція, яка дозволяє підняти або знизити лад синтезатора на певну кількість півтонів. Дуже корисна для гри в колективі, коли партію потрібно підняти або опустити - завдяки автоматичному транспонированию переучуватися не доведеться.

ефекти

Чим більше у синтезатора або цифрового піаніно вбудованих ефектів обробки звуку, тим ширше можливості по створенню нового звучання у музиканта.

Самі популярний і поширений ефект - реверберація (відлуння / загасання), а деякі моделі навіть підтримують ефект вокодера - зміни голосу. Кількість різних ефектів може досягати багатьох десятків, але важливо розуміти, що їх якість в дешевих моделях буде сильно поступатися якістю ефектів в моделях подорожче, навіть якщо у дорогого синтезатора ефектів менше.

запис пісень

Більшість моделей дозволяють записувати зіграні твори в форматі MIDI - для їх подальшого редагування або відтворення. Ця функція стане в нагоді тим, хто складає власну музику.

Роз'єми і інтерфейси

Головні входи і виходи, які повинні бути у синтезатора або цифрового піаніно - це MIDI (вхід і вихід) і лінійний (вхід і вихід).

MIDI - особливий інтерфейс / формат даних, створений ще в 1982 році. Він передбачає запис і / або передачу інформації про кожній ноті і кожному інструменті записи. MIDI-вхід дозволить управляти синтезатором з зовнішнього MIDI-пристрої або передати з нього якусь мелодію. MIDI-вихід дозволить використовувати клавіатуру синтезатора (або - особливо - цифрового піаніно, адже у них клавіатури часто куди якісніше) для гри на іншому інструменті з MIDI-входом або записи мелодії.

У більш просунутих і сучасних моделях MIDI замінений USB-з'єднанням, яке дозволяє передавати будь-яку інформацію куди швидше і в обидві сторони.

Лінійний вихід (а також вихід на навушники) дозволить просто вивести звук синтезатора на зовнішній пристрій в аналоговому форматі. За допомогою лінійного входу же можна обробити вбудованими ефектами будь-який зовнішній звук в аналоговому форматі.

Деякі синтезатори оснащують пристроєм читання карт в форматі SD. З їх допомогою можна або розширити бібліотеку тембрів пристрою, або збільшити обсяг пам'яті для запису пісень, звуків і налаштувань.

Топ-10 синтезаторів і цифрових піаніно

Дешевий синтезатор, що володіє дивовижним для своєї ціни функціоналом.

особливості:

  • тип: синтезатор
  • навчання
  • 61 клавіша
  • невиважена повнорозмірна клавіатура
  • підключаються педалі
  • вбудована акустична система (2.5 Вт)
  • дисплей
  • 385 тембрів
  • автоаккомпанемент
  • 4 ефекти
  • вихід на навушники, лінійний вхід
  • робота від акумулятора

Відмінний інструмент для навчання грі на клавішних - як для дітей, так і для дорослих.

особливості:

  • тип: синтезатор
  • навчання
  • 61 клавіша
  • невиважена повнорозмірна клавіатура з підсвічуванням
  • підключаються педалі
  • вбудована акустична система (2.5 Вт)
  • дисплей
  • 600 тембрів
  • автоаккомпанемент
  • вихід на навушники, лінійний вхід, USB, підтримка карт пам'яті SD
  • робота від акумулятора

Великий, але не занадто дорогою синтезатор з хорошим звуком і величезною кількістю ефектів.

особливості:

  • тип: синтезатор
  • 76 клавіш
  • зважена повнорозмірна клавіатура
  • підключаються педалі
  • контролер зміни висоти тону
  • компактний корпус
  • вбудована акустична система (6 Вт)
  • дисплей
  • 700 тембрів
  • автоаккомпанемент
  • 115 ефектів
  • вихід на навушники, лінійний вхід, підтримка карт пам'яті SD, USB, мікрофонний вхід
  • робота від акумулятора

Аналоговий міні-синтезатор для ентузіастів, які люблять налаштовувати звук вручну - він тут створюється за допомогою комутації набору генераторів і крутіння елементів управління. Для гурманів!

особливості:

  • тип: синтезатор
  • 37 клавіш
  • напівзважена малорозмірна клавіатура
  • дисплей
  • вихід на навушники, USB, вхід MIDI

Досить дорога і просунута модель для тих, хто з синтезаторами працює не вперше.

особливості:

  • тип: синтезатор
  • 61 клавіша
  • невиважена повнорозмірна клавіатура
  • підключаються педалі
  • контролери модуляції і зміни висоти тону
  • вбудована акустична система (20 Вт)
  • сенсорний дісплей
  • 900 тембрів
  • автоаккомпанемент
  • реверберація, хорус
  • вихід на навушники, лінійний вихід, лінійний вхід, мікрофонний вхід, USB, вхід MIDI, вихід MIDI

Потужний і дорогий синтезатор для тих, хто присвятив музиці значну частину свого життя.

особливості:

  • тип: синтезатор
  • 61 клавіша
  • напівзважена повнорозмірна клавіатура
  • підключаються педалі
  • контролери модуляції і зміни висоти тону
  • компактний корпус
  • сенсорний дісплей
  • 1890 тембрів
  • автоаккомпанемент
  • вокодер
  • вихід на навушники, лінійний вхід, підтримка карт пам'яті SD, 2 лінійних виходу, мікрофонний вхід, інтерфейс USB, вхід MIDI, вихід MIDI

Компактний синтезатор відомого виробника, призначений для професіоналів та ентузіастів.

особливості:

  • тип: синтезатор
  • 37 клавіш
  • невиважена малорозмірна клавіатура
  • контролери модуляції і зміни висоти тону
  • компактний корпус
  • вбудований мікрофон
  • дисплей
  • реверберація, вокодер
  • вихід на навушники, лінійний вхід, лінійний вихід, мікрофонний вхід, USB, вхід MIDI, вихід MIDI

Корпусне цифрове піаніно для тих, хто займається музикою всерйоз.

особливості:

  • тип: цифрове піаніно
  • 88 клавіш
  • зважена повнорозмірна клавіатура, молоточковая механіка
  • три вбудовані педалі
  • вбудована акустична система (22 Вт)
  • дисплей
  • 30 тембрів
  • 3 ефекту, реверберація
  • 2 виходи на навушники, лінійний вихід, вхід MIDI, вихід MIDI

Топова модель з витонченим дизайном, величезною комфортної клавіатурою і широкими можливостями.

особливості:

  • тип: синтезатор
  • 88 клавіш
  • зважена повнорозмірна клавіатура, молоточковая механіка
  • підключаються педалі
  • контролери модуляції і зміни висоти тону
  • компактний корпус
  • сенсорний дісплей
  • 1900 тембрів
  • реверберація
  • вихід на навушники, 2 лінійних виходу, лінійний вхід, інтерфейс USB, вхід MIDI, вихід MIDI

Недороге, але якісне цифрове піаніно бюджетного класу.

особливості:

  • тип: цифрове піаніно
  • 88 клавіш
  • зважена повнорозмірна клавіатура, молоточковая механіка
  • підключаються педалі (права в комплекті)
  • компактний корпус
  • вбудована акустична система (8 Вт)
  • 10 тембрів
  • реверберація
  • вихід на навушники, USB