Як оплачується лікарняний лист по внутрішньому і зовнішньому сумісництвом

  1. Що таке сумісництво
  2. Як видають лікарняний при сумісництво
  3. Як оплачується лікарняний при внутрішньому сполученні
  4. Варіанти розрахунку лікарняного при зовнішньому суміщенні

Всі працівники мають право отримувати допомогу по тимчасовій непрацездатності при оформленні лікарняного листа. Це правило стосується і зовнішніх, і внутрішніх сумісників (п. 1 ч. 1 ст. 2 і ч. 2 ст. 13 ФЗ №255). Розрахунковий період в обох випадках становить 2 роки, але порядок оплати має істотні відмінності. Розглянемо докладніше, як оплачується лікарняний лист за сумісництвом в 2019 році і що впливає на розмір допомоги.

Що таке сумісництво

Права всіх працівників на сумісництво регулюються гл. 44 ТК РФ. Згідно ст. 282 ТК РФ, сумісництвом визнається будь-яка трудова діяльність, яка проводиться у вільний від основної роботи час на підставі трудового договору.

Сумісництво ділиться на внутрішнє і зовнішнє. При внутрішньому працівник займає кілька посад в одній компанії, при зовнішньому - укладає трудові договори з іншими організаціями.

При внутрішньому працівник займає кілька посад в одній компанії, при зовнішньому - укладає трудові договори з іншими організаціями

Як видають лікарняний при сумісництво

При внутрішньому сумісництво, коли людина оформлений у одного роботодавця, видається 1 лікарняний листок, як і всім іншим співробітникам.

Якщо сумісництво зовнішнє, то кількість виданих лікарняних листів залежить від стажу. Оформляється 1 лікарняний по одному місцю роботи або кілька - за кількістю роботодавців.

Як оплачується лікарняний при внутрішньому сполученні

Оплата лікарняного за внутрішнім сумісництвом в 2019 році здійснюється наступним чином: здійснюються розрахунки по кожній з посад, які займає співробітник.

Право отримати компенсацію за тимчасову непрацездатність у працівника зберігається протягом півроку з моменту оформлення лікарняного. При наданні документів виплату виробляють в найближчу зарплату або аванс, причому три перші дні лікарняного оплачує роботодавець, решту компенсує ФСС. Перелік документів для ФСС на відшкодування лікарняного можна знайти тут .

Варіанти розрахунку лікарняного при зовнішньому суміщенні

Розрахунковий період для нарахування допомоги - 2 роки. Оплата лікарняного зовнішньому суміснику в 2019 році залежить від того, де і як довго працював співробітник в цей період. П. 19 Положення, затвердженого урядовою Положенням № 375 від 15.06.2007 р встановлює наступний порядок:

додатково

Лист непрацездатності у зв'язку з вагітністю та пологами

для сумісників оплачується роботодавцями за тими ж правилами, що і звичайні лікарняні листи. Однак, варто зазначити, що часто контролюючі органи визнають право виплати за роботодавцем, у якого співробітник працює за зовнішнім сумісництвом більше року. Тому, якщо сумісником відпрацьовано не повний рік, краще отримати виплати за основним місцем роботи.

  1. Якщо людина працювала у одних і тих же роботодавців, допомогу виплачує кожен з них (ч. 2 ст. 13 ФЗ №255). Для цього співробітник повинен отримати 2 або більше листків непрацездатності (за кількістю місць роботи) і надати їх своїм роботодавцям (п. 4 Порядку, затвердженого Наказом Міністерства охорони здоров'я № 624н від 29.06.2011 р). Кожен роботодавець при розрахунку розміру допомоги враховує тільки ті виплати, які проводилися на користь даного співробітника протягом останніх 2 років.
  2. Якщо співробітник змінив місця роботи за минулі 2 роки, то допомога йому буде нараховувати один з поточних роботодавців, якого він сам вибере. Для цього людина повинна оформити 1 лікарняний лист за обраним місцем роботи, а іншого роботодавця він має право надати копію документа. При розрахунку суми допомоги будуть враховуватися виплати, які виробляли на користь працівника попередні роботодавці. Їх необхідно підтвердити довідками про заробіток (Додаток №1 до Наказу Мінпраці № 182н від 30.04.2013 р).
  3. Якщо людина частково працює в тих же компаніях, частково - в інших, він має право вибрати підходящий варіант: оформити 1 лікарняний лист або кілька, за кожним місцем роботи.

Що робити роботодавцю і як правильно оплатити лікарняний, якщо немає достовірних даних про інших місцях роботи співробітника

Посібник за місцем роботи, де людина працює менше 2 років, складе 60% від МРОТ. Про розрахунок лікарняного по минималке в 2019 році читайте в статті https://otdelkadrov.online/6712-pravila-rascheta-minimalnoi-oplaty-bolnichnogo-lista-v-year-godu-prakticheskii-primer . Також в ч. 5 ст. 13 ФЗ № 255 є вказівка ​​про те, що, якщо допомогу виплачує тільки один роботодавець, йому необхідно надати довідки про те, що інші компанії не виробляють співробітнику аналогічних виплат за той же період.

Більше інформації можна отримати, задавши питання в коментарях до статті