- Відповіді на складні питання
- Підготовка до питань для переговорів
- Підготовка до переговорів, через питання:
- Але проблема полягає в іншому:
- Як відповідати на питання?
Питання один з ключових інструментів проведення переговорів, досить часто на корпоративних тренінгах по переговорам я звертаю слухачів саме на питання, так як самі по собі питання здатні управляти діалогом і допомогти нам досягти необхідного результату.
Питання це дуже потужний інструмент маніпуляції та контролю аудиторії або співрозмовника.
- Але чи вміємо ми задавати питання?
- Чи вміємо ми питати?
- Чути відповідь на своє питання?
- І використовувати отриману інформацію на практиці?
Ми з вами знаємо, що відповідь питанням на питання, є собою прикладом агресивної стратегії ведення переговорів з одного боку, а з іншого боку: правильно задаючи уточнюючі питання, ви можете забезпечити більш точну відповідь на поставлене запитання. Все досить індивідуально і вимагає розгляду в конкретній ситуації.
Зміст статті [бізнес блог]
Відповіді на складні питання
Практично завжди ділові зустрічі піднімають складні питання, відповісти на які однозначно не можна або для правильної відповіді на які потрібно відповісти на безліч інших невеликих питань. А відповісти треба і треба дати відповідь не аби як, а грамотно і професійно.
При виникненні таких питань, я рекомендую слухачам корпоративних тренінгів попередньо зібрати необхідні факти і уточнити можливі нюанси. Так, мова йде саме про підготовку, а не будь-яких хитрих методів, які не знає ніхто.
Саме підготовка до предмету переговорів і загальна ерудиція дозволяє вести переговори на високому рівні, вирішувати безліч конфліктних ситуацій і бачити можливості, які можна використовувати на практиці.
Ретельна підготовка до будь-якого переговорного процесу дає можливість постійно демонструвати свій професіоналізм і щиру зацікавленість перед партнерами і клієнтами, погодьтеся це необхідний навик для ефективних переговорів або особистих продажів.
Але як правильно підготуватися до переговорів, пропрацювавши потенційні питання?
Підготовка до питань для переговорів
Я відразу рекомендую слухачам своїх бізнес семінарів проаналізувати свої історії успішних переговорів. І в даному випадку треба відштовхуватися саме від свого досвіду, а не від абстрактних прикладів і різних бізнес кейсів.
Причина проста: Ви і тільки ви будете брати участь в переговорному процесі і тільки ви несете відповідальність за результат, а отже ви повинні подивитися на себе і відповісти на просте запитання: В яких випадках ви досягали успіху на переговорах?
До речі, це дозволить вам дуже сильно підняти мотивацію того, що ви дійсно ас в переговорному процесі і все що вам потрібно це трохи підкоригувати свої навички і успіх буде з вами.
Тепер давайте відповімо, які питання нам необхідно опрацювати заздалегідь?
Підготовка до переговорів, через питання:
- Ваших поточних знань досить для відповіді на будь-які питання або є напрямки в переговорах, в яких ви не обізнані?
- Ви готові приділити достатньо часу для того щоб вивчити «сліпі зони»?
- це два питання, але саме ці два питання визначають ваш поточний рівень підготовки до будь-яких переговорів і досить привчити себе опрацьовувати ці два питання перед кожними переговорами як ви побачите зовсім інший результат.
Але проблема полягає в іншому:
Багато керівників прекрасно розуміють важливість підготовки до переговорів і важливість опрацювання додаткових питань, але на практиці вони не приділяють цьому достатньо часу, а про звичку готуватися до переговорів і говорити не доводиться, виникає питання Чому?
Відповідь на це питання досить простий:
Ми розуміємо важливість підготовки, але ми не розуміємо і не усвідомлюємо важливість досягнення результату або провалу в досягненні результату.
Фактично більшості керівників, менеджерів з продажу та більшості учасників переговорів все одно чим закінчаться переговори і саме тому вони не приділяють необхідного рівня до підготовки.
А чому відбувається така байдужість до результату? - це питання до системи мотивації у вашій компанії і показниками ефективності в роботі кожного менеджера і розглянути його можна на окремій бізнес-консультації.
Але запровадивши методику підготовки до переговорів через питання, в свою повсякденну діяльність або можливо навіть сформувавши звичку, ви побачите як результат перевершить ваші очікування.
Як відповідати на питання?
Зараз я дам Вам кілька рекомендацій як відповідати на питання, я рекомендую вам використовувати даний список для контролю себе при підготовці до переговорів:
- Завжди збирайте достатню кількість цифр і фактів.
- Якщо ви щось не знаєте, говорите Я не знаю, сам факт визнання незнання підвищує довіру до вас.
- Ставлячи питання, проявляйте щиру зацікавленість: будьте готові почути докладну відповідь, записати рекомендації або попросити книгу.
- Задавайте питання, спрямовані на предмет обговорення, що розширюють ваше уявлення про можливості предмета обговорення.
- Звертайтеся до запитань, як ключові точки для побудови цілісної відповіді або подання додаткової інформації з головного питання.
- Пам'ятайте, що питання здатні створити атмосферу спілкування і ділової дискусії, а також викликати і конфліктну ситуацію.
Колеги, про питання коротко все, але це тільки початок: так як саме питання оточують нас в житті і дають можливість пізнавати нове і рухатися до своїх цілей, хоча з іншого боку саме відповіді на питання забивають нашу голову непотрібною інформацією.
Якщо у вас є питання, з питань, можете звернутися до мене за консультацією або запросити на корпоративний тренінг.
Актуальні статті по переговорам:
Як правильно задавати питання?Але чи вміємо ми задавати питання?
Чи вміємо ми питати?
Чути відповідь на своє питання?
І використовувати отриману інформацію на практиці?
Але як правильно підготуватися до переговорів, пропрацювавши потенційні питання?
Тепер давайте відповімо, які питання нам необхідно опрацювати заздалегідь?
Ви готові приділити достатньо часу для того щоб вивчити «сліпі зони»?
А чому відбувається така байдужість до результату?
Як відповідати на питання?