Навігація
Наші статті
музичний словник
фото
Відео
Анекдоти
Контакти
Студія аранжувань "МАЖОР"
Контактна особа: Володимир
Телефон: +380 (95) 023-89-56
E-mail: [email protected]
Написати нам
Поділитися
Уроки написання мінуса, аранжування, музики, урок з видалення вокалу, як зробити мінус самому вирізати вокал, статті з написання мінуса, як написати мінус самому, фонограму, прибрати вокал, вирізати середину. Оригінал мінуса, пресети і аранжування. Видаливши вокал, можна написати мінус, аранжування пісень, складати музику, писати минусовки, фонограми. Написати мінус, можна семплером, мікс і мінусовку, фонограму. Уроки написання мінуса, аранжування, музики, урок з видалення вокалу, як зробити мінус самому вирізати вокал, статті з написання мінуса, як написати мінус самому, фонограму, прибрати вокал, вирізати середину. Оригінал мінуса, пресети і аранжування. Видаливши вокал, можна написати мінус, аранжування пісень, складати музику, писати минусовки, фонограми. Написати мінус, можна семплером, мікс і мінусовку, фонограму
написати мінус до пісні може кожен. Або майже кожен. Для цього потрібно вивчити і освоїти деякі програми, вибрати для себе найбільш зручний процес для написання і незабаром може вийти цілком гідний варіант. Але це половина справи. Щоб якість звучання було на висоті, необхідно хоча б частину інструментів записувати "в живу". Хоча, якість сучасних віртуальних інструментів, при певному досвіді, дозволяє написати будь-яку фонограму на дуже високому рівні. Я спробую викласти кілька уроків, які допоможуть усім бажаючим написати власний мінус. А ті хто вміє це робити, можливо поділиться своїм досвідом, адже у кожного свої секрети, свої методи. І так переступимо.
Частина перша.
Для написання мінуса підійдуть ті музичні редактори, які вміють працювати і з аудіо файлами і з midi. Наприклад це Cubase, Ableton Live, Sonar, і ін. В будь писати музику, - це справа особиста. Все залежить від уподобань. Головне, що з перерахованих вище, поганих немає. У кожного редактора є свої переваги. А ми з вами напишемо мінус в сонар.
План дій у нас такий: відкриваємо фонограму в редакторі; вирівнюємо темп проекту (темп нашої майбутньої мінусовки) з темпом фонограми; запускаємо семплери і синтезатори, і знаходимо необхідні тембри інструментів; прописуємо по черзі обраними тембрами кожен інструмент; зберігаємо мікс; обробляємо мікс мастеринговий плагіном; йдемо на перекур. Я пожартував звичайно, палити ще рано. Адже ми ще поки нічого не зробили.
Почнемо по порядку. Запускаємо Сонар, пишемо назву проекту (назва пісні), відкриваємо: Файл-> Імпорт-> Аудіо, і вибираємо нашу фонограму. Аудіо файл відкриється на першій доріжці. Наше завдання, підігнати темп проекту під темп фонограми. У програмі Ableton Live, наприклад, секвенсор автоматично підганяє темп аудіо до темпу проекту. Нам це доведеться робити вручну. Справа в тому, що темп всередині самої фонограми досить сильно коливається. Тому ми будемо темп малювати вручну. Але для початку ми визначимо його приблизно. Отже, запускаємо відтворення; тиснемо Вставіть-> Зміна Темпа, і тиснемо на кнопку в такт ритму нашої музики кілька тактів, тиснемо "ОК". Потім віджимаємо кнопку "Прив'язка до сітки" і рухаємо фонограму так, щоб перша сильна частка музики збіглася з початком такту.
Щоб легше і точніше промальовувати темп фонограми, натиснемо кнопку "Метроном при Грі" і кнопку "Вид темпу". Відкриється вікно "Вид темпу". Запустивши відтворення, застучит метроном. А ви не ловіть гав, а беріть "Інструмент рисунка Лінії" і підправляти лінію темпу, щоб метроном і мелодія звучали синхронно. Це дуже важливий момент. Так, і не забудьте по ходу справи ставити маркери клавішею "F11" на початок заспіву, приспіву, програшу і т.д. Та й не просто ставити, а підписати його, щоб вам було зрозуміло і зручно працювати далі. Якщо все зробили акуратно і
точно, є надія що ви дійдете і до самого кінця процесу написання мінуса.
Частина друга.
Йдемо далі. Перш ніж приступити до написання самих нот, необхідно уважно послухати фонограму і визначити які потрібні для цього музичні інструменти. Ну, хоча б, які ви явно чуєте і розумієте що це. Наше завдання знайти ті семплери і синтезатори, якими ми будемо писати (озвучувати) нашу музику. Необов'язково щоб знайти відразу всі необхідні інструменти, але обов'язково, щоб спочатку знайти потрібний тембр інструменту, потім писати цим інструментом ноти. Так ви збережете собі і час і нерви.
Якщо ви встановили повну версію Сонар, то в ньому вже є вбудовані синтезатори і семплери з готовими банками звуків та інструментів. Крім цього є величезна кількість синтезаторів і семплером інших виробників віртуальних інструментів дуже високої якості. Я не буду радити або рекомендувати конкретно які краще. Краще ті, які підходять під цю фонограму. Чим більше у вас інструментів, тим легше підібрати потрібний тембр. Для класичних інструментів шукайте звук на семплерах, синтезований звук - робимо на синтезаторах. Але це не правило. Для ударних інструментів необхідна бібліотека звукових семплів (одиночних ударів). Так само як і для будь-якого інструменту, знаходимо звуковий файл для бочки, малого барабана і т.д.
Далі, як то кажуть, справа техніки. Другу доріжку аудіо в проекті ми видаляємо. Вона навряд чи стане в нагоді. Якщо ви знайшли схожі тембри інструментів, можна прописувати тільки ті місця, де звучить вокал. Якщо інструменти не точно підібрані, доведеться писати мінус від початку до кінця.
Зазвичай першими прописуються інструменти, які добре чути: бас, ударні, фортепіано або інший солирующий інструмент. Натискаємо: Вставити -> Синтезатори, і той, який ви вибрали для даного інструменту. Підпишіть міді трек назвою інструменту. Розкриваємо міді трек, призначаємо на вихід обраний інструмент і вказуємо номер міді каналу. Цей номер каналу треба вказати і в синтезаторі, і вибрати там необхідний тембр або інструмент. Якщо ви знайомі з музичною грамотою, можна відкрити Нотний стан (staff), і писати партію нотами. Якщо не знайомі з музичною грамотою, можна відкрити Вид клавіш (piano roll), і підбирати ноти на слух там. При листі звучати повинен тембр обраного інструменту. Причому дуже бажано відразу підігнати максимально точно тембр, гучність і ефекти інструменту. Чи то на самому синтезаторі, то чи повісивши, на доріжку інструменту або шину потрібний аудіо плагін.
Партію ударних можна написати і в Сонаровском Session Drummer 2. У треку потрібно вибрати десятий номер міді каналу. Головне, знайти близькі за звучанням семпли кожного з інструментів. І якщо треба обробити будь-якої з інструментів ефектом, Session Drummer дозволяє розташувати кожен інструмент на окремій доріжці, і відповідно обробити як вам треба.
Детально описувати роботу з синтезаторами і семплерами не входить в тему даного уроку. Про це треба писати цілу книгу. Тут я розповідаю тільки сам принцип і техніку написання мінуса. І це звичайно не єдиний спосіб написання, це лише найкоротший і найпростіший шлях. Підемо далі.
Частина третя.
Спочатку прописуємо тільки перший куплет і приспів кожним інструментом. Прописуючи обраний інструмент, інші ми заглушаємо. Після закінчення, прослухайте, що вийшло. Якщо ви відчуваєте, що чогось не вистачає, то прислухайтеся до фонограми ще раз уважно. Швидше за все на задньому плані музичного матеріалу звучить педаль. Я впевнений, що при уважному прослуховуванні фонограми, можна почути кожен її інструмент. Коли вам сподобається те що у вас вийшло, можна продовжувати далі. Якщо приспів або ще якась частина в фонограмі точно повторюється, її потрібно скопіювати (вже прописану) і вставити де потрібно. Музика в куплетах швидше за все відрізняється. Тому відсутні інструменти потрібно буде дописати.
Отже, коли ви допишіть фонограму до кінця, потрібно остаточно все перевірити, особливо точно потрібно вибудувати співвідношення гучності між прописаними інструментами. А потім, співвідношення гучності між фонограмою і вашим мінусом. Але спочатку відкриваємо мікшер і порівнюємо звучання вашого мінуса з оригіналом, і відбудовував інструменти, домагаючись максимальної схожості. Потім розкриваємо трек з фонограмою, клік правою кнопкою мишки: Крівие-> Створити криву трека-> Гучність. Там де звучить вокал, ми гучність прибираємо, попередньо наробивши точок на кривій (обвідної) гучності. Бажано щоб перехід з фонограми на ваш мінус був непомітний. Для цього гучність на фонограмі плавно прибираємо, а на минусовкой піднімаємо. Тому краще, щоб мінус був прописаний з запасом, на такт більше. Тепер щоб вибудувати співвідношення гучності фонограми і мінуса, досить гучність фонограми збільшити або зменшити. Тепер можна це все зберегти. Виділяємо всі що у вас в проекті, натискаємо: Файл-> Експорт-> Аудіо та зберігаємо в форматі wav.
І в завершенні всього, потрібно весь мікс обробити мастеринговий плагіном. Наприклад, IZotope Ozone. Хто вміє ним користуватися, може отримати відмінний результат. Хто не вміє користуватися, в Озоне є маса пресетів, які теж цілком згодяться. (Пресети написані професіоналами і в їх якості сумніватися не варто, але, для кожної музики повинні бути свої настройки, тому готові настройки можуть іноді не підійти). Ось загалом і все, на що потрібно приділити увагу при написанні мінуса.
Якщо для вас написати мінус виявиться складним або не цікавим, подивіться сторінку "Як вирізати вокал".
Або ви можете замовити мінус у нас "Зробити замовлення".
С ув. Володимир.
(При копіюванні статті, посилання на сайт є обов'язковим)
Аранжування (оркестровка, інструментування) нерозривно пов'язана з написанням музики. Вона є заключною стадією творчого процесу. Без етапу аранжування ніяке музичний твір не може існувати. Звичайно, комп'ютерне аранжування істотно відрізняється від аранжування для живого оркестру. Але ця відмінність чисто технічне. Комп'ютер дозволяє подолати ці перешкоди. Комп'ютер дозволяє якісно робити аранжування пісень, складати музику, писати минусовки, фонограми, писати музику на слова авторських пісень. Також за допомогою комп'ютера можна написати інструментування, партитуру, зробити зведення, мастеринг, написати танець, музику для театру, ремікс і багато іншого. Все залежить від смаку і професійного досвіду аранжувальника. Але, як і будь-яка наука, аранжування має свої закони, правила і накопичений досвід.
далі >>
В цьому розділі нашого сайту ви зможете безкоштовно скачати різні семпли для вашої творчості, а також різну музику для дитячих свят, для музичного оформлення різних заходів і т.д.
далі >>
Бажаємо творчих успіхів!