Важливо дізнатися корінь проблеми. У випадку з нікотиновою залежністю - як однієї з форм психологічного захисту - слід розібратися в причинах, що спонукали вас або ваших близьких щогодини викурювати по сигареті.
Психолог Наталія Холоденко переконана, що часто за курінням ховаються якісь психологічні недозволені проблеми. Наприклад, у вас нерозвинені комунікативні навички, і замість того, щоб їх розвивати, людина бере сигарету і йде в курилку: там створюється ілюзія, що проблем в спілкуванні з людьми у нього немає.
Далі у курця виникає психологічна залежність до куріння, іншими словами, виробляється стійка шкідлива звичка. У людини починають формуватися ритуали куріння, це може бути - куріння під час перерв на обід, між заняттями; куріння на зупинках або в очікуванні черги; куріння в певних громадських місцях і т.д.
І найнебезпечніше, таким чином, народжується фізичне звикання до нікотину. Якщо людина зважився відмовитися від куріння, у нього починається "ломка": запаморочення, нудота, відчуття "грудки в горлі", дратівливість і тривога. Але це все дуже швидко проходить, потрібно лише налаштувати себе на позитивний результат і потерпіти трохи, переконана психолог. Наш організм дуже швидко очищається від нікотину і продуктів його напіврозпаду. Залежно від інтоксикації в середньому цей процес займає близько 5 днів.
Які ж кроки варто зробити, щоб позбутися від злопастной звички легко?
1. Придумайте мотив. Тобто заради чого ви відмовляєтеся курити. Це може бути проблеми зі здоров'ям, обіцянка дівчині / хлопцю, зайнятися яким-небудь видом спорту, де куріння неприйнятно і т.д. Обов'язково запишіть його на папірці і носите з собою на протязі трьох тижнів.
2. Перестаньте користуватися відмовками . Якщо ви твердо зважилися кинути курити, не намагайтеся себе зупинити такими фразами: "це зробити складно, тому що занадто сильна залежність", або "куріння приносить мені задоволення, розслаблення", або "як же я буду жити без куріння, одна радість в житті " і т.д. Не шкодуйте себе, чи не захищайте свою згубну звичку. Якщо ви зважилися з нею розлучитися, вам слід чітко вирішити, на чиєму ви боці. Виберіть дату в календарі і в призначений день перестаньте курити!
3. Не бійтеся поправитися. Часто курці жахався кинути палити, тому що зможуть набрати зайву вагу. З точки зору фізіології, людина ніяк після скасування нікотину не може набрати зайвих кілограмів. Навпаки, вся справа в психологічній заміні. Втративши якусь "віддушину", людина буде намагатися чимось її відшкодувати, і як правило, переходить на калорійну їжу. Для цього в перші тижні відмови від куріння намагайтеся багато рухатися, займатися фізичною активністю. Наталія Холоденко радить, перш, ніж почати жити без сигарет, замініть в своєму раціоні все три продукти: білий хліб - на чорний, пюре з картоплі - на печену картоплю і введіть в своє харчування столову ложку житніх висівок.
4. Якщо ви впевнені, що куріння приносить вам задоволення, пошукайте інші приводи для радості. Їх же так багато в житті! Варто лише придивитися до оточуючих вас речей, і зрозуміти, що в житті є дуже багато цікавих і куди корисних речей, справ і занять, які принесуть масу задоволення.
А щоб визначити ступінь вашої нікотинозалежними, ви можете просто понюхати пироги з різними начинками і постаратися назвати інгредієнти, які там є. Запеклому курцеві буде складно визначити це по запаху, оскільки куріння знижує нюх.
Які ж кроки варто зробити, щоб позбутися від злопастной звички легко?