Як отримати в Вишці другу вищу освіту

  1. Що таке «прискорений бакалаврат»
  2. Хто і навіщо здобуває другу вищу освіту
  3. Чому обирають Вежу
  4. Як проходить навчання
  5. Чого домагаються випускники прискореного бакалаврату
  6. Як поступити на програму другої вищої

Людям, які вже мають вузівський диплом, НДУ ВШЕ пропонує не тільки програми перепідготовки або підвищення кваліфікації, а й бакалаврські програми, що дають повноцінне другу вищу освіту

Людям, які вже мають вузівський диплом, НДУ ВШЕ пропонує не тільки програми перепідготовки або підвищення кваліфікації, а й бакалаврські програми, що дають повноцінне другу вищу освіту. Розповідаємо про те, чим «прискорений бакалаврат» залучає топ-менеджерів банків, підприємців-початківців, перспективних фахівців інформаційних технологій і навіть медиків.

Що таке «прискорений бакалаврат»

Це бакалаврські програми для слухачів, вже закінчили колись вуз, які передбачають отримання ще одного диплома про вищу освіту. Навчання в такому бакалавраті називається прискореним, оскільки займає не чотири, а три роки, що, втім, не відбивається на якості підготовки. Економія часу досягається завдяки перезарахування певної кількості годин з загальних дисциплін (історії, філософії тощо), які слухач вже вивчав в рамках першої вищої освіти.

В НДУ ВШЕ програми прискореного бакалаврату реалізує п'ять підрозділів, зокрема, Інститут професійної перепідготовки фахівців (ІПХС) , Що працює на ринку другої вищої освіти вже більше двадцяти років.

Хто і навіщо здобуває другу вищу освіту

Відмінність прискореного бакалаврату від звичайних програм додаткової освіти полягає в тривалості і фундаментальності навчання. «Потрібно розуміти, що програма професійної перепідготовки означає дуже стислі терміни, а у людини повинен бути серйозний базовий рівень в даній області, інакше він не зможе відразу включитися в спеціальні предмети і освоювати їх. А ось бакалаврат плавно виводить на можливість освоювати і отримувати компетенції на базі серйозної теорії », - говорить директор ІПХС Тетяна Григор'єва .

Можна виділити три основні групи людей, які приходять за другою вищою освітою.

По-перше, це ті, хто хоче змінити сферу своєї діяльності. Це можуть бути люди, у яких в корені змінилися життєві обставини (наприклад, військовослужбовці, звільнені в запас, у яких є військова спеціальність, але їм потрібно адаптуватися в цивільному житті). А у кого-то просто змінюються професійні інтереси, і вони хочуть займатися чимось новим. «Це найбільш незвичайні приклади, але у нас вчився священик, у нас навчалася балерина, яка в тридцять з невеликим вийшла на пенсію і яка, до речі, захистилася з фінансової тематики краще за всіх», - згадує Тетяна Григор'єва.

По-друге, це ті, хто вже мають серйозні навички та практичний досвід, але не має диплома в даній області, і хотіли б систематизувати знання та освоїти нові технології, наприклад, по управлінню фінансами компанії. «У страхових компаніях і банках існують жорсткі вимоги до наявності вищої економічної освіти, якщо ти працюєш у відповідних підрозділах», - пояснює Тетяна Григор'єва.

По-третє, це ті, хто зацікавлений в тому, щоб почати свою справу, але для цього їм потрібна базова управлінсько-фінансова підготовка, а не просто підвищення кваліфікації. Наприклад, медики, які хотіли б відкрити свою клініку або керувати станцією переливання крові.

Звичайно, є й інші категорії слухачів. Так, директор по додатковому професійній освіті НДУ ВШЕ Олена Коваль відзначає збільшення надходжень випускників магістратури , Які хочуть отримати другу вищу освіту в сфері або близько дотичної, або доповнює їх основну діяльність. Наприклад, юристи приходять вивчати фінансовий менеджмент . При цьому в московському кампусі за другою вищою перелік напрямів підготовки досить широкий: менеджмент, економіка, бізнес-інформатика і юриспруденція.

Чому обирають Вежу

Перш за все через якість освіти і орієнтованості на результат, на збільшення знань і навичок, які дозволяють перейти на новий щабель професійного розвитку. Але і сам диплом НДУ ВШЕ визнається і вітається роботодавцями і потім активно допомагає в житті.

«Був випадок, коли до нас за другим дипломом прийшов топ-менеджер в статусі фінансового директора однієї великої корпорації, - розповідає Олена Коваль. - Ми пропонували йому надходити на програму Executive MBA , Яка за рівнем і статусом йому, здавалося б, більше відповідала. Але він зізнався, що, хоча самостійно багато вивчив і багато досяг, йому було незручно пред'являти той диплом про вищу освіту, який у нього був ».

А опитування випускників, що проводяться ІПХС, показують, що головною конкурентною перевагою програм Вишки вони називають викладацький склад. «Близько третини викладачів - це викладачі-практики, вони ведуть у нас заняття, а самі керують компаніями або працюють в консалтингу, - каже Олена Коваль. - І це дуже важливо для наших слухачів - вони отримують хороші академічні знання і досвід з перших рук ».

Як проходить навчання

«У нашому інституті ми формуємо команду викладачів ось уже протягом двадцяти років, - розповідає Тетяна Григор'єва. - Проводимо тестування викладачів, обов'язково підтримуємо зворотний зв'язок зі слухачами. Дивимося не просто на те, подобається викладач або не подобається, а з'ясовуємо, в чому саме може бути проблема - методикою викладання, неправильному типі паперу, просто психологічної несумісності ».

Викладачі Вишки можуть «тримати» дорослу аудиторію. Вони, з одного боку, вміють методично вибудовувати теоретичний матеріал, з іншого - приносять готові кейси і розбирають «живі» проблеми. Точно так же, на конкретному матеріалі, в тому числі на кейсах компаній, співробітниками яких вони самі є, організована проектна робота студентів.

Навчання проходить по вечорах, зазвичай чотири рази на тиждень - і вчитися треба по-справжньому. «Якщо хтось вирішив, що, вступивши, він без особливих зусиль отримає через три роки диплом, то він помиляється, - попереджає Тетяна Григор'єва. - Потрібно буде здавати проекти, складати іспити - і бути готовим до цього. Умови відрахування такі ж, що в звичайному бакалавраті , І на наших програмах є відсів. ».

Але в прискореному бакалавраті можна не тільки перервати навчання, а й відновитися. «Ми розуміємо, що є маса об'єктивних причин - життєвих і професійних, які можуть перешкодити дорослій людині вчитися безперервно три роки, - каже Олена Коваль. - Його можуть відправити в тривале відрядження, у нього аврал на роботі, він може захворіти, зіткнутися з фінансовими труднощами і так далі. У слухачів є можливість, пішовши з програми, потім відновитися і закінчити навчання ».

Чого домагаються випускники прискореного бакалаврату

«Величезна кількість наших випускників займають високі посади в кредитних і фінансових організаціях, а потім повертаються до нас з кейсами і ведуть тренінги для діючих слухачів», - розповідає Тетяна Григор'єва.

Випускники програм другої вищої працюють і у владних структурах, і очолюють великі корпорації

«Багато слухачів приходять до нас за знаннями, а отримують ще й чудове мережеве взаємодія, - додає Олена Коваль. - Приходять колеги, успішні в бізнесі, і починають реалізовувати спільні проекти. Хтось знаходить роботу у своїх же товаришів по навчанню, а через якийсь час організовує власний бізнес ».

Як поступити на програму другої вищої

Всі подробиці можна знайти в правилах прийому на сайті конкретної програми. Там же опубліковано перелік вступних випробувань і необхідних для вступу документів. Подавши заяву, абітурієнт записується на тестування або співбесіду (є різні варіанти вступних випробувань). Наприклад, в ІПХС тестування організовано в електронному форматі, без викладача. Ті, хто набрав достатню кількість балів (вони також вказані в правилах прийому), зараховуються на програму.

Дізнатися більше про прискорене бакалавраті та інших програмах додаткової освіти НДУ ВШЕ можна 18 травня на спеціальному дні відкритих дверей . Менеджери Інституту професійної перепідготовки фахівців, Вищої школи бізнес-інформатики , Міжнародного центру підготовки кадрів в області логістики , банківського інституту і факультету права будуть раді детально розповісти про програми та умови вступу. На дні відкритих дверей відбудеться також серія лекцій, на яких провідні викладачі інститутів і центрів Вишки розкажуть про актуальні проблеми бізнесу і менеджменту.