Добридень, шановні. Я тут в недавній статті під назвою до якого віку можна вступати до ВНЗ обмовився про те, що можна і перевестися до іншого ВНЗ. В тій статті я не став розписувати весь процес, оскільки стаття ризикувала вийти аж надто об'ємною. Але раз тема була задана, її можна і потрібно освітити в іншій статті, наприклад, в цій. Я спробую розповісти не тільки про те, як перевестися до іншого ВНЗ, а ще про те, як перевестися до іншого ВНЗ на бюджет і які документи і дії вам знадобляться для цього заходу. Отже, приступимо.
Як перевестися в інший ВУЗ
Зараз розповім про те, як перевестися
Для початку потрібно сказати про те, що переводитися краще на самому початку навчання, після першої або другої сесії. Зараз поясню чому:
- Ви вивчили не так багато предметів за фахом, яка вам вже не подобається і тепер ви можете без особливих проблем перевестися на абсолютно іншу спеціальність. Звичайно, не з технологічного інституту в медичний, деякі кордону все ж є, але вибір досить широкий. Якщо намагатися переводитися після другого курсу, то список можливих спеціальностей сильно зменшиться, і ви вже кардинально нічого змінити не зможете.
- При перекладі буде потрібно здати так звану «різницю», тобто скласти іспити або заліки з тих предметів, за якими не здавали. Після першого семестру це може бути один іспит, після другого два, а після третього стільки, що вас ніхто не захоче приймати в той ВНЗ, куди Ви хотіли вступити.
Тепер переходимо безпосередньо до процесу перекладу в інший ВУЗ.
Для переказу необхідно вибрати ВНЗ, причому на цей раз не помилитися з вибором. Гаразд, якщо серйозно, то потрібно в той ВНЗ, в якому ви хочете вчитися направити заяву про переведення і ксерокопію залікової книжки. Де взяти це чудове заяву про переведення і як воно виглядає, не питайте, я не підкажу.
Зрозуміло, відразу після отримання документів ніхто радісно не гримне «йдіть до нас, ми тільки вас і чекали». Ні, все буде трохи цікавіше. Для початку подивляться вашу залікову книжку і вирішать, чи є сенс розглядати вас як нового студента або краще такого погано встигає студента залишити на місці. Якщо у вас із заліковою книжкою все досить добре, то вам призначать співбесіду, за результатами якого ухвалять рішення про ваше майбутнє.
Але якщо ви думаєте, що відповідь на питання як перевестися до іншого ВНЗ вже отримано, то не турбуйтеся, тяганина, вона ж бюрократія, ще не закінчилася. Тепер потрібно дізнатися, чи з'явилися місця потрібної форми навчання (очної або заочної) і основою навчання (бюджетної або комерційної).
Якщо раптом все склалося так, як вам потрібно, є місце з тієї ж формою і основою навчання, і ви успішно пройшли співбесіду, то тепер потрібно трохи набрати документів для успішного перекладу. Для початку в тому ВУЗі, в який Ви хочете переміститися потрібно взяти відповідну довідку. Далі потрібно написати заяву на відрахування на ім'я ректора і прикласти до нього вищезгадану довідку. У заяві варто попросити видати документи, які вами були подані під час вступу, а також академічну довідку.
Далі вже не ваш клопіт, а ректора ВНЗ, з якого ви хочете піти і ректора приймає ВНЗ. Перший повинен видати наказ про ваш відрахування у зв'язку з переведенням в інший ВУЗ. Другий же повинен видати наказ про вашому зарахування. Тільки не варто думати, що все це станеться без вашої участі, вам ще доведеться відвезти документи з одного ВНЗ до іншого, але це дрібниці.
Як перевестися в інший ВУЗ на бюджет
Як було написано вище, переклад в більшості випадків здійснюється на ту ж форму і основу навчання, на якій ви вчилися раніше. Але тут теж є деякі винятки:
- По-перше, бюджетних місць в бажаному ВНЗ може не знайтися. В такому випадку вам запропонують переклад на платне місце. Погоджуватися чи ні - це вже ваша справа.
- По-друге, після проходження атестації вас можуть прийняти тільки на платне відділення. Начебто такого бути не повинно, але всяке трапляється, у ВНЗ можуть бути свої внутрішні правила.
Таким чином, перевестися до іншого ВНЗ на бюджет можна, якщо ви до цього навчалися на бюджеті, вчилися добре і в тому ВУЗі, куди ви хочете потрапити є бюджетні місця.
На закінчення хочеться сказати про те, що переводитися можна протягом всього навчального року, але набагато краще буде, якщо ви перекладете на самому початку семестру, тоді до сесії встигнете отримати знання, які дають в цьому вищому навчальному закладі. Додатковий плюс від перекладу на початку семестру - до сесії ви встигнете познайомитися з одногрупниками. Але краще відразу поступайте в той ВНЗ, який вам сподобається і на ту спеціальність, яка не викличе відторгнення.
Всім мир!
(Visited 698 times, 1 visits today)