Отже, майже всі іспити позаду. Здавалося б, можна видихнути, але немає. Пам'ятаю по собі, що очікування результатів іспитів не менше втомлює і часом здається, що легше ще раз написати іспит, ніж дочекатися чергового результату.
Однак сьогодні я хотіла б поговорити з вами не про нестерпне чекання заповітних балів, а про те, що чекає вас після - про подачу документів до ВНЗ.
А ти все знаєш про правила подачі документів?
Однак сьогодні я хотіла б поговорити з вами не про нестерпне чекання заповітних балів, а про те, що чекає вас після - про подачу документів до ВНЗ.
«Яка довідка, про що ти взагалі?» - можете запитати ви. Зараз все поясню і розповім про основні важливих моментах, які ви повинні знати, перш ніж вирушати до приймальних комісій.
- Чи обов'язково їхати до приймальної комісії?
Подати документи до приймальної комісії обраного інституту можна по-різному. Якщо вищий навчальний заклад десь поруч, то, звичайно ж, буде краще відправитися туди особисто.
Якщо ж вуз розташовується в іншому місті, то ви можете відправити документи поштою. Однак пам'ятайте, що пошта в нашій країні працює не завжди добре і буде дуже прикро, якщо ваші документи дійдуть до приймальної комісії після закінчення її роботи ... Тому, якщо ви все-таки вирішите скористатися таким способом подачі, то раджу звернутися до служб експрес-доставки .
Крім того, у багатьох великих вузах почала застосовуватися електронна форма подачі документів. У таких випадках вам буде потрібно лише заповнити онлайн-заяву, анкету, завантажити скани або фотокопії документів. Це дуже зручно для іногородніх абітурієнтів.
- У скільки вузів можна подати документи?
Відповідно до правил вступу до вузу, прийнятими в нашій країні, одночасно абітурієнт може подавати документи максимум в 5 вузів на 3 напрямки (факультету) в кожному. Настійно рекомендую подати документи в максимальну кількість вузів - адже так ви значно збільшуєте свої шанси на вступ на бюджет.
- А якщо я переможець або призер олімпіади?
Призери олімпіад можуть подавати свідоцтво про перемогу лише в одну установу вищої освіти. В інші вузи вони можуть надходити в рамках загального конкурсу нарівні з іншими абітурієнтами.
Крім того, варто пам'ятати, що зарахування призерів олімпіад відбувається раніше зарахування інших абітурієнтів!
- Які документи необхідні для вступу?
Список необхідних документів зазвичай включає в себе:
- заяву на вступ. Зразок даного документа ви завжди можете знайти або на сайті вузу, або в самій приймальній комісії;
- документ про повну загальну освіту (оригінал або копію);
- оригінал або ксерокопію документів, що засвідчують особу, громадянство;
- 4-6 фотографій розміром 3х4 см;
- абітурієнти, які мають особливі права при вступі до вищих навчальних закладів, встановлені законодавством нашої країни, надають на свій розсуд оригінал або ксерокопію відповідних документів;
- медичну довідку за формою 086-У; До речі, зайнятися проходженням лікарів для отримання цієї довідки я раджу вам як раз зараз, коли закінчаться іспити, а період подачі документів ще не почнеться.
- Атестат з відзнакою, медаль «За особливі успіхи в навчанні» (до 10 балів)
- Спортивні досягнення (до 10 балів або пільговий вступ до профільних ВНЗ)
Золотий значок ГТО може дати вам додаткові 1-5 балів. Деякі вузи враховують ще і срібний значок, але їх дуже мало.
Чемпіони та призери Олімпійських, Паралімпійських і Сурдлімпійскіх ігор під час вступу до вищих навчальних закладів на відповідні профільні спеціальності в галузі фізичної культури і спорту приймаються без вступних випробувань. На непрофільних спеціальностях можуть дати додаткові 10 балів. - Волонтерська діяльність (1-2 бали). Тут одна умова: з дати завершення періоду здійснення волонтерської діяльності до дня завершення прийому документів та вступних випробувань повинно пройти не більше чотирьох років. І звичайно, участь в волонтерській діяльності потрібно буде підтвердити документально.
- Участь і перемоги в предметних олімпіадах і творчих конкурсах (до 10 конкурсних балів або пільгові умови вступу).
Майте на увазі, що перелік документів в різних вузах може трохи відрізнятися, тому краще уточнити його на сайті або в приймальні комісії ВНЗ.
- Як я можу отримати додаткові бали?
Додаткові бали залежать знову-таки від вузу. У деяких вузах додають бали за підсумкове твір (просто за його наявність), десь його перевіряють і, виходячи з власних критеріїв, виставляють різні бали (наприклад, в ВШЕ).
Головне, що варто пам'ятати - додати вам можуть НЕ більше 10 балів. За що ж ще їх можна отримати?
До речі, деякі вузи можуть самі сказати вам, скільки додаткових балів ви зможете отримати, якщо заповніть спеціальну анкету, наприклад, цю https://vk.com/app5708398_-167311151
- Коли краще подавати документи?
Найчастіше найбільша кількість абітурієнтів в приймальних комісіях спостерігається в перші дні подачі документів. Якщо не хочете провести в черзі півдня, то раджу подавати документи все-таки не в перші дні. Але! І в останній день займатися цим теж не варто, адже якщо раптом виявиться, що у вас не вистачає якоїсь потрібної паперу, ви можете просто не встигнути її зробити.
Крім того, якщо в обраному вами вузі встановлені додаткові вступні випробування, то вам необхідно подати документи до їх початку. У будь-якому випадку, будьте уважні і завжди перевіряйте інформацію про терміни подачі на сайті вузу.
Успішного вам надходження!
А ти все знаєш про правила подачі документів?«Яка довідка, про що ти взагалі?
Чи обов'язково їхати до приймальної комісії?
У скільки вузів можна подати документи?
А якщо я переможець або призер олімпіади?
Які документи необхідні для вступу?
Як я можу отримати додаткові бали?
За що ж ще їх можна отримати?