- Школам неважливо на якому факультеті ви будете вчитися!
- У Чехії стати лікарем простіше, ніж на Батьківщині
- Вчитися на лікаря в Чехії можна тільки в державних ВНЗ
- Як здобути вищу медичну освіту в Карловому університеті?
- Який прохідний бал на медичні спеціальності?
- Способи підготовки до вступу
- Вам допоможуть тести з минулих років!
- Наступний варіант - підготовчі курси при медичних факультетах
- Вступні на медичні факультети Карлова різні
- Коротко по кожному предмету
- Навіщо тоді потрібна мовна школа?
Мовна школа ніколи не розповість тобі правду про надходження на медичні факультети Карлова. Відсоток іноземних абітурієнтів, які обирають цей напрям, коливається в діапазоні 2-3%. Через обману від посередників і часто самих шкіл, далеко не всі доб'ються успіху на вступних іспитах. Ти повинен дізнатися все!
Школам неважливо на якому факультеті ви будете вчитися!
- По-перше, школи, зацікавлені перш за все в тому, щоб ви вчинили хоч куди-небудь, що не будуть вам особливо напутствовать при виборі цього складного і ризикового варіанту.
- Деякі школи, користуючись незнанням студентів, продають свої курси підготовки для вступу на медичні спеціальності, при цьому повністю усвідомлюючи факт, що ефективність їх курсів по спец. предметів близькою до нуля. Тобто студент при цьому марно втрачає час і сили.
Легко довести факт, що жодні з курсів чеської не дадуть хорошою бази знань по спец. предметів. Всі знання можна отримати на більш дешевих курсах при медичних факультетах (див. Докладніше нижче).
Але школи або посередником постараються переконати впевненість, що все досить просто. Все вийде, якщо купите саме їх курс.
У Чехії стати лікарем простіше, ніж на Батьківщині
Правда це чи ні? Частково - так, частково ні. Простіше поступити? - Не впевнений. Реально? - однозначно так. За будь-яким твердженням повинні слідувати факти.
Для початку хочу сказати: вся інформація, яка наведена нижче, заснована на розповідях двох груп осіб: студентів, учнів зараз на медичних факультетах Карлового університету, і не надійшли абітурієнтів, які вже хоча б раз випробували свої сили на вступних іспитах.
Вчитися на лікаря в Чехії можна тільки в державних ВНЗ
Навчання «на лікаря» в Чехії проходить тільки в державних ВНЗ, в яких є медичні факультети. Найпопулярніші:
- Карлов університет в Празі (у нього є 3 медичних факультету в Празі і ще кілька розкидані по Чехії: по факультету в містах Пльзень і Градец Кралове)
- Університет Масарика в Брно
- Університет Палацького в Оломоуці
Як здобути вищу медичну освіту в Карловому університеті?
Ви можете вступити на один з шести факультетів:
- Перший медичний факультет. Проводить дві програми підготовки бакалаврів «Загальна медицина» і «Стоматологія». Потрібно успішно скласти іспити з хімії, фізики та біології.
- Другий медичний факультет. Можна вивчити бакалаврські програми «Фізіотерапія» і «Сестринство», магістерську «Загальна медицина», або закінчити докторантуру «Біомедицина». При вступі потрібно здати хімію, біологію, фізику, тест «Загальні передумови до навчання» і усний тест.
- Третій медичний факультет. Навчання проходить по бакалаврської програми «Загальна медицина». Для надходження, крім 3-ох іспитів (хімія, біологія, фізика), потрібно пройти співбесіду.
- Медичний факультет в Градец Кралове. Навчання за бакалаврськими програмами «Загальна медицина» і «Стоматологія». Потрібно здати три іспити (+ «стоматологія» для стоматологів).
- Фармацевтичний факультет в Градец Кралове. Можна отримати ступінь магістра в галузі "Фармацевтика» або «Медична біоаналітіка».
- Медичний факультет у Плзні. Можна вивчити дві магістерські програми - «Загальна медицина» і «Стоматологія». Заявки завжди подаються до кінця лютого. Письмові іспити потрібно здати по фізиці, хімії та біології. По кожному предмету необхідно відповісти на 50 питань тестового формату.
Який прохідний бал на медичні спеціальності?
Кількість прийнятих студентів на певну спеціальність обмовляється заздалегідь (вже на момент подачі заяви - початок календарного року). Як такого поняття «прохідний бал» на факультетах не існує, так як він щороку змінюється, в залежності від загального результату по факультету.
На всі факультети обов'язково здаються іспити з біології, хімії та фізики, а в деяких місцях ще додаються іспит TSP або латинський. TSP (Загальні предпоссилкі до навчання) - це іспит, який перевіряє ваші здібності до запам'ятовування і аналітиці інформації. Спеціально до нього підготуватися неможливо, хоча існують зразки з минулих років (наприклад, на сайті Університету Масарика в Брно ). Окремий іспит з латинської мови зустрічається вкрай рідко і перевіряє базові знання з граматики і термінології.
Але сміливо можна стверджувати, що він коливається на рівні 70-75% правильних відповідей на спеціальність «Загальна медицина» і 90-95% правильних відповідей на спеціальність «Стоматологія». Це дві найпопулярніші навчальні програми серед майбутніх студентів, на яких не існує рівня «Бакалавр» і навчання триває безперервно 5 (у стоматологів) та 6 років з подальшою інтернатурою в лікарні.
Способи підготовки до вступу
Для надходження на будь-яку спеціальність необхідно мати матеріал, за яким слід готуватися. У цій області його предостатньо, я б навіть сказав, що виникає проблема вибору між окремими виданнями. Серед найпопулярніших друкованих матеріалів знаходяться книжки типу Odmaturuj z ...! (Переклад: Здай держ. Іспит з ...!), Підручники для старших класів чеських гімназій, і збірники типових питань до вступних іспитів.
Окремо хочеться зупинитися саме на цих збірниках питань. Практично на всіх медичних факультетах виходять такі книжечки по трьом вищезазначених предметів. Як правило, вони не містять в собі ніякого теоретичного матеріалу, а складаються з примірних питань. Деякі з них можуть, але не повинні вам зустрітися під час іспиту.
Всі факультети заявляють, що їх вступні іспити засновані на шкільній програмі чеських гімназій. Тобто, фактично не повинні відрізнятися від нашої звичайної шкільної програми, за винятком однієї деталі. На той матеріал, який ми вивчаємо протягом 10-11 класів, чехам виділяється 4 роки. Звідси випливає, що вони просто трохи більш докладно вивчають кожну тему.
Вам допоможуть тести з минулих років!
Повернемося до наших книжечок з питаннями. У них зібрані тестові питання з запропонованими варіантами відповіді (від 4-х до 5-ти з одним або декількома правильними варіантами). Кількість правильних варіантів залежить від факультету, більш докладно про відмінності вступних іспитів на різних факультетах скажу трохи пізніше. Але є і те, що їх об'єднує:
- завжди є хоча б один правильний варіант відповіді, завжди слід відзначати всі правильні варіанти відповіді (хоча б одне розбіжність тягне за собою оцінку нуль за цілий питання)
- не існує питань, в яких не буде хоча б одного правильного варіанта.
У кожній з таких книжок зібрано від 800 до 1500 завдань з зазначеним правильним (правильними) варіантом. Бувалі кажуть, що якщо їх все завчити напам'ять, то для успішного вступу більше нічого не треба. А викладач з фізики на підготовчих курсах сказав, що екзаменаційні питання на 95% будуть збігатися з модельними. Відмінність в 5% дано помилками при технічному наборі завдань в тест і усуненням помилок в исходнике.
Дивіться також по цій темі: Тести вступних іспитів
У цей момент хочеться згадати, що краще купувати питання саме з того факультету, якому ви віддаєте перевагу, а не найдешевші. Хоч шкільна програма і регулюється державним стандартом, специфіка питань на кожному факультеті своя.
Наступний варіант - підготовчі курси при медичних факультетах
Такі курси існують не при кожному факультеті, як і модельні питання, які видаються не скрізь. За тривалістю і кількістю лекцій вони теж між собою відрізняються. Вони діляться на вечірні, курси вихідного дня і курси в електронній формі. За тривалістю бувають від півроку до 8-ми місяців.
Вечірні курси проводяться у великій аудиторії, де налічується матеріал з певної теми і іноді розбираються модельні питання. Організація виглядає наступним чином: заняття проходять два рази на тиждень, тобто 1,5-годинне заняття по кожному з предметів (біологія, хімія, фізика, латинський) проходить раз на два тижні.
«Курси вихідного дня» займають цілий вихідний день і проходять раз на місяць. Детальну інформацію про «нульовий курсі» при першому мед. факультеті можна знайти, перейшовши за посиланням https://www.lf1.cuni.cz/pripravne-kurzy . (Те ж саме другий факультет http://www.lf2.cuni.cz/Studium/pr/pripravny.htm і третій http://www.lf3.cuni.cz/cs/uchazec/pripravne-kurzy/ )
На скільки вони ефективні в такій формі? - Складно сказати. Але в них є один величезний плюс: ви слухаєте чеських професорів, звикаєте до їхньої манери викладання на лекціях і знайомитеся з чеської термінологією. А питання вступу або ненадходження вже залежить тільки від вас: чи зможете ви завчити необхідний обсяг питань і видати потім весь матеріал в потрібний момент.
Див. також: Пріглашка в Карлов Університет - порядок заповнення
Вступні на медичні факультети Карлова різні
На різних медичних факультетах іспити за структурою можуть відрізнятися. Давайте розберемо варіанти, які можуть очікувати, коли ви прийдете здавати іспит.
Отже, іспит може складатися або тільки з письмової частини, або з письмової та усної частини.
- Вся письмова частина (власне, тести) проходять в один день. Іноді між різними предметами робиться перерва, іноді немає - і ви пишете відразу біологію, хімію і фізику поспіль. Повторюся про правильні варіантах відповідей. Їх кількість обмовляється заздалегідь на кожному факультеті в умовах надходження (přijímací řízení). Можливий або тільки один правильний варіант відповіді, або від одного до чотирьох. Вгадати треба все і ні одним більше. Тільки тоді вам нараховуються бали. За неправильну відповідь бали не знімаються. Так що, якщо не знаєте - гадайте на здоров'я! На сайті третього (празького) медичного факультету можна ще знайти зразок з минулого року на заміну модельним питань ( http://www.lf3.cuni.cz/cs/uchazec/testy-uchazec/ ). На цьому факультеті вони не видаються.
- Якщо на факультеті існує усна частина, то вона проводиться на наступний або через день після написання тесту. Проходить у формі спілкування абітурієнта з трьома викладачами цього факультету, в якому оцінюється його загальний рівень розвитку і комунікаційні здібності. У деяких випадках потрібно ще й переказ тексту (2 сторінки А4 незнайомого наукового тексту, 15 хвилин на прочитання і подальший переказ без самого джерела і будь-яких нотаток або плану).
Коротко по кожному предмету
Тест з біології. Завдання вимагають глибших знань, ніж отримані на звичайній середній школі. Увагу слід звернути на чеську термінологію, переклад назв окремих частин тіла, органів і на назви тварин. Завдання з генетики вирішуються без калькулятора. Попередній аналіз модельних питань однозначно поліпшить підсумковий результат.
Тест з хімії. Вам знадобляться знання споконвічно чеських назв деяких хімічних сполук. Рішення задач проходить без калькулятора, приділіть увагу таблиці Менделєєва в чеському звучанні. У основних елементів треба знати порядковий номер і масу напам'ять.
Тест з фізики. Завдання поділяються на два типи: знання визначень і рішення задач. Калькулятор заборонений. Будь-які таблиці з формулами виключені. Все треба знати на пам'ять.
Якщо у вас вже є медична освіта, читайте: Визнання медичного диплома в Чехії
Навіщо тоді потрібна мовна школа?
Тепер спробуємо розібратися, як же все-таки раціональніше всього використовувати рік підготовки, щоб максимально збільшити свої шанси на вступ? Безумовно, практично на всіх факультетах від вас зажадають сертифікат про рівень знання чеської мови. Хоча політика третього (празького) мед. фака така: якщо ви зрозумієте завдання на вступних іспитах, значить з чеським у вас все в порядку.
В інших випадках без підтверджує папірці не обійтися. Особливих вимог до організації, яка видала сертифікат, не пред'являється. Так що вибирайте курси чеської, які вам до душі (або найдешевші) і беріться за старанну підготовку.
Не вірте всьому хто говорить про акредитацію мовних шкіл! Чому? Читайте в статті: «Акредитовані і неакредитовані мовні курси»
Вся суть навчання в університеті полягає в самостійному опрацюванні основної маси матеріалу, і вступні іспити - не виняток! Як сказав гарант підготовчих курсів 1-го медичного факультету КУ, будь-які репетитори або курси - це лише шанс трохи краще підготуватися до іспиту і повторити список тем, які вам зустрінуться на іспиті. Так що мовна школа в першу чергу покликана навчити вас чеському, а готуватися до іспиту - це виключно ваша задача.
Див. З тієї ж рубрики: Підготовка до вступних іспитів - загальна інформація
studyinczech.ru
Який прохідний бал на медичні спеціальності?Простіше поступити?
Реально?
Який прохідний бал на медичні спеціальності?
Тепер спробуємо розібратися, як же все-таки раціональніше всього використовувати рік підготовки, щоб максимально збільшити свої шанси на вступ?
Чому?