Як вибрати ВНЗ?

Щороку тисячі одинадцятикласників та їх батьків ламають голову над питанням про вибір вищого навчального закладу. На що варто звертати увагу, щоб потім не пошкодувати про неправильне рішення? Ми склали список порад, які допоможуть вам знайти вуз своєї мрії. Щороку тисячі одинадцятикласників та їх батьків ламають голову над питанням про вибір вищого навчального закладу

Фактори, на які варто звернути увагу при виборі ВУЗу:

  • статус навчального закладу
  • кар'єрні перспективи
  • кількість бюджетних місць
  • наявність або відсутність внутрішніх іспитів
  • вузівські олімпіади
  • вартість навчання
  • рівень зацікавленості вузу в працевлаштуванні випускників
  • наявність або відсутність військової кафедри
  • умови надання гуртожитку
  • місце розташування вузу

1. Оцінка можливостей

В першу чергу необхідно зрозуміти власні сильні і слабкі сторони. Для цього варто вирішити певну кількість пробних тестів, щоб вибрати предмети, за якими краще здавати ЄДІ. Після цього стане ясний середній рівень вступника, то, чого він об'єктивно зможе досягти.

2. Коригування очікувань

Високий прохідний бал - візитна картка багатьох престижних університетів, що відображає популярність серед випускників. Якщо результат старшокласника сильно недотягує до рівня таких гігантів, як МГУ, МГИМО або НДУ ВШЕ - не варто подавати туди документи в надії на диво, це лише зменшить можливість учня вступити в інше гарне навчальний заклад, адже документи абітурієнт має право подавати всього в п'ять вузів .

Варто звернути увагу на університети з більш низькими прохідними балами. Крім того, прохідні бали на бюджетні місця сильно відрізняються від балів на платні. Вирішіть для себе: чи розглядаєте ви тільки «бюджет», або в разі необхідності буде можливість вибрати платну освіту.

калькулятор ЄДІ

3. Вибір п'яти вузів

Вибираючи ВНЗ, насамперед потрібно визначитися з напрямом навчання. Найкраще вступати до університету, що спеціалізується на даному напрямку. Незважаючи на те, що великі університети, такі як, наприклад, МГУ, НДУ ВШЕ, РДГУ, надають якісну освіту в усіх напрямках, багато вузів мають профільні факультети. Не варто вибирати факультет математики в гуманітарному вузі або факультет лінгвістики в технічному університеті.

Краще вибирати інститути різного рівня, наприклад, кілька хороших, один середній і двоє - гірше, щоб незалежно від результатів іспиту в абітурієнта залишалася можливість здобути вищу освіту.

Зверніть особливу увагу при виборі вузу - кар'єрні перспективи після його закінчення. Дізнайтеся, де в основному працюють випускники обраного університету, яку заробітну плату пропонують їм роботодавці. Великий плюс - наявність налагоджених програм стажувань для студентів і власного кар'єрного центру, який сприяє в пошуку місця роботи.

4. Дні відкритих дверей університетів

Уважно вивчивши прохідні бали, визначивши напрямок і вузи, варто відвідати дні відкритих дверей, які регулярно проводяться в усіх навчальних закладах. Там можна докладно дізнатися все про процес навчання, його вартості, особисто поспілкуватися з учнями і викладачами, а також переконатися в тому, наскільки правильно старшокласник вибрав професію.

Інформацію про дату і місце проведення днів відкритих дверей ви можете знайти на сайті обраного вузу. Багато з них починають проходити вже на початку навчального року. Хороша альтернатива - виставки освіти, наприклад "Освіта та кар'єра" або "Навігатор надходження". Виставки - відмінна можливість дізнатися все в одному місці, адже на них будуть представлені всі провідні вузи.

5. Визначення мети

Вирішальний вибір, звичайно, варто робити вже після того, як стануть відомі результати ЄДІ. Відповідно до них потрібно сформувати стратегію подачі документів в ті самі п'ять вузів, на навчання в яких буде претендувати абітурієнт. Ретельно оцінивши всі позитивні і негативні сторони, можна сміливо подавати документи, не розраховуючи тільки на щасливий випадок. Адже найкраща імпровізація - та, що була придумана і підготовлена ​​заздалегідь.

На що варто звертати увагу, щоб потім не пошкодувати про неправильне рішення?